Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sekty /Świadkowie Jehowy/
Autor Wiadomość
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #31
 
Offca napisał(a):Nie "wkuwam" go na pamięć i nie staram się wszystkiego zapamiętywać, bo bardzo lubię do niego często zaglądać i czytając raz po raz powtarzające się niekdy fragmenty,
Na tym właśnie polega zapamiętywanie - na powtarzaniu. Szczęśliwy

Always Look on the Bright Side of Life
28-09-2004 17:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #32
 
Bolas napisał(a):Lola a katolicy tez nie gesi... troszuku sie nasluchalem jak katolicy
glosza Wielkie prawdy i tez moge stwierdzic ze sa takie fragmenty
ktore wszyscy katolicy wykorzystują w czasie głoszenia.

ja wcale nie twierdzę że jest inaczej, w swoim poście napisałam, że sama znam te szczególnie fragmenty które są mi potrzebne w głoszeniu, to bardzo ułatwia, i w sumie przyspiesza sprawę - nie muszę długo wertować Pisma Św. Duży uśmiech

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
28-09-2004 19:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bolas Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 31
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #33
 
moze mi ktos odpowiedziec na 2 pytania? (nie licząc tegoJęzykJęzykJęzyk )

1. Czemu sekta?
2. Czym róźnią się wiara ŚJ od Katolików?

Kiedy? w ko?cu umr?
i gdy zamkn? moja trumn?
chce by? tam gdzie wszyscy ?wieci
tylko niech z?y wi?zami mnie nie skr?ci
01-10-2004 12:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #34
 
zapewne moja odpowiedź będzie tylko skromnym wycinkiem informacji nt ŚJ - ale sama dopiero czytamUśmiech

1. Dlaczego sekta - ŚJ to sekta niechrześcijańska - ich nauka oraz rozumienie Pisma Św. są sprzeczne z podstawowymi prawdami chrześcijańskimi, nazywana jest też biblijną, a to dlatego że wykorzystuje Biblię i przedstawia ją jako źródło swego autorytetu. ŚJ zalicza się także do sekt kryptojudaistycznych, obok np. mormonów, a ukryty judaizm przejawia się w większej zawziętości (nienawiści) i surowości wobec Kościołów chrześcijańskich, mniejszej „ewangeliczności”, monoteistycznym obrazie Boga, antytrynitaryzmie - nie wierzą w Trójcę Św.
Większość sekt bilijnych (i nie tylko biblijnych) postrzega świat jako zły, przerysowując zwłaszcza wpływ szatana. Świat jest zły Ludzie są źli. Dlatego niecierpliwie oczekuje się wybawienia od tego świata czy też
zbawienia, poprzedzonego zwykle surowym Sądem. Zbawienie jest dla wybranych, poza sektą nie ma zbawienia. Dla „obcych” nadejdzie Sad i zły świat spłonie w ogniu. Ostaną się tylko wybrani i oni odziedziczą tysiącletnie królestwo Boga na ziemi. (ŚJ już nie raz przepowiadali koniec świata)

Na ŚJ można spojrzeć z jeszcze innej strony - "Strażnica" jest zarejestrowaną spółką z o.o. Przyglądając się bliżej Towarzystwu Strażnica można by je określić jako jedno wielkie wydawnictwo i to wydawnictwo bardzo dobrze zorganizowane. Wyznawcy z jednej strony są stałymi odbiorcami książek i czasopism i przynoszą stały dochód macierzystej organizacji. Z drugiej są niepłatnymi dystrybutorami literatury. Nie mogą przy tym pozwolić sobie na opieszałość czy bierność. Towarzystwo kontroluje każdego z wyznawców, nakazując mu zdawać dokładną pisemną relację z ilości rozpowszechnionej literatury oraz z czasu przeznaczonego na werbowanie nowych adeptów.

Niektóre z cech sekty:

Misjonarska gorliwość - tylko oni
Najbardziej rzucającą się w oczy cechą sekt jest gorliwość, z jaką członkowie prowadzą działalność rozpowszechniającą swe koncepcje. Wierząc, że to oni znają wyłącznie prawdę o Bogu, i o jedynym posłaniu, które świat pragnie usłyszeć i bez którego jest skazany na zagładę i potępienie.

Prawda wyłączna - zbawienie tylko u nich
Sekta ma niemal wyłączne prawo do prawdy. Wysuwa twierdzenia, że prawdziwe zbawienie można znaleźć jedynie zostając ich członkiem i w ten sposób akceptując ich wierzenia, przyjmując praktyki, lub zaczynając używać zalecanych technik. - Kościół Katolicki nie twierdzi że nie ma zbawienia poza nim

Nadrzędność grupy - rodzinę zastępuje sekta
Stanowisko wyłączności sekty prowadzi z kolei do wiary, że owa sekta stanowi grupę elitarną. Ponieważ jej członkowie doświadczają wiedzy, znają prawdę lub stosują określone techniki, dochodzą do przekonania, że różnią się lub górują nad tymi, którzy nie należą do ich grona.

Odchylenia doktrynalne - dziedziny odchyleń wiary
Autorytet. Sekty dodają do Biblii ludzkie źródło autorytetu utrzymując, że jedynie słuszna interpretacja Biblii proponowana jest przez ich przywódcę lub w łonie ich organizacji.
Bóg. Obraz Boga różny od Biblii, który ukazany jest na Osobie Chrystusa.
Chrystus, staje się szczególną istotą ludzką, która bardziej niż inne istoty ludzkie pokazuje nam, jaki jest Bóg.
Zbawienie. Sekty wymagają od ludzi, aby sami swoje zbawienie przygotowali.


2. A tu troszeczkę na Twe drugie pytanie. Później więcej - różnic jest baaardzo dużo.

Jehowici nie przyjmują Bóstwa Chrystusa. Uważają go tylko za człowieka. Pismo Św. zawiera wiele fragmentów potwierdzających, że Chrystus był Bogiem, m.in. "Ja i Ojciec jedno jesteśmy" (J 10,30).

Odrzucają dogmat o Trójcy Świętej, a przecież Jezus, wypowiadając słowa zawierające formułę sakramentu chrztu, mówi: "Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego" (Mt 28,20).

Utrzymują również, że człowiek i dusza są śmiertelne. Tymczasem Pismo Św. mówi "Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle"(Mt 10,28).

Czytając Biblię, znajdujemy słowa, które wypowiada Anioł Gabriel do Maryi Dziewicy: "Bądź pozdrowiona pełna łaski, Pan z Tobą, <błogosławiona jesteś między niewiastami>" (Ł 1,28). Wskazują one na wyjątkowe wyróżnienie Matki chrześcijan. A więc winniśmy sławić nie tylko Jej Syna, ale również Jej święte Macierzyństwo. Jehowici nie uznają kultu Maryi jako Matki Boga.

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
06-10-2004 10:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aydamusek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 91
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #35
 
Na temat sekty Świadków Jehowy, ich historii oraz doktryny ukazało sięjuż całkiem sporo książek po polsku. Jednym z wyśmienitych autorów jest karmelita bosy Elizeusz bagiński OCD. Częśćtych ksiązek jest dostępna On-Line. Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym, jest ta sekta, na czym polegają ich błędy, jak z nimi rozmawiać zapraszam do dwóch sekcji mego serwisu:

http://www.aydam.org/serwis/ksiazki_on-line.htm
http://www.aydam.org/serwis/sekty.htm

Świadkowie jehowy nie są sektą nawet chrześcijańską. Opierająsięna Boblii, lecz biorą ją wyrywkowo i cytują niezgodnie z kontekstem. Ich Przekłąd Nowego Świata zostałodrzucony przez Biblistów zarówno katolickich, jak i prawosławnych i protestanckich jako szalbierstwo i dzieło nienaukowe.

Niebezpieczenstwo tej sekty polega na alienowaniu jej członków ze społęczeństwa i rodziny oraz totalnym praniu mózgu. W sprawie szczegółów odsyłam do wspomnianego O. Bagińskiego.

Doktrunalnie podobna do nich sektą jest sekta Adwentystów Dnia Siódmego, skąd zresztą w pewnym sensie Swiadkoeie Jehowy się wywodzą.

[center]www.aydam.org - Serwis i Forum dla Ciebie [you][/center]
[list]JP II
Benedykt XVI
Teologia
Sekty
Poezja
Czytelnia
Rower
Kulinaria
Inne[/list:u]
07-09-2005 14:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #36
 
Lola napisał(a):Niektóre z cech sekty:

Misjonarska gorliwość - tylko oni

Lola napisał(a):Prawda wyłączna - zbawienie tylko u nich


Lola napisał(a):Nadrzędność grupy - rodzinę zastępuje sekta


Lola napisał(a):Odchylenia doktrynalne - dziedziny odchyleń wiary
Autorytet. Sekty dodają do Biblii ludzkie źródło autorytetu utrzymując, że jedynie słuszna interpretacja Biblii proponowana jest przez ich przywódcę lub w łonie ich organizacji.

Jaby zamiast SJ wstawić Kościół katolicki to też by pasowało.- co do 3 argumentu posłuże się sformułowaniem "matka kościół", czyli kk jest rodziną. Argumentacja Loli jest słuszna jak mniemam tylko Lola z całym szcunkiem do Niej ogranicza ją do organizacji, za którymi nie przepada.
23-09-2005 17:24
Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #37
 
Aydamusek napisał(a):Na temat sekty Świadków Jehowy, ich historii oraz doktryny ukazało sięjuż całkiem sporo książek po polsku.
Niestety, książki te aż zieją nienawiścia do tych ludzi Smutny
Pamietam jak kiedyś, gdy byłem jeszcze katolikiem zagadneli mnie ŚJ i chciałem dac im faktyczna odpowiedź. Znalazłem książki m.in. Tadeusza Kundy i ludzi z jego grona (tzw. Effathy). Uwierzcie, że można było sie zapłakać z powodu tych tekstów :cry:

[ Dodano: Pią 23 Wrz, 2005 17:30 ]
Aydamusek napisał(a):Niebezpieczenstwo tej sekty polega na alienowaniu jej członków ze społęczeństwa i rodziny oraz totalnym praniu mózgu.
Problem polega na tym, że żyjemy w takim a nie innym kraju. Gdybys chciał zostać np. Muzułmaninem też być został "wyalienowany". Nawet przymusowo. Duży uśmiech

[ Dodano: Pią 23 Wrz, 2005 17:33 ]
Bolas napisał(a):moze mi ktos odpowiedziec na 2 pytania? (nie licząc tegoJęzykJęzykJęzyk )

1. Czemu sekta?
2. Czym róźnią się wiara ŚJ od Katolików?
Nasz Pan powiedział kiedyś, żeby cieszyć sie i radować, gdyby ktos mówił z Jego powodu źle na nas. Z powodu dyskusji takich jak ta, można by powiedzieć że ŚJ są błogosławieni.

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
23-09-2005 17:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #38
 
krzysiek_enoch napisał(a):Niestety, książki te aż zieją nienawiścia do tych ludzi

Prosze o przykład, bo inaczej będe mógł posądzic Ciebie o gołosłowność.

krzysiek_enoch napisał(a):Problem polega na tym, że żyjemy w takim a nie innym kraju. Gdybys chciał zostać np. Muzułmaninem też być został "wyalienowany". Nawet przymusowo.

A na czym opierasz ten sąd? Zwykłe rozumowanie, które zaprezentowałeś raczej niczego do tematu nie wnosi :roll:
Mam przykład ze swojej rodziny i niestety to oni się odizolowali, bo zapewne starsi tak kazali. Mimo wszystko wiara nie może dzielić jednak w ich przypadku są uzasadnione obawy, że ma to podłoże istotowe znaczy jest takie ich nauczanie.

krzysiek_enoch napisał(a):Nasz Pan powiedział kiedyś, żeby cieszyć sie i radować, gdyby ktos mówił z Jego powodu źle na nas. Z powodu dyskusji takich jak ta, można by powiedzieć że ŚJ są błogosławieni.

Według takiej logiki, każdy krytykowany jest błogosławiony. Chyba nie o to chodzi. Jednocześnie Świadkowie raczej mają mało wspólnego z Jezuem, którego najważniejsze słowa podważają /chociażby Jego bóstwo!/. Stąd nie ma sensu powoływać się na słowa Jezusa akurat dotyczące tej kwestii.

Aczkolwiek nie ukrywam, że jakaś pogarda w stosunku do nich jest. Mniejsza o powody, najważniejsza powinna być miłość. Choć nie możemy zapomnieć o prawdzie.

semper_malus napisał(a):Jaby zamiast SJ wstawić Kościół katolicki to też by pasowało.- co do 3 argumentu posłuże się sformułowaniem "matka kościół", czyli kk jest rodziną. Argumentacja Loli jest słuszna jak mniemam tylko Lola z całym szcunkiem do Niej ogranicza ją do organizacji, za którymi nie przepada.

Mało obiektywna konstatacja. W myśl takiej zasady, każde wyznanie jest sektą i popadamy w tautologię czyli masło maślane. Choć wiadomo, że problem sekt istnieje a banalizacja tego zjawiska może tylko spotęgować złe skutki.
Twój zarzut co do 3 argumentu jest całkowicie mylny. Kościół katolicki nie zastępuje rodziny. W sektach niekiedy jest tak, że wstępując w jej szeregi należy zapomnieć o rodzinie z zasady. Nie ważne jaka ona jest. Podobną sytuację mieliśmy kiedy moja rodzina /jej cześć/ wstąpiła w szeregi wyznawców Jehowy. Niestety hermetyczność to jedna z cech sekt. Natomiast mi jakoś kapłan nie głosi, że mam porzucić rodzinę, bo jest zła. Jak już to mogę usłyszeć coś wręcz przeciwnego.

semper_malus napisał(a):Prawda wyłączna - zbawienie tylko u nich

Odnosząc to do Kościoła wykazujesz tylko brak wiedzy na temat jego nauczania. Zatem jeśli czegopś nie wiesz zapytaj najpierw :roll:

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
23-09-2005 18:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
/\/\ax Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 36
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #39
 
Lola napisał(a):zapewne moja odpowiedź będzie tylko skromnym wycinkiem informacji nt ŚJ - ale sama dopiero czytamUśmiech

1. Dlaczego sekta - ŚJ to sekta niechrześcijańska - ich nauka oraz rozumienie Pisma Św. są sprzeczne z podstawowymi prawdami chrześcijańskimi, nazywana jest też biblijną, a to dlatego że wykorzystuje Biblię i przedstawia ją jako źródło swego autorytetu. ŚJ zalicza się także do sekt kryptojudaistycznych, obok np. mormonów, a ukryty judaizm przejawia się w większej zawziętości (nienawiści) i surowości wobec Kościołów chrześcijańskich, mniejszej „ewangeliczności”, monoteistycznym obrazie Boga, antytrynitaryzmie - nie wierzą w Trójcę Św.
Zbyt mocno powiedziane.
Są chrześcijanami a ich nauki nie są tyle sprzeczne z podstawowymi prawdami co posiadają swoistą interpretacje PŚ zgodnie z nakazami Brooklinu
Przyjmują dosłownie ST i Ewangelie co daje duże możliwości manipulacji,są nachalni co wielu ludzi drażni.
Pzdr.

Zapraszam na moje FORUM
23-09-2005 22:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #40
 
//ax napisał(a):zgodnie z nakazami Brooklinu

A co to takiego?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
23-09-2005 22:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #41
 
Gregoriano napisał(a):krzysiek_enoch napisał/a:
Niestety, książki te aż zieją nienawiścia do tych ludzi


Prosze o przykład, bo inaczej będe mógł posądzic Ciebie o gołosłowność.
Problem w tym, że pozbyłem się wszystkich książek T. Kundy ale z tego, co mi wiadomo, są publicznie dostępne - można je pewnie wypożyczyć gdzieś w parafii. Dodam, że byłem na zjeździe członków stowarzyszenia Effatha założonego przez tego człowieka i pełno tam mowy o żydokomunie, masońskim spisku. Sprzedawano ksiązki w stylu "Protokoły mędrców syjonu" itp. Oczywiście ŚJ to spisek masonerii. =D>

[ Dodano: Pią 23 Wrz, 2005 22:58 ]
Offca napisał(a):
//ax napisał(a):zgodnie z nakazami Brooklinu

A co to takiego?
To taki slang. W Nowym Jorku znajduje się centrum organizacyjne ŚJ. Coś takiego, jak w katolicyxmie Watykan a w Anglikaniźmie Londyn.

[ Dodano: Pią 23 Wrz, 2005 22:59 ]
//ax napisał(a):Przyjmują dosłownie ST i Ewangelie co daje duże możliwości manipulacji
Ale jazda :shock: :shock: :shock:

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
23-09-2005 22:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aydamusek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 91
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #42
 
Chrześcijanin to osoba wierząca w Trójcę Świętą. ŚJ nimi nie są.

Obecnie jest w sprzedarzy kilka ksiązek O. Bagińskiego o tej sekcie. Niektóre z nich są dostępne on-line w moim serwisie informacji o sektach. Wysyłkowo mozna je nabyć z wydawnictwa OO. Karmelitów wz Krakowa.

http://www.karmel.pl - dalej Wydawnictwo.

[center]www.aydam.org - Serwis i Forum dla Ciebie [you][/center]
[list]JP II
Benedykt XVI
Teologia
Sekty
Poezja
Czytelnia
Rower
Kulinaria
Inne[/list:u]
23-09-2005 23:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #43
 
Aydamusek napisał(a):Chrześcijanin to osoba wierząca w Trójcę Świętą. ŚJ nimi nie są.
Osobliwa definicja :hahaha:
Mój tato mawiał kiedyś "Chlebak, jak sama nazwa wskazuje, słuzy do noszenia granatów" - taki żart z wojska.

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
23-09-2005 23:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aydamusek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 91
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #44
 
Chrześcijanie uznają boskoć Ojca , Syna i Ducha Świętego. Te trzy osoby boskie teologia nazywa jednym słowem Trójca Święta. Po szczegóły odsyłam do Trynitologii lub KKK.

[center]www.aydam.org - Serwis i Forum dla Ciebie [you][/center]
[list]JP II
Benedykt XVI
Teologia
Sekty
Poezja
Czytelnia
Rower
Kulinaria
Inne[/list:u]
23-09-2005 23:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #45
 
Aydamusek napisał(a):Chrześcijanie uznają boskoć Ojca , Syna i Ducha Świętego. Te trzy osoby boskie teologia nazywa jednym słowem Trójca Święta.
Podałeś chyba definicję trynitarianina a nie chrześcijanina :?:
:-

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
24-09-2005 00:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów