Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sekty /Świadkowie Jehowy/
Autor Wiadomość
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #661
 
Och, niech będzie - klucznik Królestwa Niebieskiego Uśmiech
Apostoł, którego zadaniem było paść owce i baranki Chrystusa. Apostoł, który jako pierwszy otrzymał władzę związywania i rozwiązywania. Apostoł, który miał zapewniony naturalny szacunek u innych uczniów, związany z misją powierzoną mu przez Pana, tak, że pierwsza mowa po wielkim wydarzeniu Zesłania Ducha Świętego w oczywisty sposób przynależała do niego.


U nas takie zwierzchnictwo nazywa się papiestwem. Wy możecie mówić: posługa piotrowa. To samo. Ale samego prymatu piotrowego się nie wyprzecie [-X

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
14-04-2009 22:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #662
 
jonasz 33, rozumiem Ciebie. Dla mnie to istotne nie tylko z punktu KK, ale też historyka Uśmiech bo nie spotkałam się , aby ktoś powiedział, że św.Piotr nie był pierwszy papieżem. Widocznie krąg, tej samej wiary. :mrgreen: Ale omykowa wersja, jest dobra z punktu widzenia dalszego dialogu.
Ale Świadkowie-studenci, są bardzo ciekawi wszystkiego, co nie było wporządku w KK :mrgreen: ciekawe :wink: Zawsze zapominają, że KK to wspólnota ludzi grzesznych.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
14-04-2009 23:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #663
 
Rachel napisał(a):durna walka, o zdobywanie dla siebie punktów
czy aby...?

gdym głowił się z dziećmi czego można życzyć Bogu na święta, to tylko jedna myśl mi przyszła do: coby życzyć Ojcu, aby jak najwięcej Jego dzieci doszło do zbawienia

nie chodzi mi o wyścig Moja Droga, idzie mi o fakty, o nostalgiczną refleksję nad nimi także - o to, czy przyczynimy się do przybliżenia, czy do oddalenia

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
14-04-2009 23:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
marzenka Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 272
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #664
 
Rachel napisał(a):Ale Świadkowie-studenci, są bardzo ciekawi wszystkiego, co nie było wporządku w KK :mrgreen: ciekawe :wink: Zawsze zapominają, że KK to wspólnota ludzi grzesznych.

A Świadkowie to co, bezgrzeszni są? Wszak oni też są przecież wspólnotą ludzi grzesznych. Język

Biblia Tysiąclecia - List do Rzymian 3:23-24 napisał(a):wszyscy bowiem zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej,
a dostępują usprawiedliwienia darmo, z Jego łaski, przez odkupienie które jest w Chrystusie Jezusie.

Żeby nie było, że tylko Katolicką Biblię cytuję:
Pismo Święte w Przekładzie Nowego Świata - List do Rzymian 3:23-24 napisał(a):Bo wszyscy zgrzeszyli i brakuje im chwały Bożej, i jest to wspaniałomyślny dar, że zostają uznani za prawych dzięki jego niezasłużonej życzliwości poprzez uwolnienie na podstawie okupu zapłaconego przez Chrystusa Jezusa.

[Obrazek: jezus2.jpg]
Oczekuję Ciebie Panie,
Jesteś mym Oczekiwaniem.
Uspokajasz serce moje,
Uciszeniem jesteś i pokojem mym
Uśmiech
15-04-2009 00:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #665
 
marzenka napisał(a):
Rachel napisał(a):Ale Świadkowie-studenci, są bardzo ciekawi wszystkiego, co nie było wporządku w KK :mrgreen: ciekawe :wink: Zawsze zapominają, że KK to wspólnota ludzi grzesznych.

A Świadkowie to co, bezgrzeszni są? Wszak oni też są przecież wspólnotą ludzi grzesznych. Język
No, ci co się zaliczają do "144 tys." to już sa niemal bogami na ziemi Uśmiech

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
15-04-2009 07:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #666
 
Merytoryczne pytanie: dlaczego wyraz "Świadkowie" piszecie dużą literą, a "katolicy" lub "chrzescijanie" - małą?

[Obrazek: mysz4.gif]
15-04-2009 10:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #667
 
marzenka, chodziło o ich nadgorliwość, szukania dziury w całym.
A łatwo człowiekowi, zrobić z Boga kłamce, o czym pisze św. Jan w swym pierwszym liście.
Świadkowie, na siłę upierają się przy swoim, pomimo że daty mówią za siebie.

Myszkunia, chyba dlatego aby nie pomylić ze świadkami, w sensie dającym świadectwo Oczko

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
15-04-2009 10:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #668
 
Myszkunia napisał(a):Merytoryczne pytanie: dlaczego wyraz "Świadkowie" piszecie dużą literą, a "katolicy" lub "chrzescijanie" - małą?
ot katolickie zboczenie: siebie poniżyć innych wywyższyć :twisted:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
15-04-2009 15:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #669
 
Nazwy własne piszemy z dużej.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
15-04-2009 16:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Narayana Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 130
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #670
 
Wprawdzie odpowiedź o 5 lat (!!!) spóźniona, alem nowy na forum, i czytam sobie po kolei. Coś muszę sprostować:

"Elohim (Bóg)" - błąd. Elohim jest liczbą mnogą i oznacza "Bogowie".

EDIT:

Cytat:Apostoł, który jako pierwszy otrzymał władzę związywania i rozwiązywania

Może nie w temacie, ale skoro padło takie stwierdzenie... Jeśli otrzymał też władzę ROZWIĄZYWANIA, to czemu np rozwody są uznawane w KK za grzech? Czy nie jest to sprzeczne z Biblią czasami?
01-06-2009 13:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #671
 
Słusznie Uśmiech Co z przymiotnikiem "ehad" daje...? Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
01-06-2009 13:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Narayana Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 130
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #672
 
omyk napisał(a):Słusznie Uśmiech Co z przymiotnikiem "ehad" daje...? Uśmiech

Jedną z dwóch możliwości (choć mogę się mylić, więc jeśli tak jest to proszę o burę i sprostowanie ;P)

1. "Bogowie w jednym" (nieco pokracznie tłumaczone, przepraszam Oczko )

2. "Bogowie jedyni" - ehad, o ile pamiętam, może oznaczać tak literalnie jeden "pojedynczy", jak i "ten jeden", "ci jedyni" (w rozumieniu, ze nie ma innych")

Jeśli się mylę, to proszę o poprawkę Uśmiech
01-06-2009 13:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #673
 
moja rozmowa o Trójcy Św. z prof. Henrykiem Pietrasem SJ:
http://sivis.salon24.pl/111829,trojca-sw...-pietrasem

Zapraszam Uśmiech

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
22-06-2009 02:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #674
 
Cytat:Świadkowie Jehowy i Hare Kryszna

Kilka lat temu, kiedy zobaczyłem pierwszy raz na ulicach Gdańska wyznawców Kryszny, wydawali mi się oryginalni. Gdy jednak zaczęłem im się „przyglądać” dogłębniej, zauważyłem że ja ich zwyczaje i nauki już znam! Okazali się oni dla mnie kopią znanych mi Świadków Jehowy. Nazwałem ich też „Świadkami Jehowy hinduizmu”. Gdy rozmawiałem z nimi na ulicy reagowali często identycznie jak wyznawcy Jehowy. Początkowo dobrodusznie, później zaś, gdy zobaczyli że nie podzielam ich poglądów, reagowali nerwowo, rzucając groźby „kary pośmiertnej” lub już za życia zniszczenia mnie przez Krysznę. Oczywiście, z racji tej, że obie powyższe grupy wywodzą się z innych religii i kultur różnią się diametralnie ale pewnych podobieństw nie da się nie zauważyć. Oto te, które spostrzegłem:

Nazwa: Towarzystwo Świadomości Kryszny ||| Nazwa: Towarzystwo Biblijne i Traktatowe - Strażnica


Charyzmatyczny założyciel A.C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada (1896-1977) |||Charyzmatyczny założyciel Charles Taze Russell (1852-1916)


Zarządza obecnie organizacją „Governing Body” (Ciało Zarządzające) |||Zarządza obecnie organizacją „Governing Body” (Ciało Kierownicze)


Powstanie organizacji XX wiek ||| Powstanie organizacji pod nazwą Świadkowie Jehowy XX wiek


Swój rodowód wyprowadzają z Ksiąg Wedyjskich ||| Swój rodowód wyprowadzają z Ksiąg Starego Testamentu


Organizacja założona w USA ||| Organizacja założona w USA


Wydają, jako jedynie właściwy, swój przekład Bhagavad-Gity ||| Wydają, jako jedynie właściwy, swój przekład Biblii


Wydają, początkowo po angielsku, czasopismo „Back to Godhead”. Obecnie o zasięgu ogólnoświatowym (dwutygodnik) |||Wydają, początkowo po angielsku, czasopismo „The Watchtower, Announcing Jehovah’s Kingdom”. Obecnie o zasięgu ogólnoświatowym (dwutygodnik)


Tylko ich interpretacja Wed jest właściwa ||| Tylko ich interpretacja Biblii jest właściwa


Są jedyną prawdziwą ścieżką religijną hinduizmu ||| Są jedyną prawdziwą religią chrześcijaństwa


Akcentują zbawcze znaczenie ciągłego wzywania imienia Kryszny, co przypomina raczej kult imienia niż osoby Boga ||| Akcentują zbawcze znaczenie ciągłego wzywania imienia Jehowy, co przypomina raczej kult imienia niż osoby Boga


Odrzucają hinduistyczną naukę o Trimurti (Wisznu, Brahma, Sziwa) ||| Odrzucaja chrześcijańską naukę o Trójcy Św. (Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Św.)


Zajmują się ulicznym kolportażem swych publikacji Zajmują się ulicznym kolportażem swych publikacji
Akcentują swą nazwę „bhakta” - wielbiciel Najwyższego Pana ||| Akcentują swą nazwę „Świadek Jehowy”


Nakazują: „Porzuć wszelkie rodzaje religii...”(„Prawda i piękno” s.67) ||| Nakazują porzucić wszelkie religie, nazywając je Babilonem Wielkim


Wydają w milionach egzemplarzy książki opatrzone ilustracjami przypominającymi „komiksowe” obrazki. ||| Wydają w milionach egzemplarzy książki opatrzone ilustracjami przypominającymi „komiksowe” obrazki.


Prawdziwym Bogiem jest tylko Kryszna ||| Prawdziwym Bogiem jest tylko Jehowa

http://www.piotrandryszczak.pl/arty/Proroc.DOC

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
16-01-2010 16:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #675
 
Scott napisał(a):
Cytat:Świadkowie Jehowy i Hare Kryszna

Kilka lat temu, kiedy zobaczyłem pierwszy raz na ulicach Gdańska wyznawców Kryszny, wydawali mi się oryginalni. Gdy jednak zaczęłem im się „przyglądać” dogłębniej, zauważyłem że ja ich zwyczaje i nauki już znam! Okazali się oni dla mnie kopią znanych mi Świadków Jehowy. Nazwałem ich też „Świadkami Jehowy hinduizmu”. Gdy rozmawiałem z nimi na ulicy reagowali często identycznie jak wyznawcy Jehowy. Początkowo dobrodusznie, później zaś, gdy zobaczyli że nie podzielam ich poglądów, reagowali nerwowo, rzucając groźby „kary pośmiertnej” lub już za życia zniszczenia mnie przez Krysznę. Oczywiście, z racji tej, że obie powyższe grupy wywodzą się z innych religii i kultur różnią się diametralnie ale pewnych podobieństw nie da się nie zauważyć. Oto te, które spostrzegłem:

Nazwa: Towarzystwo Świadomości Kryszny ||| Nazwa: Towarzystwo Biblijne i Traktatowe - Strażnica


Charyzmatyczny założyciel A.C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada (1896-1977) |||Charyzmatyczny założyciel Charles Taze Russell (1852-1916)


Zarządza obecnie organizacją „Governing Body” (Ciało Zarządzające) |||Zarządza obecnie organizacją „Governing Body” (Ciało Kierownicze)


Powstanie organizacji XX wiek ||| Powstanie organizacji pod nazwą Świadkowie Jehowy XX wiek


Swój rodowód wyprowadzają z Ksiąg Wedyjskich ||| Swój rodowód wyprowadzają z Ksiąg Starego Testamentu


Organizacja założona w USA ||| Organizacja założona w USA


Wydają, jako jedynie właściwy, swój przekład Bhagavad-Gity ||| Wydają, jako jedynie właściwy, swój przekład Biblii


Wydają, początkowo po angielsku, czasopismo „Back to Godhead”. Obecnie o zasięgu ogólnoświatowym (dwutygodnik) |||Wydają, początkowo po angielsku, czasopismo „The Watchtower, Announcing Jehovah’s Kingdom”. Obecnie o zasięgu ogólnoświatowym (dwutygodnik)


Tylko ich interpretacja Wed jest właściwa ||| Tylko ich interpretacja Biblii jest właściwa


Są jedyną prawdziwą ścieżką religijną hinduizmu ||| Są jedyną prawdziwą religią chrześcijaństwa


Akcentują zbawcze znaczenie ciągłego wzywania imienia Kryszny, co przypomina raczej kult imienia niż osoby Boga ||| Akcentują zbawcze znaczenie ciągłego wzywania imienia Jehowy, co przypomina raczej kult imienia niż osoby Boga


Odrzucają hinduistyczną naukę o Trimurti (Wisznu, Brahma, Sziwa) ||| Odrzucaja chrześcijańską naukę o Trójcy Św. (Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Św.)


Zajmują się ulicznym kolportażem swych publikacji Zajmują się ulicznym kolportażem swych publikacji
Akcentują swą nazwę „bhakta” - wielbiciel Najwyższego Pana ||| Akcentują swą nazwę „Świadek Jehowy”


Nakazują: „Porzuć wszelkie rodzaje religii...”(„Prawda i piękno” s.67) ||| Nakazują porzucić wszelkie religie, nazywając je Babilonem Wielkim


Wydają w milionach egzemplarzy książki opatrzone ilustracjami przypominającymi „komiksowe” obrazki. ||| Wydają w milionach egzemplarzy książki opatrzone ilustracjami przypominającymi „komiksowe” obrazki.


Prawdziwym Bogiem jest tylko Kryszna ||| Prawdziwym Bogiem jest tylko Jehowa

http://www.piotrandryszczak.pl/arty/Proroc.DOC
no i co z tego wynika? bo dla mnie kompletnie nic :roll:

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
06-02-2010 14:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów