Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sekty /Świadkowie Jehowy/
Autor Wiadomość
parasin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 91
Dołączył: Feb 2010
Reputacja: 0
Post: #676
 
Helmutt napisał(a):No, ci co się zaliczają do "144 tys." to już sa niemal bogami na ziemi
Oj raczej nie. Mają taką samą grzeszną naturę jak reszta. Oczko

Nauczycielu, uspokój Twoich uczniów. On zaś rzekł do nich: Zapewniam was, że jeśli oni zamilkną, kamienie będą wołać.
( Lk 19:40 br )
20-03-2010 00:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #677
 
Dlaczego niektórzy mówią o Świadkach Jehowy, że to "kocia wiara"? Duży uśmiech Język

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
19-04-2010 23:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
miXUE Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 109
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #678
 
koty są fajne Duży uśmiech

A tak na poważnie tu masz coś w ten deseń:

http://www.netkobiety.pl/t520.html

to inne forum napisał(a):Czym się charakteryzuje tzw. kocia wiara? Ciągle chodza po domach wyznawcy tej wiary i nigdy ich nie wpuszczam do domu,ale chciałabym wiedzieć w sumie czym sie różni ich wyznanie od naszego? Czy są wśród Was osoby wyznające tę wiarę?

...Czyli obrażania tego co nie znane/słabo poznane ciąg dalszy...
19-04-2010 23:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #679
 
Ja natomiast myślę, że tu chodzi o to, że przedstawiają fałszywą doktrynę.

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
19-04-2010 23:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #680
 
Z niem. Ketzer to - jeśli się nie mylę - heretyk, więc pewnie stąd przezwisko.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
19-04-2010 23:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #681
 
Mnie ciekawi jak to jest ze związkami małżeńskimi u ŚJ? Czy są tam możliwe rozwody i kto ich ewentualnie udziela? Czy może sa one niedopuszczalne i grozi za to wykluczenie ze zboru?
Ciekawi mnie także sprawa wielodzietności. Czy w tym zgromadzeniu ŚJ jest wiele rodzin wielodzietnych? Jak stoi sprawa z otwarciem na życie i co grozi np za zabieg aborcyjny w takim zgromadzeniu?

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
20-04-2010 13:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
parasin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 91
Dołączył: Feb 2010
Reputacja: 0
Post: #682
 
omyk,
omyk napisał(a):Z niem. Ketzer to - jeśli się nie mylę - heretyk, więc pewnie stąd przezwisko.
Wreszcie ktoś mi to wytłumaczył dzięki omyk.

TOMASZ32-SANCTI,
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Mnie ciekawi jak to jest ze związkami małżeńskimi u ŚJ? Czy są tam możliwe rozwody i kto ich ewentualnie udziela? Czy może sa one niedopuszczalne i grozi za to wykluczenie ze zboru?
ŚJ nie mają czegoś w rodzaju sakramentu jak w KK. Uznają ślub cywilny. Również rozwód cywilny.
Rozwody są dopuszczalne jeśli jedna ze stron dopuściła się zdrady, na podstawie Mt 19:9 BT
Cytat: „A powiadam wam: Kto oddala swoją żonę - chyba w wypadku nierządu - a bierze inną, popełnia cudzołóstwo. I kto oddaloną bierze za żonę, popełnia cudzołóstwo.”
Wykluczenie grozi osobie, która rozwodzi się z partnerem który jej nie zdradził i wychodzi za innego.
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Ciekawi mnie także sprawa wielodzietności
Tutaj panuje zupełna dobrowolność. Jeśli ktoś chce mieć dużo dzieci może mieć jeśli nie to też dobrze.
Wolno używać im również środków antykoncepcyjnych np: prezerwatywy.
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Czy w tym zgromadzeniu ŚJ jest wiele rodzin wielodzietnych?
Trudno mi powiedzieć ile jest wielodzietnych rodzin, ale kilka poznałem.
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Jak stoi sprawa z otwarciem na życie
To musiałbyś sprecyzować.
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):co grozi np za zabieg aborcyjny w takim zgromadzeniu
Wykluczenie. (również odnosi się to, do stosowania niektórych środków antykoncepcyjnych wywołujących poronienie).

Nauczycielu, uspokój Twoich uczniów. On zaś rzekł do nich: Zapewniam was, że jeśli oni zamilkną, kamienie będą wołać.
( Lk 19:40 br )
20-04-2010 20:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #683
 
parasin napisał(a):„A powiadam wam: Kto oddala swoją żonę - chyba w wypadku nierządu - a bierze inną, popełnia cudzołóstwo. I kto oddaloną bierze za żonę, popełnia cudzołóstwo.”

Hmmm, Parasin, tutaj powiem szczerze, że czegoś nie rozumiem. Przecież ten cytat w zasadzie nie mówi o tym, kiedy sie można rozwieść, a kiedy nie. Mówi o tym, że nawet, jeśli człowiek rozwodzi się w skutek nierządu drugiej strony, ponowne małżeństwo jest i tak cudzołóstwem.

Czyli" W zasadzie ten cytat ani nie przyzwala, ani nie zabrania rozwodu, ani też nie określa warunków ten rozwód umożliwiający, ale stwierdza, że jeśli się już rozwiodłeś, to nie możesz brać sobie kolejnej żony.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
21-04-2010 07:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
parasin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 91
Dołączył: Feb 2010
Reputacja: 0
Post: #684
 
Drizzt,
Wybacz.
Nie zwróciłem uwagi na przekład Biblii Tysiąclecia, oddający ten werset niezbyt zrozumiale, z pomocą przychodzi Biblia poznańska:
Cytat:Mt 19:9 Bp „Powiadam wam, że każdy, kto rozwodzi się z żoną z wyjątkiem przypadku rozpusty, a żeni się z inną, cudzołoży.”
Czyli jeśli wiesz o rozpuście swojej żony i ją oddalasz jest to wtedy wyjątek i nie masz grzechu. W każdym innym wypadku popełniany jest grzech cudzołóstwa.
Niewinna strona powinna też wziąć pod uwagę przebaczenie zdrady i mimo wszystko się nie rozwodzić. Taka postawa wynika z innych wersetów Biblii.

Nauczycielu, uspokój Twoich uczniów. On zaś rzekł do nich: Zapewniam was, że jeśli oni zamilkną, kamienie będą wołać.
( Lk 19:40 br )
21-04-2010 10:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #685
 
parasin napisał(a):Drizzt,
Wybacz.
Nie zwróciłem uwagi na przekład Biblii Tysiąclecia, oddający ten werset niezbyt zrozumiale, z pomocą przychodzi Biblia poznańska:
Cytat:Mt 19:9 Bp „Powiadam wam, że każdy, kto rozwodzi się z żoną z wyjątkiem przypadku rozpusty, a żeni się z inną, cudzołoży.”
Czyli jeśli wiesz o rozpuście swojej żony i ją oddalasz jest to wtedy wyjątek i nie masz grzechu. W każdym innym wypadku popełniany jest grzech cudzołóstwa.
Niewinna strona powinna też wziąć pod uwagę przebaczenie zdrady i mimo wszystko się nie rozwodzić. Taka postawa wynika z innych wersetów Biblii.


Mhm, ok. Bo faktycznie, werset w tym pierwszym tłumaczeniu nie był jednoznaczny. Thx za wyjaśnienie.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
22-04-2010 06:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #686
 
parasin napisał(a):ŚJ nie mają czegoś w rodzaju sakramentu jak w KK. Uznają ślub cywilny. Również rozwód cywilny.
Rozwody są dopuszczalne jeśli jedna ze stron dopuściła się zdrady, na podstawie Mt 19:9 BT

To w takim razie powiedz mi przed kim składają przysięge małżeńską zawierający związek?
Przed tym zgromadzeniem czy tez przed Bogiem, bo jeśli składają też przysiege przed Bogiem to raczej przysięga jest przysięgą i opuerając się na Biblii należy jej dochować i nie ma wtedy mowy o żadnych rozwodach. Zdrada jest grzechem, owszem, ale grzechy przebacza Bóg, a człowiek składając przysięgę przed Bogiem powinien robić wszystko aby przysięga małżeńska była zachowana.

Nawet w przypadku zdrady raczej człowiek nie popełni cudzołóstwa gdy nie oddali swojej żony tylko jej przebaczy, prawda, choćby ze względu na przysięgę małżeńską, która przynajmniej w Kościele jasno określa, że małżonkowie będą ze sobą aż do śmierci. ["Co Bóg złączył człowiek niech nie rozdziela" - znasz to może?] ?

Jak się więc przedstawia tekst przysięgi małżeńskiej u ŚJ? Możesz ją przedstawić?

parasin napisał(a):Wolno używać im również środków antykoncepcyjnych np: prezerwatywy.

O proszę. A ja myślałem, że ŚJ zyja według Biblii. Bóg jasno powiedział w ks Rodzaju "Bądzcie płodni i rozmnażajcie się", prawda? Prezerwatywa jest zaprzeczniem tego, tym bardziej, że jest środkiem sztucznym a nie naturalnym sposobem na unikanie poczęcia się nowego życia. Nawet stosując okres niepłodny u kobiety to człowiek nie ma wpływu na to co może się stać, gdyż to Bóg o tym decyduje i on ma wtedy wpływ na to czy nowe życie sie pocznie czy też nie. Uzywając prezerwatywy człowiek sam chce decydować o tym, czy to nowe życie sie pocznie, a więc sprzeciwia się woli Bożej.Tak więc działanie u ŚJ jest w tym wzgledzie sprzeczne z wolą Bożą. Czyżby Biblia ŚJ mówiła inaczej? Czyżby była dopasowana do woli człowieka a nie Boga?

parasin napisał(a):To musiałbyś sprecyzować.

Sprecyzować? Ok. Chodzi tutaj o otwieranie się na nowe życie, o możliwość poczęcia się nowego życia i nie utrudnianiu tego w sposób sztuczny a więc nie blokowanie tej możliwości za pomoca sztucznych środków a nawet naturalnych - chyba, że zachodzi prawdopodobieństwo zagrożenia życia lub zdrowia kobiety lub z innych naprawdę ważnych powodów.
A więc otwarcie się na życie to poddanie się woli Boga i przyjmowaniu nowego życia a nie zabiezpieczaniu sie przed jego poczęciem, co w przypadku używania prezerwatywy jest oczywistym zaprzeczeniem woli Bożej. Jak więc przedstawisz tą sytuację od strony ŚJ?

parasin napisał(a):Wykluczenie. (również odnosi się to, do stosowania niektórych środków antykoncepcyjnych wywołujących poronienie).

To super, że przynajmniej za używanie "niektórych środków antykoncepcyjnych wywołujących poronienie" jest jakaś kara. Nie rozwiązuje to jednak sprawy sprzeciwianai się woli Bożej względem innych środków i jest to nadal sprzeczne z wolą Boga, ale niektóre sprawy można naginać nie uwzględniając woli Bożej, prawda? Nie każdą wole Boga trzeba traktować poważnie? #-o :roll: :-k

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
23-04-2010 14:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #687
 
Cytat:Helmutt napisał/a:
No, ci co się zaliczają do "144 tys." to już sa niemal bogami na ziemi

Oj raczej nie. Mają taką samą grzeszną naturę jak reszta. Oczko
Bogami nie, ale niektórzy pewno doświadczają przebóstwienia do którego są przecież powołani. Ale śJ niestety nie uznając Jezusa za Boga w konsekwencji nie uznają też prawdy o przebóstwieniu własnie. :/

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
23-04-2010 20:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
siloam Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 173
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #688
 
Scott napisał(a):nie uznając Jezusa za Boga w konsekwencji nie uznają też prawdy o przebóstwieniu własnie. :/
To wierzchołek góry lodowej. Brak uznania Jezusa Chrystusa za Boga ma też inne drastyczne konsekwencje. ŚJ nie są chrześcijanami Smutny

Objawienia uznane przez Kościół katolicki: Objawienia.info
23-04-2010 21:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #689
 
siloam napisał(a):ŚJ nie są chrześcijanami Smutny
Czyli można powiedzieć, że są sektą, tak?

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
23-04-2010 22:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #690
 
Nie tyle można, ile trzeba. Oczko

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
23-04-2010 23:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów