Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sekty /Świadkowie Jehowy/
Autor Wiadomość
gosc12345 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 23
Dołączył: Mar 2011
Reputacja: 0
Post: #841
 
Wiecie co, nie umiecie czytać ze zrozumienie, nie jesteście w stanie się otworzyć na to, co mówią to was inni, co bardzo wyraźnie pokazał Omyk w poście powyżej - od samego początku przyszłam tutaj udowodnić wam, że Świadkowie Jehowy nie są aż tak zmanipulowani i aż tak zakłamani i aż tak niemoralni jak wy sobie ich wyobrażacie. Wy natomiast, wciągacie mnie w jakieś gadki na temat prawd Biblijnych, gdzie ja jak już wspominałam, nie jestem Świadkiem Jehowy i nie nigdy nim nie byłam, więc nie bardzo mam możliwości ku temu żeby z wami takie dyskusje prowadzić. Tym bardziej, że z wami się nie rozmawia, z wami się przepycha... Wy nie analizujecie tego, co ktoś mówi... Parokrotnie na łamach mojego pisania tutaj, przyznałam racje, bądź przyznałam że wiedzy w danym temacie nie mam i uważam to, za jak najbardziej w porządku, natomiast z waszej strony, mam wrażenie że jest pisanie czegoś, po to tylko żeby to napisać, i żeby była jakaś odpowiedź na post. I tutaj ponownie odniosę się do powyższego postu Omyka, która to na mój argument w pewnych kwestiach rzuciła pytanie dotyczące poglądu Świadków, gdzie nie miało to żadnego związku z daną kwestią. Dziwicie się, że Świadkowie "skaczą" po tematach... Jeśli rozmawiacie z nimi tak jak ze mną tutaj, to ja się kompletnie nie dziwie. Ktoś wam coś mówi, na co wy zadajecie 20 czy 30 innych argumentów, bardzo często kompletnie nie związanych z rzuconym przez rozmówce hasłem i oczekujecie, że odpowie wam na wszystko. Każdy jest tylko człowiekiem, tak samo wy, ja jaki oni i większość ludzi, nie jest "przygotowana" ani od strony merytorycznej jak i technicznej do tego typu rozmów. Co zresztą jak już wspomniałam, widać dokładnie tutaj... Napisałam wam, że uważam że opowiadacie bzdury na temat Świadków, na co zostałam wciągnięta w dyskusje o bóstwie Jezusa, o biblijnym podłożu transfuzji krwi czy o biblijnych podstawach dotyczących wykluczonych ze zborów. Przy od samego początku mówiłam wam, że nie jestem Świadkiem Jehowy, a co za tym idzie, nie mam w obowiązku mieć takiej wiedzy.

Co więcej, przekonaliście mnie dokładnie o tym, o czym wielokrotnie słyszałam. Z katolikami nie ma rozmowy. Dla was jest "Jeden Prawdziwy Kościół w Chrystusie" który ma zawsze racje, we wszystkim i którego nie ma możliwości podważyć. Nie dociera do was fakt, że wiele waszych dogmatów czy świąt nie ma podstaw Biblijnych - co zresztą potwierdzają zarówno świeckie źródła jak i sami katolicy, którzy wyraźnie mówią, że np. kwestie związane z wniebowzięciem Maryji o której już tutaj pisałam pochodzi tylko z tradycji... Wcale się nie dziwie że Świadkowie uciekają od rozmów z wami. Widać po was wyraźnie, że nie ma z wami o czym rozmawiać, a Ci ludzie nie mają potrzeby tracić czasu na rozmowy z ludźmi, których głównymi argumentami jest "Bo w Biblii są mrzonki o Trójcy" lub którzy mówią "Bo wy Świadkowie to jesteście zmanipulowani przez Strażnice". Z góry wiadomo, że tracą czas na rozmowie z kimś, kto ich NAWET NIE SŁUCHA.

Jeszcze osobowo...
Scott, uważam że wiele przytoczonych przez Ciebie publikacji jest prawdziwe, i poświadcza o tym np. że Świadkowie podali datę końca świata itd... Natomiast nie zgadzam się z Tobą ażeby świadczyło to, o tym, że świadkowie są zmanipulowani i nie szukają prawdy w Biblii, nie czytają jej samodzielnie i nie doszukują się jej prawdziwego sensu.

Omyku, uważam że pomijasz wersety i szukasz w nich potwierdzenia czegoś w co bardzo chcesz wierzyć. Część Twoich argumentów mnie przekonuje, i uważam że jak najbardziej może to świadczyć na korzyść Trójcy, nie mniej jednak większość wersetów które Ci podałam są dla mnie na tyle silnie świadczące o tym, że Jezus i Jahwe nie są równi że niestety ale nawet bardzo chcąc, nie uwierzę w Trójce, a na pewno nie w coś, w czym Jezus i Jahwe są równi pod każdym względem.

Na koniec jeszcze chciałam wam tylko powiedzieć, że mam nadzieję, że WIELE LOGICZNIE MYŚLĄCYCH OSÓB PRZECZYTA CAŁĄ TĄ ROZMOWĘ, i będzie się im chciało ją przeczytać, bo poziom jaki tutaj pokazaliście, świadczy tylko o tym, że to Wy nie potraficie samodzielnie myśleć a nie Świadkowie... Że powtarzacie zasłyszane opinie, których w rzeczywistości nie potwierdzacie niczym... To nic, że ktoś wam podaje przykład z życia, wieloletniej rodziny Świadków, to nic, że ktoś wam mówi że był przez x lat Świadkiem i że takie rzeczy o których wy piszecie się nie dzieją. Wy przeczytaliście książki ludzi, którzy mam wrażenie, nie wiele wiedzą na ten temat (przynajmniej z tego co tutaj mi przytoczyliście), oraz którzy w ten sposób manipulują pewnymi rzeczami, że dla mnie, i myślę, że dla wielu logicznie myślących osób, jest to wyraźnym dowodem na to, że nie są to ludzie wiarygodni. Hehe... Cieszcie się, przegadaliście mi przekonując mnie tylko o tym, że katolicy są dokładnie tacy jacy myślałam - klapki na oczach i jednostronne patrzenie na kwestie.
16-05-2011 21:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #842
 
gosc... prosta sprawa tak na marginesie, bo wdrażać się w całośćnie mam siły: w KK nie obowiązuje zasada "tylko Pismo" Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
16-05-2011 22:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #843
 
gosc12345 napisał(a):przyszłam tutaj udowodnić wam
aha Duży uśmiech słabo Ci idzie Oczko

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
17-05-2011 04:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #844
 
gosc12345 napisał(a):Omyku, uważam że pomijasz wersety i szukasz w nich potwierdzenia czegoś w co bardzo chcesz wierzyć. Część Twoich argumentów mnie przekonuje, i uważam że jak najbardziej może to świadczyć na korzyść Trójcy, nie mniej jednak większość wersetów które Ci podałam są dla mnie na tyle silnie świadczące o tym, że Jezus i Jahwe nie są równi że niestety ale nawet bardzo chcąc, nie uwierzę w Trójce, a na pewno nie w coś, w czym Jezus i Jahwe są równi pod każdym względem.
Jeśli można się wtrącić: napisałaś wcześniej to:
Cytat:Jezus jest tajemnicą Bogą, a nie Bogiem...
Napisałaś, że wcześniej podałaś większość wersetów, ale ja bardzo bym prosiła abyś znalazła mi taki, który wprost o tym mówi, a nie "poszlaki", czy będzie to możliwe drogi gościu?

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
17-05-2011 08:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #845
 
Jasne Uśmiech Biblijne argumenty się kończą, to trzeba powiedzieć: Jesteście guuuuupi, nie bawię się z wami - zabieram zabawki i idę do domu Uśmiech

Oczywiście, że rozmawiamy z Tobą o Biblii, bo tylko w ten sposób można udowodnić błędy poglądów ŚJ i sam fakt, jak bardzo manipulują oni Słowem Bożym dla udowodnienia swoich "racji". Uważam, że właśnie taka rozmowa jest fair, bo nie na miejscu byłoby roztrząsanie, jak to odstępców unika się na ulicy, przechodząc na drugą stronę, jak zabrania się kontaktów między byłymi przyjaciółmi, jak ucisza się "groźne" dla nich pytania na zebraniach, jak rodziców wyklucza się ze społeczności, bo nie zabili swojego dziecka, które do życia potrzebowało transfuzji, jak osoba, która zjada kaszankę może być przesłuchiwana przed "sądem" (jak było w przypadku naszej forumowej Piano), jak głośne są sprawy o molestowanie dzieci u ŚJ... Są całe stowarzyszenia, które jednoczą ofiary tej sekty, choćby AJWRB czy Silent Lambs... Nie na miejscu byłoby mówienie o wszystkich przekrętach, które opisuje Raymond Franz w Kryzysie Sumienia, nie na miejscu byłoby mówienie o tym, jak oszołom Rutherford kupił za 10 dolców ogromny 'dom książąt', czekając na dachu na nadejście Abrahama i innych świętych ST... Nie na miejscu byłoby mówienie o tym, jak zmieniono prawo o rozwodach, bo "sędzia" Rutherford chciał się rozwieść... Nie na miejscu byłoby mówienie o tym wszystkim, co Rutherford wyprawiał. Nie na miejscu byłoby mówienie o zmieniających się jak chorągiewka na wietrze poglądach - ot, choćby na święta Bożego Narodzenia, krzyż, ilość klas niebiańskich, tożsamość Jezusa jako Archanioła Michała, wszechmoc Jezusa, nie na miejscu byłoby mówienie o ponad 20-stu "pewnych" datach Armageddonu, nie na miejscu byłoby jasne nazywanie Świadków SEKCIARZAMI.

Owszem, zaczęcie rozmowy w ten sposób byłoby nie na miejscu. Dlatego wchodzimy w tematy biblijne, pokazując Ci prawdę i licząc na to, że sama zrozumiesz, jak mylne są poglądy WTBTS i jak manipulancka jest ich interpretacja Pisma. Przykro mi, że musiałam wjechać na społeczność ŚJ, nie chciałam tego robić. Jeśli jednak nie można do Ciebie dotrzeć argumentami biblijnymi, jeśli chcesz wyłącznie o samym Towarzystwie Strażnica mówić - to proszę bardzo. To są konkrety, zresztą tylko niektóre z wielu konkretów na ich temat.

Jeszcze 2 słowa do poprzedniej, biblijnej rozowy:
Cytat: odniosę się do powyższego postu Omyka, która to na mój argument w pewnych kwestiach rzuciła pytanie dotyczące poglądu Świadków, gdzie nie miało to żadnego związku z daną kwestią
W którym to było miejscu? Chodziło o pytanie o namaszczonych wg nauczania WT BTS?

I druga kwestia: Kto skacze po tematach? Z Waszej wcześniejszej rozmowy wybrałam temat bóstwa Jezusa, na który napisałam długi post. Ty odniosłaś się do mojej wypowiedzi, a ja - cytując Twoją - do Twojej odpowiedzi. Gdzie widzisz tu z mojej strony skakanie po tematach?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
17-05-2011 11:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #846
 
gosc12345 napisał(a):od samego początku mówiłam wam, że nie jestem Świadkiem Jehowy, a co za tym idzie, nie mam w obowiązku mieć takiej wiedzy.
Ja też nie jestem i dlatego wolę nie wypowiadać się odnośnie ŚJ.
A ty gościu "silnia5" zdeklaruj się więc kogo wyznajesz w swym światopoglądzie?
Dalej stwierdzasz:
gosc12345 napisał(a):Napisałam wam, że uważam że opowiadacie bzdury na temat Świadków, na co zostałam wciągnięta w dyskusje
Twoją powinnością wobec powyższego było w tę dyskusję się nie wdawać (chyba, że zostałaś w jakiś sposób zmuszona) :?: tak uważam. A gdzie twoja wola :?: I miałabyś pełny komfort, ale ciekawość była silniejsza :?: :roll2:

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
17-05-2011 15:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #847
 
omyk napisał(a):Jasne Biblijne argumenty się kończą, to trzeba powiedzieć: Jesteście guuuuupi, nie bawię się z wami - zabieram zabawki i idę do domu
I to jest to co pisałem wielokrotnie w rozmowie z gościem, że jeśli konczą się argumenty świadkowie sobie po prostu idą, wyraźnie widać to w rozmowach kiedy starszy zboru bedac a adeptem zgodnie z "Baczcie na siebie i całą trzodę"[ o której adept często nie wie] wypowiada"idziemy,idziemy" stanowczo, ten zaskoczony dlaczego-to widać jakie oczy robi, bo rozmowy prowadze merytoryczne, sam dowiaduje sie wiele o KK, Biblii i czesto ciekawi go prawda, reaguje dopiero po jakimś czasie, gość polemizowała z tą tezą że to nie tak, że tamto, siamto. Po czym zrobiła to samo. Co do reszty bzdur, bo konczyły się widać zdania z książek, gazetek i szkoleń i pisała coraz mniej sensowne rzeczy odniose się może potem. Duży uśmiech

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
17-05-2011 15:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #848
 
Przeczytałem dwa pierwsze posty w tym temacie... jakże wieszczy był post drugi... dlatego zapytam: Jaki jest cel tej dyskusji!? Czego chcecie od członków wspólnoty wyznaniowej pod wdzięczną nazwą "Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy"!?

Macie mnie - agnostycznego ateistę... nie wystarczy :diabelek: Rozumiem, że macie kompleksy braku żaru wiary w zestawieniu ze ŚJ więc to zapewne sobie wzajem udowadniacie, że oni są bee a Wy cacy :mrgreen:

Zawsze ich wpuszczam, gdy mam czas i zawsze z nimi rozmawiam... to bardzo mili ludzie i nie widzę u nich buty właściwej niektórym z userów tego forum, mimo iż buta ma się nijak do katolickiej pokory.
Nadrabiam tym brak wizyt duszpasterskich z parafii katolickiej, na terenie której mieszkam a gdzie nie ma już chyba odważnych do podejmowania ze mną dyskusji, bo nawet "po kolędzie" ministranci z trwogą omijają me domostwo, potajemnie kreśląc znak krzyża...
[Obrazek: smiech.gif]

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
17-05-2011 16:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #849
 
Mordimer_Madder napisał(a):Zawsze ich wpuszczam, gdy mam czas i zawsze z nimi rozmawiam..
MM, uważam, że twoją sprawą jest, kogo wpuszczasz w swoje progi, z kim rozmawiasz, kogo lubisz, kto ma u ciebie fory itd, itd.
Jeśli chodzi o ludzi z kręgu ŚJ też mam z nimi dobre układy, a nawet niektórych z tych ludzi lubię. Są wspaniałymi przyjaciółmi i dlatego dziwi mnie to, że gość "5 silnia" zadał sobie tak dużo trudu i tak "pojechał po katolikach".
Jeżeli to była bitwa na argumenty, to się gościu nie dziw. To jest forum ewangelizacyjne i na brak ludzi przedstawiających argumenty pro wiary w Boga nie można tu co narzekać.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
17-05-2011 20:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #850
 
Nicol@ napisał(a):MM, uważam, że twoją sprawą jest, kogo wpuszczasz w swoje progi, z kim rozmawiasz, kogo lubisz, kto ma u ciebie fory itd, itd.
Jasne - toż to oczywista oczywistość lecz i pewna paralela: ŚJ vs miejscowi farosze... jedni mile widziani "sekciarze" a drudzy prawomyślni ale tchórze jakby :diabelek:
i dalej napisał(a):gość "5 silnia" zadał sobie tak dużo trudu i tak "pojechał po katolikach".
A przypadkiem nie było na opak :roll: :?: Ale ja - jak to agnostyczny ateista - zapewne się mylę :-k

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
17-05-2011 20:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #851
 
MM, a w poście twoim powyżej z czego śmieje się ten smok? Dostanie skrętu kiszek. :!:
Cytat:Ale ja - jak to agnostyczny ateista - zapewne się mylę
Ty wiesz lepiej ode mnie, czy z twoich ust popłynęła pomyłka, czy też nie.
Je też w niektórych sprawach jestem sceptykiem, ale co do swoich słów, raczej wiem, czy popełniam pomyłkę, czy nie.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
17-05-2011 21:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #852
 
To nie smok - to różowa pantera... ta z kreskówki o Pink Panther, taka wesoła fajtłapa... całkiem jak agnostyczny ateista :aniol:

A śmieje się z tych biednych ministrantów, co to im każą mnie omijać a oni - młodzieniaszkowie przeczyści - sądzą zapewne, że u mnie szatan się rozsiadł i karty rozdaje... całkiem, jak sądzą statystyczni katolicy o ŚJ :mrgreen:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
17-05-2011 22:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #853
 
a'propo powyższej wymiany zdań na temat różnych wesołych odstępstw i dziwactw, nasuwa się - polecana już na Forum - piosnka Uśmiech

"dostaniesz ciepły kącik w piecyku, wśród agnostyków" 8)

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
17-05-2011 22:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #854
 
Mordimer_Madder napisał(a):To nie smok - to różowa pantera... ta z kreskówki o Pink Panther, taka wesoła fajtłapa... całkiem jak agnostyczny ateista :aniol:

.. całkiem, jak sądzą statystyczni katolicy o ŚJ :mrgreen:
Faktycznie, nie zauważyłam, a kolor różowy powinien mnie naprowadzić, bo daltonistką nie jestem. Zadałam głupie pytanie, to dostałam głupią odpowiedź.
Jeżeli statystyczny katolik sądzi o ŚJ to, co można przeczytać w tym temacie rozmowy, to sądzę, że opinia katolików - generalnie rzecz biorąc inna być nie mogła i...nie będzie.
Nie rozumiem tylko w czym, MM upatrujesz tak wesoły nastrój :?: Co jest powodem twojego wspaniałego humoru :?:
Jeśli masz się dobrze czuć, to tryskaj humorem i powodzenia. =P~

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
17-05-2011 22:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #855
 
Cieszę się, bo jestem tu z Wami i nawet Inky sie do mnie nie przystawił we właściwy sobie, przyjazny sposób... już prawie jakbym był w domu Duży uśmiech

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
17-05-2011 22:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów