Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sekty /Świadkowie Jehowy/
Autor Wiadomość
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #871
 
Jak rzekłam: w licytacji nie będę brać udziału, bo to byłby bezsens.
Ty MM jesteś - zauważam - bardzo zacietrzewionym przeciwnikiem katolicyzmu, wolno ci oczywiście, bo masz do tego prawo. Jednak śmiem wątpić w twoją wiedzę np. co do miejsca zwanego LOURDES. Tam być to zjawisko nie do opisania. :shock: Jednak przekonywać cię, drogi MM też nie ma sensu, chyba nie ma?

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
02-07-2011 21:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #872
 
Mordimer_Madder napisał(a):Proszę - dla katolików to chyba papa di tutti papi musiałby przyjechać, by zebrać tylu wiernych w jednym miejscu... a tutaj, że sekta... daj Wam Wasz Boże takiej wiary
Ehhh, Msze ewangelizacyjne wspólnoty Mamre jeśli chodzi o wiernych są w tysiącach... Poza tym na dniach Odnowy na Jasnej Górze bywało już 200 tys, 300 tys osób. Ale byś musiał poczytać media konserwatywne zeby w ogóle się dowiedzieć.

A co do samych świadkow w Polsce- to nawet ich roczniki nie w miejscu gdzie w procentach zmienia się ich liczba w Polsce nagle przestały podawać dane. Było -1%, 0%,-1% i nagle nie ma danych.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
02-07-2011 22:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #873
 
Nicol@ napisał(a):Ty MM jesteś - zauważam - bardzo zacietrzewionym przeciwnikiem katolicyzmu
A właśnie jesteś w olbrzymim błędzie - jestem przeciwnikiem fanatyzmu, głupoty i klapek konia dorożkarskiego na horyzoncie dostrzegania świata. Widzę "urzędników pana B", którzy na lewo i prawo wyrywają parafianki, piją i uprawiają hazard, żyją w przepychu i za nic maja ubogich...
Widzę pilne parafianki, obmawiające sąsiadki, bijące dzieci, wrzeszczące i szarpiące się ich facetami, cudzołożących sąsiadów, śliniących się na widok nastolatek, upijających się na umór... a potem jednych i drugich widzę /oczami duszy/ w światyni... do prawdy budujący przykład katolicyzmu :diabelek:
Cytat:Jednak śmiem wątpić w twoją wiedzę np. co do miejsca zwanego LOURDES
Dałem się namówić i wiedziałem te tłumy... te szeregi ułomnych ludzi... ale nie widziałem, by któryś z nich doznał uzdrowienia - widziałem natomiast całą masę przekupniów i handlarzy i kwaterkowe butelki wody do picia po 5€... więc nie wątp we mnie - nie wysysam z palca...
mój osobisty przyjaciel sant napisał(a):Było -1%, 0%,-1% i nagle nie ma danych.
Znaczy, ze ŚJ nie ma... trzeba zlikwidować ten temat... Duży uśmiech

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
03-07-2011 10:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #874
 
Mordimer_Madder napisał(a):sant napisał/a:
?? Język

Mordimer_Madder napisał(a):sant napisał/a:
Było -1%, 0%,-1% i nagle nie ma danych.

Znaczy, ze ŚJ nie ma... trzeba zlikwidować ten temat...
To jest procent który oznacza jak zmienia się ogól śJ w Polsce... Po tych danych w kolejnym roku przy rubryce Polska takiego procentu nie podaje się już[przy innych krajach bez zmian]. Myśle że to efekt ewangelizacji, fachowych stron i publikacji gdzie ludzie bazując wielokrotnie na samych tylko publikacjach Strażnicy odkrywają co one kryją. Do tego dochodzą liczne świadectwa osób które z sekty odeszły a jak są one traktowane to widać i tutaj, piano była spychana na taki margines żeby tylko to co mówi jak najszybciej uciąć i nie było polem do dalszej rozmowy.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
03-07-2011 11:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #875
 
Mordimer_Madder napisał(a):mój osobisty przyjaciel sant napisał/a:
Było -1%, 0%,-1% i nagle nie ma danych.
Nic podobnego- niczego takiego nie pisałem. Czytaj uważnie.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
03-07-2011 11:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #876
 
Ależ to jasne, że obaj jesteście Moimi Osobistymi Przyjaciółmi, dlatego też z tej radości uzyskania nowych, przyjaznych duszyczek miałem problem z percepcją... to błąd ze szczęścia :aniol:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
03-07-2011 12:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #877
 
A nie prościej przyznać się do błędu, powiedzieć przepraszam i tym samym zamknąć sprawę? Po co ta ironia?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
03-07-2011 13:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #878
 
Jakaż ironia - czyż nie powiedziano w Piśmie:
Cytat:„Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski” (Mt 5, 44-48).
Nie chcecie być dobrymi katolikami i przestrzegać nauk Chrystusowych :shock:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
03-07-2011 14:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #879
 
Mordimer_Madder, co ma ten cytat wspólnego z tematem wątku? albo z podanymi przez ciebie statystykami?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
03-07-2011 14:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #880
 
Tyle samo, ile posty moderatorów wyżej... ponadto wskazuje w nim /cytacie/, ze traktowanie "z góry" lub wręcz nieprzychylnie SJ jest wykroczeniem przeciw nauce Waszego Chrystusa z Nazaretu, a tak oni sa w tym temacie traktowani Pomysł

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
03-07-2011 17:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #881
 
Mordimer_Madder, moge wiedzieć w o czym w ogóle się wypowiadasz? O czymś o czym bladego pojęcia nie masz. Raz że życie z Chrystusem masz w głębokim poważaniu, inaczej byś się chociaż jakoś starał poukładać je tak żeby Jemu dać pierwszeństwo a inne rzeczy z boku zostawić widząc co ma prawdziwą wartość. A dwa że cytaty są z publikacji korporacji Strażnica, zastrzeżenia to wydawcy.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
03-07-2011 18:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #882
 
Mordimer_Madder, czyli np. suche statystyki albo potrzebę i chęć ewangelizacji (tj. dania im autentycznego poznania Chrystusa) uważasz za sprzeczne z Chrystusową nauką? dziwne... nawet bardzo...

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
03-07-2011 18:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #883
 
Scott napisał(a):a inne rzeczy z boku zostawić widząc co ma prawdziwą wartość
Ja właśnie widzę, co ma prawdziwą wartość... nazywa się to człowieczeństwem i temu hołduję.
i dalej napisał(a):A dwa że cytaty są z publikacji korporacji Strażnica, zastrzeżenia to wydawcy.
Nie ogarniam, w czym rzecz :roll:
Spioh - ja nic nie uważam, tylko cytuję... jeśli tak to brzmi, to chyba nie jest moją winą, nieprawdaż?

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
03-07-2011 21:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #884
 
Mordimer_Madder napisał(a):Scott napisał/a:
a inne rzeczy z boku zostawić widząc co ma prawdziwą wartość

Ja właśnie widzę, co ma prawdziwą wartość... nazywa się to człowieczeństwem i temu hołduję.
Człowieka bez Boga nie zrozumiesz. Nawet siebie.

Mordimer_Madder napisał(a):i dalej napisał/a:
A dwa że cytaty są z publikacji korporacji Strażnica, zastrzeżenia to wydawcy.

Nie ogarniam, w czym rzecz
To ja nie rozumiem, jeśli powołuje się na literaturę świadków, a to ona jest ich największym wrogiem- to wychodzą różne rzeczy. To że nie drukują jak to normalnie robili procentowych zmian w ich liczebności w PL wynika z tego że tego nie robią, a nie tego że ja ich cytuje.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
03-07-2011 22:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #885
 
Scott napisał(a):Człowieka bez Boga nie zrozumiesz. Nawet siebie.
Bardzo proszę, mów za siebie... żaden bóg nie jest mi potrzebny do ogarnięcia natury rzeczy... jeśli Ty potrzebujesz do tego wspomagania, to proszę uprzejmie ale nie mierz mnie swoją miarką, bo ona do mnie w żaden sposób nie pasuje... mnie i Ciebie dzieli przepaść światopoglądowa, której Twoja religia nie daje rady od zawsze.

Co do literatury - KK także nagle przestał publikować wyniki "liczenia wiernych"... rozumiem, że mam z tego wyciągać takie same wnioski :?:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
03-07-2011 22:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów