Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sekty /Świadkowie Jehowy/
Autor Wiadomość
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #886
 
Mordimer_Madder napisał(a):Nicol@ napisał/a:
Ty MM jesteś - zauważam - bardzo zacietrzewionym przeciwnikiem katolicyzmu

A właśnie jesteś w olbrzymim błędzie - jestem przeciwnikiem fanatyzmu, głupoty i klapek konia dorożkarskiego na horyzoncie dostrzegania świata
i wiele jeszcze przypadłości, jakie wymieniłeś.
TU z twoimi stwierdzeniami zgodzę się, ale zauważ, że ci ludzie, których dotyczą te "obciachowe" cechy to nie tylko wyznawcy mojej wiary :zmieszany: Przecież wielu z tych to ludzie różnych wyznań, nie tylko chrześcijanie, prawda?
Mordimer_Madder napisał(a):Dałem się namówić i wiedziałem te tłumy... te szeregi ułomnych ludzi... ale nie widziałem, by któryś z nich doznał uzdrowienia - widziałem natomiast całą masę przekupniów i handlarzy i kwaterkowe butelki wody do picia po 5€... więc nie wątp we mnie - nie wysysam z palca...
Ułomnych, bo po to tam pojechali, by prosić Boga o uzdrowienie.
Jeśli chodzi o doznane uzdrowienie, to uwierzyć możesz mi na słowo. Widziałam uzdrowionych, którzy tam się zjawili, by za to właśnie podziękować Bogu.
A przekupnie i handlarze robią tam po prostu biznes, a na tym świat stoi - przecież wiesz :?:
O cenie za wodę pitną wiem, jaka jest, aczkolwiek ja byłam zaopatrzona. Poza tym są tam źródła, z których leją się hektolitry wody, więc po co kupować :?:
Mówisz: nie wątp we mnie, ależ ja nie wątpię, drogi MM, naprawdę w ciebie nie wątpię, tak, jak i w to nie wątpię, co mówisz. W niektórych punktach jesteśmy zgodni, w niektórych - nie. Na kontrowersji opiera się rozmowa, prawda?

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
04-07-2011 10:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #887
 
Mordimer_Madder, tak, nie twoja wina, że sobie wybierasz to co chcesz napisać :roll2:

Cytat:Ja właśnie widzę, co ma prawdziwą wartość... nazywa się to człowieczeństwem i temu hołduję.
fajnie. tylko czemu w zubożonej formie? Smutny

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
04-07-2011 12:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #888
 
Jeżeli uważasz, ze wiara katolicka jest integralnym elementem człowieczeństwa, bez którego owo człowieczeństwo jest ubogie, to imaginuj sobie konsekwencje takiej tezy.

A najlepiej przeprowadź dowód logiczny... i to lepiej szybko, bo zarzucając mi ubogość w tej materii jakby mnie postponujesz, sprowadzając do roli gorszego człowieka - a z tym zgodzić się nie mogę, ba - chyba nawet mnie to obraza... :roll:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
04-07-2011 15:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #889
 
chcesz sformułowań poprawnych politycznie, ale treściowo tożsamych z powyższymi? proszę bardzo:
ateizm jest zubożoną formą człowieczeństwa bo nie uwzględnia wymiaru duchowego człowieka. człowiek nie rozwijający się w jakimś aspekcie wcale, zawsze będzie uboższy od innego który stara się rozwijać wszystkie aspekty, nawet jeśli na jakimś małym wycinku może go wyprzedzić.

Cytat: jakby mnie postponujesz, sprowadzając do roli gorszego człowieka
jeśli ktoś tu coś sprowadza "w dół" a nie "w górę" to raczej ten kto zarządził ci blokadę rozwoju sfery duchowej. jeśli to nie ty sam, to zorientuj się kto cię tutaj tak ogranicza i coś z tym zrób. a jeśli to ty sam, to bądź na tyle dorosły, żeby chociaż przed sobą się przyznać do tego jaką rolę sobie nadajesz wg swojego kryterium.
ze swojego punktu widzenia mogę dodać tylko tyle, że jak każdy człowiek masz wszystko co potrzeba. wątpliwości można mieć tylko czy masz dostateczną wiedzę i wolę żeby zadbać o siebie całego?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
04-07-2011 16:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #890
 
Przepraszam - a skąd ta teza o braku strony duchowej :shock:

Czytam poezję i literaturę piękną, znam się trochę na malarstwie - ba, sam mam parę niezłych płócien - słucham muzyki, w tym także symfonicznej, lubię klasyczna rzeźbę... błąd w założeniu Pomysł

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
04-07-2011 17:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #891
 
no to rozwijasz swoja psychikę a nie swoje życie duchowe

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
04-07-2011 19:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #892
 
Proponuję koniec off- topu. Ostatnie posty nie maja nic wspólnego z tematem przewodnim.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
04-07-2011 19:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów