Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sekty /Świadkowie Jehowy/
Autor Wiadomość
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #466
 
Dziś "ŚJ" chodzili u nas z ulotkami i namawiali do udziału w jehowickiej "pasji" ...
Ja zas zastanawiam się jak daleko ta sekta posunie się by odciągać ludzi od Kościoła Chrystusowego ? Smutny

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
16-03-2008 17:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
motylek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 158
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #467
 
u mnie też byli ale powiedziałam im że ja jestem w kościele,
nawet nie próbowali dyskutować Duży uśmiech

od nich możemy uczyć sie że należy Ewangelizować, ale nie bierzmy przykładu zae sposobu prowadzenia dyskusji, czyli ciągła zmiana tematu (strasznie mnie to drażni wrrr...)

"Wierzysz, ?e jest jeden Bóg? S?usznie czynisz - lecz tak?e z?e duchy wierz? i dr??"
Jk 2,19
18-03-2008 12:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #468
 
ddv napisał(a):Dziś "ŚJ" chodzili u nas z ulotkami i namawiali do udziału w jehowickiej "pasji" ...
(
Nie pasji, a pamiatce ostatniej wieczerzy.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
18-03-2008 12:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #469
 
Kyllyan napisał(a):Nie pasji, a pamiątce ostatniej wieczerzy.
Oj nie byłbym taki pewny:
[Obrazek: 23049_1174898627_7906_p.jpeg]

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
18-03-2008 17:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #470
 
Ks. właśnie wkleił zaproszenie na zeszłoroczną pamiątkę.
...nie ma to jak "wiedzieć lepiej" Oczko

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
18-03-2008 18:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kasiunia7 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 223
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #471
 
ja dostałam z tydzień temu zaproszenie od mojej rodziny ze ŚJ żebym poszła razem z nimi na Pamiątkę, ale nie mam chęci tam iść, nie ciągnie mnie....
18-03-2008 21:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #472
 
I bardzo dobrze Uśmiech =D>

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
18-03-2008 22:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #473
 
omyk napisał(a):Ks. właśnie wkleił zaproszenie na zeszłoroczną pamiątkę.
...nie ma to jak "wiedzieć lepiej" Oczko
Wiem, zrobiłem to z rozmysłem, by pokazać, że coś takiego u ŚJ funkcjonuje.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
18-03-2008 22:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #474
 
Swoją drogą, ilu teraz jeszcze może spożyć Pamiątkę ?

pozdrawiam
Marek
18-03-2008 23:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #475
 
Zawsze mnie to dziwiło, że niby tylko symbole (czy tam emblematy, jak kto woli, ja wolę język polski od nowomowy ŚJ), a jednak to tylko 'pierwsze owce' spożywają... Ilu jest ich teraz? Oczko nie wiem, ale gdyby ich tak podliczyć wszystkich czujących się członkami klasy niebiańskiej, począwszy od momentu zaistnienia tego głupiego pomysłu z podziałem owiec na klasy, bankowo można by było zapisać wynik x > 144 000


Kasiunia - jak twoja rodzina odnosi się do tej krępującej sytuacji, jaka miała miejsce w Emaus? Wszak było to kilka dni po Ostatniej Wieczerzy, a nie cały rok, który każą odczekiwać ŚJ pomiędzy 'pamiątkami'... Jezus wykonał 4 identyczne gesty "liturgiczne", co na Ostatniej Wieczerzy - wziął chleb, błogosławił go odmówiwszy dziękczynienie, łamał i podawał uczniom. Wtedy też uczniom otworzyły się oczy i poznali Jezusa. Skoro więc Jezus sam odprawiał Eucharystię z uczniami w 3 dni po poprzedniej (czwartek - niedziela), jakim prawem ŚJ każą swoim owieczkom (i to tylko tym 'pomazanym' /ciekawe czym/) czekać cały rok na 'pamiątkę'? Szczęśliwy

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
19-03-2008 00:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #476
 
Idź do ŚJ na "katechezy" to ci wszystko wytlumaczą. Czemu sie "czepiasz" Kaśki?

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
19-03-2008 05:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #477
 
Nie czepiam się drogi Kyllyanie, proponuję tematy Oczko Z Kasią rozmawiałyśmy i poza tym tematem, także wie, że moje pytania nie są czepianiem się Uśmiech

Tia, "katechezy". Ciekawe od kiedy. Nic mi nie wytłumaczą, o czym ty sam najlepiej wiesz.
Kasia jest katoliczką, a ja czepiam się nauk ŚJ (nie ich samych), więc o co chodzi?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
19-03-2008 10:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kasiunia7 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 223
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #478
 
omyk napisał(a):Skoro więc Jezus sam odprawiał Eucharystię z uczniami w 3 dni po poprzedniej (czwartek - niedziela), jakim prawem ŚJ każą swoim owieczkom (i to tylko tym 'pomazanym' /ciekawe czym/) czekać cały rok na 'pamiątkę'? Szczęśliwy

nie dokładnie rozumie o co ci w tym chodzi możesz jaśniej troszkę?
19-03-2008 20:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #479
 
Chyba nieważne, nie chcę, żeby Kyllyan mi zarzucał jakieś czepianie się, czy złośliwość...
Jeśli chciałabyś moich wyjaśnień - napisz na pw Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
19-03-2008 23:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #480
 
kasiunia7 napisał(a):
omyk napisał(a):Skoro więc Jezus sam odprawiał Eucharystię z uczniami w 3 dni po poprzedniej (czwartek - niedziela), jakim prawem ŚJ każą swoim owieczkom (i to tylko tym 'pomazanym' /ciekawe czym/) czekać cały rok na 'pamiątkę'? Szczęśliwy

nie dokładnie rozumie o co ci w tym chodzi możesz jaśniej troszkę?

Sprawa jest bardziej skomplikowana niż to wygląda z pozoru, bo .... Po pierwsze wyraźnie w NT stoi, że...

J 6:54 BT
"Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym."

J 6:56 BT
"Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim."


A tylko nieliczni, którzy jeszcze żyją na Ziemii spożywają ichnie "emblematy" . Podczas Pamiątki "krąży" między zebranymi kielich z winem i maca, nawet jak wiadomo, że nikt z obecnych nie będzie spożywał, bo nie uznaje się za namaszczonego do przebywania w niebie z Jezusem. Dlatego właśnie szeregowy ŚJ nie może powiedzieć , że jest "Dzieckiem Bożym" z braku właśnie tego namaszczenia wybraństwa. To smutne, że dobrowolnie i świadomie nie chcą należeć do rodziny Dzieci Bożych, i na siłę chcą pozostać na Ziemi, niż iść w ramoina Jezusa w Niebie.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
07-05-2008 17:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów