Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sekty /Świadkowie Jehowy/
Autor Wiadomość
Rubinka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 106
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #481
 
Może kiedyś by ktoś się odważył (oczywiście ktoś obcy) wziąć popić z kielicha i chleb spożyć a potem pokazać na fragmenty gdzie powinno się to robić. J 6:54 BT
"Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym."
J 6:56 BT
"Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim."

To tak jakby by powiedzieć do Boga"Jezus to tylko tak mówił a my i tak będziemy się słuchać strażnicy."

Oni i tak z paczyli wieczerzę, to tak jakby odsunęli się od Boga.

"Wybrałem cię, gdy planowałem stworzenie świata."
Ef 1,11-12 Serce
07-05-2008 17:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #482
 
Obawiam się, że po takiej akcji nikt by już niczego nie powiedział, chyba, że przed salą królestwa, a nie w niej Szczęśliwy Oczko

Rubinko - nie "tak jakby", tylko po prostu "tak"... Niestety Smutny

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
07-05-2008 22:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #483
 
Rubinka napisał(a):Może kiedyś by ktoś się odważył (oczywiście ktoś obcy) wziąć popić z kielicha i chleb spożyć a potem pokazać na fragmenty gdzie powinno się to robić. J 6:54 BT
"Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym."
J 6:56 BT
"Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim."

To tak jakby by powiedzieć do Boga"Jezus to tylko tak mówił a my i tak będziemy się słuchać strażnicy."

Oni i tak z paczyli wieczerzę, to tak jakby odsunęli się od Boga.

Sam kiedyś chciałem zrobić taki "myk" ale przecież nie wypada robić takiej afery, tym bardziej, że to co spożywają nie jest, jak twierdzą realnym Ciałem i Krwią Jezusa, lecz jakimiś Emblematami to przypominającymi.

Tak czy inaczej, nie ma w tym (jak sądzę) tej radości jaką mamy my katolicy kiedy jednoczymy się w Komunii z samym Bogiem.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
08-05-2008 10:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #484
 
No nie, nie można wejść i spożyć - z kilku powodów:
- z szacunku do Świadków Jehowy (jako osób) i ich uczuć religijnych
- z tego powodu że uczestnictwo w takiej liturgii mogłoby być aktem apostazji (nie wolno uczestniczyć czynnie w pewnych liturgiach innych wyznań)

pozdrawiam
Marek
08-05-2008 10:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #485
 
No tak , masz rację Marku, ale przecie to co Oni spożywają nie jest Ciałem i Krwią Pana, więc....

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
08-05-2008 12:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #486
 
Ale zewnętrznie wygląda na to że się ich "wersję" przyjmuje. Zasadniczo udział oznacza zgodę, przyzwolenie, przytaknięcie.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
08-05-2008 12:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #487
 
Wojtek37 napisał(a):No tak , masz rację Marku, ale przecie to co Oni spożywają nie jest Ciałem i Krwią Pana, więc....
Przede wszystkim nie spozywaja, tylko podają jeden drugiemu.. Oczko
W żadnym przypadku obecność na "pamietce" nie zostanie odebrane jako chęć przystąpienia do Zboru.
A taki co wejdzie na "pamiatke" i spozyje emlematy to przez Świadków zostanie odebrany jako przygłup, albo prowokator. Byłem swiadkiem takiego przypadku. Nik sie nie odezwał słowem Oczko. nie było rółnież póżniej żanych komentarzy na ten temat.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
08-05-2008 16:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #488
 
No właśnie, Kyllyanie - jeśli to tylko emblematy, to w zasadzie co dzieje się z nimi po pamiątce? Spożywają tylko 'pomazańcy' [szukam najnormalniej brzmiącego określenia, pierwsze owce chyba jeszcze gorzej brzmi Szczęśliwy ], więc pewnie rzadko kiedy się to zdarza, czy tak? Co w takim razie dzieje się z emblematami po pamiątce w takim normalnym zborze gdzie nie ma pomazańców? Do śmieci? Palone? Hmm... Nie wierzę, żeby 144 000, z których 90% dawno umarło, a kolejnych kilkadziesiąt % ciągle odnajduje swoje powołanie [ Szczęśliwy bo przecież wszystkich razem jest zdecydowanie więcej, niż 100% ze 144tys.] mogło zjeść cały chleb z pamiątek z różnych zborów na całym świecie Oczko

No i co tak naprawdę daje pomazańcowi wg wierzeń ŚJ spożycie emblematów?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
08-05-2008 21:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #489
 
omyk napisał(a):No i co tak naprawdę daje pomazańcowi wg wierzeń ŚJ spożycie emblematów?

Moim zdaniem NIC, tylko namiastkę, tego że są wybrani. Skoro tylko prawdziwe Ciało Chrystusa daje życie wieczne, a oni spożywają coś co je tylko przypomina, to jaki wniosek jak nie taki, ciśnie się na usta?.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
09-05-2008 11:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #490
 
Wojtku, ja wiem, jaka jest prawda. Pytam Kyllyana o to, jaki jest tok myślenia ŚJ w tej kwestii. Chciałabym zrozumieć.

Oni wiedzą, że ich chleb i wino to tylko emblematy, a mimo tego tylko pomazańcy mogą je spożywać.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
09-05-2008 15:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #491
 
Jest dokładnie tak samo jak u luteran

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
09-05-2008 15:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #492
 
Luteranie przyjmują wszyscy symbol Ciała Pańskiego i Krwi Pańskiej, nie robiąc żadnego rozróżnienia na pierwsze i drugie owce.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
09-05-2008 15:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #493
 
No przecież nie o to chodzi.
Pytałaś co się dzieje z emblematami po pamiatce i co daje pomazańcom spozycie emblematów.
Więc odpowiadam. Po pamiatce to jest juz zwykłe wino i zwykłe pieczywo i tak sie je traktuje.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
09-05-2008 15:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #494
 
No przecież w czasie jej trwania to też jest tylko zwykłe wino i chleb? Nie rozumiem tu czegoś Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
09-05-2008 16:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daniela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #495
 
Wojtek37 napisał(a):Moim zdaniem NIC, tylko namiastkę, tego że są wybrani. Skoro tylko prawdziwe Ciało Chrystusa daje życie wieczne
z tego co pamiętam, to ksiądz mówi "na pamiatkę" , więc jasne. Kolejna kwestia, to : dlaczego świadkowie chodzą po mieszkaniach? starają się nawracać? słyszałam kiedyś " bo Pan Jezus chodził i anuczał" a ja pytam " który z was jest Mesjaszem i na tyle inteligentny aby mnie nauczać?", przeciez raz w progu mojego domu stanął dzieciak 13toletni ( zapytałam o wiek i powód dla którego nie jest w szkole). Coś mi sie wydaje, że aby skakać z pismem świętym i je interpretować, to należałoby skończyć co najmniej teologię.
Cóż ŚJ może wiedzieć o piśmie? cóż ja mogę wiedzieć? zapytałam kiedyś o przykazanie "nie zabijaj" - ojć produkowali się ... kiedy tego wysłuchalam, to powiedziałam, " a wiecie, ze to przykazanie w języku hebrajskim dokładnie brzmi nie morduj", chyba widać różnicę prawda?!. Nie mam szacunku dla tych, którzy łamią wiarę względem innej, taki człowiek jest pusty, niezdecydowany. "Błogosławieni ci, którzy nie widzieli, a uwierzyli", jezeli wiara w ktorej się urodziłam nie stanowi szkody dla mojej rodziny, dla moich bliźnich, która nakazuje moralnośc, spokój i pokój, to nie będę bawiła się w Einsteina, bądź Kopernika, za malutki móżdzek na to i za malo wiedzy. Inaczej wygląda rzecz niewierzących, ktoś nie wierzy, to nie musi i jego sprawa, ale bawić sie w skakanie z wiary do wiary? rozdrabnianie się do tego, jak wygląda piekło? to marnowanie czasu, dziecinada i brak wartości, zasad.
15-05-2008 13:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
3 gości

Wróć do góryWróć do forów