Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sekty /Świadkowie Jehowy/
Autor Wiadomość
shady Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 18
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #301
 
JA.. JA.. to są właśnie Jechowi... Ich można nazwać sektą - z przynajmniej kilku powodów...
03-07-2007 17:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #302
 
shady napisał(a):JA.. JA.. to są właśnie Jechowi... Ich można nazwać sektą - z przynajmniej kilku powodów...
Z bardzo wielu powodów można mówić o sekcie ŚJ. O tym jest ten topic.

Co do mojej rozmowy z nimi: nie potrafili uzasadnić tego, czemu należy nasladowac Chrystusa - doskonałe pierwsze Boże stworzenie, nie popełniając przy tym bałowchwalstwa. Wszak Pismo poucza: "Nie pokładajcie ufności w książętach ani w człowieku, który nie może pomóc!" Ps. 146,3

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
03-07-2007 21:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #303
 
Ks.Marek napisał(a):
shady napisał(a):JA.. JA.. to są właśnie Jechowi... Ich można nazwać sektą - z przynajmniej kilku powodów...
Z bardzo wielu powodów można mówić o sekcie ŚJ. O tym jest ten topic.

Co do mojej rozmowy z nimi: nie potrafili uzasadnić tego, czemu należy nasladowac Chrystusa - doskonałe pierwsze Boże stworzenie, nie popełniając przy tym bałowchwalstwa. Wszak Pismo poucza: "Nie pokładajcie ufności w książętach ani w człowieku, który nie może pomóc!" Ps. 146,3

To jest dobre, wykorzystam w rozmowach z nimi .

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
03-07-2007 22:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #304
 
Cytat:To jest dobre, wykorzystam w rozmowach z nimi .
Ze Świadkami inaczej się nie da, jak tylko pokonując ich teorie ich własna doktryna, wykazując w ten sposób sprzeczności.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
04-07-2007 17:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jakris250 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 11
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #305
 
No cóż bałwochwalcą jest ten który oddaje cześć człowiekowi tak jak Bogu . Natomiast proszę księdza św. Paweł napisał: "Bądźcie naśladowcami moimi, tak jak ja jestem naśladowcą Chrystusa"Biblia Tysiąclecia 1 Kor 11,1.
Apokalipsa św. Jana: "I upadłem przed jego stopami, by oddać mu pokłon.
I mówi:
«Bacz, abyś tego nie czynił,
bo jestem twoim współsługą
i braci twoich, co mają świadectwo Jezusa:
Bogu samemu złóż pokłon!»
Świadectwem bowiem Jezusa jest duch proroctwa". Komu więc należy się pokłon i oddawanie czci?
" A kiedy Piotr wchodził, Korneliusz wyszedł mu na spotkanie, padł mu do nóg i oddał mu pokłon. 26 Piotr podniósł go ze słowami: Wstań, ja też jestem człowiekiem"Dz 10, 25 i26.
Piotr którego to następcami są papieże nie chciał aby mu oddawać pokłon. Wiedział komu się on należy. Był Żydem i oddawał cześć tylko Bogu Najwyższemu
05-07-2007 21:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #306
 
No więć OK, zgoda. Jednak jeśli przyjąc optyke nauczania ŚJ - Chrystus, będąc piewrszym stworzeniem Boga w niczym nie odbiega od człowieka czasu post Adamo-Ewowego, że tak powiem. Świadectwo Jezusa o samym Sobie jest proste: JA jestem Drogą, Prawdą, Życiem: (ego eimi ha hodos kai alatheia kai ha dzoa), Nikt nie przychodzi do Ojca, jak tylko preze Mnie. Świadectwo to wprost ukazuje, że Jezus jest w Ojcu, Ojciec zaś w NIm. stąd tez zasadne jest, by otaczać chwałą czcią i uwielbieniem Syna Bożego. (Homousios ho pater)

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
05-07-2007 21:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jakris250 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 11
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #307
 
Jahwe:
Najważniejszym imieniem Boga w ST jest tetragram, JHWH (występuje 6828 razy), zwykle wymawiane jako ,Jahwe"
to stąd http://biblia.wiara.pl/?grupa=6&art=1128...5142&katg=
to tak apropos imienia Boga

[ Dodano: Czw 05 Lip, 2007 21:31 ]
św. Paweł napisał:
" Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus, który wydał siebie samego na okup za wszystkich jako świadectwo we właściwym czasie". To tłumaczy dlaczego Jezus powiedział, że nikt nie przychodzi do Ojca jak tylko przeze mnie. Jezus nie mówi tu o sobie, że jest równy Bogu Ojcu. Popiera to św. Paweł nazywając Jezusa pośrednikiem.

[ Dodano: Czw 05 Lip, 2007 21:56 ]
Wszak Pismo poucza: "Nie pokładajcie ufności w książętach ani w człowieku, który nie może pomóc!" Ps. 146,3. No właśnie komu dzisiaj tak naprawdę ufamy. Politykom, papieżowi, duchownym.Czy człowiek ma jeszcze zaufanie do Boga. Jak można mieć zaufanie do Niego i Jego księgi jeżeli w Biblii Tysiąclecia w przypisie do Księgi Sędziów 13,1 napisano:
"W heroiczno-komicznych dziejach Samsona nie tyle należy zwracać uwagę na przebieg faktów, które legendamogła zmodyfikować lub ubarwić...". A co pisze św. Paweł :
"Wszelkie Pismo od Boga natchnione [jest] i pożyteczne do nauczania*, do przekonywania, do poprawiania, do kształcenia w sprawiedliwości - 17 aby człowiek Boży był doskonały, przysposobiony do każdego dobrego czynu". Natchnione od Boga, czy więc Bóg pozwoliłby żeby był to ubarwiony poemat heroiczno-komiczny?

[ Dodano: Czw 05 Lip, 2007 22:09 ]
Jeszcze cytat z Biblii Tysiąclecia :
Z uwag wstępnych kolegium redakcyjnego do I wydania
"....Troska o autentyzm kazała nam nie stylizować zbyt współcześnie hebrajskiego sposobu opisywania, który tak się różni od dzisiejszego. Wprowadzamy dalej wszędzie Boże imię tam, gdzie dotąd w przekładach idących za Wujkiem [ to taki przekład Biblii dokonany przez ks. Wujka], Wulgatą[ przekład po łacinie], Septuaginta[ przekład siedemdziesięciu, chodzi o ilość tłumaczy, na grekę - przekład ST] czytaliśmy zastępcze imię Pan, nie będące wcale przekładem tego Imienia Bożego". Zwracam uwagę na słowa: troska, autentyzm, zastępcze, nie będące wcale przekładem. Czy Boga Najwyższego godzi się nazywać zastępczym imieniem?

[ Dodano: Czw 05 Lip, 2007 22:16 ]
Naśladowanie Chrystusa często rozumiane jest powierzchownie: jako imitacja Jego zachowania. Tymczasem prawdziwe naśladowanie Chrystusa oznacza pójście w Jego ślady, stanie się uczniem Chrystusa, innymi słowy - jest bliższe łacińskiemu słowu "sequere" niż "imitari".To cytat z http://www.opoka.org.pl/zycie_kosciola/d...c_xr3.html
Kto jest uczniem Chrystusa, sprawdźmy co o uczniach mówi sam Jezus:
"Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali".
Czy tak rzeczywiście jest proszę księdza?

[ Dodano: Czw 05 Lip, 2007 22:24 ]
sekta słowo, które można znaleźć także w Biblii. Gdzie?"To jednak wyznaję przed tobą: Według drogi, nazywanej przez nich sektą, służę Bogu moich ojców, wierząc we wszystko, co napisane zostało w Prawie i u Proroków" Dz 24, 14. Kogo tu nazwano sektą?
05-07-2007 21:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #308
 
jakris250 napisał(a):to tak apropos imienia Boga
O rzeczach oczywistych sie nie mówi, prawda? To raz. Nie ma sensownego wytłumaczenia imienia Jehowa, to dwa.
W Piśmie Świętym NT spotykamy setki razy pojęcie łaski (charis) spływającej od Boga Ojca przez Jezusa w Duchu Świętym. Owa "charis" to dar, który może mieć źródło tylko w samym Bogu. Chrystus jest tym, który jako Bóg i Człowiek zarazem jest pośrednikiem w relacji ludzkości z Bogiem. Ani prorocy, ani królowie, ani nikt inny nie mógł dac czlowiekowi tego, co dał Syn Boży. Ciekawym sformułowaniem posłużył sie Paweł >>pleroma tou kairos<< pełnia czasu, która swe wypełnienie ma własnie w Chrystusie i nie dotyczy chronologii (chronos to tez czas po grecku, ale ten nasz, zegarkowo-kalendarzowy) lecz skupia się na tym co mozna by dziś okreslić mianem chwil obfitych w łaskawość Boga. W kairos dochodzi do najgłebszego zintensyfikowania Bożej mocy, z tym jednak, że pełnią ową pleromą jest Chrystus, dający człowiekowi Boga wprost.
Co do ostatnich 2 fragmentów n/t uwag do Tysiąclatki: dla mnie sa to nic nie znaczące uwagi, które niepowinny w sumie nikogo zajmowac na dłużej, niż 5 minut, kiedy mamy internet i miliony mozliwości poznawczych w materii biblistyki.

[ Dodano: Czw 05 Lip, 2007 22:32 ]
jakris250 napisał(a):Kogo tu nazwano sektą?
A kogo Żydzi dziś nazywają sekta? Nic się nie zmieniło od czasów Rezurekcji Mesjasza.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
05-07-2007 22:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jakris250 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 11
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #309
 
Jeszcze inna interpretacja łączy "Jahwe" z hebrajskim rdzeniem czasownika "być" w hifil (temacie przyczynowym) i wykłada imię Boga jako "Ten, który sprawia, że coś istnieje [albo się wydarza]"; tzn. widzi w Jahwe stwórcę i władcę historii. Najbardziej prawdopodobne jest właśnie to ostatnie znaczenie. Izraelici spotykając Boga w przyrodzie i w historii, wyznawali wiarę w Boga jako Tego, który stworzył świat, kieruje ludzkimi losami, wybrał ich na lud przymierza i wyzwolił z niewoli. Każde wymówienie imienia Jahwe było zwięzłym wyznaniem tej wiary. Dzięki temu imieniu Bóg stawał się dostępny w kulcie. Bóg objawiając swoje imię sprawił, że ludzie mogli nawiązać z Nim wspólnotęhttp://biblia.wiara.pl/?grupa=6&art=1128029779&dzi=1115795142&katg=
05-07-2007 22:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #310
 
Ehjeh aszer ehjeh - Jestem, Który Jestem; sprawiam, że istnieje wszystko co istnieje, bo Ja jestem samym Istnieniem.
Żadne ojcostwo nie wchodzi w optyke tłumaczenia tetragramu.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
05-07-2007 23:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jakris250 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 11
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #311
 
No właśnie a kogo KK nazywa sektami, Wcześniej byli to luteranie, kalwini, itd. Dzisiaj w związku z pójściem na kompromis już nie. Jak była głoszona ewangelia przez wcześniejszych chrześcijan. znane jest przecież credo : Czyj kraj tego religia.
podział nastąpił sztucznie. Jesteśmy tym w zależności w jakim państwie się urodziliśmy.
Gdyby Mieszko I ochrzcił się w obrządku wschodnim to nie byłoby tu tylu katolików.
Czy wiara powinna zależeć od miejsca w którym żyjemy

[ Dodano: Czw 05 Lip, 2007 23:09 ]
http://biblia.wiara.pl/?grupa=6&art=1128...5142&katg= czyżby na tej stronie wypisywali wierutne bzdury.
05-07-2007 23:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #312
 
jakris250 napisał(a):No właśnie a kogo KK nazywa sektami
Sekta wywodzi się z łacińskiego Seco, secare - ciąć, odcinać. To nie mój problem, że są grupy ludzi, którzy odcinają się od Kościoła Katolickiego, który był od samego początku.
jakris250 napisał(a):Gdyby Mieszko I ochrzcił się w obrządku wschodnim to nie byłoby tu tylu katolików.
No ale się nie urodził, więc nie mówmy o tym, czego nie ma.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
05-07-2007 23:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jakris250 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 11
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #313
 
fragmenty Bibli tylko 5 minut. Mam wrażenie że niektórzy poświęcają całej Biblii tylko tyle . Ale niech żyje internet!!! Hurra!!!
05-07-2007 23:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #314
 
jakris250 napisał(a):fragmenty Bibli tylko 5 minut. Mam wrażenie że niektórzy poświęcają całej Biblii tylko tyle . Ale niech żyje internet!!! Hurra!!!
A można prosic jasniej? Bo jakoś nie rozumiem o co chodzi.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
05-07-2007 23:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jakris250 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 11
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #315
 
ja niestety nie mam tyle czasu na jałową dyskusję do widzenia. Ksiądz zahacza tylko o to co mu pasuje.
05-07-2007 23:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów