Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sekty /Świadkowie Jehowy/
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #316
 
jakris250 napisał(a):ja niestety nie mam tyle czasu na jałową dyskusję do widzenia. Ksiądz zahacza tylko o to co mu pasuje.
Ja mam nieodparte wrażenie, że jest dokładnie odwrotnie.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
05-07-2007 23:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jakris250 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 11
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #317
 
Ks.Marek napisał(a):"Sekta wywodzi się z łacińskiego Seco, secare - ciąć, odcinać. To nie mój problem, że są grupy ludzi, którzy odcinają się od Kościoła Katolickiego, który był od samego początku".

Wg Pana interpretacji to Kościół Katolicki też jest sektą gdyż odciął się od religii żydowskiej-ona była wcześniej czyli "od początku". Jezus do 30 r. praktykował religię żydowską- obrzezanie, uczestnictwo w świętach żydowskich itp.. Myślę, że powinien się Pan zastanowić co pisze bo w ten sposób może Pan nazwać swojego Boga Jezusa sekciarzem a Pan praktykuje religię sekciarską- odłączoną od judaizmu. Oczywiście zwracam Panu tylko uwagę na Pana interpretację.
06-07-2007 14:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #318
 
jakris250 napisał(a):Wg Pana interpretacji to Kościół Katolicki też jest sektą gdyż odciął się od religii żydowskiej
Nieprawda. Wyrósł na niej i czerpie z jej korzeni, ponieważ jak sam piszesz:
jakris250 napisał(a):Jezus do 30 r. praktykował religię żydowską- obrzezanie, uczestnictwo w świętach żydowskich itp
Poza tym, sekta w dzisiejszym wymiarze to wszystko to, co cechuje się pewnymi detalami, które w sporym wymiarze znajdują się w polu działania Świadków Jehowy.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
06-07-2007 15:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jakris250 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 11
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #319
 
i znowu wg Pana interpretacji wiele religii mogłoby powiedzieć, że czerpie z waszych korzeni, a więc nie ma sekt w Pana zrozumieniu. "Sekta ŚJ" nie odcięła się[ seco, secare]od KK. Zrobił to np. Kościół Ewangelicko-Augsburski, Kościół Anglikański, czy inne kościoły narodowe. Zachowano w tych kościołach hierarchie-oprócz wiary w nieomylność papieża i czczenie go jako głowy Kościoła-wiele wierzeń z Kościoła Katolickiego[Trójca, nieśmiertelność duszy, itp.].

[ Dodano: Pią 06 Lip, 2007 15:25 ]
Cytat:Nieprawda. Wyrósł na niej i czerpie z jej korzeni
Czerpie ale także odciął się od judaizmu.Czemu nie ma obrzezania, świąt żydowskich[ Pascha,Święta Namiotów], nie składa się ofiar? Ponieważ odcięto się[seco secare] od religii Żydów i zastąpiono ją inną religią, chrześcijaństwem. No trochę połączonym z innymi wierzeniami.
06-07-2007 15:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #320
 
jakris250 napisał(a):"Sekta ŚJ" nie odcięła się[ seco, secare]od KK
Owszem, odcięła się od wszystkiego w sumie, co głosi chrześcijaństwo w Biblii.
Przyjrzyjmy sie mądrości pana Ch. Taze Rusella, znana postac - prawda?

Charles T. Russell znany na całym świecie jako brat Russell - autor, mówca i sługa Ewangelii, urodził się w Pittsburghu dn. 16 lutego 1852 r., zmarł 31 października 1916 r., syn Józefa L. i Elizy Birneg Russell, oboje pochodzenia szkocko-irlandzkiego. Wykształcenie otrzymał w zwykłych szkołach pod nadzorem prywatnych nauczycieli.
Ożenił się w r. 1879 z Marią Franciszką Acley. Dzieci z tego małżeństwa nie było. Po siedemnastoletnim pożyciu małżeńskim, z powodu nieporozumień co do prowadzenia wydawnictwa "Strażnica", nastąpiła separacja.
Separatysta po raz pierwszy.
Pod wpływem chrześcijańskich rodziców, w młodym już wieku zaczął się interesować religią. Wówczas należał on do kościoła kongregacjonalistów, gdzie był bardzo czynnym w miejscowej pracy misyjnej. Nauka o wiecznych mękach dla całego rodzaju ludzkiego, z wyjątkiem małej liczby świętych tak stała się dla niego obrzydłą, że już w 17 roku życia stał się niedowiarkiem. Między innymi powiedział: "Jeżeli Bóg używa Swej władzy, by stworzyć człowieka, o którym wiedział iż zgrzeszy i przeznaczył go, aby był wiecznie męczonym, taki Bóg nie może być mądrym, sprawiedliwym, ani miłującym. Jego zasady byłyby niższe od ludzkich". On jednak nie przestał wierzyć w istnienie Boga, lecz nie chciał się zgodzić i przyjąć pospolicie uznawanych nauk o Boskim objawieniu Samego Siebie ludziom. Wtedy skierował swoja uwagę ku naukom pogańskim, lecz żadna z nich nie mogła go zadowolić. Separatysta po raz 2.
I na tyle póki co.
http://pastor-russell.pl/zyciorys.html

[ Dodano: Pią 06 Lip, 2007 15:31 ]
jakris250 napisał(a):Czemu nie ma obrzezania,
Bo jest chrzest.
jakris250 napisał(a):świąt żydowskich[ Pascha,Święta Namiotów]
Ponieważ chrześcijanie to nie papugi, tylko Naród Nowego Przymierza
jakris250 napisał(a):nie składa się ofiar?
Ofiara została złożona raz jeden przez Jezusa Chrystusa i trwa po dziś dzień.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
06-07-2007 15:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jakris250 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 11
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #321
 
i znów odnosi się Pan tylko do tego co chce . Ten Russel to tylko facet nie jest Bogiem i za takiego nie uważają go ŚJ. A tak a propos to sługa Boży i autor części Biblii Salomon był obdarzony mądrością od Boga a nie zastosował się do woli Boga pod koniec zgrzeszył i prowadził życie dalekie od Jego wymagań. I co powinniśmy wykreślić jego księgi.Obrzucić go błotem bo był człowiekiem grzesznym.

[ Dodano: Pią 06 Lip, 2007 15:46 ]
Cytat:Ponieważ chrześcijanie to nie papugi
a więc się odcięli od starszych braci w wierze, czyli KK wg pana interpretacji jest sektą.
06-07-2007 15:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #322
 
jakris250 napisał(a):Ten Russel to tylko facet nie jest Bogiem i za takiego nie uważają go ŚJ. A tak a propos to sługa Boży i autor części Biblii Salomon był obdarzony mądrością od Boga a nie zastosował się do woli Boga pod koniec zgrzeszył i prowadził życie dalekie od Jego wymagań.
No ładny gips...
porównywać Salomona z Rusellem :mrgreen:
Ale mnie to w sumie nie dziwi. 15 lat temu Jehowi nauczali o 144 tysiącach zbawionych, a juz 6 lat temu mówił mi jeden z nich, że to tylko symbolika...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
06-07-2007 15:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jakris250 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 11
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #323
 
czy ja go porównywałem? widzisz człowieku nie odnosisz się do całych postów tylko wybierasz sobie to co ci pasuje . Ja napisałem o wiele wię cej w moich postach.Potrafisz człowieku innym wytykać ale tobie nie w smak to co inni piszą. Ale to jest właśnie klerykalna propaganda. Siedzisz przy tym kompie i nie odpowiadasz na całe posty. Chyba i tak nie masz nic innego do roboty. Bo to jest oczywiście twoja praca. A klerycy i katecheci opłacani są z moich podatków- bo ja pracuję. Zachęcaj do czytania Pisma Św. bo twoje owieczki guzik z niego wiedzą. Pisz to co tam jest napisane. Argumentuj jak św. Paweł. On interpretował Pismo Św. tymże Pismem. Poczytaj listy[a nie internet] będziesz to wiedział. I powiedz o tym innym ludziom. Pasujesz mi do księdza który na rzeczową rozmowę na podstawie Pisma Św. odpowiedział, żebym czytał książki oczywiście interpretację katolicką. Jeżeli jest ona taka jak w przypisach do Biblii Tysiąclecia- m.in. tym kóry cytowałem- to współczuję katolikom . Mam w pracy[ i spotykam się z ludźmi z różnych wyznań] rózne wyznania i widzę, że szacunek do Słowa Bożego największy jest w religiach protestanckich. Rozmawiałem ostatnio z zielonoświątkowcem[ oczywiście przez Pana może być nazwany sekciarzem] i on nie nazywa żadnej części Biblii legendą ubarwioną przez czasy. Wręcz przeciwnie, uważa ją tak jak św. Paweł za natchnioną przez Boga. Niezmienną, potrzebną i w naszych czasach. Przydatną zwłaszcza w nich, kiedy ludzie są przygnębieni, kiedy ktoś im umiera, kiedy popadli w konflit z drugą osobą itd....
Nie poświęca jej 5 minut.To na tyle. Więcej postów z mojej strony nie będzie. Do widzenia. Z poważaniem Krzysztof z Łodzi.
06-07-2007 16:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #324
 
Jakris250 - odpowiem tak. Skoro Biblia jest tak niezmienna, jak twierdzisz, to czumuż ŚJ zmienili w wydaniu WTS tak dużo tekstu biblijnego, o zmianie nazwy ST I NT nie wspomnę. A przecież nasza katolicka i protestancka Biblia naprawdę nie wiele się różni, co można sprawdzić na http://apologetyka.com/biblia/ i na Forum, gdzie sami EX ŚJ obalają mity WTS-u. I co Ty nato!?.

Takie są fakty nie nie należy się obrażać, lecz szukać prawdy.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
06-07-2007 17:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #325
 
jakris250 napisał(a):Pisz to co tam jest napisane
Po co robić coś, co już jest zrobione?
Poza tym, szkoda że wymiękłeś. Tym samym skrupulatnie, cegiełka po cegiełce budujesz mój obraz sekciarzy biblijnych

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
06-07-2007 18:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lapsi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 51
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #326
 
1.
jakris250 napisał(a):No cóż bałwochwalcą jest ten który oddaje cześć człowiekowi tak jak Bogu . Natomiast proszę księdza św. Paweł napisał: "Bądźcie naśladowcami moimi, tak jak ja jestem naśladowcą Chrystusa"Biblia Tysiąclecia 1 Kor 11,1.
Apokalipsa św. Jana: "I upadłem przed jego stopami, by oddać mu pokłon.
I mówi:
«Bacz, abyś tego nie czynił,
bo jestem twoim współsługą
i braci twoich, co mają świadectwo Jezusa:
Bogu samemu złóż pokłon!»
Świadectwem bowiem Jezusa jest duch proroctwa". Komu więc należy się pokłon i oddawanie czci?
" A kiedy Piotr wchodził, Korneliusz wyszedł mu na spotkanie, padł mu do nóg i oddał mu pokłon. 26 Piotr podniósł go ze słowami: Wstań, ja też jestem człowiekiem"Dz 10, 25 i26.
Piotr którego to następcami są papieże nie chciał aby mu oddawać pokłon. Wiedział komu się on należy. Był Żydem i oddawał cześć tylko Bogu Najwyższemu

Świadkowie Jehowy o ile dobrze pamiętam wyznają, że J.Ch jest pierwszym stworzeniem Boga, zaistniałym jeszcze przed Aniołami. Wg mnie, wygląda to trochę tak, jakby Bóg dzielił swą moc na zasadzie przekazania majątku swoim dzieciom: pierworodnemu np. 60 %, następnemu 30% i najmłodszemu 10% - (por przypowieść o talentach). Nie pasuje mi to do całości obrazu Boga z kart tak ST jak i NT. Ale mniejsza o to, póki co.
W rozmowach ze Świadkami wysuwa się na jeden z planów postać Jezusa, którego mam naśladować. Jakris podaje tu księdzu cytat z 1Kor 11,1. Na pierwszy rzut oka niby wszystko jest OK., ale jak popatrzeć na ten fragment w PŚ, to widać, że Paweł w tym 11 rozdziale pisze o porządku na zgromadzeniach liturgicznych, liturgicznych nie o naśladowaniu Chrystusa, kimkolwiek by On nie był. Za to w przypisie do wersu 11 mamy odnośniki do: Por. 1 Kor 4,16; Flp 3,17; 1 Tes 1,6; 2 Tes 3,7.9. Wszędzie tam Apostoł pisze o apostolskim autorytecie tak swoim, jak i jego towarzyszy, autorytecie na fundamencie Chrystusa. Ten sam Paweł przekazuje nam hymny Chrystologiczne, które traktują Pierwszego Stworzonego (wedle nomenklatury Świadków) jako Boga własnie. A przecież nawet mało orientujący się w judaistycznej kulturze laik wie, że gdyby Paweł uznawał stworzenie za stwórce, to wówczas poniósłby śmierć za bluźnierstwo. Zreszta jakkris to widzi, podając cytat z Dz 10, 25nn.
Inaczej mówiąc: podzieliłby bardzo szybko los Nazarejczyka. A przeciez wiemy, jaka była długa historia apostolatu Pawła z Tarsu.

BTW: kto z was oglądał 4 część Szklanej Pułapki? Tam jest taka scena, kiedy cyber terroryści emituja orędzie na dzień 4 lipca; była to składanka wypowiedzi szeregu prezydentów USA, która w swym przekazie była wprost przeraźliwa…
Jakris – jak chcesz tego księdza Marka w kozi róg zapędzić, to stosuj finezję w cytowaniu Pisma, a nie jak ci cyber terroryści, wizję grozy…

PS – jestem, jak w nicku stoi napisane: Lapsi. Więc proszę użytkowników Forum o nie szufladkowanie mnie w meandrach wiary chrześcijańskiej. Umówmy się, że nie jestem tu po niczyjej stronie. Widzę szereg świetnych treści na forum, szereg szczerych przemyśleń, i bardzo mnie to raduje. To rewelacyjne doświadczenie: móc zobaczyć potyczki przysparzające tak skrzydeł, jak i guzów…
08-07-2007 00:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #327
 
Widzę, że po pełniłem poważną "gafę" opierając swoją wypowiedź z dnia 19 czerwca tylko na własnym spostrzeżeniu po lekturze wersetów Biblii w przekładzie "Nowego Świata" ( wydanie śJ ) i własnej pamięci.
- bez tego co zwykle robie w takich sytuacjach (to znaczy bez dokładniejszego powtórnego sprawdzenia danych)
Niestety, moja pamięć okazała się zawodna :?
Cytat: 7) Wstawiono wbrew oryginałowi greckiemu w 237 miejscach imię Jehowa np. Dz 7:60. Spis miejsc - „Chrześcijańskie Pisma Greckie...” rozdz. ‘Dodatki’ s.413 por. Ap 22:18.
Jak twierdzi Bednarski
(cyt. za; http://free.of.pl/r/referent/usr/11.htm )
Nie wstawiono zatem tak wielu miejscach słowa "Jehowa jak sugerowałem i za to serdecznie przepraszam

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
11-07-2007 23:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #328
 
Achhh :/ Tym razem mojego brata dopadła młoda jehówka i wręczyła mu przepiękne czasopismo "Przebudźcie się" Nr 4 str. 30.
A że już w życiu naczytałem się tych broszur razem z powyższym czasopismem, to zaraz wam powiem jak wygląda przeciętna treść tych wszystkich makulatur.
Uwaga, Bioman zaczyna Duży uśmiech
Ble, ble, ble upadek moralności, ble, ble, ble, nasz świat jest zepsuty, ble, ble, ble, Kościół i duchowni są beeee, ble, ble, ble, żyjemy w czasach "dni ostatnich", ble, ble, ble, ukazanie wizji lepszego świata po tym złym, ble, ble, ble, kup se książkę "Czego naprawdę uczy Biblia?"
[Obrazek: bible_teach.jpg] ble, ble, ble, spotkanie jest w x dzień, ble,ble, ble itd., itp.
To tyle, w telegraficznym skrócie xD

Piszą tam tak piknie, że gdybym był totalnym analfabetą religijnym z depresją, to chyba przeszedłbym na ten dark side of the Force Duży uśmiech[Obrazek: maul.gif]

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
17-07-2007 22:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #329
 
Polecam książkę pt. "Pismo Św. przeczy nauce świadków Jehowych"

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
17-07-2007 23:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #330
 
Ale w jakim celu ją polecasz? Jeśli do poczytania katolikowi, który nie wie jak przyjąć argumenty Świadków Jehowy to zgoda. Ale gdyby tenże katolik chciał argumentów z tej książki używać w rozmowach ze Świadkami, to są one zbyt cienkie. Zresztą, nie znajdziecie w Piśmie argumentów, które by przekonały Świadka Jehowy do katolickiej nauki.

ps. no i nie:
Cytat: ...świadków Jehowych
a "Świadków Jehowy"

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
18-07-2007 07:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów