Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sekty /Świadkowie Jehowy/
Autor Wiadomość
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #361
 
SEBASTIANO napisał(a):Niektórzy ze względu na korzyść majątkową wstępują do ŚJ
Oj dość ostrożnie podchodziłbym do formułowania takich tez.
Z tego co mi wiadomo - zysków to oni ze swojej działalności "misyjnej" nie czerpią - raczej na odwrót.
Muszą z własnych pieniędzy wydawnictwa które rozprowadzają...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
03-08-2007 15:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #362
 
ddv napisał(a):
SEBASTIANO napisał(a):Niektórzy ze względu na korzyść majątkową wstępują do ŚJ
Oj dość ostrożnie podchodziłbym do formułowania takich tez.
Z tego co mi wiadomo - zysków to oni ze swojej działalności "misyjnej" nie czerpią - raczej na odwrót.
Muszą z własnych pieniędzy wydawnictwa które rozprowadzają...
Ale ktos ma zysk ze Strażnicy oraz z Coke...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
03-08-2007 15:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #363
 
SEBASTIANO napisał(a):Czy masz na myśli wrogość sekty wobec byłych jej członków?
Mam na myśli to, że SJ często udzielają bezzwrotnych pożyczek, o które się potem upominają.....
ddv napisał(a):Oj dość ostrożnie podchodziłbym do formułowania takich tez.
Z tego co mi wiadomo - zysków to oni ze swojej działalności "misyjnej" nie czerpią - raczej na odwrót.
Muszą z własnych pieniędzy wydawnictwa które rozprowadzają...
Oni przecież na działalności misyjnej zarabiają, a nowym członkom pomagają finansowo, kupują samochód, budują dom, udzielają znacznych "bezzwrotnych" pożyczek. A potem jak taka osoba stanie na nogi i zacznie sama zarabiać to domagają się zwrotu. Sama znam kilka osób które wstąpiły dla kasy, a teraz są totalnymi bankrutami... jeszcze odsetki musieli spłacać... Na tym też nieźle się SJ bogacą.
A dla tych którzy nadal uważają, że SJ nie zarabiają, a dokładają do działalności mam świadectwo, w którym wyróżniłam zdanie odnoszące się do kasy... A dla tych, którzy uważają, że SJ nawracają wszystkich nie tylko chrześcijan wyróżniłam jeszcze kilka zdań...
Cytat:"Byłem członkiem organizacji Towarzystwa Strażnica, czyli świadkiem Jehowy przez 25 lat. Obecnie nie należę do żadnego Kościoła i nie odczuwam takiej potrzeby, ponieważ mój mózg został dokładnie wypłukany przez ´kanał´ świadków Jehowy. Otrzymałem wasze pismo ["Effatha"] i stwierdziłem, że dobrze piszecie. Szkoda tylko, że w innych czasopismach katolickich nie są umieszczone tego rodzaju artykuły, aby świadomość ludzi się podniosła i nie wpadali w sidła ´Strażnicy´. Jan ("Effatha" 4/1991, s. 13). "Byłem tak zwanym ´świadkiem Jehowy´ przez 38 lat (1946-1984). Piastowałem wszystkie funkcje aż do ´SOB´ tj. nadzorcy obwodowego. Znam Centralę ´Strażnicy´ w Brooklynie oraz ośrodki: w Londynie, Selters, Wiesbaden i w Łodzi. Obecnie mam łączność z byłymi tzw. ´świadkami Jehowy´ w 12 krajach świata i mam dostęp do archiwów oraz posiadam dokumentację o zbrodniczej, szkodliwej dla każdego kraju, antybiblijnej, antychrystusowej i antyludzkiej sekty z metodami gestapo, której działalność rozkłada rodziny i społeczeństwa. Strażnica zbroczona jest krwią setek tysięcy niewinnych, zaślepionych, w błąd wprowadzanych, wykorzystanych ludzi [Autor listu ma tu zapewne na uwadze przede wszystkim liczne ofiary, spowodowane zakazem przeprowadzania transfuzji krwii. Organizacja ta fałszuje Pismo Święte, deprawuje sumienia ludzkie i robi miliardowy majątek narzędziem diabelskim. Doktryna ´Strażnicy´ to trucizna równająca się narkotykom, bo zabija ducha ludzkiego. Ostrzegam głośno i publicznie pod przysięgą w Obliczu Boga Wszechmogącego przed złoczyńcami, którzy określają się ´Ostatkiem Wiernym i Roztropnym Sługą´, że spotka ich Sąd Boży przed sprawiedliwym Sędzią Jezusem Chrystusem oraz zasłużona kara. Choć zmarnowali mi zdrowie i rodzinę, jednak nie żywię do nich nienawiści, lecz im wybaczam jak Chrystus. Oświadczenie jest nieodwołalne - zezwalam na jego opublikowanie. Georg N. [podane nazwisko i adres]" ("Effatha" 3/1993, s. 26-27). "Pewnego razu, gdy już wiedzieli, że mnie nie pozyskają dla siebie, przeprowadzili ze mną bardzo przykrą i nieprzyjemną rozmowę. Krzyczeli na mnie, straszyli, kazali przepraszać przywódców z Ameryki. Proponowali mi w końcu [...]: adwentystów, zielonoświątkowców, epifanistów i inne, nie pamiętam już nawet jakie, abym tylko nie wróciła do Kościoła katolickiego. To mi jeszcze bardziej dało do myślenia i zastanawiałam się, dlaczego akurat Kościół katolicki tak bardzo im nie odpowiada. Jest to dla mnie potwierdzeniem, że tylko Kościół katolicki jest Kościołem Bożym i dlatego wszystkie sekty tak go nienawidzą. Dziś ukochałam mój najprawdziwszy Kościół założony przez samego Pana Jezusa, który trwa nieprzerwanie już prawie 2000 lat. Dziś wierzę w Boga i w Jego prawdziwy Kościół. Żadnym sektom nie wierzę". Eugenia T., 32 lata spędzone w organizacji ("Effatha" 5-6/ 1994, s. 119). Źródło: "Świadkowie Jehowy od wewnątrz." Wydawnictwo OO. Karmelitów http://www.wkb.krakow.pl

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
03-08-2007 16:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #364
 
nieania napisał(a):...a nowym członkom pomagają finansowo, kupują samochód, budują dom, udzielają znacznych "bezzwrotnych" pożyczek. A potem jak taka osoba stanie na nogi i zacznie sama zarabiać to domagają się zwrotu.
Kompletna bzdura. Przypominam, że rozpowszechnianie kłamstw, to grzech.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
03-08-2007 17:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #365
 
Kyllyan napisał(a):Kompletna bzdura. Przypominam, że rozpowszechnianie kłamstw, to grzech.
Może nie zawsze, ale tym, którzy sami nie są stabilni w taki sposób pomagają. Stwierdzam fakty. Sumienie mam czyste. Zresztą nie musisz mi przypominać, co jest grzechem, bo ja to doskonale wiem.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
03-08-2007 17:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Terebint Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 360
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #366
 
SEBASTIANO napisał(a):Niektórzy ze względu na korzyść majątkową wstępują do ŚJ.To zdrada Judasza we współczesnym wydaniu.Czyż srebrniki są ważniejsze od duszy? Dusza to przecież sacrum.
nieania napisał(a):
SEBASTIANO napisał(a):Niektórzy ze względu na korzyść majątkową wstępują do ŚJ.
A potem uciekają przed nimi za granicę.
nieania napisał(a):
SEBASTIANO napisał(a):Czy masz na myśli wrogość sekty wobec byłych jej członków?
Mam na myśli to, że SJ często udzielają bezzwrotnych pożyczek, o które się potem upominają.....
[...]
Oni przecież na działalności misyjnej zarabiają, a nowym członkom pomagają finansowo, kupują samochód, budują dom, udzielają znacznych "bezzwrotnych" pożyczek. A potem jak taka osoba stanie na nogi i zacznie sama zarabiać to domagają się zwrotu. Sama znam kilka osób które wstąpiły dla kasy, a teraz są totalnymi bankrutami... jeszcze odsetki musieli spłacać... Na tym też nieźle się SJ bogacą.
Stek, głupich bzdur! Kto by pomyślał, że będę bronił śJ? :shock:

Skończcie tą żałosną wyliczankę, bo przez takie bzdety śJ tylko zdobywają zwolenników. :x

[center] [Obrazek: wilkpp9.png] [/center]
03-08-2007 17:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Reketier Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 166
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #367
 
Tere =D> w końcu głos rozsądku.

Early one mornin' while makin' the rounds
I took a shot of cocaine and I shot my woman down!
Got up next mornin' and I grabbed that gun took a shot of cocaine and away I run!
03-08-2007 19:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #368
 
Kyllyan napisał:
Cytat:Kompletna bzdura. Przypominam, że rozpowszechnianie kłamstw, to grzech.

Tu nikt nie rozpowszechnia kłamstw.Przecież wszystkie sekty w tym ŚJ zarabiają krzywdząc przy tym innych.Są jak najemnicy,których nie obchodzi los owiec.Myślą o kasie i rzeszy naiwnych,którą kierują,a jeśli komuś źle to się tym nie martwią.I nie boję się pisać prawdy,choćby mocnej.Trzeba mówić prawdę bez owijania w bawełnę.Sekty dorabiają się na cudzym nieszczęściu i to nie jest żaden wymysł,ale brutalna prawda o sektach.
03-08-2007 22:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #369
 
Kyllyan napisał(a):
nieania napisał(a):...a nowym członkom pomagają finansowo, kupują samochód, budują dom, udzielają znacznych "bezzwrotnych" pożyczek. A potem jak taka osoba stanie na nogi i zacznie sama zarabiać to domagają się zwrotu.
Kompletna bzdura. Przypominam, że rozpowszechnianie kłamstw, to grzech.
Może niekoniecznie. Świadkowie posiadają ciekawy "stymulator" - dają pracę ludzieom, którzy sa w pewnym stopniu życiowo niezaradni.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
03-08-2007 22:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #370
 
Ks.Marek napisał(a):Ale ktos ma zysk ze Strażnicy
I wygląda na to że nielichy ...
Do tego jeszcze sprawy darowizn i tak dalej...
Oj czytałem kiedyś conieco na ten temat - postaram się przy okazji odszukać.
I pomyśleć iż praktycznie wszystko kosztem szeregowego członka który musi "wychodzić" ileśtam godzin dla idei na dodatek kupować i rozprowadzać wydawnictwa "ŚJ" z własnych pieniędzy

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
03-08-2007 22:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #371
 
ddv napisał(a):... który musi "wychodzić" ileśtam godzin dla idei na dodatek kupować i rozprowadzać wydawnictwa "ŚJ" z własnych pieniędzy
Kolejna nieprawda

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
04-08-2007 04:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #372
 
Zadajesz mi kłam - to proszę uzasadnij
Bo z takimi:
Cytat:Adepci mają obowiązek upowszechniania i proponowania publikacji wydawanych przez ruch, „Przebudźcie się” i „Strażnica”, podnosząc zresztą w ten sposób zyski nowojorskiego wydawnictwa. „Za broszury, które rozdajemy lub sprzedajemy w zależności od sytuacji, płacimy gotówką z góry, za niesprzedane egzemplarze nie dostajemy zwrotu” (św. 11).
http://arkad.webpark.pl/
zdaniami spotykałem się o wiele częściej.
Nawet i osobiście w rozmowie ze "świadkiem".
Oczywistą prawdą jest również iż "ŚJ" musi przychodzić na spotkania organizacyjne i "wychodzić" ileśtam godzin dla idei "nawracania" do sekty.
Cytat:Praca dokładnie księgowana „Czas poświęcony Jehowie jest czasem, którego już nie mamy na głębszą refleksję” (św. 11). Czas ten jest starannie notowany, aby ocenić stopień indoktrynacji adepta, a jednocześnie gloryfikować sektę. „W czerwcu nagromadziłam czterdzieści godzin głoszenia i zostawiłam u ludzi dużo wydawnictw. Naturalnie Starsi gratulowali mi: Dobrze, jesteś w dobrej formie duchowej, rób tak dalej, Jehowa będzie ci błogosławił. (...) Raporty służą nie tylko do sprawdzenia naszego zdrowia duchowego, ale przede wszystkim do zebrania informacji, ile godzin głoszenia odbywają świadkowie Jehowy na całym świecie
http://arkad.webpark.pl/
Takich materiałów mówiących prawdę jak ten który zacytowałem teraz o "SJ" jest o wiele więcej.

A z własnych doświadczeń z nimi jasno wynika iż podczas "głoszenia słowa" ŚJ zostawiają swoje materiały "do poczytania" po czym przychodzą po nie ponownie.
Cóż - wystarczy tylko zniszczyć te wydawnictwa inie oddać - a "ŚJ" i tak musi zapłacić za nie do "centrali".

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
04-08-2007 09:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #373
 
Kyllyan, zarzucasz nam, że kłamiemy, że to co mówimy to nieprawda. Ale jeszcze tego nie potwierdziłeś żadnym argumentem... Albo wyjaśnij dlaczego to co mówimy jest nieprawdą i powiedz co jest prawdą, albo siedź cicho i się nie wtrącaj do tej dyskusji.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
04-08-2007 10:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #374
 
Wiem co mówię. Przez osiem lat byłem w zborze ŚJ. A więc znam to wszystko z autopsji, podczas gdy wy powtarzacie wiadomości, które są, albo całkiem wyssane z palca, albo zdarzyły sie rzeczywiście, ale są zupełnie marginalne, tak jak na przykład pedofilia wśród księży.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
04-08-2007 13:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #375
 
Odnośnie Świadków Jehowy.Skoro gonitwa za kasą jest tam sprawą marginalną to co jest rzeczywistym zagrożeniem ze strony tej sekty.Bo psychomanipulacja u ŚJ istnieje na 100%.Ci,których widuję do biednych na pewno nie należą.Noszą wręcz eleganckie ubrania,chodzą pod krawatem.
04-08-2007 14:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów