Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy ekumenizm jest możliwy?
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #31
 
http://www.b16.pl/przemowienia/1234,prze...rojca.html

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
23-06-2006 14:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #32
 
oto kilka fragmentów z tego przemówienia:
Cytat:Wraz z wami dziękuję za dar tego spotkania i wspólnej modlitwy. Upatruję w nim jeden z etapów realizacji mocnego postanowienia, które uczyniłem na początku mego pontyfikatu, że sprawą priorytetową w mojej posłudze będzie przywrócenie pełnej i widzialnej jedności chrześcijan.
[...]
Faktycznie, jedności nie zdołamy «zaprowadzić» jedynie własnymi siłami. ...Dlatego nasze ekumeniczne dążenia musi wspierać ...
itd

widać zatem, ze nic się w dążeniach Rzymu nie zmieniło i chodzi o "pełne zjednoczenie", zapewne pod sztandarem papiestwa, bo nie wierzę, by KrK zgodził sie na inną hierarchię niz ta, która zakłada utrzymanie zwierzchności biskupa Rzymu ..
a te wymienione przez papieża "uzgodnienia", "wspólne deklaracje", to tylko "łabędzi śpiew" wobec niemoznosci realizacji idei prawdziwego zjednoczenia chrześcijan

predzej mi kaktus na dłoni wyrośnie, niż ortodoksi ucałują pierścień papieża 8)

Always Look on the Bright Side of Life
23-06-2006 15:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #33
 
ziobro Adama napisał(a):predzej mi kaktus na dłoni wyrośnie, niż ortodoksi ucałują pierścień papieża
Mnie też, dlatego mówię, że połączenie wszystkich Kościołów nie będzie nigdy możliwe, gdyż podziały zaszły zbyt daleko. Może być tylko dialog, wzajemny szacunek i tak jak mówię, szukania tego co nas łączy, a nie dzieli.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
23-06-2006 15:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #34
 
http://www.b16.pl

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
23-06-2006 17:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #35
 
Ks.Marek napisał(a):http://www.b16.pl
a cóż to za link ? jakoś nie widzę związku z tematem

Always Look on the Bright Side of Life
26-06-2006 11:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #36
 
http://www.b16.pl/przemowienia/1234,prze...rojca.html To samo co Offca ci podała, tylko że ode mnie dostałeś podstawowy link, a Magda Ci podała konkretny tekst przemówienia.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
26-06-2006 11:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #37
 
Ks.Marek napisał(a):http://www.b16.pl/przemowienia/1234,prze...rojca.html To samo co Offca ci podała, tylko że ode mnie dostałeś podstawowy link, a Magda Ci podała konkretny tekst przemówienia.
aha ... myślałem, ze to ma wnieść coś nowego do dyskusji .. chyba jednak większość ludzi, także katolików, dostrzega nierealność tego o czym mówi papież, czyli pełnego zjednoczenia chrześcijan ... w takim razie po co o tym mówi ?

Always Look on the Bright Side of Life
26-06-2006 15:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomek ptak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #38
 
ziobro Adama napisał(a):oto kilka fragmentów z tego przemówienia:
Cytat:
Wraz z wami dziękuję za dar tego spotkania i wspólnej modlitwy. Upatruję w nim jeden z etapów realizacji mocnego postanowienia, które uczyniłem na początku mego pontyfikatu, że sprawą priorytetową w mojej posłudze będzie przywrócenie pełnej i widzialnej jedności chrześcijan.
[...]
Faktycznie, jedności nie zdołamy «zaprowadzić» jedynie własnymi siłami. ...Dlatego nasze ekumeniczne dążenia musi wspierać ...

itd
Pominąłeś tu dość ważny fragnęnt tego przemówienia minowicie:
Cytat:Faktycznie, jedności nie zdołamy «zaprowadzić» jedynie własnymi siłami. Jak wspomniałem podczas ubiegłorocznego spotkania ekumenicznego w Kolonii, "możemy ją przyjąć tylko jako dar Ducha Świętego". Dlatego nasze ekumeniczne dążenia musi wspierać modlitwa, wzajemne przebaczenie i świętość życia każdego z nas.
ziobro Adama napisał(a):predzej mi kaktus na dłoni wyrośnie, niż ortodoksi ucałują pierścień papieża
i
ziobro Adama napisał(a):chyba jednak większość ludzi, także katolików, dostrzega nierealność tego o czym mówi papież, czyli pełnego zjednoczenia chrześcijan ...
Widocznie są zamknięci na działanie Ducha Świętego i chyba jakoś nie ma w nich pragnienia dawania świadectwa życia z Chrystusem Smutny

?WIECIE MOIM MIASTEM
POLPAK MO
IM ?YCIEM
JEZUS MOIM PANEM
29-06-2006 20:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #39
 
Tomek ptak napisał(a):Widocznie są zamknięci na działanie Ducha Świętego i chyba jakoś nie ma w nich pragnienia dawania świadectwa życia z Chrystusem Smutny
pytanie: kto jest "zamknięty na działanie DŚ" - katolicy ze swoimi dogmatami maryjnymi i papieżem, czy protestanci ze swoją Reformacją, czy może ortodoksi stojący jakby po środku ? jak to ustalić ?

Always Look on the Bright Side of Life
30-06-2006 10:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomek ptak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #40
 
Cóż na to pytanie powienien odpowiedzić sobie każdy sam
Cytat:Bez względu na to, jak usilnie dążylibyśmy do jedności, ostatecznie zawsze pozostaje ona darem Ducha Świętego. Będziemy dobrze przygotowani na przyjęcie tego daru jedynie w takiej mierze, w jakiej uda się nam otworzyć nasze serca i umysły na jego przyjęcie przez chrześcijańskie życie, a szczególnie przez modlitwę
Jan Paweł II

Swoją drogą ciekawe ilu z nas chrześcijan (bez podziałów na kościoły) modli się o jedność :-k :?: :?: :?:

?WIECIE MOIM MIASTEM
POLPAK MO
IM ?YCIEM
JEZUS MOIM PANEM
30-06-2006 17:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #41
 
pytanie - skąd przeświadczenie, że taka "pełna jedność " jest w ogóle możliwa ? czyżby było to gdzieś w Biblii przepowiedziane ? moim zdaniem jest odwrotnie .. odstepstwo zostało przepowiedziane

3. Niechaj was nikt w żaden sposób nie zwodzi; bo nie nastanie pierwej, zanim nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek niegodziwości, syn zatracenia,
(2 Tes. 2:3 BW)

i będzie tak już do końca świata

19. Zresztą, muszą nawet być rozdwojenia między wami, aby wyszło na jaw, którzy wśród was są prawdziwymi chrześcijanami.
(1 Kor.11:18 BW)

Always Look on the Bright Side of Life
03-07-2006 09:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
darius Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 33
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #42
 
ODPOWIEM NA GLOWNE PYTANIE TEGO TEMATU CZY JEST MOZLIWA EKUMENIA.
OTÓŻ ZA PARE MIESIECY BEDE STUDENTEM CHRZESCIJANSKIEJ AKADEMII EKUMENICZNEJ W WARSZAWIE JEDYNEJ EKUMENICZNEJ UCZELNI W EUROPIE WSROD WIELU WYZNAN BRAKUJE TAM JEDNAK TEGO NAJLICZNIEJSZEGO W POLSCE A MIANOWICIE RZYMSKO KATOLICKIEGO...
EKUMENIA JEST MOZLIWA ALE TYLKO NA ZASADZIE WSPOLNEGO POSZANOWANIA WSZYSTKICH KOSCIOŁOW A NIESTETY KOSCIOL KATOLICKI PROCZ DEKLAROWANIA I PIEKNYCH SLOW O EKUMENI TO WIECEJ NIC NIE ROBI WIERZE JEDNAK ZE Z CZASEM TO SIE ZMIENI NA LEPSZE TAK JAK TO MIALO MIEJSCE W INNYCH KRAJACH EUROPY NP W HOLANDII CZY NIEMCZECH
17-07-2006 10:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #43
 
darius napisał(a):BRAKUJE TAM JEDNAK TEGO NAJLICZNIEJSZEGO W POLSCE A MIANOWICIE RZYMSKO KATOLICKIEGO...

A po co mnozyć byty nad potrzebę?
Jest przecież Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego przy ulici Diewajtis bodajże. (Dawna Akademia Teologii Chrześcijańskiej)
darius napisał(a):PROCZ DEKLAROWANIA I PIEKNYCH SLOW O EKUMENI TO WIECEJ NIC NIE ROBI
#-o Hmm, a modlitwa, a wspólne porozumie o chrzcie świętym z Radą Kościołów? Gościu drogi, doczytaj troszkę...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
17-07-2006 12:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
darius Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 33
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #44
 
:diabelek: kazdy ma swoje zdanie wg gdyby powstaly ekumeniczne uczelnie to zblizylo by to rozne kościoły chrzescijanskie do siebie,a co do mnozenia bytów to jakoś na calym swiecie powstaja takie szkoły a w katolickiej europie jakos niechce sie to przyjąć.

[ Dodano: Pon 17 Lip, 2006 13:19 ]
dobra zostawmy juz sprawe ekumenicznych uczelnie bo to tylko gdybanie, :-k a co do ekumenizmu w polsce to wiekszość moich kolegow nawet nie wie co to jest i kiedy są jakieś msze ekumeniczne w ich kościołach,kto wie może oni sa inni od calego społeczenstwa może nie są za bardzo reprezentatywni ale pisze to co widze. i naprawde jak mozna mowić o ekumenii jeżeli JEDYNYM KOSCIOŁEM KTORY PROWADZI DO ZBAWIENIA JEST KOŚCIÓŁ KATOLICKI.
jestem katolikiem na misji w iranie ale jak czytam takie rzeczy o swoim kosciele to naprawde mi wstyd i probuje sie postawić na miejscu osoby ktora nalezy do kosciola chrzescijanskiego lecz nie katolickiego...

[ Dodano: Pon 17 Lip, 2006 13:26 ]
a co do wspolnego porozumienia o chrzcie to dlugo zajelo kosciolowi by uznać chrzest,dla mnie to kiedys bylo oczywiste ze osoba ochrzczona w kosciele np ewngelicko reformowanym czy ausburskim gdy pragnie przestąpic na katolicyzm to jego chrzest jest uznany,szokiem dla mnei bylo to ze moj kolega chcial wlasnie tak zrobic,coprawda bylo to juz troche czasu temu ale by przestapic musial byc ponownie chrzczony tak jakby chrzest w kosciele ewangelickikm nic nie znaczyl... :/ CHWALA ZE WRESZCIE KOSCIOL TO ZNIENIL ALE WG MNIE I TAK ZA DLUUUUGO MU TO ZAJELO.
17-07-2006 13:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #45
 
darius, czy dla Ciebie to, że jesteś katolikiem ma jakiekolwiek znaczenie?

Ja wierzę że w Kościele katolickim jest pełnia Prawdy. Wierzę, że to jest mój dom. Kocham i szanuję inne Kościoły, bo odnajduję tam część tej Prawdy, która jest w moim Kościele.

Nie bardzo rozumiem jak mogłabym powiedzieć że jest to dla mnie bez różnicy czy ktoś jest w tym domu czy innym, czy ktoś wierzy tak czy inaczej... Jeśli to co wierzę uznaję za Prawdę, a ktoś twierdzi coś przeciwnego - to szacunek dla Prawdy nie pozwala mi milczeć.

Co jest dla Ciebie wazniejsze? Prawda? czy 'jedność'? Piszę w cudzysłowiu, bo wierzę, że prawdziwa jedność powstaje na fundamencie Prawdy.

... Chrystus jest moc? Bo?? i m?dro?ci? Bo??, to ten, kto nie zna Pisma, nie zna mocy Boga ani Jego mi?o?ci: Nieznajomo?? Pisma ?wi?tego jest nieznajomo?ci? Chrystusa."

?w. Hieronim
17-07-2006 15:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów