Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zapraszam do modlitwy różańcowej
Autor Wiadomość
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #1
Zapraszam do modlitwy różańcowej
Ostatnio u nas w Seminarium była konferencja na temat Różańca Świętego. A dokładniej na temat Róż różańcowych.

Ta konferencje była tak zapowiedziana, że w zasadzie nie wiedziałem, że ona będzie. I nie wziąłem żadnych notatek z sobą niestety. Ale ... bardzo mnie pociągnęło to do tego stopnia aby zorganizować taką Różę różańcową u nas na FORUM. Co wy na to :?:

Można by zrobić nową grupę obok muzycznej, rowerowej. Dodać dział wraz z tajemnicami różańcowymi.

Matka Boża objawiając się bł. Alanowi de Rupe dała 15 obietnic tym, którzy odmawiają Różaniec Święty:

Ktokolwiek będzie Mi służył przez odmawianie Różańca otrzyma wyjątkowe łaski. Obiecuję moją specjalną obronę i największe łaski wszystkim tym, którzy będą odmawiać Różaniec. Różaniec stanie się groźną bronią przeciw piekłu, zniszczy, pomniejszy grzechy, zwycięży heretyków. Spowoduje on, że cnoty i dobre dzieła zakwitną otrzyma on od Boga obfite przebaczenie dla dusz, odciągnie serca ludu od umiłowania świata i jego marności, podniesie je do pożądania rzeczy wiecznych. Och, taka dusza uświęci siebie tym sposobem. Dusza, która poleci Mi się przez odmawianie Różańca nie zginie. Ktokolwiek będzie odmawiał Różaniec i odda się rozmyślaniom nad jego świętymi tajemnicami, nigdy nie będzie pokonany przez niepowodzenia. Bóg nie będzie go karał w Swojej sprawiedliwości, nie zginie śmiercią niespodziewaną, jeżeli będzie sprawiedliwym, wytrwałym w łasce Bożej i będzie godnym życia wiecznego. Ktokolwiek będzie miał prawdziwe nabożeństwo do Różańca nie umrze bez sakramentów. Wierni w odmawianiu Różańca będą mieli w życiu i przy śmierci światło Boże i pełnię Jego łaski. Uwolnię z czyśćca tych, którzy mieli nabożeństwo do Różańca. Wierne dzieci Różańca zasłużą na wysoki stopień chwały w niebie. Otrzymacie wszystko o co prosicie prze odmawianie Różańca. Wszystkich, którzy rozpowszechniają Różaniec będę wspomagała w ich przebaczeniach. Otrzymałam od Mojego Boskiego Syna obietnicę, że wszyscy obrońcy Różańca będą mieli za wstawienników cały Dwór Niebieski, w czasie ich życia i w godzinę śmierci. Wszyscy, którzy odmawiają Różaniec są Moimi synami i braćmi Mojego Jedynego Syna, Jezusa Chrystusa. Nabożeństwo do Mojego Różańca jest wielkim znakiem przeznaczenia do Nieba.

Potrzebne by było chyba 20 osób. Każdy co dzień odmawia jedną dziesiątkę, a łaski płynące są takie same jakby odmówiono cały.

Chciałbym także aby zostały podane konkretne intencje jakie maja być omadlane.


Jeśli ktoś wie coś więcej na temat założenia Róż różańcowych to proszę o info bo ja nie za bardzo się w tym orientuję.

Także proszę o zgłaszanie się konkretnych osób. Ja oczywiście także w tym będę.
02-11-2005 16:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #2
 
Jeżeli nie jest potrzebna do tego osobiste uczestnictwo gdzieś tam u was, to ja się zgłaszam.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
02-11-2005 16:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
msg napisał(a):Jeżeli nie jest potrzebna do tego osobiste uczestnictwo gdzieś tam u was, to ja się zgłaszam.
Jasne, że nie to ma być taka róża tylko dla FORUMOWICZÓW i obejmująca swoją modlitwą różne cele.
02-11-2005 16:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #4
 
No to ja bym chciała się włączyć Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
02-11-2005 22:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
Ja także się dołaczam do tego,tym bardziej,ze rózaniec jest jedną z najwspanialszych modlitw. Szkoda,ze nie miałem tego uczucia braku modlitwy różańcowej wcześniej, ale teraz się to czuje i potrzebna jest taka modlitwa.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
04-11-2005 01:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
Dla mnie modlitwa różańcowa zawsze była piękną modlitwą mimo wielu wątpliwości, które zdarzały mi się nasuwać...
Ale wolę póki co nie zapisywać się do takiej grupy, bo to zobowiązuje, a ja nie wiem jak bym się wywiązała z tego...

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
04-11-2005 12:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
No to jest już nas 4 Uśmiech

Czekam na dalsze zgłoszenia :!:

A czy wiecie dokładnie jak taka róża powinna funkcjonować :?:
04-11-2005 13:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #8
 
Nie mam pojęcia, ani zielonego, ani bordowego, ani żadnego :mrgreen:

Myśłałam, że od Was się dowiem :-)

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
04-11-2005 14:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Zygmunt Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 271
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
Ja tez dolaczam sie do modlitwy rozancowej.Modlitwa ta jest stalym moim towarzyszem na tym wygnaniu ziemskim i nie wyobrazam sobie zycia bez tej modlitwy.

Pozdr. Uśmiech

O Krwi i Wodo, ktoras wytrysnela z Serca Jezusowego jako Zdroj Milosierdzia dla nas ufam Tobie

[Obrazek: Faustina.jpg]
07-11-2005 04:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Andr2ej Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 365
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #10
 
Daidoss napisał(a):Jeśli ktoś wie coś więcej na temat założenia Róż różańcowych to proszę o info...
W sieci znalazłem taki tekst: napisał(a):Każda "Żywa Róża" składa się z 20 osób, a każda z nich odmawia codziennie przynajmniej jedną tajemnicę różańca. Koniecznie jednak tę, która zostaje powierzona do rozważania i odmawiania raz w miesiącu, przy "zmianie tajemnic". Przy tej zmianie, co miesiąc, wszystkim członkom przydziela się nowe tajemnice do odmawiania, w taki jednak sposób, aby w jednej "Żywej Róży" były każdego dnia odmówione wszystkie tajemnice w sumie dwudziestu. Tak więc, nawet, gdy poszczególni członkowie "Żywej Róży" odmawiają dziennie tylko jedną tajemnicę, to w całej Róży rozważany jest cały różaniec, czyli wszystkie części i tajemnice. Przy dokonywaniu zmian uważamy, żeby co miesiąc każdy uczestnik tej modlitwy miał do rozważenia kolejna tajemnicę.
Bardzo istotne jest również to, że wszyscy członkowie Róży modlą się w tej samej intencji, która jest również zmieniana co miesiąc.

Takie zasady obowiązują przy organizowaniu "Żywych Róż" na całym świecie. W naszych różach internetowych łączy nas nie tylko wspólne odmawianie modlitw i jedna intencja, lecz również treść medytacji, które proponujemy naszym Członkom co miesiąc

Bóg jest mi?o?ci?

Je?eli z?o nie jest napi?tnowane rozzuchwala si?.
07-11-2005 05:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
Witam Was wszystkich. Z radoscia w sercu tez chcialabym sie dolaczc do tej grupy rozancowej.

Pozdawiam Uśmiech
07-11-2005 05:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #12
 
No to już nas 6 osób jeszce 14 Duży uśmiech
07-11-2005 20:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
Dobra, niech bedzie, też się na to piszę Uśmiech

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
08-11-2005 00:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Zygmunt Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 271
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #14
 
Daidoss napisał(a):No to już nas 6 osób jeszce 14 Duży uśmiech

Kiedy grupa bedzie w komplecie czy podasz jakis plan modlitwy ?

Pozdrawiam Uśmiech

O Krwi i Wodo, ktoras wytrysnela z Serca Jezusowego jako Zdroj Milosierdzia dla nas ufam Tobie

[Obrazek: Faustina.jpg]
08-11-2005 02:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
paprotka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 183
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
Wytlumaczcie na czym to polega to ja tez sie dolacze Przytulanie


Pozdrowienia z Canady,
lucynka
Uśmiech

[Obrazek: profile1.jpg]
08-11-2005 05:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów