Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
piractwo, kserowanie itp.
Autor Wiadomość
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #46
 
TOMASZ32 napisał(a):A jak sobie skopiuję płytę jakiegoś wykonawcy od kogoś, także na własny użytek,bo mnie nie stac na kupienie, to co, mam iść do więzienia lub płacić jakąś ogromną karę,na którą mnie tym bardziej nie stać,to jest dobre? Przecież nie zarabiam na tym pieniędzy, nie wzbogacam się.

Pozdrawiam

Odniosłam się do wątpliwości Offcy a propos kserowania.

Natomiast ja nie kopiuję płyt, mam dosłownie chyba dwie w domu które dostałam od koleżanki (nie ja kopiowałam) i jakoś zyję. Nie są mi one potrzebne NIEZBĘDNIE.

Tomasz, dziwi mnie Twoje pytanie, i szczególnie dziwi mnie to że kierujesz je do ludzi do których przecież nie należu rozsądzanie co jest dobre a co złe. Wiesz, moje koleżanki usprawiedliwiają w podobny sposób każde zło. "czemu mam nie ściągać na testach, wszyscy sćiągają, przecież nikogo tym nie krzywdzę". "czemu nie antykoncepcja? ja nie uważam tego za grzech więc to nie grzech. Lepsze to niż aborcja".

... Chrystus jest moc? Bo?? i m?dro?ci? Bo??, to ten, kto nie zna Pisma, nie zna mocy Boga ani Jego mi?o?ci: Nieznajomo?? Pisma ?wi?tego jest nieznajomo?ci? Chrystusa."

?w. Hieronim
17-01-2006 17:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #47
 
Moniczka napisał(a):
TOMASZ32 napisał(a):A jak sobie skopiuję płytę jakiegoś wykonawcy od kogoś, także na własny użytek,bo mnie nie stac na kupienie, to co, mam iść do więzienia lub płacić jakąś ogromną karę,na którą mnie tym bardziej nie stać,to jest dobre? Przecież nie zarabiam na tym pieniędzy, nie wzbogacam się.

Pozdrawiam

Odniosłam się do wątpliwości Offcy a propos kserowania.

Natomiast ja nie kopiuję płyt, mam dosłownie chyba dwie w domu które dostałam od koleżanki (nie ja kopiowałam) i jakoś zyję. Nie są mi one potrzebne NIEZBĘDNIE.

Tomasz, dziwi mnie Twoje pytanie, i szczególnie dziwi mnie to że kierujesz je do ludzi do których przecież nie należu rozsądzanie co jest dobre a co złe. Wiesz, moje koleżanki usprawiedliwiają w podobny sposób każde zło. "czemu mam nie ściągać na testach, wszyscy sćiągają, przecież nikogo tym nie krzywdzę". "czemu nie antykoncepcja? ja nie uważam tego za grzech więc to nie grzech. Lepsze to niż aborcja".

Ja pytałem z ciekawości, co o tym myślisz, nie chodzi mi o usprawiedliwianie się, jeśli czynię coś niezgodnego z prawem Bożym,wiem,że mam grzech. To że sobie skopiuję płytę,nie oznacza to,że czynię cos złego na tyle,aby kogoś tym krzywdzić.
Nie porównuj jednak tego do antykoncepcji, to napewno nie jest to samo. Po za tym jak mnie nie stać na oryginał, to korzystam z tańszych źródeł, jak będzie mnie stac to będę kupował oryginały nawet po 100zł. Tu jest różnica - w możliwościach, nie każdy ma mozliwości, ja nie mam pracy,więc żyję sposobem: jak najtaniej, ten który ma dużo kasy,bedzie kupował oryginały. To jasne jak słońce.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
17-01-2006 17:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #48
 
TOMASZ32 napisał(a):nie chodzi mi o usprawiedliwianie się, jeśli czynię coś niezgodnego z prawem Bożym,wiem,że mam grzech.

Wypada więc zastanowić się własnie nad tym: czy kopiowanie JEST grzechem czy nie? To o to sprawa się rozbija. Jeśli jest grzechem, to jest i koniec. Natomiast może wcale nie jest...

Wiemy już że nie jest nim skserowanie książki na własny uzytek np. w przypadku studiów. No ale nie wiemy co z płytami.

... Chrystus jest moc? Bo?? i m?dro?ci? Bo??, to ten, kto nie zna Pisma, nie zna mocy Boga ani Jego mi?o?ci: Nieznajomo?? Pisma ?wi?tego jest nieznajomo?ci? Chrystusa."

?w. Hieronim
17-01-2006 20:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #49
 
Moniczka napisał(a):
TOMASZ32 napisał(a):nie chodzi mi o usprawiedliwianie się, jeśli czynię coś niezgodnego z prawem Bożym,wiem,że mam grzech.

Wypada więc zastanowić się własnie nad tym: czy kopiowanie JEST grzechem czy nie? To o to sprawa się rozbija. Jeśli jest grzechem, to jest i koniec. Natomiast może wcale nie jest...

Wiemy już że nie jest nim skserowanie książki na własny uzytek np. w przypadku studiów. No ale nie wiemy co z płytami.

Ja podchodzę do tego kopiowania płyt w ten sposób:
Jeżeli kopiuję płytę dla siebie,nie rozpowszechniając jej i nie czerpiąc z tego korzyści to nie mam grzechu, ale jesli bym komuś ją udostępniał np. po przez nagrywanie i czerpałbym z czyjeś pracy korzyści to jest to kradzież i wtedy jest to grzech,ponieważ ktoś pracuje (śpiewa,gra)aby zarobić swoją praca pieniądze, nagrywa płytę a inna osoba bez żadnych kosztów czerpie z tego korzyści to jest to wykorzystywanie pracy człowieka dla własnych korzyści, co zalicza sie do kradzieży, a kradzież jest grzechem.
Prawo jednak inaczej jest ułożone i może wykluczać takie rozwiązanie. Każde kopiowanie bez zezwolenia jet łamaniem prawa.
Jednak czy jest to grzech,gdy ktos dla siebie kopiuje płytę? - tego nie wiem,ale ja przynajmniej tak tego nie traktuję,może się mylę,ale tak uważam.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
17-01-2006 22:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
godunow Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #50
 
cytat
Cytat:Prawo jednak inaczej jest ułożone i może wykluczać takie rozwiązanie. Każde kopiowanie bez zezwolenia jet łamaniem prawa.
Nie jest to do końca prawdą co piszesz !!

OBWIESZCZENIE MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO
z dnia 1 sierpnia 2000 r.
w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
(Dz. U. Nr 80, poz. 904)

Oddział 3
Dozwolony użytek chronionych utworów
Art. 23. 1. Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego. Przepis ten nie upoważnia do budowania według cudzego utworu architektonicznego i architektoniczno-urbanistycznego.
2. Zakres własnego użytku osobistego obejmuje krąg osób pozostających w związku osobistym, w szczególności pokrewieństwa, powinowactwa lub stosunku towarzyskiego.
(pogrubienie jest moje w tym fragmencie)

A poprawka



U S T A W A
z dnia 1 kwietnia 2004 r.

o zmianie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych

Aktualne brzmienie artykułu 23

"Art. 23{1}. Nie wymaga zezwolenia twórcy, przejściowe lub incydentalne
zwielokrotnianie utworów, niemające samodzielnego znaczenia
gospodarczego, a stanowiące integralną i podstawową część procesu
technologicznego oraz mające na celu wyłącznie umożliwienie:
Innym

1] Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz.U. z 2001
r. Nr 128, poz. 1402, z 2002 r. Nr 126, poz. 1068 i Nr 197, poz. 1662 oraz z
2003 r. Nr 166, poz. 1610.



Czyli kopiowanie na użytek własny. jest możliwa.. Artykół 23 ( całość ) nie stosuje sie do oprogramowania komputerowego

Pamiętaj Ty Boga możesz zapomnieć? !!
Ale Bóg nie zapomni o Tobie.. Nigdy
18-01-2006 10:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #51
 
Wiesz godunowie, to co napisałem nie było pewne, patrząc sie na prawo, jest ono ułożone trochę inaczej niż może je rozumiec przeciętny człowiek. Człowiek patrzy na to z punktu widzenia własnych korzysci, prawo zakłada natomiast ochronę praw autorskich. Dlatego trochę tutaj jest dyskusji na temat np. kopiowania płyt, zarówno na własny użytek jak i w innych celach, aby znaleźć własciwe rozwiązanie, co jest łamaniem prawa,co grzechem. Fajnie jednak,że zamieściłes jakies konkretne ustawy,które mogą coś zmienić w naszej dyskusji. Dzięki więc za nie i poudzielaj się tutaj,jeśli wiesz jeszcze coś, co może pomóc w dyskusji.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
18-01-2006 15:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
godunow Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #52
 
Tomaszu skoro polskie prawo w tłumaczeniu takim prostym . Pozwala ściągnąć skopiować utwór bez zgody i wiedzy autora . Jeżeli ten utwór muzyczny film czy inne dzieło autorskie jest w tak zwanym publicznym rozpowszechnieniu . Czyli jest w radiu TV lub na tez na stronie internetowej . Co do strony Internetowej przestępstwem jest ( Narusza tu wspomnianą ustawe umieszczanie bez gody i wiedzy autora wspomnianych utworów . Przestępstwem tez w myśl tej ustawy ściąganie ze stron Internetowych utworów na których umieszczenie nie wyraził autor zgody . ( Bez autoryzacji ze strony autorów twórców wspomnianych utworów ) .

Żeby była jasność przepisy te nie dotyczą oprogramowania komputerowego . W przypadku programów komputerowych samo posiadanie piratów może być naruszenie ustawy (.W niektórych przypadkach nie musi ) Czyli każde kopiowanie używanie programu niezgodnie z licencja ( ustawa nie przewiduje nazwy pirat) jest przestępstwem .. Sprawa moralna ważny temat ja do tego trochę podchodze inaczej. Przykładowo jak podejść do tego skoro firma x wypuszcza program komputerów wersjo np. 30 dniową i robi do nie sama cracki . Jest to mim zdaniem nachalne wciskanie towaru.. O podobnych działaniach można by dużo pisać.
Jest to tema zreka jeżeli będą jakies pytania z tego zakresu w miarę możliwości odpowiem

Pamiętaj Ty Boga możesz zapomnieć? !!
Ale Bóg nie zapomni o Tobie.. Nigdy
19-01-2006 10:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #53
 
Mnie np. ciekawi, dlaczego ściąganie plików MP3 uważa sie za przestępstwo,skoro pliki zamieszczane są w sieci, tworzone są programy do ściągania plików czy filmów z sieci? Po co to wszystko,jesli to jest przestępstwem? Jeśli jest, to powinno się zabronić zarówno ściągania jak i robienia takich programów, a one są dostępne w sieci jako darmowe, można je ściągnąć i używać do ściągania muzyki. Po za tym interesuje mnie, czy można ściągać muzykę MP3 z sieci dla własnego użytku? Jęsli nie, to dlaczego zamieszczane są pliki na serwerach, tak by można było je ściągać? Przecież to było by bez sensu, gdyby przestępstwem było ściąganie plików MP3, a zamieszczanie ich i umożliwianie ściągania - nie.
Tak samo jak bez sensowne jest karanie człowieka,który na targu kupuje płytę za 12 zł i dostaje za to karę,bo kupuje pirackie płyty,skoro wina stoi po tych, którzy je sprzedają. Człowiek,którego nie stac na oryginał,kupi CD jak najtaniej, a taki gość handluje, wpada i nic specjalnie za to nie ma, nawet wychodzi na to,że większą karę poniesie nabywca niż handlarz piratami. Może wiesz coś na ten temat?

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
20-01-2006 18:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
godunow Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #54
 
Cytat
Cytat: Mnie np. ciekawi, dlaczego ściąganie plików MP3 uważa sie za przestępstwo,skoro pliki zamieszczane są w sieci, tworzone są programy do ściągania plików czy filmów z sieci? Po co to wszystko,jesli to jest przestępstwem?

Prawo Polskie to trochę inaczej ujmuje..
Jeżeli ja wyprodukuje mp3 i umieśćże ja na stronie Internetowej . I napiszę ż e te mp3 są dostępne dla każdego to ty możesz je ściągnąć ba bez mojej wiedzy i zgody dokonać kopii i przekazać swojej siostrze . Jeżeli jest to bez mojej wedzy to podobnie jak na targu..
Cytat
Cytat: Tak samo jak bez sensowne jest karanie człowieka,który na targu kupuje płytę za 12 zł i dostaje za to karę,bo kupuje pirackie płyty,skoro wina stoi po tych, którzy je sprzedają. C

To nie jest tak jak piszesz !! Ja ukradnę Tobie zegarek i sprzedam na targu . Osoba która zakupiła ten zegarek tak samo odpowiada przed wymiarem sprawiedliwości jak ten co sprzedał. Nieznajomość prawa nie zwalnia od konsekwencji . Polskie prawo producentów kopii pirackich jak i
sprzedających jak i też i kupujących traktuje na równi z paserstwem .
Co do decyzji kto ponosi większa karę . Według mojej wiedzy w Polsce nie prowadzi się spraw przeciw pojedynczym posiadaczom płytek pirackich .. 90 procent ludzi w Polsce którzy posiadają komputer , różnego rodzaju soft i posiadają płyty dvd czy Cd trzeba by było zamknąć . praktycznie każdy ma pirata w domu.

Wyjątki go nie posiadają . Sądy skazują zazwyczaj rekinów czasami drobnych handlarzy o zwykłych kupujących nie słyszałem ,

Jeszcze jeden problem wynika ja sprzedaję płyty bez wiedzy i zgody producenta (muzyczne to dotyczy) Jestem ewidentnym przestępcą . Ty natomiast kupujesz pirackie utwory które są w publicznym rozpowszechnieniu.. W tym momencie ma zastosowanie artykuł 23
23 wspomnianej przeze nie ustawy . Nabyłes piracka płyte muzyczna i na mocy tej ustawy nie jesteś przestępcą.. Przestępcą jest sprzedający . Rzecz nei dotyczy oprogramowania komputerowe .Zakup oprogramowania komputeroweg pirackiego czy nabycie ( nawet za dramo w brew licencji)) jest zawsze nielagalny i narzusza wspomniana ustawę.
Pozdrawiam

Pamiętaj Ty Boga możesz zapomnieć? !!
Ale Bóg nie zapomni o Tobie.. Nigdy
20-01-2006 22:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #55
 
Dzięki za info godunowie, na koniec jeszcze jedno pytanko:
czy ściągając np. MP3 po przez różne programy przeznaczone do tego łamię prawo czy też nie?

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
20-01-2006 22:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
godunow Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #56
 
Cytat
Cytat: Dzięki za info godunowie, na koniec jeszcze jedno pytanko:
czy ściągając np. MP3 po przez różne programy przeznaczone do tego łamię prawo czy też nie?

Samo ściąganie jako takie . Czyli używanie programów typu p2p nie jest przestępstwem. Jeżeli ściągasz mp3 , które w rozumienia prawa są w powszechnym rozpowszechnieniu ( czyli są już znane ) ściągasz na użytek własny ( ni rozprowadzasz kolegom znajomym etc. ( ma zastosowanie paragraf 23 Ustawy o Prawach Autorskich ) Jeżeli ścigasz utwory nie publikowane wcześniej A DOKŁADNIE NIGDZIE NIE ROZPOWSZECHNIANE) jest to przestępstwo z mocy wspomnianej ustawy.

Pamiętaj Ty Boga możesz zapomnieć? !!
Ale Bóg nie zapomni o Tobie.. Nigdy
21-01-2006 09:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #57
 
Cytat:eżeli ścigasz utwory nie publikowane wcześniej A DOKŁADNIE NIGDZIE NIE ROZPOWSZECHNIANE) jest to przestępstwo z mocy wspomnianej ustawy.

Czyli np. filmy, które dopiero co zeszły z kin (albo jeszcze są w kinach) i nie ma ich jeszcze na VHS czy DVD, a już są rozpowszechniane nie wiadomo skąd w internecie?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
21-01-2006 12:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #58
 
A skąd wiadomo,że dany utwór nie należy do tych rozpowszechnianych, szczególnie dotyczy to albumów muzycznych, jak ściągam całą płytę to skąd mam wiedzieć czy taka płyta jest rozpowszechniana czy tez nie? Gdzie to można sprawdzić?

Co do filmów to wiem, jaka jest sytuacja i twoja wypowiedź Offco to potwierdza.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
21-01-2006 14:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
godunow Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #59
 
Cytat
Cytat: A skąd wiadomo,że dany utwór nie należy do tych rozpowszechnianych,
Dlatego też musimy się bacznie przyjrzeć co ściągamy i skąd
Cytat
Cytat: Czyli np. filmy, które dopiero co zeszły z kin (albo jeszcze są w kinach) i nie ma ich jeszcze na VHS czy DVD, a już są rozpowszechniane nie wiadomo skąd w internecie?
O to musiałabyś właścicieli stron.. Co jest w Internecie nie zawsze musi być legalne i tak to jest..

Pamiętaj Ty Boga możesz zapomnieć? !!
Ale Bóg nie zapomni o Tobie.. Nigdy
22-01-2006 19:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #60
 
Podsumowanie według Biomana Duży uśmiech
Jeśli posiadasz pirackie np. gry, programy, to jest to grzech tak light'owy, że nie trzeba się z tego spowiadać.
Natomiast jeśli sprzedajesz i zarabiasz na tym, to jest to już grzech cięższy.
OKI Duży uśmiech A teraz piszcie co napisałem źle :mrgreen:

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
15-07-2007 23:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów