Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy ktoś jeszcze dziś potrafi żyć bez masek
Autor Wiadomość
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #16
 
Kyllyan napisał(a):Zawsze, gdy się mówi o tym, by nie tłumic emocji, trzeba jednocześnie uczyć wyrażania swoich emocji w sposób bezpieczny, bez ranienia przy tym innych. Przecież nie o to chodzi, by kosztem innej osoby zrobić sobie dobrze


No to ja robię dokładnie odwrotnie, nie ranię innych ,a w każdym razie staram się, ale zazwyczaj kosztem własnym :?

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
15-11-2005 21:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
Ale to tak sie nie da, bez ranienia innych. Kazdy z nas ma tak przerosniete ego, ze kazda uwaga, a jak nie kazda to duza ich liczba traktowana jest jako poranienie. To wymaga od czlowieka troche pokory, zeby nauczyc sie, ze ktos cos moze mowic bez checi dopieczenia nam czy wbica szpili. Bardzo trudna to sztuka, ale mozliwa.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
15-11-2005 21:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #18
 
no tak, wcale nie mowe ze jest łatwo być zawsze naturalnyym i nie tłumić emocji, jednak z doświadczenia wiem, że wcale poporawianie siebie i podawanie innym swoiego poprawionego obrazu, by pomysleli ze jestem kims lepszym niz jestem w rzeczywistosci do niczego dobrego nie prowadzi, a moze tylko w efekcie doprowadzic do tego, ze stracimy osobe na której nam zależy i możemy stracić jej zaufanie, a odzyskanie straconego zaufania wcale nie jest takie proste Smutny

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
15-11-2005 22:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
msg napisał(a):Ale to tak sie nie da, bez ranienia innych.
Da się Uśmiech Ale trzeba się tego nauczyć. Ta umiejętność nazywa się asertywnością

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
15-11-2005 22:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #20
 
Masz rację, troche się zapętliłem, bo zacząłem pisać od tego, że się nie da, a skończyłem na tym, że się da, tylko to jest trudne.
A co do asertywności, to jak ja jestem asertywny to umiem mowic do innych, ale oni wcale nie musza byc i moga mimo wszystko postrzegac to w taki sposob o jakim pisalem wcześniej.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
16-11-2005 01:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów