Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
RM groźne dla Kościoła? - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Chrześcijanie w Internecie (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Ciekawe Tematy (/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Wątek: RM groźne dla Kościoła? (/showthread.php?tid=1122)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


- Leszek - 28-12-2005 16:13

Radia słucham dosyć często i wiem, że tylko jedne poglądy, rydzykowe, są tam uznawane. Zresztą to samo mówi kard. Glemp oraz inni biskupi i całe mnóstwo ludzi, którzy z tym radiem się zetknęli.


- meritus - 28-12-2005 20:16

Po pierwsze jacy "inni biskupi". Po drugie, gdzie kardynał Glemp twierdzi to, co napisałeś. Po trzecie na antenie występują ludzie różniący się poglądami. Bywa Lepper, Giertych, Marcinkiewicz, Michalkiewicz, Wojciechowski, dawniej politycy PO dopóki nie przeszli na pozycje liberaln i nie zaczęli atakować Radia Maryjae. Konserwatyści, liberałowie, narodowcy, ludowcy. Oni mają różne poglądy. Czyżbyś uważał, że o.Rydzyk w swoich poglądach był wewnętrznie sprzeczny?


- Leszek - 28-12-2005 20:30

Wypowiedź kard. Glempa podaje KAI:

http://ekai.pl/serwis/?print=1&MID=10664

Akurat tak się składa, że politycy, których nazwiska wymieniłeś, z wyjątkiem może Wojciechowskiego, to ci, którzy wypowiadali się przeciw przystąpieniu Polski do UE, a więc zgodnie z poglądami o. Rydzyka.


- meritus - 28-12-2005 21:02

Kwestia wejścia do UE jest sprawą poboczną. Marcinkiewicz poza tym był za. Nie ma w wypowiedzi Prymasa nic o tym, ze wszystcy występujący na antenie mają poglądy o.Rydzyka.


- Leszek - 28-12-2005 21:19

Tyle tylko, że Marcinkiewicz pojawił się w RM po wstąpieniu Polski do UE i po tym, jak o. Rydzyk postanowił politycznie poprzeć PiS, a nie na przykład LPR.


- meritus - 28-12-2005 21:57

To wtedy inni zwolennicy wejścia do UE występowali. W RM były debaty w proporcjach 1:1, co było ewenementem w całym półświatku mediów.


- alus - 31-12-2005 21:15

meritus - piszesz,że Jan Paweł II 2.12.2002r "pozdrowieniami uciszył falę ataków na radio"....a co z TVP1?
Było to po emisji filmu w dn. 25.11.2002r "Imperium Rydzyka" - papież po modlitwie "Anioł Pański", powiedział:
- "Pozdrawiam rodaków łączących się w nodlitwie ze mną poprzez radio Maryja i telewizję polską".
Alternatywa jest taka:
- wyciszył ataki przeciwników wobec zarówno RM jak i TVP1.
- bez żadnych podtekstów wymienił te media, bo też one na żywo dawały przekaz z Placu św. Piotra.
Ja optuję za 2 wersją.


- ddv - 31-12-2005 22:20

Widocznie "RM" potrzeba szukać wszędzie (nawet tam, gdzie ich nie ma ) argumentów do tego, by mówić o tym, że mają poparcie nawet u Ojca Świętego ... :twisted: :cry:
Cienka ta argumentacja ... :x
Zaciekawiło mnie jescze co innego ...
O pewnej sprawie ( skrzętnie zresztą wykorzystywaną przez przeciwników Kościoła) o pewnym "samochodzie" o. Rydzyka ....
"Pójdę na skróty" i powiem, ze - "RM" twierdzi, że to oskarżenie zostało wycofane przez dziennik, który oskarżył - ja nie widziałem tego materiału "zdjętego" ze stron internetowych dziennika - wisi tam nadal ...
Wytłumaczysz mi zatem Meritusie, jak to jest :coo:
Jeżeli jest to prawdą, co pisze gazeta to o. Rydzyk winien pójść do więzienia za defraudację pieniedzy ...
Jeżeli nie jest to prawdą - to należałoby tą rozgłośnie JENOZNACZNIE oczyścić z zarzutów
...
A kontroli Episkopatu "RM" nie chce wpuścić ...
Może zatem jednak - przydały by się nie tylko "nasłuchy" robione przrez KRRTV ale i ostre działania prawne wobec tej rozgłośni przynoszącej WSTYD polskiemu Kościołowi - i rzetelnie wyjaśnić sprawę :coo:
I to działania prawne zarówno ze strony Kościoła - jak i Państwa ...
No cóż - prawdziwa cnota krytyk się nie boi - dlaczego zatem "RM" nie szanuje prawa i nie współdziała z Episkopatem (do czego nota bene jest zobowiązane) :coo:


- meritus - 31-12-2005 23:30

Alusie
Papież powiedział: "pozdrawiam rodaków łączących się z nami przez telewizję i Radio Maryja". Anioł Pański transmitowały trzy polskie stacje telewizyjne. Imiennie zostało wymienione tylko Radio Maryja.
Co do atakujących TVP. Wtedy za Radiem Maryja stanęli wszyscy z wyjątkiem kilku księży liberałów niższego stopnia. Bardzo wymowne było oświadczenie Zespołu d/s Duszpasterskiej Troski o Radio Maryja przy Episkopacie Polski.

ddv
zyczliwych gestów Jana Pawła II dla RM jest wiele. Jednym są te pozdrowienia uciszające wściekłe ataki liebralnych mediów.

Teraz te oskarżenia - zrobię listę wszystkiego, co mi się przypomni:
1. Maybach. Ojciec Rydzyk nigdy takiego samochodu nie posiadał. Ty i wielu wielu innych ma wciąż wątpliwości jak to było.
2. Partia Maryja - ciekawe gdzie się podziała?
3. Tajne kontakty z KGB - jakoby miało to umożliwić wynajęcie nadajników w Rosji
4. Zagłuszanie Bundeswehry - niemieccy czołgiści mieli jakoby słyszeć Radio Maryja nadające z Rosji na falach krótkich zamiast rozkazów dowódców.
5. Zagłuszanie lotniska Okęcie - na skutek publikacji liberalnego dziennika Urząd Regulacji Czegoś Tam zmniejszył moc nadawania Radia Maryja do 10% w Warszawie. Po masowych protestach zwiększono z powrotem. Jakoś zakłócenia zniknęły. Choć może wcale ich nie było...
6. Cień Ojca Dyrektora nad TVP - z artykułów w mediach liberalnych można wywnioskować, że o.Rydzyk za sprawą PiS przejmie kontrolę nad TVP.
7. Autostrada Toruń-Warszawa - ponoć ma być budowana tylko ze względu na potrzeby o.Rydzyka - krótko mówiąc druga część trylogii pt. Maybach.
8. Prymas Rydzyk - postkomunistyczny Wprost donosi jakoby (drugi raz zresztą) o.Rydzyk był najbardziej wpływową postacią Polskiego Kościoła, na okładkę o.Rydzyk trafił w purpurowej piusce i kardynalskim pasie. Rewelacje te poparł nawet były szef Radia Plus - ks. Sowa.
9. Kościół toruńsko-katolicki - 15.09.2005 w 4 tygodnikach naraz miała miejsce schizma w Kościele w Polsce.
10. Kuroń - miał zostać oskarżony jakoby przez o.Rydzyka o zbrodnie w Katyniu. Wyborcza przeinaczyła tylko jedno słowo. A powstało coś takiego. A o.Rydzyk powiedział, że Kuroń jako komunista (jego idolem w Czerwonym Harcerstwie był bolszewicki oficer najeżdżający Polskę w 1920 roku - niejaki Świerczewski) wziął odpowiedzialność za zbrodnie jakie ciążyły na tej ideologii z Katyniem włącznie. Zostało, że o.Rydzyk oskarżył Kuronia o Katyń.
11. Nie płacenie podatków - Morawski i inni dobrze wiedzieli, że Radio Maryja nie płaci niektórych podatków, bo nie musi i nie ma od czego. Mimo to puszczono "Imperium o.Rydzyka".

Jaki jest cel w wymyślaniu takich ilości bzdur i oskarżeń. Z księdza Jankowskiego wystarczyło zrobić pedofila i senatora (niemiecki "Dziennik Bałtycki")...


- ddv - 01-01-2006 02:07

Większość z tego, co napisałeś, to rzeczywiście bzdury - tyle tylko, że na tym radiu ciążą o wiele powązniejsze zarzuty od głupot gdzieniegdzie wypisywnaych.
... A kontroli Episkopatu RM nadal nie wpuszcza ...
A do zaleceń Episkopatu się nie stosuje chociaż POWINNA.


- alus - 01-01-2006 12:11

meritusie - odpowiedź jest prozaiczna, papież wymienił radio Maryja, bo tylko to radio jako jedyne dawało na żywo przekaz.
Nie wymieniał nazw własnych telewizji, bo jest to nieistotne, wobec sensu, wartości, jakie miał do przekazania.
Zwolennicy RM ukuli z tego oręż na poparcie swojej tezy:"Papież popiera RM".
Jak już jesteśmy przy tym temacie; to może wyjaśnisz oświadczenie Navarro-Vallsa z 1997r(podczas pobytu papieża w Polsce) o nadinterpretacji przez o. Rydzyka, słów Jana Pawła II jako udzielenie poparcie dla RM.
O kontaktach na linii RM-Episkopat poczytaj wywiad z prymasem J. Glempem "Episkopat odpowiada za życie duchowe kraju", 1.01.2006r.
Wiesz w czym jest największy problem RM?
Odpowiedź jest prosta, wyjaśnienie jest zawarte liście Benedykta XVI na światowy dzień pokoju - "W prawdzie - pokój".
Gdzie nie ma pełnej prawdy, tam panuje niepokój, poczucie zagrożenie, obrony, walki.
Podczas świąt TVP emitowała 3 częściowy film o Matce Teresie z Kalkuty.
Symboliczne, fasadowe wręcz wydarzenie, potwierdzające korelacje prawdy z pokojem, ukazywała scena - ustawione buldożery naprzeciw małej, skromnej zakonnicy i garstki hinduskich nędzarzy.
Matka Teresa nie krzyczała: "Niszczą kościół, gwałtu rety! brońmy się!, atakujmy!...
Ona pełna prawdy, ufności Bogu, decyduje - odstępujemy.....a jednak Bóg zwyciężył, bo Prawda nie potrzebuje krzyków, walki, wywoływania poczucia zagrożenia.
"Weselcie się w nadziei, w przykrościach bądzcie cierpliwi, a w modlitwach nie ustawajcie. Błogosławcie tych, którzy was prześladują;błogosławcie, a nie przeklinajcie. Nie uważajcie siebie samych za mądrych. Okazujcie jeden drugiemu poważanie" - św. Paweł w liście do Rzymian 12,9-16.
Rz 14,10 - "Dlaczego więc potępiasz brata swego" - potępianie, brata swego za przynależność w młodości do komunistów a zapominanie, że SD to nie było nic innego, jak satelita PZPR i "dęła w tą sama trąbę"....jeden z głównych ideologów RM przez lata całe był we władzach krajowych SD Duży uśmiech .


- Helmutt - 04-01-2006 08:30

Kiedyś słuchałem RM (wyznaję zasadę, że trzeba znać problem "od podszewki" jak to mówią) i co mnie najbardziej uderzyło w działalności tej rozgłośni to niesamowita wręcz pycha i megalomania szefa tego radia, Rydzyka. Każda jego wypowiedź na antenie na jakikolwiek temat, była w stylu: "JA się znam na wszystkim, JA mam monopol na 'prawdę'", "MNIE prawo nie obowiązuje", "JA jestem nietykalny", "TYLKO MNIE słuchajcie" etc. A przecież pan Rydzyk jest o ile mi wiadomo zakonnikiem, a oni składają sluby ubóstwa, posłuszeństwa i czystości, które to nagminnie pan Rydzyk łamie (przynajmniej dwa z tych ślubów) nawet się z tym nie kryjąc. Nie chodzi już o te niesławne "majbachy" - ale o to, że p. Rydzyk publicznie zachowuje się jakby był jakimś nadczłowiekiem, któremu cały świat jest coś winien, a myślę, że jest to w odniesieniu do takiej osoby - ciężki chrześcijański grzech.
Druga sprawa - uważam, że skoro większość Polaków to katolicy - radio takie jest potrzebne. Ale nie jest dla mnie do przyjęcia nachalna polityczność tej rozgłośni. Tworzenie partii politycznych, pouczanie na antenie ludzi związanych z rządem, wizyty pana Rydzyka w sejmie... Myslę, że jest to co najmniej nieetyczne.
To tyle co mam do powiedzenia w tej sprawie.


- meritus - 04-01-2006 23:36

Twoje poglądy nie są skutkiej słuchania Radia Maryja. O.Rydzyk nie ma własności prywatnej, nie łamie też ślubu ubóstwa i posłuszeństwa.


- Helmutt - 05-01-2006 07:18

meritus napisał(a):Twoje poglądy nie są skutkiej słuchania Radia Maryja. O.Rydzyk nie ma własności prywatnej, nie łamie też ślubu ubóstwa i posłuszeństwa.
W teorii tak, masz rację...
Ale mnie chodziło głównie o jego pychę, manię wielkości i absolutną bezkrytyczność w stosunku do swojej osoby. Tak nie można.


- Lewiatan - 05-01-2006 11:44

meritus napisał(a):.... nie łamie też ślubu ubóstwa i posłuszeństwa.

NO w ubustwie to on nie zyje z cala odpowiedzialnoscie moge powiedziec ze nie jest to człowiek ubogi materialnie moze w inny sposob tak ale w ich slubach chodzi raczej o materializm a nizeli o np duchowosc.