Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Alkohol i jego skutki - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Chrześcijanie w Internecie (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Inne linki (/forumdisplay.php?fid=46)
+--- Wątek: Alkohol i jego skutki (/showthread.php?tid=1182)

Strony: 1 2 3


RE: Alkohol i jego skutki - kasiaa - 19-01-2006 00:09

Dużym problemem wśród młodych ludzi jest oprócz internetu alkochol
http://www.luknij.to.pl/


- Offca - 19-01-2006 15:55

Niom, widziałam to już kiedyś. Wstrząsające :| I co istotniejsze, nie są to bajeczki ani fotomontarze. Na zagranicznych stronach jest dużo na temat jej historii.


- Jólka - 20-01-2006 11:35

Niestety to jest przykre, że ktoś wypije i... uważa, że nic się nie stanie... albo cieszy sie, ze przejechał po alkoholu i go nie złapali. Ostatnio słyszałam o gościu, który jechał po alkoholu... był tak przytomny, że jak sie obudził rano na komisariacie, to nie bardzo wiedział jak tam trafił i gdzie jest jego samochód. Ale na szcześci nie spowodował żadnego wypadku.


- Lewiatan - 20-01-2006 12:41

A ten alkochol to gdzies był na drodze rozsypany albo rozlany i ponim jechał ??


- ZosiaII - 20-01-2006 13:01

Lewiatan napisał(a):A ten alkochol to gdzies był na drodze rozsypany albo rozlany i ponim jechał ??
A ty co Pietia Goras jesteś - gruzinskij uczionyj, co Greka Pitagorasa udaje?
Alkoholizm w społeczeństwie polskim, to plaga od najdawniejszych czasów. Jeśli już chcesz pić, to naucz się to robić tak, aby nie szkodzić innym i sobie. I o to Julii chodzi. Czym innym jest radość i z tej okazji wypicie kilku kieliszków czegoś mocniejszego, czy parę piw, a potem lulu do łóżeczka, a czym innym szarże ułańskie w samochodzie po pijanemu.


- Lewiatan - 20-01-2006 13:34

i ja jestemm tez zatym co mowisz tylko nie wiem jak on przejechał potym alkocholu od co pozatym to rowniaz dlamnie ten temat jest powazny i nie jestem przychylny temu ze ktos pije i jedzie jestem zatym zeby takim ludziom na zawsze zabierac prawko pozatym niedzielnym kierowca tez bym pozabieral i tym wariatom co mysla ze umieja jezdzic i za...ja niewiadomo jak nie patrzac na innych. W polsce nietylko picie jest plaga na drogach ale brawura i brak drug rowniez

a ja tylko sie nabijalem z wypowiedzi tej "slicznotki" juli


- ZosiaII - 20-01-2006 14:00

Przecież to był tylko skrót myślowy i wiesz o tym doskonale.
PS. Alkohol też zamarza, tylko przy temp. poniżej 20 st. C. Dzisiaj, w Lublinie jakbyś sobie wylał pod koła jakąś wódę, to byś przejechał po alkoholu. U nas jest teraz -25 st. C. :mrgreen:


- Offca - 20-01-2006 14:09

Ja bym powiedziała, że Polakom brakuje wyobraźni i to jest plaga.


- Ela - 20-01-2006 14:28

Offca napisał(a):Ja bym powiedziała, że Polakom brakuje wyobraźni i to jest plaga.

A ja mysle ze nie tylko Polakom.


- TOMASZ32-SANCTI - 20-01-2006 16:35

ZosiaII napisał(a):
Lewiatan napisał(a):A ten alkochol to gdzies był na drodze rozsypany albo rozlany i ponim jechał ??
A ty co Pietia Goras jesteś - gruzinskij uczionyj, co Greka Pitagorasa udaje?
Alkoholizm w społeczeństwie polskim, to plaga od najdawniejszych czasów. Jeśli już chcesz pić, to naucz się to robić tak, aby nie szkodzić innym i sobie. I o to Julii chodzi. Czym innym jest radość i z tej okazji wypicie kilku kieliszków czegoś mocniejszego, czy parę piw, a potem lulu do łóżeczka, a czym innym szarże ułańskie w samochodzie po pijanemu.

Zosiu, najwiekszą plagą w Polsce jest bezmyślność, która prowadzi do takich nałogów jak alkoholizm i inne. Alkoholizm to tylko skutek bezmyślności. Jak ktoś by pomyślał w co się pakuje to nie doszedł by do alkoholizmu. Jedni mogą normalnie jeżdzić samochodem a inni nie mogą? Mogą, tylko taka bezmyślność, brak zdrowego rozsądku daje takie skutki a nie inne.
Nie chciałbym tutaj wprowadzać sprawy religijności czy tez wiary, ale myślę,że jednak wiara bardzo pomaga w panowaniu nad sobą, swoimi emocjami i w myśleniu, szczególnie nad skutkami swojego postępowania i to chroni człowieka przed naprawdę lekkomyślnością i brawurą.

Pozdrawiam


- Harpoon - 22-01-2006 01:51

Jedno tylko powiem: płakać mi się chce jak widzę takie rzeczy...
nigdy w życiu sama nie usiądę za kierownicę pod wpływem nawet najmniejszej ilości alkoholu... i też nikomu nie pozwolę tego zrobić :!:


- Kyllyan - 22-01-2006 09:11

TOMASZ32 napisał(a):Alkoholizm to tylko skutek bezmyślności. Jak ktoś by pomyślał w co się pakuje to nie doszedł by do alkoholizmu.
To akurat nieprawda. Alkoholizm to choroba od której może uchronić tylko stuprocentowa abstynencja. Każdy kto spożywa alkohol - jeśli ma ku temu predyspozycje - może się uzależnić. I nie zależy to od jego woli.


- kawazmlekiem - 22-01-2006 11:33

Do alkoholu trzeba podchodzić z rozwagą, a nie bezmyślnie.

Dzieci w Afryce z głodu giną, a ich rówieśnicy w katolickiej Polsce się zalewają wódą! Gdzie tu jest moralność??


- Offca - 22-01-2006 15:50

kawazmlekiem napisał(a):Dzieci w Afryce z głodu giną, a ich rówieśnicy w katolickiej Polsce się zalewają wódą! Gdzie tu jest moralność??

To się właśnie nazywa absurd :krzywy:


- Lewiatan - 23-01-2006 16:11

jakiej katolickiej polsce?? w polsce sa inne wyznania nietylko katolicyzm.
TOMASZ32 napisał(a):...Nie chciałbym tutaj wprowadzać sprawy religijności czy tez wiary, ale myślę,że jednak wiara bardzo pomaga w panowaniu nad sobą, swoimi emocjami i w myśleniu, szczególnie nad skutkami swojego postępowania i to chroni człowieka przed naprawdę lekkomyślnością i brawurą.

Chcesz przesto powiedziec ze jesli niejestes religijny to niejezdzij samochodem - niepoadaj w apsurdy to tak jak mowi sie ze kobiety zle jazdza