Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alkohol i jego skutki
Autor Wiadomość
kasiaa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 80
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #1
RE: Alkohol i jego skutki
Dużym problemem wśród młodych ludzi jest oprócz internetu alkochol
http://www.luknij.to.pl/
19-01-2006 00:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Niom, widziałam to już kiedyś. Wstrząsające :| I co istotniejsze, nie są to bajeczki ani fotomontarze. Na zagranicznych stronach jest dużo na temat jej historii.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
19-01-2006 15:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
Niestety to jest przykre, że ktoś wypije i... uważa, że nic się nie stanie... albo cieszy sie, ze przejechał po alkoholu i go nie złapali. Ostatnio słyszałam o gościu, który jechał po alkoholu... był tak przytomny, że jak sie obudził rano na komisariacie, to nie bardzo wiedział jak tam trafił i gdzie jest jego samochód. Ale na szcześci nie spowodował żadnego wypadku.

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
20-01-2006 11:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
A ten alkochol to gdzies był na drodze rozsypany albo rozlany i ponim jechał ??
20-01-2006 12:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ZosiaII Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 402
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
Lewiatan napisał(a):A ten alkochol to gdzies był na drodze rozsypany albo rozlany i ponim jechał ??
A ty co Pietia Goras jesteś - gruzinskij uczionyj, co Greka Pitagorasa udaje?
Alkoholizm w społeczeństwie polskim, to plaga od najdawniejszych czasów. Jeśli już chcesz pić, to naucz się to robić tak, aby nie szkodzić innym i sobie. I o to Julii chodzi. Czym innym jest radość i z tej okazji wypicie kilku kieliszków czegoś mocniejszego, czy parę piw, a potem lulu do łóżeczka, a czym innym szarże ułańskie w samochodzie po pijanemu.
20-01-2006 13:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
i ja jestemm tez zatym co mowisz tylko nie wiem jak on przejechał potym alkocholu od co pozatym to rowniaz dlamnie ten temat jest powazny i nie jestem przychylny temu ze ktos pije i jedzie jestem zatym zeby takim ludziom na zawsze zabierac prawko pozatym niedzielnym kierowca tez bym pozabieral i tym wariatom co mysla ze umieja jezdzic i za...ja niewiadomo jak nie patrzac na innych. W polsce nietylko picie jest plaga na drogach ale brawura i brak drug rowniez

a ja tylko sie nabijalem z wypowiedzi tej "slicznotki" juli
20-01-2006 13:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ZosiaII Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 402
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
Przecież to był tylko skrót myślowy i wiesz o tym doskonale.
PS. Alkohol też zamarza, tylko przy temp. poniżej 20 st. C. Dzisiaj, w Lublinie jakbyś sobie wylał pod koła jakąś wódę, to byś przejechał po alkoholu. U nas jest teraz -25 st. C. :mrgreen:

http://www.forumchrzescijanskie.org
20-01-2006 14:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
Ja bym powiedziała, że Polakom brakuje wyobraźni i to jest plaga.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
20-01-2006 14:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
Offca napisał(a):Ja bym powiedziała, że Polakom brakuje wyobraźni i to jest plaga.

A ja mysle ze nie tylko Polakom.
20-01-2006 14:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #10
 
ZosiaII napisał(a):
Lewiatan napisał(a):A ten alkochol to gdzies był na drodze rozsypany albo rozlany i ponim jechał ??
A ty co Pietia Goras jesteś - gruzinskij uczionyj, co Greka Pitagorasa udaje?
Alkoholizm w społeczeństwie polskim, to plaga od najdawniejszych czasów. Jeśli już chcesz pić, to naucz się to robić tak, aby nie szkodzić innym i sobie. I o to Julii chodzi. Czym innym jest radość i z tej okazji wypicie kilku kieliszków czegoś mocniejszego, czy parę piw, a potem lulu do łóżeczka, a czym innym szarże ułańskie w samochodzie po pijanemu.

Zosiu, najwiekszą plagą w Polsce jest bezmyślność, która prowadzi do takich nałogów jak alkoholizm i inne. Alkoholizm to tylko skutek bezmyślności. Jak ktoś by pomyślał w co się pakuje to nie doszedł by do alkoholizmu. Jedni mogą normalnie jeżdzić samochodem a inni nie mogą? Mogą, tylko taka bezmyślność, brak zdrowego rozsądku daje takie skutki a nie inne.
Nie chciałbym tutaj wprowadzać sprawy religijności czy tez wiary, ale myślę,że jednak wiara bardzo pomaga w panowaniu nad sobą, swoimi emocjami i w myśleniu, szczególnie nad skutkami swojego postępowania i to chroni człowieka przed naprawdę lekkomyślnością i brawurą.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
20-01-2006 16:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
Jedno tylko powiem: płakać mi się chce jak widzę takie rzeczy...
nigdy w życiu sama nie usiądę za kierownicę pod wpływem nawet najmniejszej ilości alkoholu... i też nikomu nie pozwolę tego zrobić :!:

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
22-01-2006 01:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
TOMASZ32 napisał(a):Alkoholizm to tylko skutek bezmyślności. Jak ktoś by pomyślał w co się pakuje to nie doszedł by do alkoholizmu.
To akurat nieprawda. Alkoholizm to choroba od której może uchronić tylko stuprocentowa abstynencja. Każdy kto spożywa alkohol - jeśli ma ku temu predyspozycje - może się uzależnić. I nie zależy to od jego woli.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
22-01-2006 09:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kawazmlekiem Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 37
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
Do alkoholu trzeba podchodzić z rozwagą, a nie bezmyślnie.

Dzieci w Afryce z głodu giną, a ich rówieśnicy w katolickiej Polsce się zalewają wódą! Gdzie tu jest moralność??

"Ju? nie ?yj? ja, ale ?yje we mnie Chrystus"-rzeczywistos? po Komunii.
22-01-2006 11:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #14
 
kawazmlekiem napisał(a):Dzieci w Afryce z głodu giną, a ich rówieśnicy w katolickiej Polsce się zalewają wódą! Gdzie tu jest moralność??

To się właśnie nazywa absurd :krzywy:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
22-01-2006 15:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
jakiej katolickiej polsce?? w polsce sa inne wyznania nietylko katolicyzm.
TOMASZ32 napisał(a):...Nie chciałbym tutaj wprowadzać sprawy religijności czy tez wiary, ale myślę,że jednak wiara bardzo pomaga w panowaniu nad sobą, swoimi emocjami i w myśleniu, szczególnie nad skutkami swojego postępowania i to chroni człowieka przed naprawdę lekkomyślnością i brawurą.

Chcesz przesto powiedziec ze jesli niejestes religijny to niejezdzij samochodem - niepoadaj w apsurdy to tak jak mowi sie ze kobiety zle jazdza
23-01-2006 16:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów