Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Deus caritas est - pierwsza encylkika Benedykta XVI - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Chrześcijanie w Internecie (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Ciekawe Tematy (/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Wątek: Deus caritas est - pierwsza encylkika Benedykta XVI (/showthread.php?tid=1199)

Strony: 1 2 3


- Rachel - 03-02-2007 23:58

Czytałam encyklike odrazu jak się ukazała. Ksiądz , mi kazał uczynić streszczenie w 5 zdaniach. ;P
Ogólnie łatwym językiem napisana.
Druga część encykliki jest jakby rozmyta Oczko Ale warto ją przeczytać.


- Jólka - 04-02-2007 00:09

ja ja czytalam jako material do zajec wlasnie z sakramentologii i eschatologii.


- to Ja :) - 04-02-2007 01:55

A ja pochłonęłam całą encyklikę w jednym dniu i wcale nie była trudna dla mnie, obie części były ważne i bardzo dobrze napisane, interesująco i wyczerpująco.


- Jólka - 04-02-2007 01:56

zdecydowanie dla mnie łatwiejszy jezyk, moze dlatego ze Ratzinger jest dogmatykiem a nie jak JP II filozofem.


- to Ja :) - 04-02-2007 02:03

Cytat:Ratzinger jest dogmatykiem a nie jak JP II filozofem.
i chyba dlatego tak ciężko wziąść mi się za dokończenie encykliki JPII - stanęłam na I stronie co mi się rzadko zdarza.


- Jólka - 04-02-2007 02:04

ja JP II czytalam z musu, ale nigdy nie wiedzialam o co mu chodzilo, a ta encyklika nawet do mnie dotarla, moze dlatego ze tez jestem dogmatykiem?


- to Ja :) - 04-02-2007 02:06

Cytat:moze dlatego ze tez jestem dogmatykiem?
najprawdopodobniej tak


- Jólka - 04-02-2007 02:08

ale pieknie papież mowil, a raczej pisał o milosci. przede wszystkim krotka ta encyklika, bo za dlugie to z zasady nie ma ochoty sie brac.


- to Ja :) - 04-02-2007 02:20

a te rodzaje miłości!to pokazanie, że każda jest dobra, że każda jest na tym poziomie, a a lepszej czy gorszej, dawno czytałam tą encyklikę ale do tej pory pamiętam :krzywy:


- Jólka - 04-02-2007 02:22

ja chyba dzieki tej encyklice zrozumialam o co chodzilo z nierzadem sakralnym. wyjasniono mi to na zajeciach, na ktorych omawialismy wlasnie ta ensyklike.


- to Ja :) - 04-02-2007 02:23

Cytat:z nierzadem sakralnym
możesz to jakoś szerzej wyjaśnić? bo dość ciekawe...


- Jólka - 04-02-2007 02:28

nie wiem czy tu bedzie wlasciwe miejsce, ale coz... dotyczy encykliki i milosci

nierzad sakralny: kiedys uwazano, ze Bog to najdoskonalsza milosc, ze daje taka milosc, a ze w swiatyni jest Bog to przez sex w swiatyni mysleli ze beda doswiadczac tej najwiekszej milosci. i wlasnie byly nierzadnice w swiatyni, ktore mialy zapewniac ta najwieksza i najdoskonalsza milosc.

cos w tym rodzaju, jesli sie myle to niech ktos mnie poprawi


- to Ja :) - 04-02-2007 02:35

A to o to chodzi, nie wiedziałam, że taka nazwa jest, oficjalna nazwa.


- Jólka - 04-02-2007 02:38

no tak sie to nazywa, a w tej encyklice jest fajnie napisane o roznych rodzajach milosci, ale o tym chyba juz ktos wczesniej wspominal.


- Rachel - 04-02-2007 11:27

Julia napisał(a):ja JP II czytalam z musu, ale nigdy nie wiedzialam o co mu chodzilo
Osobiście, to czytam tego typu teksty ale z powodu mych zainteresowań...
Mi nie sprawia trudności czytanie encyklik JPII czy też innych Jego dzieł.

Odnośnie BXVI , dużo osób mówi że pisze przystępniej.