Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Rockowy Kapłan - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Kultura (/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Wątek: Rockowy Kapłan (/showthread.php?tid=1217)

Strony: 1 2 3 4 5


Rockowy Kapłan - Stranger - 06-02-2006 16:17

NO LONGER MUSIC to założona przez Davida Pierce'a w 1985 roku kapela rockowa, której powołaniem jest ewangelizacja w ekstremalnie trudnych warunkach z wykorzystaniem mocnej, ekspresywnej muzyki, dramy scenicznej, pantomimy oraz innych niekonwencjonalnych środków wyrazu. David i jego ludzie głosili już Jezusa pośród syberyjskich satanistów i islamskich fundamentalistów, narkomanów i skinheadów; znają ich terrorystyczne kluby IRA i ETA, występowali na licznych festiwalach anarchistycznych, także w Jarocinie. Typowe dla nich miejsca koncertów leżą daleko od utartych szlaków: bar w Kopenhadze prowadzony przez narkotykowych dealer`ów i gangi motocyklowe, dom publiczny będący własnością mafii z Hong Kongu i gromadzące terrorystów kluby należące do baskijskich separatystów.

Uhh nieźle musiałem się oszukać, aby odnaleźć stary link do darmowych mp3 zespołu No Longer Music, wbrew pozorom link banalny a jednak, aby go odnaleźć musiałem skorzystać z wyszukiwarki innej niż google czy yahoo, które podobno są najlepsze a może porostu przereklamowane?

darmowe płyty ---> http://www.steiger.org/music/music.html


Chciałbym wszystkim polecić książkę:

[Obrazek: k_rockowy.jpg]

Kiedy Bóg rozgląda się wokół, szukając kogoś, kto wypełniłby wyznaczone przez Niego trudne zadanie i nie może znaleźć nikogo wystarczająco dobrego, zwraca się do Davida Pierce'a.

FLOYD McCLUNG
(ewangelizator z "YWAM")

Książka ta jest takim, najbardziej radykalnym świadectwem, jakie znam, z całego rockowego środowiska.

DAREK MALOEJONEK
("Izrael", "Houk", "Tymoteusz")

Jeśli kiedyś odkryją życie na Marsie, jestem pewien, że Pierce pierwszy się tam wybierze z walizą pełną Biblii wydanych po marsjańsku.

RICK WAKEMAN
(były keybordzista grupy "Yes")

Wspaniała historia! To jest prawie jak druga część "Radykalnych"! Koniecznie musicie to przeczytać!

JANUSZ KOTARBA
(redaktor naczelny RUaH)


- Annnika - 06-02-2006 23:27

Co do NLG - bylam na ich koncercieUśmiech gdzieś jest topik. O "Rockowym kapłanie" też słyszalam i zdaje sie czytałam Oczko polecam :!:


- Helmutt - 07-02-2006 10:24

Takim "polskim Davidem Pierce'em" mógł stac się Darek Malejonek wraz ze swoim zespołem HOUK (świetne płyty "Transmission.." i "Generation X").
Niestety (podobnie jak inna wybitna postać polskiego rocka), poszedł w klimaty "oazowo-przedszkolne" (Arka Noego) i pewnie już nowych nagrań Houka nie usłyszymy, a szkoda bo zawsze ceniłem ten zespoł mimo różnic światopoglądowych...


- Stranger - 08-02-2006 17:39

DARTH_HELMUTH bardzo ciekawa uwaga =D> moim zdaniem problem Darka M. tkwi w jego wyobrażeniu kościoła/tego co jest po za nim = połączenie "dwóch światów" 8)


- Helmutt - 09-02-2006 09:23

Nie wiem tak naprawdę na czym ten problem polega jeśli chodzi o ścisłość.
Tylko, wg mnie, to że Malejonek się nawrócił, nie oznacza konieczności skończenia z "ciężkim graniem" - pomimo, że niektóre kręgi twierdzą, że rock jest muzyką diabła i do "szatanistów" zaliczają nawet starego dobrego Elvisa czy McCartneya. A HOUK był chyba najlepszym zespołem w jakim grał Maleo. Dziwi tylko to, że kiedyś na lewo i prawo rozgłaszał, że rock to jego zycie. A teraz "zonk"!...
Zauważmy, że podobnie postapił Lica z Acid Drinkers - niemalże w jednej chwili ze 'złego rokendrolowca' przeistoczył się niemalże w aniołka, rzucił zespół i zaczął szarpać struny w "Arce" Uśmiech. Iście neoficka przemiana.


- Lewiatan - 09-02-2006 09:30

Cytat:Zauważmy, że podobnie postapił Lica z Acid Drinkers - niemalże w jednej chwili ze 'złego rokendrolowca' przeistoczył się niemalże w aniołka, rzucił zespół i zaczął szarpać struny w "Arce" Wesoły. Iście neoficka przemiana.


jAK bedziesz mial okazje pogadac z fridrichem to spytaj sie go co tak naprawde sklonilo godo "nawrucenia":


- Helmutt - 09-02-2006 09:58

Na jego oczach zginął w wypadku jego kolega, o ile pamiętam dobrze. Jesli się myle to popraw mnie.


- Aslan - 09-02-2006 20:11

DARTH_HELMUTH napisał(a):Nie wiem tak naprawdę na czym ten problem polega jeśli chodzi o ścisłość.
Tylko, wg mnie, to że Malejonek się nawrócił, nie oznacza konieczności skończenia z "ciężkim graniem" - pomimo, że niektóre kręgi twierdzą, że rock jest muzyką diabła i do "szatanistów" zaliczają nawet starego dobrego Elvisa czy McCartneya. A HOUK był chyba najlepszym zespołem w jakim grał Maleo. Dziwi tylko to, że kiedyś na lewo i prawo rozgłaszał, że rock to jego zycie. A teraz "zonk"!...
Zauważmy, że podobnie postapił Lica z Acid Drinkers - niemalże w jednej chwili ze 'złego rokendrolowca' przeistoczył się niemalże w aniołka, rzucił zespół i zaczął szarpać struny w "Arce" Wesoły. Iście neoficka przemiana.

Maleo może tak, ale Litza i Budzy wcale nie przestali grać ostrej muzy- co niby robią w 2Tm2,3 ? może oczywiscie razic Ciebie chrzescijanski przekaz, ale muza jest ostra.
Budzy w Armii też robi to, co robił- wystarczy posłuchać trashowej 'Ultima Thule'...


- Palmer_Eldritch - 09-02-2006 20:47

Cytat:Budzy w Armii też robi to, co robił- wystarczy posłuchać trashowej 'Ultima Thule'...
Jesli Ultima Thule jest thrashowa to ja jestem ajatollah.
Cytat:Litza i Budzy wcale nie przestali grać ostrej muzy- co niby robią w 2Tm2,3 ? może oczywiscie razic Ciebie chrzescijanski przekaz, ale muza jest ostra.
Mniejsza o ten przekaz(który mi sie nie podoba,podobnie zresztą jak naduzywanie w tekstach utworów innych zespołów słowa "szatan" w róznych konfiguracjach,tak na marginesie) ale muzyka jest to naprawde denna i w połączeniu własnie z przekazem zupełnie niestrawna.


- Aslan - 09-02-2006 21:17

Palmer_Eldritch napisał(a):Jesli Ultima Thule jest thrashowa to ja jestem ajatollah.
być może, znasz się lepiej

Palmer_Eldritch napisał(a):Mniejsza o ten przekaz
czy aby na pewno mniejsza?

Palmer_Eldritch napisał(a):który mi sie nie podoba,podobnie zresztą jak naduzywanie w tekstach utworów innych zespołów słowa "szatan" w róznych konfiguracjach
cóż, ma prawo- prawda w oczy kole, jak mówią

Palmer_Eldritch napisał(a):ale muzyka jest to naprawde denna
jak zwykle, wyważona opinia
dodam: subiektywa

Palmer_Eldritch napisał(a):w połączeniu własnie z przekazem zupełnie niestrawna.
wyjście- nie słuchać

dzięki za konstryktywną wypowiedź

EOT
pozdrawiam


- Stranger - 09-02-2006 21:56

DARTH_HELMUTH napisał(a):Nie wiem tak naprawdę na czym ten problem polega jeśli chodzi o ścisłość.
Problem tkwi w połączeniu mistycznego kościoła z protestancką wizją Pomysł(proścej wytłumaczyć nie potrafie :winkUśmiech
Cytat:Tylko, wg mnie, to że Malejonek się nawrócił, nie oznacza konieczności skończenia z "ciężkim graniem"
Nikt tak nie twierdzi :mrgreen: (źle mnie zrozumiałeś)


- Annnika - 09-02-2006 23:03

Lewiatanie, w jednym z wywiadów Friedrich opowiada, jak o mało sie nie zaćpał, "przechodził" grype i zapalenie objęło mięsień sercowy, chodził i grał i ćpał chory, tak sie o mało do grobu nie wpędził... i na OIOM-ie leżał ,wtedy dopiero do niego dotarło, co z sobą robi, i wtedy zaczęła sie jego droga do nawrócenia Uśmiech


- Palmer_Eldritch - 09-02-2006 23:04

Aslan napisał(a):być może, znasz się lepiej
No,jakies pojęcie o thrashu mam.Bez fałszywej skromnosci.
Cytat:jak zwykle, wyważona opinia
dodam: subiektywna
W takich kwestiach opinie są przewaznie subiektywne
Cytat:wyjście- nie słuchać
Tak też własnie robię :krzywy:


- Helmutt - 10-02-2006 08:02

Aslan napisał(a):Maleo może tak, ale Litza i Budzy wcale nie przestali grać ostrej muzy- co niby robią w 2Tm2,3 ? może oczywiscie razic Ciebie chrzescijanski przekaz, ale muza jest ostra.
Budzy w Armii też robi to, co robił- wystarczy posłuchać trashowej 'Ultima Thule'...
Co robią w 2Tm2,3 ? Ano NIC. Nie wydali żadnego nowego materiału od kilku lat, nie koncertują etc, etc.
Co do Budzyńskiego (świadomie o nim nie pisałem) to fakt, pomimo, całego tego swojego nachalnego chrześcijaństwa pozostał ostrym muzykiem próbując również poruszać się w innych stylistykach ("taniec szkieletów"). I chwała mu za to.


- Aslan - 10-02-2006 12:13

Raz- 2tm2,3 już zrobili sporą robotę,
dwa- z tego co wiem to koncertują i mają się bardzo dobrze- a to, że nie trąbią o nich w gazetach? to raczej dobrze
trzy- materiał na nową płytę jest cały czas przygotowywany, polecam http://www.2tm23.art.pl .

DARTH_HELMUTH napisał(a):całego tego swojego nachalnego chrześcijaństwa
niestety, jest demokracja, głównie w muzyce, i ma Budzy święte prawo robić to, co uważa za stosowne. poza tym: jakie nahcalne chrześcijaństwo? możesz dać jakiś przykład?