Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Jak odczytywać Pismo święte? - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Rozmyślania nad Pismem Świętym (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Biblia (/forumdisplay.php?fid=39)
+--- Wątek: Jak odczytywać Pismo święte? (/showthread.php?tid=1633)

Strony: 1 2 3


- Wolf - 30-09-2006 20:23

Cytat:Krzyśku, ale nigdzie w Biblii nie masz napisane, że owe symboliczne 6 dni to 6 x 24h Duży uśmiech

B. słuszna uwaga :-) Ponoc w Jurze doba trawała 18h


- Wolf - 01-10-2006 22:34

Ks. Marku, czy mógłby ksiądz powiedzieć które z historii biblijnychh traktuje jako realne, takie które na pewno sie zdarzyły...?


- krzysiek_enoch - 01-10-2006 22:35

Wolf napisał(a):
Cytat:Krzyśku, ale nigdzie w Biblii nie masz napisane, że owe symboliczne 6 dni to 6 x 24h Duży uśmiech

B. słuszna uwaga :-) Ponoc w Jurze doba trawała 18h
A czy te 24 czy 18g. ma coś do rzeczy? Chodzi mi o to, że Biblia dosłownie mówi o wieczorach i porankach dni stwarzania sugerując, że były to normalne dni, normalne wieczory i normalne poranki.
Cytat:Rdz 1:5 Bw "I nazwał Bóg światłość dniem, a ciemność nazwał nocą. I nastał wieczór, i nastał poranek - dzień pierwszy."
Rdz 1:8 Bw "I nazwał Bóg sklepienie niebem. I nastał wieczór, i nastał poranek - dzień drugi."
Rdz 1:13 Bw "I nastał wieczór, i nastał poranek - dzień trzeci."
Rdz 1:19 Bw "I nastał wieczór, i nastał poranek - dzień czwarty."
Rdz 1:23 Bw "I nastał wieczór, i nastał poranek - dzień piąty."
Rdz 1:31 Bw "I spojrzał Bóg na wszystko, co uczynił, a było to bardzo dobre. I nastał wieczór, i nastał poranek - dzień szósty."



- Offca - 01-10-2006 22:38

krzysiek_enoch napisał(a):Chodzi mi o to, że Biblia dosłownie mówi o wieczorach i porankach dni stwarzania sugerując, że były to normalne dni, normalne wieczory i normalne poranki.
Ta jasne, a rekę też sobie ucinasz jeśli jest powodem grzechu? Oko sobie wyłupałeś kiedy stało się powodem Twojego grzechu? Widać na zdjęciu, że nie. I dlaczego skoro bierzesz wszystko z Biblii tak dosłownie?


- to Ja :) - 01-10-2006 22:44

Cytat:były to normalne dni, normalne wieczory i normalne poranki.
tzn jakie? ja nie mam w swoim Piśmie św. podane, że dzień trwał 12 godz. a noc 12 godz. ...


- krzysiek_enoch - 01-10-2006 22:44

Offca napisał(a):
krzysiek_enoch napisał(a):Chodzi mi o to, że Biblia dosłownie mówi o wieczorach i porankach dni stwarzania sugerując, że były to normalne dni, normalne wieczory i normalne poranki.
Ta jasne, a rekę też sobie ucinasz jeśli jest powodem grzechu? Oko sobie wyłupałeś kiedy stało się powodem Twojego grzechu? Widać na zdjęciu, że nie. I dlaczego skoro bierzesz wszystko z Biblii tak dosłownie?
Mam szklane Duży uśmiech


- krzysiek_enoch - 01-10-2006 22:47

to Ja :) napisał(a):
Cytat:były to normalne dni, normalne wieczory i normalne poranki.
tzn jakie? ja nie mam w swoim Piśmie św. podane, że dzień trwał 12 godz. a noc 12 godz. ...
Normalne. Żeby było fajniej to wiosną dzień trwa inna ilość godzin a zima inną. Duży uśmiech


- Offca - 01-10-2006 22:48

Cytat:Żeby było fajniej to wiosną dzień trwa inna ilość godzin a zima inną.
U Żydów dzień trwał zawsze tyle samo godzin.


- krzysiek_enoch - 01-10-2006 22:56

Offca napisał(a):
Cytat:Żeby było fajniej to wiosną dzień trwa inna ilość godzin a zima inną.
U Żydów dzień trwał zawsze tyle samo godzin.
Skąd taka informacja?


- Offca - 01-10-2006 22:58

Z Pisma Świętego. Poczytaj wnikliwiej, a się dowiesz.


- Ks.Marek - 01-10-2006 23:06

Offca napisał(a):
Cytat:Żeby było fajniej to wiosną dzień trwa inna ilość godzin a zima inną.
U Żydów dzień trwał zawsze tyle samo godzin.

Rozpoczynał się o świcie. Kiedy czytamy,
Jan 1,39 napisał(a):Odpowiedział im: Chodźcie, a zobaczycie. Poszli więc i zobaczyli, gdzie mieszka, i tego dnia pozostali u Niego. Było to około godziny dziesiątej.
to znaczy po naszemu około 16.00