Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Chodź i co dalej? - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Rozmyślania nad Pismem Świętym (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Biblia (/forumdisplay.php?fid=39)
+--- Wątek: Chodź i co dalej? (/showthread.php?tid=1641)

Strony: 1 2


Chodź i co dalej? - Hermon - 02-10-2006 16:33

24 sierpnia uczestniczylam we Mszy św., lektor czytał Ewangelię i zostalo we mnie to jedno slowo ,,chodź". Nie wiem dokladnie dlaczego akurat to ,,chodź" nie daje mi spokoju? Przypuszsczam, ale chce to od kogos uslyszec.


Re: Chodź i co dalej? - krzysiek_enoch - 02-10-2006 16:53

Hermon napisał(a):24 sierpnia uczestniczylam we Mszy św., lektor czytał Ewangelię i zostalo we mnie to jedno slowo ,,chodź". Nie wiem dokladnie dlaczego akurat to ,,chodź" nie daje mi spokoju? Przypuszsczam, ale chce to od kogos uslyszec.
Mt 9:9 Bw
Cytat:"I odchodząc stamtąd, ujrzał Jezus człowieka, siedzącego przy cle, imieniem Mateusz, i rzekł do niego: Pójdź za mną. A on wstał i poszedł za nim."
Ale pamiętaj:
Mt 7:21 Bw
Cytat:"Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie."



Re: Chodź i co dalej? - Hermon - 02-10-2006 17:01

Dzieki, moze masz racje


- Annnika - 02-10-2006 17:04

Zdarzyło mi się juz kiedyś, że jedno słowo kołowało w głowie... dokończenie pojawiło się w innej sytuacji miesiąc poźniej Uśmiech daj Bogu i sobie czas Uśmiech


ten czas - Hermon - 02-10-2006 17:09

to prawda, potrzebuje jeszcze troche czasu


- Offca - 02-10-2006 22:30

Mnie za każdym razem przy czytaniu tego fragmentu Ewangelii, polecenie "Pójdź za mną" oraz natychmiastowa reakcja celnika "wstał i poszedł" długo pozostają w pamięci i refleksji. To jeden z fragmentów, które mocniej do mnie przemawiają.


- Ks.Marek - 02-11-2006 10:10

Offca napisał(a):Mnie za każdym razem przy czytaniu tego fragmentu Ewangelii, polecenie "Pójdź za mną" oraz natychmiastowa reakcja celnika "wstał i poszedł" długo pozostają w pamięci i refleksji. To jeden z fragmentów, które mocniej do mnie przemawiają.

Teraz jest czas działania. Nie ma chwili do stracenia. Dziś Pan Jezus pewnie do nie jednego i nie jednej powiedziałby: Maszeruj, albo giń!


- Annnika - 02-11-2006 13:35

Gorzej, jak ktoś ma siłę jedynie zginąć.


- Ks.Marek - 02-11-2006 16:04

Cytat:Gorzej, jak ktoś ma siłę jedynie zginąć.
Ale życie nieraz uczy nas, że nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło już być gorzej


- Offca - 02-11-2006 16:22

Ks.Marek napisał(a):Teraz jest czas działania. Nie ma chwili do stracenia.
Tia. Jeśli nie teraz, to kiedy? Jeśli nie ja, to kto? :mrgreen:


... - Hermon - 03-11-2006 15:09

Wez pod uwage to, ze moga istniec pewne przeszkody uniemozliwiajace dzialanie


- Ks.Marek - 03-11-2006 20:49

Cytat:,,(...) weź udział w trudach i przeciwnościach znoszonych dla Ewangelii według mocy Boga!"
2Tm 1;8

Słowa zachęty, oraz postawa Autora - nie ma wątpliwości, iż się da: Allejuja i do przodu :aniol:


- Hermon - 18-11-2006 12:49

Czym sie rozni powołanie od wybrania? Mozna byc powołanym a nie wybranym?


- Ks.Marek - 19-11-2006 00:51

EWANGELISTA MATEUSZ napisał
  • 22,1 A Jezus znowu w przypowieściach mówił do nich:
  • 22,2 Królestwo niebieskie podobne jest do króla, który wyprawił ucztę weselną swemu synowi.
  • 22,3 Posłał więc swoje sługi, żeby zaproszonych zwołali na ucztę, lecz ci nie chcieli przyjść.
  • 22,4 Posłał jeszcze raz inne sługi z poleceniem: Powiedzcie zaproszonym: Oto przygotowałem moją ucztę: woły i tuczne zwierzęta pobite i wszystko jest gotowe. Przyjdźcie na ucztę!
  • 22,5 Lecz oni zlekceważyli to i poszli: jeden na swoje pole, drugi do swego kupiectwa,
  • 22,6 a inni pochwycili jego sługi i znieważywszy [ich], pozabijali.
  • 22,7 Na to król uniósł się gniewem. Posłał swe wojska i kazał wytracić owych zabójców, a miasto ich spalić.
  • 22,8 Wtedy rzekł swoim sługom: Uczta wprawdzie jest gotowa, lecz zaproszeni nie byli jej godni.
  • 22,9 Idźcie więc na rozstajne drogi i zaproście na ucztę wszystkich, których spotkacie.
  • 22,10 Słudzy ci wyszli na drogi i sprowadzili wszystkich, których napotkali: złych i dobrych. I sala zapełniła się biesiadnikami.
  • 22,11 Wszedł król, żeby się przypatrzyć biesiadnikom, i zauważył tam człowieka, nie ubranego w strój weselny.
  • 22,12 Rzekł do niego: Przyjacielu, jakże tu wszedłeś nie mając stroju weselnego? Lecz on oniemiał.
  • 22,13 Wtedy król rzekł sługom: Zwiążcie mu ręce i nogi i wyrzućcie go na zewnątrz, w ciemności! Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.
  • 22,14 Bo wielu jest powołanych, lecz mało wybranych.
  • 22,15 Wtedy faryzeusze odeszli i naradzali się, jak by podchwycić Go w mowie.
Wszyscy w Chrystusie powołani jesteśmy do Nieba. Wybraństwo zaś dotyczy tych, którzy na powołanie odpowiadają, chcąc współpracować z łaską Pana.


- Hermon - 21-11-2006 18:03

Ks.Marek napisał(a):EWANGELISTA MATEUSZ napisał
  • 22,1 A Jezus znowu w przypowieściach mówił do nich:
  • 22,2 Królestwo niebieskie podobne jest do króla, który wyprawił ucztę weselną swemu synowi.
  • 22,3 Posłał więc swoje sługi, żeby zaproszonych zwołali na ucztę, lecz ci nie chcieli przyjść.
  • 22,4 Posłał jeszcze raz inne sługi z poleceniem: Powiedzcie zaproszonym: Oto przygotowałem moją ucztę: woły i tuczne zwierzęta pobite i wszystko jest gotowe. Przyjdźcie na ucztę!
  • 22,5 Lecz oni zlekceważyli to i poszli: jeden na swoje pole, drugi do swego kupiectwa,
  • 22,6 a inni pochwycili jego sługi i znieważywszy [ich], pozabijali.
  • 22,7 Na to król uniósł się gniewem. Posłał swe wojska i kazał wytracić owych zabójców, a miasto ich spalić.
  • 22,8 Wtedy rzekł swoim sługom: Uczta wprawdzie jest gotowa, lecz zaproszeni nie byli jej godni.
  • 22,9 Idźcie więc na rozstajne drogi i zaproście na ucztę wszystkich, których spotkacie.
  • 22,10 Słudzy ci wyszli na drogi i sprowadzili wszystkich, których napotkali: złych i dobrych. I sala zapełniła się biesiadnikami.
  • 22,11 Wszedł król, żeby się przypatrzyć biesiadnikom, i zauważył tam człowieka, nie ubranego w strój weselny.
  • 22,12 Rzekł do niego: Przyjacielu, jakże tu wszedłeś nie mając stroju weselnego? Lecz on oniemiał.
  • 22,13 Wtedy król rzekł sługom: Zwiążcie mu ręce i nogi i wyrzućcie go na zewnątrz, w ciemności! Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.
  • 22,14 Bo wielu jest powołanych, lecz mało wybranych.
  • 22,15 Wtedy faryzeusze odeszli i naradzali się, jak by podchwycić Go w mowie.
Wszyscy w Chrystusie powołani jesteśmy do Nieba. Wybraństwo zaś dotyczy tych, którzy na powołanie odpowiadają, chcąc współpracować z łaską Pana.

zeby sie zaangazowac to trzeba byc dojrzalym, nie zapominaj o tym, a niektorzy chca byc małymi dziecmi