Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Grzech przeciwko Duchowi Świętemu - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Nasza wiara (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Grzech przeciwko Duchowi Świętemu (/showthread.php?tid=181)

Strony: 1 2 3 4


- Harpoon - 03-05-2005 17:47

Arab napisał(a):Sprzeciwiac sie uznanej prwadzie chrzescijanskiej

Arab napisał(a):eć zatwardziałe serce wobec zbawiennych napomnien

Arab napisał(a):Rozpaczac albo watpic w milosierdzie Boze

Czy te grzechy nie zostają wybaczone :?: :|


- Arab - 03-05-2005 17:48

No z tego wynika, że tak..........nie chce tutaj zabardzo mieszac bo sam nie wiem ale skoro tak mowi Pismo Świete..........Prosimy kogos wtajemniczonego o wytlumaczenie


- Harpoon - 03-05-2005 17:50

No właśnie... i czy jeśli się tych grzechów żałuje to są wybaczone :?:
Kurka, już się zamotałam...


- Arab - 03-05-2005 17:52

Teraz to ja mam metlik w głowie ........niby kazdy grzech za ktory sie zaluje i odpokutuje jest wybaczany?? To jak to jest w koncu


- Offca - 03-05-2005 17:53

Jest napisane w Piśmie, że nie :roll: Ale wyjaśnień trochę masz na początku tematu, bo też się nad tym zastanawiałam.


- Harpoon - 03-05-2005 18:01

Hmm... przeczytałam... temat od początku...
I w sumie to ja już nie wiem...
Zastanawiam się czy nie popełniłam takich grzechów... Smutny


- Arab - 03-05-2005 18:02

JA tak samo...........A jezeli tak to co wtedy.........:!:


- Harpoon - 03-05-2005 18:08

Jejq, szczerze się teraz wystraszyłam...
Ale jakoś nie może to i tak zabić mojej radości w Panu Uśmiech Oby to tylko mi nie minęło Oczko
I wogóle... Arab ja chyba jest bliższa popełnienia tych grzechów...
SmutnySmutnySmutny
Miałam przecież max zatwardziałe serce na jakiekolwiek upomnienia....
Smutny
Czy to jest wybaczone :?:


- Daidoss - 03-05-2005 18:10

Widze, że tworzy sie tu fajne koło wzajemniej adoracji :!:

- ale się boję
- no ja też boję
- może ktoś napisze kto się zna
- tak niech napisze kto się zna
- ale sie przestraszyłel
- ja jeszce bardziej

Ludzie co WY :!: Spokojnie :!: Dajcie sie wypowiedzieć komuś kto sie w tym orientuje. Zreszta jesli dobrze pamiętam to było tu napisane, że takiego grzechu się łatwo nie popełnia. Więc nie panikujmu.


- Katolik - 03-05-2005 18:31

Cytat: Widziałam wiele dusz w przepaściach piekielnych za niezachowanie milczenia. Same mi to powiedziały, kiedy je zapytałam, co było przyczyną ich zguby. Były to dusze zakonne. Mój Boże, co za ból, że przecież mogłyby być nie tylko w niebie, ale i nawet święte. O Jezu, miłosierdzia, drżę, kiedy pomyślę, że mam zdawać sprawę z języka, w języku jest życie, ale i śmierć, a nieraz językiem zabijamy, popełniamy prawdziwe zabójstwo — i to mamy jeszcze uważać za rzecz małą?
Jednym z grzechów przeciw Duchowi Świętemu jest niezachowanie milczenia.
Pamiętam jak kiedyś kolega chwalił się, że ma bardzo fajnie urządzone życie, bo rano budzi go muzyka, do pracy jedzie i po drodze gra mu muzyka, do snu budzi go muzyka. Pomyślełem wtedy, że to jest grzech przeciw Duchowi św. bo w jaki sposób ma do niego przemówić Bóg, skoro nie ma takiej możliwości, bo Bóg przemawia w ciszy?
Z kolei ktoś z rodziny, gdy rozpoczynam rozmowę o Bogu, przerywa od razu: Nie mów mi o tym, bo nie chcę o tym słyszeć. Boi się prawdy o sobie; bo dobrze mu w swoim wygodnym życiu. A nuż trzeba by się zmienić? lepiej o tym nie wiedzieć. To też jest grzech przeciw Duchowi świetemu.


- Nata_89 - 03-05-2005 21:48

Katolik, ale nie możesz nikogo na silę zmuszać do nawrócenia. A co do tego twojego kolegi to skąd wiesz, jaka to była muzyka? Może on miał czas na rozmowę z Bogiem tylko nie wszyscy lubią się tym chwalić i wolą zachować to dla siebie i przemilczeć.


- Katolik - 03-05-2005 21:51

Nata_89 napisał(a):Katolik, ale nie możesz nikogo na silę zmuszać do nawrócenia. A co do tego twojego kolegi to skąd wiesz, jaka to była muzyka? Może on miał czas na rozmowę z Bogiem tylko nie wszyscy lubią się tym chwalić i wolą zachować to dla siebie i przemilczeć.
Niezależnie jaka była muzyka, Bóg przemawia w ciszy.


- Lola - 03-05-2005 22:02

a ja bym Boga nie ograniczała...Bóg przemawia na różne sposoby Szczęśliwy


- Katolik - 03-05-2005 22:08

Lola napisał(a):a ja bym Boga nie ograniczała...Bóg przemawia na różne sposoby Szczęśliwy
Nawet jeśli zamyka się na Jego głos?


- Harpoon - 03-05-2005 22:09

No jeśli się zamyka na Jego głos to co innego, ale nie możesz powiedzieć, że Bóg przemawia TYLKO w ciszy :!: