Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Mój mąż jest... księdzem - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Ewangelizacja (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Ewangelizacyjna Pomoc (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Wątek: Mój mąż jest... księdzem (/showthread.php?tid=1990)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


- o. Pacyfik - 30-08-2008 16:38

opcja: Szukaj - dostępna dla wszystkich uczestników forum Oczko


- klapciu - 30-08-2008 16:39

A rozejrzę się Duży uśmiech


- Ks.Marek - 30-08-2008 16:49

kłapciu napisał(a):No to kościół co by nie biednieć wprowadził celibat
Skarby Kościoła ani rdza, ani mól nie zniszczą. Złodzieje też użytku z nich nie zrobią.

Polecam lekturę: http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/pawel_vi/encykliki/sacerdotalis_caelibatus_24061967.html


- Rachel - 30-08-2008 18:04

:patrzy: :offtopic: :close:
O celbibacie jest w Piśmie Świętym ;P
I nie wiem co tak księży żałować.... Jak co teraz możecie biadolić nad tym,że też żyje i będę żyła w celibacie aż do końca mych pięknych chwil na tej ziemi :roll2: :lol2:

Tutaj o celibacie http://forum.ewangelizacja.pl/viewtopic.php?t=1796&highlight=celibat


- Ks.Marek - 30-08-2008 18:27

Nie czas żałować róż, gdy płoną lasy.
Z Celibatem jak jest, każdy widzi. W tym wątku, w życiu, i w ogóle. Zatem czas gasić płonące lasy i sadzić nowe drzewa. 8)


[ Komentarz dodany przez: Rachel: Sob 30 Sie, 2008 18:38 ]
Gdzie jest gorąca dyskusja zawsze należy się spodziwać pożaru.


- Baptysta - 30-08-2008 18:52

Celibat ?

a wyobrażacie sobie papieża, biskupa, zakonnika czy jakiegokolwiek kapłana z żoną ?

czy który kolwiek z apostołów miał żone ? (jeśli dobrze pamiętam to tylko jeden był wdowcem czy coś takiego)
Odpowiedź wśród katolików na powyższe pytania powinna być NIE

Co do sytuacji przedstawionej w temacie polecam np. taką modlitwę:

Cytat:Adoracja Najświętszych Ran Jezusa Chrystusa

(Modlitwa za Kościół Święty)

Poniższą modlitwę dał Zbawiciel mistyczce Marii Graf. Powiedział: Moja droga, mała duszo, gdybyś wiedziała, jak bardzo miła Mi jest ta modlitwa, to częściej byś ją odmawiała. Możecie nią świat uratować.

W zjednoczeniu z Niepokalanym Sercem Maryi pozdrawiam i adoruję, o Jezu, Twoją Świętą Ranę Twej prawej Ręki. W tej Ranie składam wszystkich kapłanów Twego Świętego Kościoła. Daj im Ty, o Jezu, ilekroć sprawują Twoją Świętą Ofiarę, Płomień Twojej Boskiej Miłości, aby Go mogli dalej podawać powierzonym sobie duszom.

Chwała Ojcu...

Pozdrawiam i adoruję Świętą Ranę Twej lewej Ręki. W tej Ranie powierzam Ci, o Jezu, wszystkich heretyków i niewierzących, tych najbiedniejszych, którzy Cię nie znają. I ze względu na te dusze ześlij, o Jezu, wielu dobrych pracowników do Twojej Winnicy, aby oni wszyscy znaleźli drogę do Twego Najświętszego Serca.

Chwała Ojcu...

Pozdrawiam i adoruję Święte Rany Twej Najświętszej Głowy i w tych Ranach powierzam Ci, o Jezu, wrogów Świętego Kościoła, tych wszystkich, którzy dziś jeszcze zadają Ci krwawe Rany i prześladują Ciebie w Twoim Mistycznym Ciele. Proszę Cię, o Jezu, nawróć ich, wezwij ich, jak wezwałeś Szawła i uczyniłeś zeń Pawła, aby co prędzej nastała jedna Owczarnia i jeden Pasterz.

Chwała Ojcu..

Pozdrawiam i adoruję Święte Rany Twych Świętych Nóg i w tych Ranach przekazuję Ci, Jezu, zatwardziałych grzeszników, którzy kochają więcej świat niż Ciebie, a szczególnie powierzymy Ci tych, którzy muszą się już rozstać z tym ziemskim życiem. Nie dozwól, Najdroższy Jezu, by Twoja Drogocenna Krew była dla nich zmarnowana.

Chwała Ojcu...

Pozdrawiam i adoruję Ranę Twego Najświętszego Serca i w tej Ranie powierzam Ci, Jezu, moją duszę oraz tych, za których Ty chcesz, bym się modlił, a szczególnie za wszystkich cierpiących i uciśnionych, za wszystkich prześladowanych i opuszczonych. Użycz, o Najświętsze Serce Jezusa, wszystkiego Twego Światła i Twej Łaski. Napełnij nas wszystkich Twoją Miłością i Twoim Pokojem.

Chwała Ojcu...
Źródło: Armia Najdroższej Krwi Jezusa Chrystusa (R. Szaffera)
W źródle można znaleźć jeszcze inne cenne modlitwy, jednak nie podaje ich bo są dłuższe i wiążą się z zobowiązaniem odmawiania ich przez dłuższy czas (np. miesiąc, rok, 12 lat), nie mniej jednak ich odmawianie wiąże się z bardzo cennymi obietnicami :wink:


- Ks.Marek - 30-08-2008 18:59

Baptysta napisał(a):czy który kolwiek z apostołów miał żone ?
Piotr miał teściową.
Nie ma danych w PŚ, że jego żona była +ŚP.


- Baptysta - 30-08-2008 19:11

no przyznam się, że nie pamiętam o co tam chodziło
ale wracając do celibatu to w Piśmie Świętym np. w Listach Apostolskich mamy o wyższości dziewictwa nad małżeństwem (np. I List do Koryntian)
następnie następcy apostołów (papież) władzą kluczy wprowadzili celibat czyli to jest słuszne, zresztą przykład kapłana doskonałego - Jezus Chrystus żył w celibacie Uśmiech


- Rachel - 30-08-2008 19:30

:patrzy: :offtopic: :close:
Podałam stronke do tematu poświęconemu celibatowi.


- Gosia - 31-08-2008 12:26

Ja napiszę jedno: BŁOGOSŁAWIONY CELIBAT Uśmiech


- Baptysta - 31-08-2008 15:16

Tak, wielu świętych powtarzało coś podobnego: błogosławiona czystość, błogosławione ubustwo, błogosławione posłuszeństwo ...

Omawiany związek w Oczach Pana jest grzeszny i przeklęty i nie ma szans na przetrwanie zgodnie z Prawem Bożym, ksiądz musi czym prędzej się nawrócić i ta kobieta również, bo jest strasznym powodem grzechu...
chyba nie ma gorszego grzechu niż zdrada Boga, Kościoła i powołania ...


- Myszkunia - 10-09-2008 12:06

W takim przypadku zastanawia mnie jedno: odwaga, z jaka zakochany ksiądz podejmuje swoją decyzję oraz odwaga, z jaką zakochana kobieta wystawia się na ludzkie gadanie.


- Ks.Marek - 10-09-2008 18:37

Myszkunia napisał(a):odwaga, z jaka zakochany ksiądz podejmuje swoją decyzję oraz odwaga, z jaką zakochana kobieta wystawia się na ludzkie gadanie.
A może głupota albo niedorosłość obojga? :-k


- Myszkunia - 10-09-2008 20:04

To może ujmijmy,że "głupia odwaga" lub "odwaga wynikająca z niedorosłości", a jednak pewien rodzaj odwagi.


- Ks.Marek - 11-09-2008 00:37

Myszkunia napisał(a):"głupia odwaga"
Myszkunia napisał(a):"odwaga wynikająca z niedorosłości"

głupota
1. «brak wiedzy lub bezmyślność; też: przejaw czyjejś bezmyślności»
2. pot. «informacja pozbawiona sensu»
3. lekcew. «rzecz mało ważna»

odwaga śmiała, świadoma postawa wobec niebezpieczeństwa.
Zatem w tym wypadku wygląda na to, że kobieta, która próbuje coś zbudować z księdzem i odwrotnie, ksiądz, który szuka pociechy u kobiety, można mówić, że:
Oboje uważają, że to, w jaki sposób ustawia dyscyplina Kościoła sposób życia księdza, to zaścianek, bezsens i głupota a na dodatek niebezpieczeństwo, niosące realne zagrożenie.