Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
"Cesarki" na cenzurowanym? - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Chrześcijanie w Internecie (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Ciekawe Tematy (/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Wątek: "Cesarki" na cenzurowanym? (/showthread.php?tid=2243)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


- Offca - 21-05-2007 15:02

kumbaja napisał(a):mozna miec partnera na cale zycie bez slubu
Skoro na całe życie to co szkodzi związek taki sformalizować? :hm:

kumbaja napisał(a):zwiazek malzenski trwaly tez nie jest bo ludzie biora rozwody 8)
Praktycznie tak, ale teoretycznie nie, zwłaszcza jeśli chodzi o małżeństwo jako sakarment 8)


- kumbaja - 21-05-2007 15:27

to szkodzi ze formalizacja takiego zwiazku kosztuje i nie kazdego na to stac. niektorzy wola skupic sie np na przeprowadzce w lepsze miejsce zeby dziecko wychowac w jakis warunkach a nie w kawalerce. myslisz ze bym nie chciala slubu? owszem planujemy takowe za pare lat jak juz nas na to bedzie stac, moze josh do oltarza mnie wtedy poprowadzi. kto wie?

[ Dodano: Pon 21 Maj, 2007 15:27 ]
a teoria z praktyka czasami sie mijaja


- Offca - 21-05-2007 15:30

Cytat:to szkodzi ze formalizacja takiego zwiazku kosztuje i nie kazdego na to stac.
Przepraszam, że pytam, ale jak mniemam będąc w Anglii zapewne tam i pracujesz. Z tego co wiem, zarobki macie tam całkiem, całkiem. I nie stać Cię na ślub?! Mówisz to tak, jakby ślub miał kosztować conajmniej milion funtów :roll: To ludzi w Anglii nie stać na ślub, a w Polsce jakoś stać... Dziwne :roll: A może jest inny powód?
Hmm... No chyba, że ma to być ślub na 500 osób w najdroższym hotelu w mieście Oczko

[ Dodano: Pon 21 Maj, 2007 15:31 ]
Cytat:a teoria z praktyka czasami sie mijaja
Niestety, również nad tym ubolewam :krzywy:

[ Dodano: Pon 21 Maj, 2007 15:36 ]
A w ogóle to zeszłyśmy mocno z tematu ;P


- kumbaja - 21-05-2007 15:40

nie wiem czego o anglii sie naczytalas jezeli czegokolwiek ale tu wcale nie jest tak dobrze. londyn jest w trojce najbardziej drogich miast na swiecie. slub kosztowalby nas pare tys funtow i nie stac nas na to po prostu. moja rodzina z polski musialaby przyjechac i gdzies sie ulokowac a to kosztuje, rodzina partnera: brat i siostra sa tutaj ale rodzice w ghanie a taki lot z ghany w 1 strone to ok 800 funtow. pisalam juz ze w ciazy nie pracowalam nie wiem czy czytalas. zycie tu nie jest uslane rozami jak sie niektorym wydaje. jako kelnrka tez duzo nie zarabialam. teraz nawet nie ma sensu na powrot do pracy bo cala wyplata szla by na zlobek albo opiekunke. moj partner dobrze zarabia bo jest inzynierem ale ledwo stac nas na przeprowadzke poza londyn.

[ Dodano: Pon 21 Maj, 2007 15:41 ]
heh no zrobilo sie troche off-topikowej kaszany :mrgreen: `pociag sie wykoleil`


- Offca - 21-05-2007 16:03

kumbaja napisał(a):nie wiem czego o anglii sie naczytalas
Nie czytałam, ale wiem to z relacji znajomych, którzy pracują w Anglii.

Zawsze możecie pobrać się w Polsce :mrgreen: Będzie taniej Oczko

kumbaja napisał(a):heh no zrobilo sie troche off-topikowej kaszany :mrgreen: `pociag sie wykoleil`
Więc trzeba go postawić znowu na odpowiednie tory 8)


- kumbaja - 21-05-2007 16:11

pobierzemy sie jak bedzie nas na to stac. teraz nie stac nas nawet na slub w polsce.

:offtopic: :-# xD


- ddv - 21-05-2007 19:22

kumbaja napisał(a):pobierzemy sie jak bedzie nas na to stac. teraz nie stac nas nawet na slub w polsce.

Sam ślub w Polsce wraz z kosztami "organizacyjnymi" po najmniejszych kosztach to kwota ~ok. 1-2 tys. zł ...
Chyba że ktoś chce bardzo "szpanować" - urządzać wielkie przyjęcie, kupować drogie ubrania i tak dalej ...
Wtedy rzeczywiście "pęknie" kwota 10 tysięcy złotych a nawet i o wiele, wiele więcej ...
Cóż - może zatem - mały cichy i skromny ślub na przedmieściach Londynu MNPR zamiast antykoncepcji i na "cesarkę" nie trzeba będzie wydawać ... Oczko :coo:


- kumbaja - 21-05-2007 19:42

slub zamiast antykncepcji ? czemu tak piszesz? z czym sie wiaza te dwa pojecia?

a poza tym moze ja kce jakis porzadny slub wlasnie za pare tysiecy funtow i w anglii a nie w polsce? moze tak po prostu zadcydowalismy z partnerem a ze nas na to nie stac to bedziemy czekac az nas na to stac bedzie jezeli kiedykolwiek. do oltarza mi sie az tak nie spieszy tym bardziej ze nigdy w zyciu nikt mi nie dal przykladu dobrego malzenstwa.


- narbukil - 21-05-2007 21:24

no dobra to powiedzcie mi dlaczego można unikać ciąży za pomocą matematyki a za pomocą prezerwatywy nie?


- kumbaja - 21-05-2007 21:36

narbukil napisał(a):no dobra to powiedzcie mi dlaczego można unikać ciąży za pomocą matematyki a za pomocą prezerwatywy nie?

hmmm wlasnie, ciekawe, nigdy sie nad tym nie zastanawialam. moze dlatego ze to nie jest uwazane za naturalne? nie wiem ale dziwne to troche ze antykoncepcja jest tak negowana skoro to dzieki niej jest w domach dziecka mniej dzieci porzuconych. a byloby jeszcze mniej gdyby aborcja byla legalna.


- Ks.Marek - 21-05-2007 21:39

Offca napisał(a):
kumbaja napisał(a):mozna miec partnera na cale zycie bez slubu
Skoro na całe życie to co szkodzi związek taki sformalizować? :hm:

kumbaja napisał(a):zwiazek malzenski trwaly tez nie jest bo ludzie biora rozwody 8)
Praktycznie tak, ale teoretycznie nie, zwłaszcza jeśli chodzi o małżeństwo jako sakarment 8)
Uważam, że tak na prawdę, to ci którzy się rozwodzą, nigdy nie zawari sakramentu małżeństwa. To tylko taka ściema była Duży uśmiech


- Offca - 21-05-2007 21:41

narbukil napisał(a):no dobra to powiedzcie mi dlaczego można unikać ciąży za pomocą matematyki
Jakiej matematyki? Czyżbyś wymyślił nowe metody planowania rodziny? xD

kumbaja napisał(a):skoro to dzieki niej jest w domach dziecka mniej dzieci porzuconych.
To właśnie dzięki niej jest tyle niechcianych dzieci w domach dziecka. Wpadka, bo tableteczki zawiodły, więc się dziecka najlepiej pozbyć, bo po co mam se życie utrudniać, nie prawdaż? :krzywy:

kumbaja napisał(a):a byloby jeszcze mniej gdyby aborcja byla legalna.
Bardzo się kiedyś na tym przejedziesz :krzywy:


- narbukil - 21-05-2007 21:46

Offca napisał(a):To właśnie dzięki niej jest tyle niechcianych dzieci w domach dziecka. Wpadka, bo tableteczki zawiodły, więc się dziecka najlepiej pozbyć, bo po co mam se życie utrudniać, nie prawdaż?
To nie jest tak. Spłycasz.
Offca napisał(a):kumbaja napisał/a:
a byloby jeszcze mniej gdyby aborcja byla legalna.

Bardzo się kiedyś na tym przejedziesz
kumbaja ma rację.


- kumbaja - 21-05-2007 21:48

nie kazda kobieta ma fajnie zycie poukladane i nie kazda moze sobie na dziecko pozwolic. nie wazne czy sie zabezpieczala czy nie, dzieci w domach dziecka sa i to jest nasmutniejsze. albo dzieci niechciane i zaniedbywane w rodzinach patologicznych, niejedno takie dziecko znalam bo pochodze z podrzednej dzielnicy gliwic i wiem jak tam jest.


- Offca - 21-05-2007 21:49

narbukil napisał(a):To nie jest tak. Spłycasz.
Tak się składa, że w spłycaniu to Ty jesteś mistrzem :krzywy:

Cytat:kumbaja ma rację.
A ja uważam, że nie ma.