Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
"Cesarki" na cenzurowanym? - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Chrześcijanie w Internecie (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Ciekawe Tematy (/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Wątek: "Cesarki" na cenzurowanym? (/showthread.php?tid=2243)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


- Jólka - 11-05-2007 23:24

zapaszam do oddawania glosow w ankiecie


- ddv - 13-05-2007 08:21

Hmmm ... chyba o czymś zapomniano w ankiecie ... ?
Mężczyznom zdania w ankiecie nie wolno wyrazić ?


narbukil napisał(a):
Cytat:wszystkie kobiety to sie kiedyś traktowało jak rzecz, bo rodziła a oni mieli takich dużo
Chciałbyś żeby to wróciło? Uśmiech
Na pewno wszyscy chcielibyśmy by kobieta była traktowana podmiotowo - jako Osoba nie przedmiot i by była szczęśliwą.
Na pewno nie chcielibyśmy by kobitę traktowano gorzej bo robi to, do czego Bóg ją stworzył (to znaczy do rodzenia potomstwa) zaś wyśmiewanie się z Rodziców i Rodzin posiadającą dużą liczbę członków deprecjonowane jest na wiele sposobów i na każdym niemalże kroku ... Smutny


- Jólka - 13-05-2007 11:41

Przepraszam szanownych mężczyzn, celem moim zakladajac tą ankiete nie było dyskryminowanie was w zaden sposob, tylko interesuje ,mnie zdanie kobiet, ktore przeciez z natury rodza, jaki porod wg nich jest preferowany.


- M. Ink. * - 13-05-2007 13:08

ddv napisał(a):Hmmm ... chyba o czymś zapomniano w ankiecie ... ?
Mężczyznom zdania w ankiecie nie wolno wyrazić ?
ależ ddv, proszę Cię: wyraź swoje zdanie i powiedz, na którą opcję głosowałeś ;P


- Jólka - 13-05-2007 14:07

oczywiscie ddv mozesz rodzic, jak najbardziej, a czy ja ci bronie?


- ddv - 13-05-2007 14:13

Jako mężczyzna nie urodzę ... :roll:

zaś obserwując cierpienie w jakim rodzi kobieta z jednej strony a innymi konsekwencjami związanymi z porodem jestem gdzieś około naturalnego porodu - czasem może wspomaganego znieczuleniem oraz cesarka w uzasadnionych sprawach ("przypadkach" - jak to często się bardzo brzydko określa) ....


- kumbaja - 20-05-2007 12:21

i jako mezczyzna nigdy nie bedziesz wiedzial co to znaczy byc w ciazy i urodzic i byc w stanie pologu. jedynie mozesz o tym czytac, mozesz czytac doswiadczenia kobiet ktore przez to przeszly: kazda w inny sposob. nie rozumiem jak jakikolwiek facet moze wypowiadac sie na temat ciazy, porodu i pologu. nie rozumiem jakim prawem faceci maja decydowac o tym czy kobieta ma miec cc czy zzo?

ciaza nie jest choroba... gorzej! bylam w przeszlosci chora nie raz ale nic nie da sie porownac z mdlosciami jakie czylam cala ciaze! wymiotowalam do samego konca. przez pierwsze 3.5 miesiaca srednio 4 razy dziennie i raz w nocy (moj rekord to 9 razy na dobe a nastepnego dnia ledwo co chodzilam, dobrze ze mama przyjechala sie mna zajac bo pewnie bym w szpitalu wyladowala, bylam az przezroczysta). to jest okropne kiedy czlowiek czuje sie jakby mial zaraz wymiotowac NON STOP przez 3.5 miesiaca. nikt kto przez to nie przeszedl NIGDY tego nie zrozumie.

tak samo z porodem. rodzilam silami natury z lekka pomoca zzo (ktore dzialalo w sumie tylko godzine), pekniecie 2 stopnia, po porodzie zszywali mnie godzine. a uwazam ze porod mialam latwy w porownaniu z tym przez co przechodza niektore kobiety: mam tu na mysli porodu trwajace ponad dobe, komplikacje itp.

polog: przez 3 tyg nie moglam usiasc normalnie bo tak bolalo i przez to przestalam karmic piersia.

zyjemy w 21 wieku, biblie zmieniano juz pare razy, juz od dawien dawna operacje wykonuje sie przy znieczuleniu wiec czemu kobiety maja dalej sie meczyc? moze zamiast do dentysty bedziemy dalej do kowala chodzic? nawet u dentysty dostaje sie znieczulenie a takie borowanie zeba to w porownaniu z bolem porodowym lekki dotyk!!!

ale fakt jest taki ze kobiety nigdy nie mialy zbyt duzo do gadania, gdyby jednak faceci musieli przez to wszystko przechodzic to juz dawno byloly darmowe zzo, cc na zyczenie, lepsze zasilki i wspomagania dla ciezarnych i... ojcow.

mam nadzieje ze kiedys ujrzymy swiatlo! po to nam Bog dal ta Ziemie abysmy sobie ja orali jak kcemy dopoki nikogo nie krzywdzimy. a kogo krzywdzi darmowe zzo i cc na zyczenie???

dodam jeszcze ze do dzisiaj mam traume po-ciazowa a urodzilam w lutym tego roku w londynie.


- Offca - 20-05-2007 13:05

kumbaja napisał(a):zyjemy w 21 wieku, biblie zmieniano juz pare razy, juz od dawien dawna operacje wykonuje sie przy znieczuleniu wiec czemu kobiety maja dalej sie meczyc? moze zamiast do dentysty bedziemy dalej do kowala chodzic? nawet u dentysty dostaje sie znieczulenie a takie borowanie zeba to w porownaniu z bolem porodowym lekki dotyk!!!
Poczytaj ten temat dokładnie raz jeszcze, bo widzę, że tego nie zrobiłaś. Wyjeżdżasz z głupimi i bezpodstawnymi zarzutami.

Poza tym chciałabym zauważyć, że nie jesteś jedyną kobietą rodzącą na tym świecie i nie masz monopolu na to, żeby wmawiać każdemu jaka ta ciąża i poród są koszmarnym przeżyciem. Bo znam wiele kobiet, które takich problemów nie miały w ogóle.


- Scott - 20-05-2007 13:17

kumbaja napisał(a):i jako mezczyzna nigdy nie bedziesz wiedzial co to znaczy byc w ciazy i urodzic i byc w stanie pologu. jedynie mozesz o tym czytac, mozesz czytac doswiadczenia kobiet ktore przez to przeszly: kazda w inny sposob. nie rozumiem jak jakikolwiek facet moze wypowiadac sie na temat ciazy, porodu i pologu. nie rozumiem jakim prawem faceci maja decydowac o tym czy kobieta ma miec cc czy zzo?
Dużo kardiologów nigdy nie miało nawet zawału, a decydują o tym że komuś nawet rozruszniki wszczepią. :roll:

Chodzi o zdrowie, o przyszłość.

I przeczytaj sobie cały temat...


- kumbaja - 20-05-2007 13:25

Offca napisał(a):
kumbaja napisał(a):zyjemy w 21 wieku, biblie zmieniano juz pare razy, juz od dawien dawna operacje wykonuje sie przy znieczuleniu wiec czemu kobiety maja dalej sie meczyc? moze zamiast do dentysty bedziemy dalej do kowala chodzic? nawet u dentysty dostaje sie znieczulenie a takie borowanie zeba to w porownaniu z bolem porodowym lekki dotyk!!!
Poczytaj ten temat dokładnie raz jeszcze, bo widzę, że tego nie zrobiłaś. Wyjeżdżasz z głupimi i bezpodstawnymi zarzutami.

Poza tym chciałabym zauważyć, że nie jesteś jedyną kobietą rodzącą na tym świecie i nie masz monopolu na to, żeby wmawiać każdemu jaka ta ciąża i poród są koszmarnym przeżyciem. Bo znam wiele kobiet, które takich problemów nie miały w ogóle.

i chcialabym sie w tym malym gronie tych kobiet znalezc ale prawda jest jednak inna i wiekszosc kobiet odczuwa znaczne mdlosci. nikogo tu nie strasze i nikomu nic nie wmawiam, takie sa fakty. moze sama chcialabys sprobowac? nie wiem czy bylas kiedys w ciazy ale chyba nie bo pisalabys tu inaczej. pozdrawiam cie i zycze ci ze kiedy juz bedziesz w ciazy to bedziesz nalezec do tych co nie czuja mdlosci zadnych (czyli do ok 10% )


- Offca - 20-05-2007 13:36

kumbaja napisał(a):pozdrawiam cie i zycze ci ze kiedy juz bedziesz w ciazy to bedziesz nalezec do tych co nie czuja mdlosci zadnych (czyli do ok 10% )
Kochana, ja w sam raz nawet na to nie liczę. Mdłości będą na pewno. Ale nie robię z tego życiowej tragedii.


- kumbaja - 20-05-2007 13:39

Scott napisał(a):
kumbaja napisał(a):i jako mezczyzna nigdy nie bedziesz wiedzial co to znaczy byc w ciazy i urodzic i byc w stanie pologu. jedynie mozesz o tym czytac, mozesz czytac doswiadczenia kobiet ktore przez to przeszly: kazda w inny sposob. nie rozumiem jak jakikolwiek facet moze wypowiadac sie na temat ciazy, porodu i pologu. nie rozumiem jakim prawem faceci maja decydowac o tym czy kobieta ma miec cc czy zzo?
Dużo kardiologów nigdy nie miało nawet zawału, a decydują o tym że komuś nawet rozruszniki wszczepią. :roll:

Chodzi o zdrowie, o przyszłość.

I przeczytaj sobie cały temat...

kardiolog to lekarz, nie mam nic przeciwko ginekologom wypowiadajacym sie na temat bo maja wiedze. chodzi mi o politykow, ksiezy i innych ludzi co o ciazy i porodzie tyle wiedza ze az glowa boli.

temat przeczytalam, porod zeczywiscie nie jest bulka z maslem a obawa przed bolem nie jest glownym powodem wybierania przez kobiety cc.

[ Dodano: Nie 20 Maj, 2007 13:41 ]
Offca napisał(a):
kumbaja napisał(a):pozdrawiam cie i zycze ci ze kiedy juz bedziesz w ciazy to bedziesz nalezec do tych co nie czuja mdlosci zadnych (czyli do ok 10% )
Kochana, ja w sam raz nawet na to nie liczę. Mdłości będą na pewno. Ale nie robię z tego życiowej tragedii.

no to zycze powodzenia. latwo sie o tym czyta. :mrgreen:


- Scott - 20-05-2007 13:46

kumbaja napisał(a):Offca napisał/a:
kumbaja napisał/a:
pozdrawiam cie i zycze ci ze kiedy juz bedziesz w ciazy to bedziesz nalezec do tych co nie czuja mdlosci zadnych (czyli do ok 10% )

Kochana, ja w sam raz nawet na to nie liczę. Mdłości będą na pewno. Ale nie robię z tego życiowej tragedii.


no to zycze powodzenia. latwo sie o tym czyta.
Za to straszenie i narzekanie przychodzi widać jeszcze łatwiej. Na pewno to nie jest łatwe, to wie chyba każdy. Ale co w życiu jest łatwe, z całą pewnością nie jest łatwe to co dobre.


- kumbaja - 20-05-2007 14:01

Scott napisał(a):
kumbaja napisał(a):Offca napisał/a:
kumbaja napisał/a:
pozdrawiam cie i zycze ci ze kiedy juz bedziesz w ciazy to bedziesz nalezec do tych co nie czuja mdlosci zadnych (czyli do ok 10% )

Kochana, ja w sam raz nawet na to nie liczę. Mdłości będą na pewno. Ale nie robię z tego życiowej tragedii.


no to zycze powodzenia. latwo sie o tym czyta.
Za to straszenie i narzekanie przychodzi widać jeszcze łatwiej. Na pewno to nie jest łatwe, to wie chyba każdy. Ale co w życiu jest łatwe, z całą pewnością nie jest łatwe to co dobre.

sek w tym ze wlasnie nie kazdy wie ze to latwe nie jest. a w porownaniu z tym jak sie czulam to wcale nie narzekalam, teraz tez nie narzekam tylko chcialam sie podzielic z wami tym przez co przeszlam bo latwo nie bylo ale sie ciesze ze przez to przeszlam bo jestem silniejsza, wiecej wiem i mam szacunku do kobiet w ciazy i przede wszystkim mam cudownego slicznego synka! ciaze mialam super trudna, polog dosyc ciezki (nie bede moze juz opisywac bo znowu mnie o narzekanie posadzicie) ale za to porod uwazam mialam latwy wiec mi nie mow ze narzekam. wiele razy w ciazy szczegolnie na poczatku tak sie czulam ze po prostu chcialam umrzec! po ponad dwoch miesiacach nagle dostalam ataku: zaczelam plakac, krzyczec tak ze mnie cala dzielnica slyszala i tylko raz mi sie cos takiego zdarzylo. nikt mi kitu nie wcisnie ze narzekam albo ze narzekalam na samopoczucie a na pewno nie ktos kto w zyciu przez to nie przeszedl bo osoby ktore przez to przeszly wiedza o co chodzi i nigdy by nie powiedzialy ze narzekam. tylko nic nie wiedzacy na temat ludzie moga cos takiego powiedziec. narzekanie to by bylo gdyby to byl jakis bol glowy albo cos rownie glupiego ale mdlosci 24 godziny na dobe? na to sie nie da narzekac, nawet nie ma sie sily na to narzekac! a teraz kiedy mam sile to jezeli moj opis zostal odebrany jako narzekanie to bardzo mi przykro, nie taki mialam zamiar.

a jezeli kogos przestraszylam OPISYWANIEM tego co przezylam to jakim cudem ta osoba MA ZAMIAR KIEDYKOLWIEK ZAJSC W CIAZE SKORO STRACH DLA NIEJ CZYTAC O TYM?


- Offca - 20-05-2007 14:14

kumbaja napisał(a):narzekanie to by bylo gdyby to byl jakis bol glowy albo cos rownie glupiego ale mdlosci 24 godziny na dobe?
Czym są Twoje mdłości w porównaniu z poważnymi komplikacjami w czasie ciąży? Mojej przyjaciółki siostra lądowała niemal co tydzień w szpitalu w czasie ciąży. Dziecko miało urodzić się upośledzone. Ale mimo rokowań lekarzy urodził się zdrowy chłopiec, ma już 7 lat i jest nadzwyczaj inteligentny jak na swój wiek. Wszystkich wokoło zadziwia swoją bystrością.
Poza tym mdłości przez 24h na dobę to nie jest raczej normalne :krzywy: