Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Czy płód jest człowiekiemm, czy "zawiniątkiem"? - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Inne tematy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Wolne forum (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Czy płód jest człowiekiemm, czy "zawiniątkiem"? (/showthread.php?tid=2349)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


Czy płód jest człowiekiemm, czy "zawiniątkiem"? - Helmutt - 24-05-2007 07:59

http://wiadomosci.onet.pl/1412393,2677,2,kioskart.html

Co Wy na to? Czy są jakieś odp pargrafy KKK lub PK na opisane sytuacje?


- ddv - 24-05-2007 08:42

Przykre to wszystko ..
Daj Boże by się to zmieniło - i to możliwie jak najszybciej ...


- Helmutt - 24-05-2007 08:49

Przykre to jest. I postępowanie lekarzy i niektóych księży. Tyle jest teraz gadania o tym że "człowiek jest człowiekiem od poczęcia". Szkoda, że jest to jak widać w dużej części pusta paplanina...


- ddv - 24-05-2007 09:10

Zawsze się może zdarzyć niedouczony bądź upierdliwy ksiądz tak samo jak niedouczony bądź upierdliwy lekarz ...
Mam wrażenie, że tych "niedouczonych i/lub upierdliwych księży jest mniej niż takichże lekarzy - jednak to moje prywatne zdanie i prywatna opinia ..


- Ks.Marek - 24-05-2007 09:52

Komentarz pod artykułem napisał(a):Jestem księdzem
Bardzo proszę nie utożsamiać ignorancji dwóch - no może więcej... - księży z nauką Kościoła. Św. Tomasz pisał wyraźnie o zbawieniu dzieci nieochrzczonych!!! sporo lat upłynęło od tamtego czasu. Jeśli się zdarzy niedouczony ksiądz proszę nie wściekać sie na Kościół ale sprawę zbadać!! Jest Dziekan dekanatu, są ośrodki - centra duchowości (polecam Jezuitów choć wszędzie czarne owieczki się mogą zdarzyć). Jest internet w którym sa publikowane dokumenty Kościoła, jest wreszcie ks. biskup, odpowiedzialny za przekaz depozytu wiary Apostołów. Żaden bp takich bzdur o dzieciach nieochrzczonych nie wygaduje... nawet ci z mniejszym polotem inteligencji wiary. Współczję spotkania z niedouczonym kapłanem... ale to tylko niedouczony ksiądz... może jakaś amnezja, a może już starszy który zabrał się akurat za dzieło św. Augustyna i natrafił na kiepski fragment o dzieciach nieochrzczonych (tekst który nigdy nie stał się oficjalną nauką Kościoła). Jeśli takie coś ma miejsce jeśli nie macie odwagi albo siły skonfrontować się z nauką Kościoła w inny sposób zmieńcie udział w Kościele na sąsiednią parafię. Jezus się nie pomylił.. to my się mylimy. Trochę więcej pokoju w sercu i wiary w Jezusa... (oczywiście nie pomijam faktu, iż informacje medialne mogą być niezgodne z rzeczywistością - znam takie z autopsji - jednakowoż wykluczyć ich autentyczności też w tak niepewnym świecie jakim jest internet nie jestem w stanie - tym bardziej, że również z autopsji znam przypadki takiej ignorancji) pozdrawiam z pamięcią w modlitwie i z błogosławieństwem ks. Andrzej

~diec. katowicka, 24.05.2007 07:59



- Helmutt - 24-05-2007 10:20

Maruś, nikt się nie wścieka na kościół. Są niedouczeni, mało delikatni w takich sprawach księża ale nie można mówić że są reprezentatywni dla reszty.
Ale problem istnieje i chciałem zasięgnąc informacji o odniesieniu w KKK czy Prawie Kanonicznym jeśli chodzi o takie przypadki jak w linkowanym artykule


- Offca - 24-05-2007 11:45

ddv napisał(a):Zawsze się może zdarzyć niedouczony bądź upierdliwy ksiądz tak samo jak niedouczony bądź upierdliwy lekarz ...
A co jak ksiądz nie wierzy w szatana i egzorcyzmy? To też nie są pojedyńcze przypadki. A niby ksiądz :krzywy: Więc jeśli i w tym przypadku się ich kilku zdarza, to już dla mnie chyba nie jest zaskoczeniem.

Autor artykułu napisał(a):Problem w tym, że gdy rodzi się lub poroni dziecko przed upływem 22. tygodnia ciąży, szpitale nic nie wysyłają. Najczęściej twierdzą, że nic nie wiedzą o przepisach. – Wciąż udają, że te dzieci nie istnieją – zgodnie mówią członkowie Stowarzyszenia Rodziców po Poronieniu.
No żesz kurna, kiedyś się o to chyba z kempesem kłóciłam! A ten twardo, że do czegoś takiego nie dochodzi, że dzieci po poronieniach można normalnie pochować na cmentarzu itd. Jak widać chyba nie do końca! Moją siostrę też utylizowano :zmieszany:
Szok co się dzieje w tych szpitalach. Lekarze naprawdę czasem nie potrafią okazać empatii. Nie usprawiedliwia ich wcale to, że się już napatrzyli na takie rzeczy i że wcale takie widoki ich nie wzruszają.


- ddv - 24-05-2007 12:36

Offca napisał(a):A co jak ksiądz nie wierzy w szatana i egzorcyzmy? To też nie są pojedyńcze przypadki.
Bardzo słuszna uwaga - należałoby może i powiedzieć:
Offca napisał(a):A [bo to -ddv] niby ksiądz :krzywy:
- ja jednak uważam, ze to po prostu ksiądz niedouczony ... lub taki, który rozminął się z powołaniem .. :coo:
Cóż - zawsze sie takie 'perełki" zdarzają niezależnie od środowiska.. ;-)
PS - sorki że w fragment Twojej wypowiedzi wplotłem swój komentarz - wydaje mi się że na te sprawy mamy bardzo zbliżone poglądy ?


- kumbaja - 24-05-2007 13:29

nie moglam tego do konca przeczytac bo bym sie zaplakala. nie wyobrazam sobie cierpienia tych kobiet po stracie dziecka. Smutny


- Offca - 24-05-2007 13:35

ddv napisał(a):ja jednak uważam, ze to po prostu ksiądz niedouczony ...
Nie sądzę, żeby to było niedouczenie. Niedouczenie to brak wiedzy, a nie uważam, by na seminariach nie uczyli tak podstawowych rzeczy. O tym się mówi na okrągło, więc to nie jest niedouczenie, ale bardziej ignorancja i "olewka".

kumbaja napisał(a):nie wyobrazam sobie cierpienia tych kobiet po stracie dziecka. Smutny
Ja też nie. I tutaj właśnie duży problem leży w podejściu lekarzy. Jak już napisałam brakuje im przede wszystkim empatii i taktu. A myślę, że to rzecz niezbędna w tym zawodzie (ale i nie tylko w tym), gdzie ciągle trzeba stykać się z różnym cierpieniem, czy to z powodu choroby, czy straty kogoś bliskiego.


- Rachel - 24-05-2007 14:07

moja mama jak poroniła po raz trzeci, to lekarz w sposób jakby nic wielkiego się wydarzyło...pokazał mamie szczątki i stwierdził "o to Pani dziecko " ....moja mama była w takim stanie że trudno go wogóle opisać Smutny Wydaje mi się że każde utracone dziecko matka bardzo mocno przeżywa i żaden człowiek nie jest zdolny pocieszyć jej.


- mazik - 24-05-2007 14:50

Poprostu jak lekarze traktują takie coś to szkoda gadać, bo nawet nie ma słów aby opisać to. Niedość że matka utraciła dziecko to lekarz pokazuje je i z lekką ironią w głosie stwierdza
rachel napisał(a):"o to Pani dziecko "
no poprostu szczyt hamstwa :/ widać jak ludzie są niewrażliwi na drugiego cżłowieka. Tylko sie modlić o zmiany, bo niedługo każdy będzie traktował druga osobę jak przedmiot :evil:


- ddv - 24-05-2007 17:01

A wydawałoby się, że osoby tak wykształcone jak lekarze powinny mieć podstawy - jeżeli nie psychologii to przynajmniej taktu ... Smutny :/


- duszyczka - 24-05-2007 19:15

Niech tak ksiądz nie filozofuje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


- M. Ink. * - 24-05-2007 19:17

ddv, jesteś księdzem?
:roll2:
ciekawe czy Offca też jest księdzem :-k

jakby co, to ja deklaruję, że nie jestem; jestem tylko samozwańczym i nieprzejrzyście mrocznym inkwizytorem, nic więcej, naprawdę... 8-[