Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy płód jest człowiekiemm, czy "zawiniątkiem"?
Autor Wiadomość
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Czy płód jest człowiekiemm, czy "zawiniątkiem"?
http://wiadomosci.onet.pl/1412393,2677,2,kioskart.html

Co Wy na to? Czy są jakieś odp pargrafy KKK lub PK na opisane sytuacje?

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
24-05-2007 07:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Przykre to wszystko ..
Daj Boże by się to zmieniło - i to możliwie jak najszybciej ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
24-05-2007 08:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
Przykre to jest. I postępowanie lekarzy i niektóych księży. Tyle jest teraz gadania o tym że "człowiek jest człowiekiem od poczęcia". Szkoda, że jest to jak widać w dużej części pusta paplanina...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
24-05-2007 08:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
Zawsze się może zdarzyć niedouczony bądź upierdliwy ksiądz tak samo jak niedouczony bądź upierdliwy lekarz ...
Mam wrażenie, że tych "niedouczonych i/lub upierdliwych księży jest mniej niż takichże lekarzy - jednak to moje prywatne zdanie i prywatna opinia ..

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
24-05-2007 09:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Komentarz pod artykułem napisał(a):Jestem księdzem
Bardzo proszę nie utożsamiać ignorancji dwóch - no może więcej... - księży z nauką Kościoła. Św. Tomasz pisał wyraźnie o zbawieniu dzieci nieochrzczonych!!! sporo lat upłynęło od tamtego czasu. Jeśli się zdarzy niedouczony ksiądz proszę nie wściekać sie na Kościół ale sprawę zbadać!! Jest Dziekan dekanatu, są ośrodki - centra duchowości (polecam Jezuitów choć wszędzie czarne owieczki się mogą zdarzyć). Jest internet w którym sa publikowane dokumenty Kościoła, jest wreszcie ks. biskup, odpowiedzialny za przekaz depozytu wiary Apostołów. Żaden bp takich bzdur o dzieciach nieochrzczonych nie wygaduje... nawet ci z mniejszym polotem inteligencji wiary. Współczję spotkania z niedouczonym kapłanem... ale to tylko niedouczony ksiądz... może jakaś amnezja, a może już starszy który zabrał się akurat za dzieło św. Augustyna i natrafił na kiepski fragment o dzieciach nieochrzczonych (tekst który nigdy nie stał się oficjalną nauką Kościoła). Jeśli takie coś ma miejsce jeśli nie macie odwagi albo siły skonfrontować się z nauką Kościoła w inny sposób zmieńcie udział w Kościele na sąsiednią parafię. Jezus się nie pomylił.. to my się mylimy. Trochę więcej pokoju w sercu i wiary w Jezusa... (oczywiście nie pomijam faktu, iż informacje medialne mogą być niezgodne z rzeczywistością - znam takie z autopsji - jednakowoż wykluczyć ich autentyczności też w tak niepewnym świecie jakim jest internet nie jestem w stanie - tym bardziej, że również z autopsji znam przypadki takiej ignorancji) pozdrawiam z pamięcią w modlitwie i z błogosławieństwem ks. Andrzej

~diec. katowicka, 24.05.2007 07:59

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
24-05-2007 09:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
Maruś, nikt się nie wścieka na kościół. Są niedouczeni, mało delikatni w takich sprawach księża ale nie można mówić że są reprezentatywni dla reszty.
Ale problem istnieje i chciałem zasięgnąc informacji o odniesieniu w KKK czy Prawie Kanonicznym jeśli chodzi o takie przypadki jak w linkowanym artykule

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
24-05-2007 10:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
ddv napisał(a):Zawsze się może zdarzyć niedouczony bądź upierdliwy ksiądz tak samo jak niedouczony bądź upierdliwy lekarz ...
A co jak ksiądz nie wierzy w szatana i egzorcyzmy? To też nie są pojedyńcze przypadki. A niby ksiądz :krzywy: Więc jeśli i w tym przypadku się ich kilku zdarza, to już dla mnie chyba nie jest zaskoczeniem.

Autor artykułu napisał(a):Problem w tym, że gdy rodzi się lub poroni dziecko przed upływem 22. tygodnia ciąży, szpitale nic nie wysyłają. Najczęściej twierdzą, że nic nie wiedzą o przepisach. – Wciąż udają, że te dzieci nie istnieją – zgodnie mówią członkowie Stowarzyszenia Rodziców po Poronieniu.
No żesz kurna, kiedyś się o to chyba z kempesem kłóciłam! A ten twardo, że do czegoś takiego nie dochodzi, że dzieci po poronieniach można normalnie pochować na cmentarzu itd. Jak widać chyba nie do końca! Moją siostrę też utylizowano :zmieszany:
Szok co się dzieje w tych szpitalach. Lekarze naprawdę czasem nie potrafią okazać empatii. Nie usprawiedliwia ich wcale to, że się już napatrzyli na takie rzeczy i że wcale takie widoki ich nie wzruszają.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
24-05-2007 11:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
Offca napisał(a):A co jak ksiądz nie wierzy w szatana i egzorcyzmy? To też nie są pojedyńcze przypadki.
Bardzo słuszna uwaga - należałoby może i powiedzieć:
Offca napisał(a):A [bo to -ddv] niby ksiądz :krzywy:
- ja jednak uważam, ze to po prostu ksiądz niedouczony ... lub taki, który rozminął się z powołaniem .. :coo:
Cóż - zawsze sie takie 'perełki" zdarzają niezależnie od środowiska.. ;-)
PS - sorki że w fragment Twojej wypowiedzi wplotłem swój komentarz - wydaje mi się że na te sprawy mamy bardzo zbliżone poglądy ?

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
24-05-2007 12:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kumbaja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 226
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #9
 
nie moglam tego do konca przeczytac bo bym sie zaplakala. nie wyobrazam sobie cierpienia tych kobiet po stracie dziecka. Smutny

`I suggest we learn to love ourselves before it`s made illegal
when will we learn?
when will we change?
just in time tosee it all come down
those left standing will make millions
writing books on the way it should have been`
incubus
24-05-2007 13:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
ddv napisał(a):ja jednak uważam, ze to po prostu ksiądz niedouczony ...
Nie sądzę, żeby to było niedouczenie. Niedouczenie to brak wiedzy, a nie uważam, by na seminariach nie uczyli tak podstawowych rzeczy. O tym się mówi na okrągło, więc to nie jest niedouczenie, ale bardziej ignorancja i "olewka".

kumbaja napisał(a):nie wyobrazam sobie cierpienia tych kobiet po stracie dziecka. Smutny
Ja też nie. I tutaj właśnie duży problem leży w podejściu lekarzy. Jak już napisałam brakuje im przede wszystkim empatii i taktu. A myślę, że to rzecz niezbędna w tym zawodzie (ale i nie tylko w tym), gdzie ciągle trzeba stykać się z różnym cierpieniem, czy to z powodu choroby, czy straty kogoś bliskiego.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
24-05-2007 13:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
moja mama jak poroniła po raz trzeci, to lekarz w sposób jakby nic wielkiego się wydarzyło...pokazał mamie szczątki i stwierdził "o to Pani dziecko " ....moja mama była w takim stanie że trudno go wogóle opisać Smutny Wydaje mi się że każde utracone dziecko matka bardzo mocno przeżywa i żaden człowiek nie jest zdolny pocieszyć jej.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
24-05-2007 14:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mazik Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 260
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
Poprostu jak lekarze traktują takie coś to szkoda gadać, bo nawet nie ma słów aby opisać to. Niedość że matka utraciła dziecko to lekarz pokazuje je i z lekką ironią w głosie stwierdza
rachel napisał(a):"o to Pani dziecko "
no poprostu szczyt hamstwa :/ widać jak ludzie są niewrażliwi na drugiego cżłowieka. Tylko sie modlić o zmiany, bo niedługo każdy będzie traktował druga osobę jak przedmiot :evil:

Dziecko jest pieknem ludzkiego bytowania. Jest pieknem! Jezus potwierdzil to swoim postepowaniem. Badzmy wpatrzeni w piekno dziecka!
Jan Pawel II
24-05-2007 14:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #13
 
A wydawałoby się, że osoby tak wykształcone jak lekarze powinny mieć podstawy - jeżeli nie psychologii to przynajmniej taktu ... Smutny :/

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
24-05-2007 17:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #14
 
Niech tak ksiądz nie filozofuje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
24-05-2007 19:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #15
 
ddv, jesteś księdzem?
:roll2:
ciekawe czy Offca też jest księdzem :-k

jakby co, to ja deklaruję, że nie jestem; jestem tylko samozwańczym i nieprzejrzyście mrocznym inkwizytorem, nic więcej, naprawdę... 8-[

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
24-05-2007 19:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów