Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Mt 12, 46-50 - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Rozmyślania nad Pismem Świętym (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Biblia (/forumdisplay.php?fid=39)
+--- Wątek: Mt 12, 46-50 (/showthread.php?tid=2559)

Strony: 1 2


- Ks.Marek - 03-01-2008 23:05

mnich napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):Pełnić wolę Bożą, to odczytywać życzenia Pana Boga. To znaczy, odczytywać plany Pana Boga, jakie On ma względem nas. Jeden główny jest taki: Człowieku, pozwól, że ja cię zbawię.

A czy można poznać plany Boga?
No chyba , że Ty masz takie chody na górze...no to wtedy...

" Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, albowiem miłość względem Boga polega na spełnianiu Jego przykazań, a przykazania Jego nie są ciężkie. " 1Jana 5,3;

pozdro!
No very sorry, ale uważam, że wyraziłem się jasno: Człowieku, pozwól, że ja cię zbawię oto najważniejsze życzenie Pana Boga, które ma się spełnić.


- nieania - 04-01-2008 22:22

mnich napisał(a):A czy można poznać plany Boga?
Jeśli je obiawił, to co za problem?


- mnich - 05-01-2008 16:24

Cytat:nieania Jeśli je obiawił, to co za problem?

Tak, masz rację.Objawił nam zwłaszcza w Biblii.
Objawia nam również przez Kościół , ale także osobiście.Jednak w tym ostatnim przypadku nie wszyscy mogą rozeznać, jaka jest Jego wola.Nieraz ktoś potrzebuje wielu lat ,aby odkryć swoje powołanie życiowe.
Wiem natomiast, że ludzie boży,żyjący w ścisłej łączności z Bogiem,mogą odczytywać wolę Boga w najdrobniejszych sprawach.

Ksiądz Marek ma dlatego rację , i jako osoba duchowna,żyjąca blisko Boga może łatwiej tę wolę rozpoznać.Natomiast ludzie świeccy,często zabiegani z wieloma sprawami na głowie nie zawsze potrafią dobrze rozpoznać,jaka jest wola Pana Boga.

Księże Marku.Przpraszam za ostatni post i ton jakim się odniosłem do księdza...Była to jednak,tylko mała prowokacja.Zawsze byłem do księdza życzliwie nastawiony i bardzo księdza szanuję.

Pozdrawiam wszystkich, a zwłaszcza ks.Marka.
Szczęść Boże!


Re: Mt 12, 46-50 - miasto - 04-02-2008 20:20

Offca napisał(a):Czy to znaczy, że Matka Jezusa i Jego bracia nie pełnili woli Bożej? :-k

w tym akurat momencie - niewykluczone

w Ewangelii Marka mamy taką ciekawa sekwencję:
Mr 3:21-35
21. Gdy to posłyszeli Jego bliscy, wybrali się, żeby Go powstrzymać. Mówiili bowiem: Odszedł od zmysłów.
(....)
31. Tymczasem nadeszła Jego Matka i bracia i stojąc na dworze, posłali po Niego, aby Go przywołać.
32. Właśnie tłum ludzi siedział wokół Niego, gdy Mu powiedzieli: Oto Twoja Matka i bracia na dworze pytają się o Ciebie.
33. Odpowiedział im: Któż jest moją matką i /którzy/ są braćmi?
34. I spoglądając na siedzących dokoła Niego rzekł: Oto moja matka i moi bracia.
35. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką.



- Annnika - 04-02-2008 22:08

Służyli za to jako przykład - pełnili rolę w planie Bożym Język


- miasto - 05-02-2008 12:59

Annnika napisał(a):Służyli za to jako przykład - pełnili rolę w planie Bożym Język

no...


faraon też pełnił rolę... :mrgreen: