Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Spowiedź Online - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Nasza wiara (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Spowiedź Online (/showthread.php?tid=2582)

Strony: 1 2 3 4


- Vika - 08-02-2009 17:19

Zaciekawił mnie temat. Oczywiście też uważam spowiedz przez internet za bezsensowną,ale...........ja np. bardzo chętnie porozmawiałabym z kapłanem przez
telefon.Traktowałabym to jako przygowanie do dobrej spowiedzi.
Jakoś tak mam,że łatwiej wypowiedzieć mi się w rozmowie telefonicznej niż w bezpośrednim kontakcie. Był czas ,że dzwoniłam na bezpłatny telefon zaufania przy Caritas w dni kiedy był kapłan i często rozmowa trwała godzinę. Nie dość ,że było to
dla mnie ogromne wsparcie,ponieważ miałam powazne problemy w domu /choroba i różne związane z tym kłopoty/, to jeszcze była to w pewnym sensie katacheza, taki rachunek sumienia w żywym kontakcie z kapłanem.
Dziś ,znów gdy wszystko sie tak pogmatwało potrzeba mi takiego kontaktu.
Będę próbować. Na pewno nie zastapi nic spowiedzi "na żywo".


- nadinn - 08-02-2009 21:27

Witam Viko!
Ja tez uwazam ze spowiedz przez internet czy nawet telefon jest nie do przyjecia.
Od tego mamy Koscioly,konfesjonaly i tam jest autentyczne spotkanie z przebaczajacym
Jezusem. Natomiast telefonicznie owszem powinnismy przeprowadzic taka jak napisalas
wstepna rozmowe przygotowawcza.
Sama czesto dzwonie do Polski do ksiedza aby porozmawiac o problemach, ktore mnie
"mecza" i powiem ci, ze ogromne mam wsparcie duchowe, czy modlitewne, czesto z danym
ksiedzem sie wspolnie modlimy po zakonczeniu naszej rozmowy. Wiele ona mi daje,
dlatego Ciebie doskonale rozumie w kwesti romowy przez telefon.
Ale mam jedno pytanko: w Polsce sa zakonnicy, parafia przy parafi czy nie idzie sie umowic
na dana rozmowe np. do zakonu? Moze wtedy byloby ci lepiej przeprowadzic taka rozmowe.


- Vika - 08-02-2009 23:03

Cytat:Ale mam jedno pytanko: w Polsce sa zakonnicy, parafia przy parafi czy nie idzie sie umowic
na dana rozmowe np. do zakonu? Moze wtedy byloby ci lepiej przeprowadzic taka rozmowe.
_________________

Niestety,nie jest mi znana taka forma. Są natomiast telefony zaufania m.in. na Jasną Górę w Czestochowie. Ja natomiast miałam kontakt na telefon zaufania/bezpłatny-to istotne/ przy ówczesnym Radio Ave i Caritas w Radomiu.
Jestem niezmiernie wdzieczna kapłanom i katechetom,którzy poświęcili tyle czasu.
Nie poszedł na marne.Przeżyłam dzieki nim bardzo ciężki etap życia.

Pozdrawiam Nadinn.


- Ks.Marek - 11-02-2009 16:01

nadinn napisał(a):w Polsce sa zakonnicy, parafia przy parafi czy nie idzie sie umowic
na dana rozmowe np. do zakonu? Moze wtedy byloby ci lepiej przeprowadzic taka rozmowe.
Zawsze można zatelefonwać i oznajmić gotowość spotkania się na rozmowie, która ma zadecydować o dalszych losach życia. Jednak na pewno rozmowa telefoniczna nie może być zamiast realnej, twarzą w twarz.


spowiedź - szukacz - 18-02-2009 23:46

A jak się ma do tego spowiedź powszechna w Kościele Prawosławnym???
przecież Oni korzystają z tej samej Biblii??
wyznają Tego samego Boga??a może innego??
a może Ich Spowiedź jest nie ważna??

a Komunia???


Maciej


- Annnika - 18-02-2009 23:48

Może jeszcze tak z 15 pytań :?: i większość POZA TEMATEM :?:


- nordlys - 19-02-2009 01:45

Telefon, to niezastąpiona rzecz, Duży uśmiech
aby wyjaśnić naglące sprawy, gdy duchowny jest daleko, daleko ewentualnie ... jeszcze dalej (to wiedzą wszyscy praktykujący katoliccy emigranci z nad Wisły),
lub umówić się na spotkanie, aby przystąpić do spowiedzi świętej.


- Ks.Marek - 02-03-2009 12:00

szukacz napisał(a):A jak się ma do tego spowiedź powszechna w Kościele Prawosławnym???
To tylko formuła pokutna, podobnie jak w Kościele Katolickim. Taki akt żalu, uznania, że wszyscy jesteśmy słąbi i grzeszni więc potrzebujemy wsparcia łaską Bożą. Zapewniem, że w kościele prawosławnym jest taka sama spowiedź uszna jak i w KK


- konradmag1956ax - 06-03-2009 23:57

Ciekawe, a może by tak jeszcze ślub małżeństwa, ostatnie namaszczenie, komunie świętą na online. Jak mówiłem że zamiast prze kompa to wyspowiadam się w ogródku i porozmawiam z Panem Bogiem, szczerze będe żałował za popełnione grzechy to mnie rodzina wyśmiała a teraz proszę spowiedź przez internet. Ciekawe


- ghost - 07-03-2009 16:35

tak apropo.. Wczoraj byłem u spowiedzi i to było wspaniałe uczucie. Słowa które powiedział mi spowiednik, moja szczerość, bicie serca.. Lęk i strach..
Było strasznie, ale potem było jak w niebie..
Nie wyobrażam sobie takiego stanu poprzez komputer czy nawet telefon..


- nadinn - 07-03-2009 18:14

ghost napisał(a):Nie wyobrażam sobie takiego stanu poprzez komputer czy nawet telefon..

Ja tez nie, dobrze bynajmniej, ze do tego nie dojdzie, rozmowa przez telefon to co innego,
ale spowiedz, nie!