Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Ofiara złożona na ołtarzu Krzyża - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Nasza wiara (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Ofiara złożona na ołtarzu Krzyża (/showthread.php?tid=2773)

Strony: 1 2


- alus - 23-09-2007 10:02

Sakramenty i Kościół są drogą do zbawienia - jak już cytowałam S. Wyszyńskiego - tyle jest dróg do Boga ile jest ludzi.


- Kyllyan - 23-09-2007 15:54

Annnika napisał(a):Odkupienie miało miejsce 2000 lat temu w zaokrągleniu. Zbawienie - czyli przyjęcie tego daru - ma miejsce i może mieć miejsce od wtedy do zawsze Oczko - tak ja to rozumiem.
Cytat:Czy sakramenty i Kościół są potrzebne do zbawienia?
KKK napisał(a):15. Część druga Katechizmu wykłada, jak zbawienie Boże, dokonane raz na zawsze przez Jezusa Chrystusa i Ducha Świetego...



- Sivis Amariama - 23-09-2007 19:18

Cytat:Sakramenty i Kościół są drogą do zbawienia - jak już cytowałam S. Wyszyńskiego - tyle jest dróg do Boga ile jest ludzi.
To Jezus nie powiedział: "Ja jestem Drogą".. "Nikt nie przychodzi do Ojca jak tylko przeze Mnie"?

Jest więcej dróg do Boga?


- alus - 23-09-2007 22:04

Przeczytaj co mówi Konstytucja Dogmatyczna o Kościele o Ludzie Bożym i o "przyporządkowaniu do Ludu Bożego" a znajdziesz odpowiedź Uśmiech


- Sivis Amariama - 24-09-2007 02:12

a możesz mi to streścić? Bo jestem bardzo zajętym człowiekiem (i leniwym ;] )


- alus - 24-09-2007 12:22

Lenistwo jest grzechem głównym Uśmiech
Podam Ci link do streszczenia postanowień SWII
http://www.mateusz.pl/ksiazki/dszp/


- Dawid_Kalisz - 24-09-2007 13:06

Jest jedna droga do Boga, i to ta wąska, każda inna, z tych w waszym mniemaniu, że dla każdego inna droga, to jest zapewne ta szeroka.

Skoro tylko Jezus jest drogą to Jezus a nie 150 innych ludzi, świętych itd.


- alus - 24-09-2007 14:00

Czy ktoś mówi o 150 innych Duży uśmiech ....podałam link do nauki Kościoła w tej kwestii - przeczytaj co nieco..... Konstytucja Dogmatyczna o Kościele.