Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Off topic z Zakazu Czytania Biblii - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Inne tematy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Wolne forum (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Off topic z Zakazu Czytania Biblii (/showthread.php?tid=2847)

Strony: 1 2


RE: Off topic z Zakazu Czytania Biblii - Ks.Marek - 07-10-2007 22:08

heysel napisał(a):Obietnica węża jeszcze się nie wypełniła. Przynajmniej ja nie znam nikogo, kto by zszedł tak nisko. Jeżeli się mylę to chętnie poznam kogoś takiego.
Możesz to rozwinąć? Ciekawi mnie, co się kryje pod tym logicznym zapisem.


- heysel - 08-10-2007 00:03

Ks.Marek napisał(a):Możesz to rozwinąć? Ciekawi mnie, co się kryje pod tym logicznym zapisem.
To symbolika z Dragon Rouge.


- Ks.Marek - 08-10-2007 07:47

heysel napisał(a):To symbolika z Dragon Rouge.
Po raz kolejny ucieczka ze świata rzeczywistości...


- heysel - 08-10-2007 11:18

Ks.Marek napisał(a):Po raz kolejny ucieczka ze świata rzeczywistości...
Widać raczej nie masz szans zrozumieć satanisty ... Symbol nie musi oznaczać czegoś nierzeczywistego. A co oznacza to już wiele razy pisałem ...


- Ks.Marek - 08-10-2007 11:25

heysel napisał(a):Widać raczej nie masz szans zrozumieć satanisty ... Symbol nie musi oznaczać czegoś nierzeczywistego. A co oznacza to już wiele razy pisałem ...
A ty z kolei widze ciągle masz opór, by zrozumieć, iż depesronalizacja prowadzi do odrealnienia.


- heysel - 08-10-2007 11:47

Ks.Marek napisał(a):A ty z kolei widze ciągle masz opór, by zrozumieć, iż depesronalizacja prowadzi do odrealnienia.
A gdzie Ty tu masz depersonalizację ? Czytasz w ogóle to co jest napisane ?


- Ks.Marek - 08-10-2007 12:32

heysel napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):A ty z kolei widze ciągle masz opór, by zrozumieć, iż depesronalizacja prowadzi do odrealnienia.
A gdzie Ty tu masz depersonalizację ? Czytasz w ogóle to co jest napisane ?
Po prostu: piszesz o bajecznych, abstrakcyjnych historiach, uciekając od tego, co jest osobowe. Pisałem ci już o tym.


- heysel - 08-10-2007 13:31

Ks.Marek napisał(a):Po prostu: piszesz o bajecznych, abstrakcyjnych historiach, uciekając od tego, co jest osobowe. Pisałem ci już o tym.
W tym co tutaj pisałem nie ma nic z depersonalizacji. A co do panteizmu to już Ci pisałem, że jest to zabawka, wierzę bo lubię i sprawia mi to przyjemność.


- Ks.Marek - 08-10-2007 13:35

heysel napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):Po prostu: piszesz o bajecznych, abstrakcyjnych historiach, uciekając od tego, co jest osobowe. Pisałem ci już o tym.
W tym co tutaj pisałem nie ma nic z depersonalizacji. A co do panteizmu to już Ci pisałem, że jest to zabawka, wierzę bo lubię i sprawia mi to przyjemność.

1. Owszem jest i to bardzo dużo. Właściwie po całości nawet. Piszesz o czymś, co generalnie uwłacza człowiekowi jako bytowi indywidualnemu i myślącemu. Człowiek ma prawo wchodzić w relacje z osobą. Uwłacza mu ślepe posłuszeństwo "komuś" lub "czemuś".
2. Pogląd na świat nie może być zabawką. Bo świat to również człowiek. Biada temu, kto traktuje drugiego człowieka jako zabawkę właśnie.


- heysel - 08-10-2007 13:44

Ks.Marek napisał(a):Owszem jest i to bardzo dużo. Właściwie po całości nawet. Piszesz o czymś, co generalnie uwłacza człowiekowi jako bytowi indywidualnemu i myślącemu. Człowiek ma prawo wchodzić w relacje z osobą. Uwłacza mu ślepe posłuszeństwo "komuś" lub "czemuś".
Wskaż mi zdanie z moich postów w tym wątku, z którego wyciągasz takie wnioski.
Ks.Marek napisał(a):Pogląd na świat nie może być zabawką. Bo świat to również człowiek. Biada temu, kto traktuje drugiego człowieka jako zabawkę właśnie.
Czyli na nic się zdały moje tłumaczenia kiedy pisałem jaki jest mój obraz człowieka ? I o tym, że panteizm nie wpływa na mój obraz rzeczywistości ?


- Ks.Marek - 08-10-2007 13:50

heysel napisał(a):Wskaż mi zdanie z moich postów w tym wątku, z którego wyciągasz takie wnioski.
Wystarczy, że odwołam się do tych obrazów, które rysujesz w temacie o remoncie życia.
heysel napisał(a):Czyli na nic się zdały moje tłumaczenia kiedy pisałem jaki jest mój obraz człowieka ? I o tym, że panteizm nie wpływa na mój obraz rzeczywistości ?
Bajki pleciesz. Światopogląd, w myśl znaczenia swego, zdradza w mniejszym bądź większym stopniu to, jak postrzegam rzeczywistość wokół mnie oraz wyrażam to, co ona dla mnie znaczy.


- heysel - 08-10-2007 13:58

Ks.Marek napisał(a):Wystarczy, że odwołam się do tych obrazów, które rysujesz w temacie o remoncie życia.
To pisz od razu do czego się odwołujesz. Poza tym te obrazy to alegorie i trzeba mieć trochę pomyślunku aby je prawidłowo odczytać.
Ks.Marek napisał(a):Bajki pleciesz. Światopogląd, w myśl znaczenia swego, zdradza w mniejszym bądź większym stopniu to, jak postrzegam rzeczywistość wokół mnie oraz wyrażam to, co ona dla mnie znaczy.
To wróć sobie do naszych wcześniejszych dyskusji, jest tam napisane jak to możliwe aby panteizm był rozdzielony od mojego normalnego postrzegania rzeczywistości.


- Ks.Marek - 08-10-2007 14:20

heysel napisał(a):To wróć sobie do naszych wcześniejszych dyskusji, jest tam napisane jak to możliwe aby panteizm był rozdzielony od mojego normalnego postrzegania rzeczywistości.
Nie przypuszczam, byś był schizofrenikiem, ale wiedz, że to dziedziczne. Jeśli było gdzieś w rodzinie, to dbaj o siebie...


- heysel - 08-10-2007 14:23

Ks.Marek napisał(a):Nie przypuszczam, byś był schizofrenikiem, ale wiedz, że to dziedziczne. Jeśli było gdzieś w rodzinie, to dbaj o siebie...
Widzę, że to jedyna merytoryczna odpowiedź na jaką Cię stać ;P .


- Annnika - 08-10-2007 15:48

Ludki, wiem, że potraficie obaj naprawdę fajnie dyskutować, wiec zluzujcie lekko Język