Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Szok - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Inne tematy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Wolne forum (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Szok (/showthread.php?tid=2890)

Strony: 1 2


- ddv - 28-10-2007 10:57

Cóż - ja uważam że podwyżki im się nalezą - jednak w sytuacji jaka miała miejsce ostatnio ggy pieniądz przesłonił życie i zdrowie pacjentów należałoby w takich sytuacjach bezwarunkowo pozbawiać prawa do wykonywania zawodu.
Co do reszty :
Ostatnio doszło bowiem w kilku szpitalach do bardzo nieciekawej sytuacji gdy najwyraźniej ze względów czysto politycznych doszło do wygórowanych żądań finansowych posługując się obłudnie 'dobrem pacjenta" podczas gdy życie i zdrowie pacjentów zostało zagrożone.
W takich sytuacjach ja również dziwię się po części rządowi - ci lekarze którzy ze względów nagłych wysokich żądań finansowych narazili swoich pacjentów na niebezpieczeństwo powinni również zostać pozbawieni prawa do wykonywania zawodu za złamanie przysięgi Hipokratesa.
Powtarzam jeszcze raz - podwyżki lekarzom się należą.
Ale takie które służą poprawie losu tak lekarzy jak i pacjentów.
A nie wtedy gdy zdrowie i życie pacjenta jest mniej ważne od nagłych żądań iluśtam osób.
Ostatecznie - wybierając się na studia medyczne lub podpisując podanie o prace wiedzieli na co się decydują.


- motylek - 28-10-2007 19:36

nareszcie ktoś z kim mogę się przynajmniej w większości zgodzić,
nie zgodze się tylko z tym że należą sie im podwyżki, bo podwyżki powinien dostać cały naród (oczywiście w porównaniu do UE) więc i tak uważam że nie mają najgorzej


- ddv - 28-10-2007 19:58

Znam troszkę sytuację lekarzy - jest rzeczywiście dość nieciekawa.
Nie zapominajmy iż to w większości bardzo zdolni ludzie których system wypracowany chyba jeszcze w czasach PRLu niejako zmusił do brania łapówek lub wegetacji.
Porządny lekarz (z czego nie zdajemy sobie zwykle sprawy) żyje zwykle na granicy ubóstwa i/lub pada z przepracowania (o ile nie bierze łapówek).
Nie chciałbym by poczytano mi tych słów jako ochrony do "łapownictwa" - nie o to chodzi.
Zależy mi tylko na tym by w miarę rzetelnie -jak tylko potrafię - oddać istotę całej sprawy.
A to dlatego że istniejący jeszcze system jest naprawdę chory i wymaga naprawienia.
Jednak - naprawdę nie tymi metodami które widzieliśmy ostatnio ...
Próby naprawienia tego systemu podjął rząd premiera Buzka a pan Sośnierz stworzył najmocniejszą w Polsce "kasę chorych".
Po to by zostać oskarżonym o ... niegospodarność. :roll:
Wygląda mi to czasami na to że jakby komuś bardzo zależało na tym by tego stanu nie zmienić - jednak wykorzystuje się to w celach politycznych i/lub skłacania "przeciętnych" ludzi ze środowiskiem medycznym


- alus - 29-10-2007 00:38

Nie wiem czy rasowa czy mieszaniec Duży uśmiech ...ale wiem za to, że ksiądz nie czyta podanych linków.
Tam wyrażnie pisze, że lekarz udzielał pomocy kobiecie z krwotokiem...tak podało większość miediów.
Sprawę pierwszy "opisał" Fakt - tabloid, a powtórzył Dziennik...obie gazety wydawcy Axel...i wszystko jasne....koniecznie musi być news - bo z tego jest kasa....a że fakty nie do końca prawdziwe?....pryszcz.
Nie wolno uogólniać i traktować wg zasady p. Dorna - "pokaż lekarzu co masz w garażu"....ja podobnie do ddv znam lekarzy zapracowanych, którym się wcale nie przelewa.


- kumbaja - 07-11-2007 17:06

widze ze nie tylko na wyspach lekarze olewaja pacjentow.


- Polonium - 07-11-2007 17:41

Zgadzam się Kumbajo.Te procedery są możliwe wszędzie na świecie,tam gdzie człowiek gardzi człowiekiem.


- kumbaja - 07-11-2007 18:37

to jest naprawde tragiczne jak sluzba zdrowia traktuje chorego w anglii. przewaznie na wszsystko przepisuje sie paracetamol a czytalam z magazynie polonijnym cooltura o przypadku kiedy ciezarnej nie zostala udzielona od razu pomoc mimo iz ta krwawila i w wyniku olewactwa lekarzy biedaczka poronila.