Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Wstąpić czy nie ...??? - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Ewangelizacja (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Odnowa w Duchu Świętym (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Wstąpić czy nie ...??? (/showthread.php?tid=2892)

Strony: 1 2 3 4 5 6


Wstąpić czy nie ...??? - Maciek - 21-10-2007 19:31

Witam !

Piszę bo już od pewnego czasu biję się z myślami czy nie wstąpić do Odnowy... No i zaczyna się problem bo ja tak samemu, bez uprzedniego spytania się stu osobom co o tym myślą, decyzji nie podejmę Uśmiech no a jedni mówią że widzą mnie w Odnowie i że bym tam pasował a drudzy że broń Boże bo w głowie se namieszam :wink: no więc zwracam się do Was, specjalistów Duży uśmiech generalnie to mi najbardziej chodzi o pokorę...

PS. Wybaczcie że cały temat jest skoncentrowany na mnie ale nie potrafię tego inaczej ująć Szczęśliwy


- Tamciulam - 21-10-2007 19:36

powiem tyle...jak nie spróbujesz to nie będziesz wiedział xD 'wchodząc' tam nic nie tracisz, możesz tylko zyskać Duży uśmiech


- Ks.Marek - 21-10-2007 19:40

A mnie się zdaje, że wpierw trzeba się samodzielnego podejmowania decyzji nauczyć.


- Dunia - 22-10-2007 01:35

Maciek napisał(a):bez uprzedniego spytania się stu osobom co o tym myślą, decyzji nie podejmę


A co chcesz usłyszeć "tak"wstąp albo "nie" nie wstępuj. Ty sam musisz podjąć tą decyzje. Jeśli tak jak napisałeś "bijesz się z myślami" to najlepiej będzie jak wstąpisz i sam zobaczysz. Jak poczujesz, że to nie jest to... zapewne bez żadnych problemów będziesz mógł "wyjść" stamtąd. Po prostu zrezygnować :!:


- sasankja - 22-10-2007 08:21

popieram - wystąpić zawsze można, jak nie sprawdzisz nie będziesz wiedzieć, a pewne sprawy najlepiej widzieć od środka - wtedy można się przekonać czy prawdą jest to co piszą ludzie na forach i do czego namawiają Oczko


- czarek - 22-10-2007 10:16

Maciek, a Ty jesteś z tej Wrześni koło Gniezna?? :hm:
Jest tam jakaś wspólnota Odnowy "na miejscu"??Bo nic mi nie wiadomo...

A tak bardziej do Twojego pytania... Spytaj się o to BogaUśmiech To będzie najprostsze i najlepsze rozwiązanie. xD


- Maciek - 22-10-2007 18:18

noo kolo Gniezna Uśmiech jest jedna ale dla starych babc i chcialem w Gnieznie zobaczyc raz nawet bylem na Mszy w kosciele Franciszkanow na rynku OUśmiech

[ Dodano: Pon 22 Paź, 2007 18:22 ]
i wiecie co? mysle, ze jestem za kiepski na odnowe... pewnie od razu pojawilaby sie we mnie pycha ze co to nie ja :roll: a to przeciez nie ja tak naprawde tylko On :jupi:


- Tatt - 22-10-2007 19:10

A czemu bycie w Odnowie ma budzić pychę? Nie rozumiem... :-k


- Maciek - 22-10-2007 19:19

no mysle ze to taka jedna z powazniejszych pulapek :? nie wiem moze sie myle


- Tamciulam - 22-10-2007 20:05

Bycie w Odnowie nie powinno budzić pychy Duży uśmiech tzn nie znam człowieka, który będąc w Odnowie byłby pyszny xD


- Tatt - 22-10-2007 21:18

Myślę, że w każdej wspólnocie, jakiego typu by ona nie była, jest groźba, że ktoś stanie się pyszny, bo będzie myślał, że jest w ten sposób lepszy itp. ale to grozi WSZĘDZIE... Odnowa nie ma monopolu na pychę Język


- ddv - 23-10-2007 00:49

Spróbuj a jak masz jakieś wątpliwości to zawsze możesz spróbować coś innego.
Ja sądzę, że nawet i lepiej jeżeli przyjrzysz się kilku ruchom i wybierzesz dla siebie coś najodpowiedniejszego.


- Ks.Marek - 23-10-2007 07:54

Tamciulam napisał(a):tzn nie znam człowieka, który będąc w Odnowie byłby pyszny
A ja owszem, znam takowych i to nie mało.


- sasankja - 23-10-2007 08:15

ja też niestety znam takich ludzi - patrzą na siebie i mówią: jestem doskonale ukształtowany przez wspólnotę, moja sądy są jedynie trafne, wszyscy inni błądzą ale ja ic nawrócę....
niestety.. ale to przecież nie jest reguła


- Maciek - 23-10-2007 11:22

no regułą nie jest, ale tez nie sa to rzadkie przypadki i to szczerze mowiac troche zniecheca... mysle ze macie racje ze trzeba sie najlepiej samemu przekonac zobacze jak to tam jest w Gnieznie i Poznaniu :wink: