Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Życzenia dla Forumowiczów - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Pogaduchy na LUZIE (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Hyde Park (/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Wątek: Życzenia dla Forumowiczów (/showthread.php?tid=3056)



Życzenia dla Forumowiczów - Ks.Marek - 22-12-2007 21:48

„Kiedy tam przebywali, nadszedł dla Maryi czas rozwiązania. Porodziła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie” (Łk 2,6–7).




Bóg się rodzi, moc truchleje,
Pan niebiosów obnażony!
Ogień krzepnie, blask ciemnieje,
Ma granice Nieskończony!
Wzgardzony, okryty chwałą,
Śmiertelny, Król nad wiekami!
A Słowo Ciałem się stało
I mieszkało między nami.


Bezbronne i Niewinne Dziecię, Syn Boży został nam dany. Nie towarzyszyły Mu 2000 lat temu fajerwerki i splendory. Spotkał się raczej z odrzuceniem, brakiem zainteresowania „pobożnych” i „prawych” według Prawa. Okazuje się, iż historia kołem się toczy. „Wielkich” z czasów Pana z „Wielkimi” tego świata łączy zawsze to samo – ja i moje. Wdzięczność, radość bycia dla kogoś – to sprawy zajmujące serca wielu na dużo dalszym planie.

My, którzy zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej, zasłuchani w Ewangelię Narodzenia, wspólnie kolędując przy Wigilijnym stole – nie jesteśmy z „tego świata”. Ale też z niego nie uciekamy. Dzieląc się białym chlebem wigilijnego opłatka, pojednani z Bogiem, jednamy się z naszymi bliskimi, życzymy sobie, by Bóg był z nami, by rodził się Chrystus w naszych sercach przez cały rok.

Oto Pan Jezus nowo nam narodzony nieustannie obdarza nas mocą i siłą, byśmy realizować mogli posłanie zawarte w Liście do Diogeneta:

"Aby wyrazić to jednym słowem: chrześcijanie są w świecie w taki sposób, jak dusza jest w ciele. Jak dusza jest obecna w każdej cząstce ciała, tak chrześcijanie są rozsiani po różnych miastach świata. Dusza mieszka w ciele, ale nie pochodzi z ciała: także i chrześcijanie mieszkają w świecie, ale nie pochodzą ze świata. Dusza niewidzialna jest zamknięta w widzialnym ciele, także i chrześcijanie wiadomo, że są w świecie, ale ich pobożność pozostaje niewidzialna.”

Życzenia odnoszą się do życia.
Niech Dziecię Boże darzy Cię, Drogi mi Adresacie, łaską i siłą, byś o każdym czasie i w każdej porze był TEOFOROS – niosący Boga.

Ksiądz Marek


- Anuszka - 23-12-2007 23:10

Ks.Marek napisał(a):Niech Dziecię Boże darzy Cię, Drogi mi Adresacie, łaską i siłą, byś o każdym czasie i w każdej porze był TEOFOROS – niosący Boga.

Ksiądz Marek

Dziękuję za życzenia , ja życzę Księdzu Spokojnych radosnych Świat Bożego Narodzenia Uśmiech
http://www.poee.yoyo.pl/oplatek/?od=Anienka


- sasankja - 24-12-2007 09:48

Idą Święta. Pora zrobić jakieś wyjątkowe świństwo złu :!:

czego Wam z serca życzę Uśmiech


- Polonium - 24-12-2007 11:39

Dziękuję za życzenia przede wszystkim księdzu Markowi i Tobie Sasankjo też.

Offtopic: Fajne to sformułowanie: "zrobić jakieś wyjątkowe świństwo złu"czyli np. zaufać nadziei wbrew nadziei czy pojednać się tam,gdzie to po ludzku niemożliwe np.w Iraku. A może by tak przez te trzy dni tj. 24 - 26 XII powstrzymać się od sądzenia innych i szukania wrogów, może by tak włączyć nawet rozgłośnię z Torunia i dostrzec w niej plusy. Każdy niech coś fajnego wymyśli.


- duszyczka - 24-12-2007 17:09

ja tez bardzo dziekuje za zyczenie Oczko


- ewangelizacjapl - 25-12-2007 23:21

Błogosławionych i spokojnych Świąt dla wszystkich!

Zapraszamy do obejrzenia w wolnym czasie jasełek w wykonaniu Franciszkanów oraz życzeń

http://www.ewangelizacja.pl/szopka-franciszkanie-2007-krakow/

A może ktoś ma zdjęcia swojej szopki?

jezeli tak to proszę o @ na avicena@gmail.com


- mazik - 30-12-2007 19:15

A ja wszystkim na nadchodzący Nowy Rok 2008 życzę szczęścia (co kolwiek oznacza to dla każdego z osobna) oraz błogosławienstwa Pana


- Tamciulam - 30-12-2007 20:42

ja sie dołaczam do Mazika Oczko


- piano - 31-12-2007 17:04

[center]Wszystkiego najlepszego,
Wszelkiej pomyślności,
oraz spełnienia
najskrytszych marzeń
w nadchodzącym
Nowym Roku 2008
życzy Wam - Sara
[/center]

[center][Obrazek: nowyrokbn4.png][/center]