Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
"Strach"-książka, która wstrząśnie Polską - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Chrześcijanie w Internecie (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Ciekawe Tematy (/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Wątek: "Strach"-książka, która wstrząśnie Polską (/showthread.php?tid=3100)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


- Ks.Marek - 14-01-2008 02:10

M. Ink. * napisał(a):to ciągłe i nachalne wmawianie Polakom antysemityzmu
to tylko zwykły, prymitywny antypolonizm
I to przeżyjemy, podobnie jak i wiele innych spraw. Poza tym: kto ma media ten rządzi. I świetną robotę robi Grzegorz Górny w >>Demonie Południa<<


- Helmutt - 14-01-2008 10:45

Znowu będą medialne pyskówki, niech to....


- alus - 22-01-2008 22:49

Oglądaliście wczoraj (21.01.2008, TVN24 relacja na zywo) debatę z p. Grossem w Kielcach?.....merytoryczne, faktograficzne wypowiedzi mieszkańców Kielc i przyznanie w końcu przez p. Grossa, że i wśród Żydów byli także łotrzy i oprawcy.


- meritus - 22-01-2008 23:39

nie lubię wysiadywać pod gniazdem i czekać aż mi ptak narobi na głowę żeby tylko wyszło jaki cham z niego


- Ks.Marek - 22-01-2008 23:46

Az cztery dychy ta szmira, zbiór inwektyw na Polaków kosztuje...
A ks. Zalewski podszedł do sprawy taniej, 19.90 płaciłem za jego bucher....


- Rachel - 23-01-2008 00:05

Ks.Marek napisał(a):A ks. Zalewski podszedł do sprawy taniej, 19.90 płaciłem za jego bucher....
a ja nic, mam w formie elektronicznej.

A odnośnie ksiązki "Strach" to sama okładka odstrasza. A tereściowo, to szkoda słów.
Ale zaskoczyło mnie, ze stwiedził
alus napisał(a):że i wśród Żydów byli także łotrzy i oprawcy.
.

Niedawno poznałam Rosjankę, która ma korzenie żydowsko-polsko-rosyjskie. I interesuje ją holocaust, tylko aby pośród tylu książek wiedziała to można wybrać iprzeczytać, aby poznać prawdę a nie zakłamanie.


- alus - 23-01-2008 00:16

Jednym słowem nie oglądaliście...szkoda, żałujcie Smutny ....jestem dumna z postawy i godności mieszkańców mojego miasta, którzy wykazali to w dyskusji =D> =D> ....to naprawdę bardzo dobra lekcja partiotyzmu.
meritus - uciekanie nie zawsze jest najlepszym wyjściem.
Ja książki nie czytałam i nie zamierzam czytać, ale owa dyskusja mogłaby stanowić materiał do nauki dla młodych.
Rachel - gdy przytoczono nazwiska, fakty, daty podłego, okrutnego zachowania Żydów wobec Polaków po wojnie - tych ukrywanych przez Polaków i tych, którzy przyszli z Armią Czerwoną i stanowili sztab UB w Kielcach, p. Gross nie mógł przeczyć oczywistym faktom.


- Rachel - 23-01-2008 00:19

alus napisał(a):Jednym słowem nie oglądaliście...szkoda, żałujcie
Niestety, ale w akademiku , w swoim pokoju to mam tylko kompa a TV brak.


- Ks.Marek - 23-01-2008 00:46

alus napisał(a):Rachel - gdy przytoczono nazwiska, fakty, daty podłego, okrutnego zachowania Żydów wobec Polaków po wojnie - tych ukrywanych przez Polaków i tych, którzy przyszli z Armią Czerwoną i stanowili sztab UB w Kielcach, p. Gross nie mógł przeczyć oczywistym faktom.
No i chwała Panu za taki stan rzeczy! Żałuję, że widziałem tego materiału, ale po prostu o nim nie wiedziałem. Może niebawem pojawi się w sieci...
...chociażby stenogram Duży uśmiech


- Rachel - 23-01-2008 00:50

alus napisał(a):Rachel - gdy przytoczono nazwiska, fakty, daty podłego, okrutnego zachowania Żydów wobec Polaków po wojnie - tych ukrywanych przez Polaków i tych, którzy przyszli z Armią Czerwoną i stanowili sztab UB w Kielcach, p. Gross nie mógł przeczyć oczywistym faktom.
Napewno ciekwe i dobrze zrobione przedstawienie faktów w odpowiednim świetle.
P.Gross raczej tworzy własną historię na rzecz własnej kieszeni a nie dla pokazania prawdy.


- alus - 23-01-2008 14:46

W nawiązaniu do manipulacji:
- TVN24 relacjonował dyskusję "na żywo" - komercyjna telewizja - a publiczna, która ponoć ma "misję", żaden z 3 kanałów nie relacjonował, ani nie retransmitował....przypadek?
- inna manipulacja - na spotkanie wybrano najmnieszą salkę jaka można było wybrac w Kielcach - raptem może zmieścić się ok 300 osób.
A w Kielcach jest kilka nowoczesnych, przestronnych sal, gdzie mogło pomieścic się setki ludzi.
Nie sądzę, aby decyzję podjęli lokalni organizatorzy - raczej p. Gross nie chciał stawić czoła większemu audytorium.
Bo z przyczyn oczywistych zainteresowanie w Kielcach było ogromne.
Efekt taki, że na spotkanie, które rozpoczęło się o godz. 18, ludzie z Kielc i woj. świętokrzyskiego o godz 16 zajmowali miejsca, a i tak 2/3 albo 3/4 odeszło z kwitkiem. Ludzie stali w zagęszczeniu jak przysłowiowe śledzie w beczce.
- p. Gross wywodził jak cenne jest każde życie ludzkie i to motywowało go do napisania książki.
Na ten argument padło z sali pytanie do p. Grossa czym wyjaśnia fakt, że w momencie mordu w Kielcach, UB - padły konkretne nazwiska osób pochodzenia żydowskiego stanowiących dowóctwo UB w Kielcach - nie podjęło żadnych działań aby rozgonić tłum i uratować Żydów.
P. Gross znalazł proste wyjaśnienie - bali się o swoje życie świadomi antysemityzmu kielczan.
Na to dictum padła konkretna argumentacja - czemu się bali...
- otóż w małej wiosce pod Kielcami - Ciepielowie, rodzina ukrywała Żydów. Po wejściu armii sowieckiej, jeden z uratowanych Żydów wstąpił do UB i zadenuncjował owa rodzinę, która go ukrywała i sąsiadów, jako tych, którzy współpracowali z Niemcami i wydawali Żydów.
Efektem fałszywego oskarżenia był najazd na wieś UB i NKWD, podczas pacyfikacji wsi zginęło kilka osób a kilka wywieziono do mordowni ubeckich, i nigdy nie powrócili do domów.
Na co p. Gross nie zaprzeczył faktowi - podsumował tylko, że "wśród Żydów byli także łotrzy i oprawcy.
Ale w książce "Strach" przypadku z Ciepielowa nie opisał, choć był mu znany......zatem książka to horrendalan manipulacja.


- Rachel - 23-01-2008 14:55

Ja dziś jeszcze przeczytałam Felieton odnosnie tej kwestii.

a oprócz tej dyskusji "na zywo",kielczanie w jakiś sposób bronią się przed słowną napaścią p.Grossa?


- Helmutt - 23-01-2008 14:56

Pan Gross wtyka kij w mrowisko, rozjątrza rany, które dzięki takim jak on czy jego adwersarze - nigdy się już chyba nie zagoją.
Jestem zniesmaczony, odcinam się od tego.


- alus - 23-01-2008 17:01

Od pomówień nie da się obronić...są w Kielcach historycy, humaniści, którzy od lat zbierają materiały o pogromie, wydają opracowania, książki - prof. Żak. ks. Śledzianowski, Prof. Meducki (nie pamiętam wszystkich nazwisk).
Władze miasta i społeczność miasta corocznie obchodzi rocznicę pogromu, wzniesiono tablice, pomnik pamięci pomordowanych. W uroczystościach biorą udział przedstawiciele gmin żydowskich, przedstawiciele państwa Izrael.
Cóż można więcej uczynić?...nieprzekonanych i "udawadniających" swoje tezy trudno przekonać, że błądzą i nie mają patentu na prawdę.
Nota bene - za mord odbył się po 7 dniach "proces sądowy" - 11 lipca, tego dnia zapadł wyrok śmierci i następnego dnia został wykonanych - rozstrzelano 9 osób.
Następne wyroki to długoletnie więzienia.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pogrom_kielecki
Kielce i okolice za pogrom dostawały cięgi do lat 70-tych...za Żydów, odwet za bardzo liczny udział społeczności w walce z faszystami w jednostkach AK, BCh.
Dopiero gdy I sekretarzem PZPR został E. Gierek, który odunął od władzy centralnej mnóstwo ludzi pochodzenia żydowskiego, kielecczyzna złapała oddech....napłynęły jakieś pieniądze, zaczęły się inwestycje...bo do tego czasu Kielce wyglądały jak "kleryków" Żeromskiego.


- Rachel - 23-01-2008 17:04

W sprawie pogromu kileckiego jest wiele niejasności i do tego wskazujących, że to było czynione pod patronatem ZSRR.