Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Stany Zjednoczone i Meksyk. - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Pogaduchy na LUZIE (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Nasze zainteresowania :) (/forumdisplay.php?fid=40)
+--- Wątek: Stany Zjednoczone i Meksyk. (/showthread.php?tid=3200)

Strony: 1 2


Stany Zjednoczone i Meksyk. - Polonium - 31-01-2008 17:00

Zapraszam do wypowiedzi na temat, co Was interesuje w USA i Meksyku. Może na początek dam coś o stanie Oklhoma w USA.

Tu jest sto lat z historii Oklahomy. Taki filmik z podkładem muzycznym.
http://www.youtube.com/watch?v=mTMTv2NdG8k


- nieania - 31-01-2008 17:06

usunąć!!


- Annnika - 31-01-2008 17:18

Jakoś nie widzę przyszłości tego tematu... równie dobrze moglibyśmy napisać 1 256 883 tematów o każdym innym miejscu na mapie...


- PS - 31-01-2008 17:23

mam wrażenie, że Polonium chwali się, że jest/będzie/mieszka w Ameryce i chce mieć pewność, że wszyscy o tym będą wiedzieć. Prawdopodobnie zaraz posypią się posty co on to nie widzial w Ameryce.
Mam tylko jedno skojarzenie z Polonium - Mariusz Max Colonco, oh yeah!


- Rachel - 31-01-2008 17:34

Jest dwa razy ten sam wątek.

PS, jakbyś mnie znał , byś coś podobnego napisał o mnie jak napisałeś o Polonium .
Nie jest to objaw chwalenia się czy coś podobnego, tylko chce dzielić się swymi zainteresowaniami. A przecież to nic złego.


- Polonium - 22-01-2009 23:44

Wybrali Obamę. Powtarzał przysięgę dwa razy i co dalej ? Dalej nie wiadomo. Potrzeba kilku lat by zobaczyć co ten wybór dał. Popierałem Sarah Palin, a teraz zobaczy się co zrobi dla USA Obama. Ważne są czyny, a nie tylko słowa.


- kredka198 - 23-01-2009 00:47

nie byłam w Ameryce wiec nie mogę odpowiedziec na pytania ankiety...ba ja nawet na Ukrainie nie byłam a mieszkam 100km od Język heheeh
podoba mi się krajobraz Kanadyjskich lasów (z filmów wiem jak wyglądają) i chciałabym się tam kiedyś znaleźć


- Helmutt - 23-01-2009 08:35

Polonium napisał(a):Wybrali Obamę. Powtarzał przysięgę dwa razy i co dalej ? Dalej nie wiadomo. Potrzeba kilku lat by zobaczyć co ten wybór dał. Popierałem Sarah Palin, a teraz zobaczy się co zrobi dla USA Obama. Ważne są czyny, a nie tylko słowa.
No tak. Bush dużo gadał, obiecywał nam "złote góry" za udział w wojnie w Iraku - i co? I pstro. Fakt, że czarnoskóry prezydent to dla niektórych południowców szok w trampkach, więc jak mogą starają się go zdyskredytować - a to że miał ojczyma, a to, że to a to że tamto - wreszcie, że na drugie ma Hussein, więc ma coś wspólnego z terrorystami Uśmiech - to tak jakby biskupa Alfonsa Nossola oskarżac o stręczycielstwo bo ma na imię Alfons Duży uśmiech


- Polonium - 23-01-2009 13:17

Kredka198 napisała :
Cytat:podoba mi się krajobraz Kanadyjskich lasów (z filmów wiem jak wyglądają) i chciałabym się tam kiedyś znaleźć

Tu się też zgodzę. Zieleń kanadyjskich świerków zwłaszcza na tle zorzy polarnej wygląda pięknie.


- kredka198 - 23-01-2009 15:23

oUśmiech ,a podobno Amerykanie nie lubią Kanady jak i samych Kanadyjczyków


- Polonium - 23-01-2009 18:50

kredka198 napisał(a):oUśmiech ,a podobno Amerykanie nie lubią Kanady jak i samych Kanadyjczyków

Chodzi tu o to, że Kanada sceptycznie podchodzi do kwestii amerykanizacji gospodarki i to może sprzyjać postawie niechęci ze strony Amerykanów.

Inna kwestia rodząca spory już w samych USA - w Ameryce wciąż istnieją stereotypy rasowe biali - czarni, co zauważyłem odwiedzając forum Oklahomy. Te stereotypy widać było tuż przed wyborami zwłaszcza.

Zresztą w odniesieniu do Obamy były krytyczne oceny także w związku z jego podejściem do kwestii życia poczętego, co już przed wyborami rodziło liczne protesty i teraz znów o nich niestety głośno, więc nie jest wcale dobrze z polityką Obamy. Popierałem więc McCain'a i Sarah Palin do skutku, bo uważałem ich za odpowiednich do rządzenia w US.


- kredka198 - 24-01-2009 00:06

Polonium napisał(a):polityką Obamy. Popierałem więc McCain'a i Sarah Palin
... szczerze nie interesuje sie polityka w Polsce tez nie i nie wiem jakie ma poglady Obama-ale chcetnie sie dowiem co on ma do życia poczetago


- Polonium - 24-01-2009 12:36

kredka198 napisał(a):
Polonium napisał(a):polityką Obamy. Popierałem więc McCain'a i Sarah Palin
... szczerze nie interesuje sie polityka w Polsce tez nie i nie wiem jakie ma poglady Obama-ale chcetnie sie dowiem co on ma do życia poczetago

Dąży niestety do legalizacji aborcji, a to nie zapowiada niczego dobrego. Ale czy można się czegoś dobrego po lewicy spodziewać. W Polsce za czasów SLD (też lewica) mało brakowało, a też coś podobnego by wprowadzono. Na szczęście zabrakło głosów.

A najlepiej to do każdego polityka podchodzić sceptycznie i nie ufać im zbytnio niezależnie od tego, czy są z prawej, czy z lewej strony, czy też w centrum. Wystarczy polityki w wątku, bo za bardzo oddalimy się od tematu.


- kredka198 - 24-01-2009 20:31

ok, dzieki za odpowiedz .


- Helmutt - 26-01-2009 08:50

Polonium napisał(a):Popierałem więc McCain'a i Sarah Palin do skutku, bo uważałem ich za odpowiednich do rządzenia w US.
Nie obraź się, ale przypomina to nieco wybór "mniejszego zła". W przypadku zwycięstwa McCaina czy Palin - mielibyśmy dokładną powtórkę z Busha, (no może tylko prezydent by był inteligentniejszy - bo Bush to taki amerykański "Kaczyński" - też głupi jak szczotka) - czyli agresję, hipokryzję, bezkompromisowość i kłamstwa przysłonięte z lekka słowami o patriotyźmie, Bogu i wszystkich świętych. Czyli nihil novi sub sole - popieranie wielkich korporacji, milczące przyzwolenie na rasizm, morderstwa polityczne, dalsze zbrodnie w Iraku, Afganistanie i kto wie, kogo by jeszcze pojechali "wyzwalać" od dóbr doczesnych...

Co do Obamy - na razie czekam. Politycy mają to do siebie, że tuż przed i tuż po kampanii gadają jak nakręceni. Co dalej - czas pokaże...