Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Dewocjonalia oraz elemety liturgiczne - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Pozostałe (/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Dewocjonalia oraz elemety liturgiczne (/showthread.php?tid=3250)

Strony: 1 2 3 4


- alus - 19-02-2008 14:08

"Nie trzeba tam być"...chyba się jednak myliszUśmiech
Przejście po dróżkach w Kalwarii Zebrzydowskiej - 6 km w ciagu kilku godzin, od kapliczki do kapliczki.
Na dróżkach idziemy wraz z Maryja i Jezusem, towarzysząc w drodze krzyżowej....odmawiając Drogę Krzyżową, Różaniec. Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Uczestniczenie w 3 dniowym nabożeństwie Wniebowzięcia NMP.
Dla mnie Kalwaria Zebrzydowska to kawałek nieba na ziemi :aniol: ....nie potrafiłabym zrezygnować z pielgrzymowania tam co 2-3 lata Smutny
http://www.kalwaria.eu/
Kiczowatych dewocjonali nie kupuję i nikt nie nie nagabuje aby kupować.


- Rachel - 19-02-2008 14:18

W Kalwarii mój znajomy jest w zakonie Uśmiech i tak ma pracę taką ,że sprzedaje dewocjinalia [jedyniem, że coś się zmieniło] Uśmiech

Jak byłam kilka dni w Gietrzwałdzie , ale nie z powodu Sakturium...i przez ten czas indywidualnych dni skupienia, można rzec że zbliżyłam sie do Boga Uśmiech

alus napisał(a):wraz z Maryja i Jezusem
zapewne uznasz, że się czepiam...ale dlaczego w pierwszej kolejności piszesz Maryja a póxniej Jezus :-s


- alus - 19-02-2008 14:53

Dlaczego??? bez powodu ...może dlatego, że jest to Sankuarium Maryjne i mimochodem taka kolejność, choć w pierwszy dzień - piątek pielgrzymuje się dróżkami Jezusa a w sobotę Maryi :aniol:
Kiosk Bernardynów w klasztosze oferuje bardzo dobre pozycje książkowe (wiele ksiązek właśnie zakupiłam w Kalwarii)....choć kiczowatych świecidełek też nie barkuje Duży uśmiech


- Rachel - 19-02-2008 15:07

alus napisał(a):Kiosk Bernardynów w klasztosze oferuje bardzo dobre pozycje książkowe (wiele ksiązek właśnie zakupiłam w Kalwarii)....choć kiczowatych świecidełek też nie barkuje
wierzę na słowo, gdyż niegdy nie byłam w Kalwarii :mrgreen:


- nieania - 19-02-2008 15:44

Jasne, że to nie to samo.... ale jak nie ma się mozliwoći, czasu itp. itd.


Dewocjonalia - aga - 14-05-2008 11:42

Ja mam pytanie odnośnie przedmiotów poświęconych, które są zbierane przez nas w domach, a które niekoniecznie chce się składować. Co robi się z takimi rzeczami, bo tak normalnie to wyrzucić nie można? Na przykład co zrobić ze stosem niepotrzebnych obrazków, z wodą święconą w kilku naczyniach? i różnymi innymi rzeczami? albo co zrobić z medalikami do niczego się nie nadającymi oprócz schowania do szuflady? Czy jest na to jakiś pomysł?


- Ks.Marek - 14-05-2008 11:54

Jest. Ale powiem jaki dopiero po szkole Duży uśmiech


- Gosia - 14-05-2008 12:15

Słyszałam, że rzeczy poświęcone można jedynie palić..


- aga - 14-05-2008 12:16

Gosia napisał(a):Słyszałam, że rzeczy poświęcone można jedynie palić..

No ja też niby słyszałam, no ale co, stary różaniec do pieca wrzucisz :?


- Gosia - 14-05-2008 12:31

Tak podobno się robi, że poświęcone rzeczy i dewocjonalia tylko w ogień.. Ks. Marek napewno coś więcej napisze o tym.


- Ks.Marek - 14-05-2008 15:20

Zniszczony różaniec, wieloletnia woda święcona
Zniszczone krzyże, krzyżyki - wpierw warto zastanowić się, czy ich nie da się naprawić ich. Zawsze jest to wartość historyczna, pamiątka rodzinna, etc.
Jeśli jednak nie, to można zanieść na cmentarz i zostawić na grobie, na którym nie ma żadnego znaku chrześcijańskiego
Obrazki zaś warto oddać np do "Desy" lub antykwariatu; ewentualnie spalić je.


- aga - 14-05-2008 15:26

Dzięki Księże Przytulanie , to ja Tobie daję "pomógł" Uśmiech


- Sivis Amariama - 14-05-2008 16:07

co do "Desa"?


- aga - 14-05-2008 16:10

Sivis Amariama napisał(a):co do "Desa"?

Do Desy :wink: Oni skupują dzieła sztuki. To obrazków religijnych tam się pozbywasz, jak Ci niepotrzebne, Sivis.


- Gosia - 14-05-2008 16:11

To nie jest przypadkiem dom aukcyjny? (dzieła sztuki, antyki) etc.?