Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Najbardziej kiczowata polska muzyka - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Inne tematy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Ankiety (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- Wątek: Najbardziej kiczowata polska muzyka (/showthread.php?tid=3484)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


- Ks.Marek - 14-10-2008 22:11

PS napisał(a):a co miało być na dyskotece? a co ma być w oborze jak nie gnój?
Oj, nie, nie.
Byłem podczas jednego z Dni Edukacji Narodowej w klubie nocnym z nauczycielami. Tam był klimat!
Jade, Tanita Tikkaram, Sinnead O`Connor, Vaya con Dios, Snap, i takie podobne rytmy. Jednak nie przypominam sobie nic polskiego z tamtych czasów. :diabelek:


- nordlys - 15-10-2008 03:03

PS napisał(a):Są to przemyślane teksty dla nastolatek, które są buntownicze i w ogóle anty-porządek-światowy itd (sry za generalizowanie na podstawie 80% populacji). Taka Doda mówi do nich: "Jestem z Tobą, cokolwiek (głupiego byś nie zrobiła)"

Nie jestem nastolatką, więc pewnie dlatego :wink: nie utożsamiam się z Dodą. Ale podobnie jak _aguś, uważam, że teksty jej piosenek coś znaczą(może trzeba je przeczytać bez słuchania i oglądania Dody, bo jej kształty i ruchy zbyt pobudzają wyobraźnię), ma ładną barwę głosu, poza tym ma mocny głos. Jest b. inteligentną istotą, a jej poza ciągłego szokowania widzów chyba działa. Myślę jednak, że z taką inteligencją, stać ją na więcej.

Co do kiczu, to oddaję głos na Piaska i Stachurskyego. Ale nie wiem jak to się robi, więc proszę "zagłosować" za mnie.

Rubika lubię. Przy okazji krytyki jego utworów, przypomniało mi się, jak pewna osoba po wyjściu z koncertu organowego klasyków tej muzyki, w znamienitej lipskiej filharmonii Gewandhaus, powiedziała:
z całego koncertu najbardziej podobał mi się "odwracacz" nut. :mrgreen:

Poza tym, zauważyłam dziwne zjawisko w tym temacie, tzn.: młodzież krytykuje młodzież wg babcinej zasady "jaka ta dzisiejsza młodzież jest" i zastanawiam się, czy powodem nie jest przypadkiem ogólna nerwica w polskim społeczeństwie.


- Daniela - 15-10-2008 06:43

Muzyka należy do działu kultura i wypadałoby jakiś poziom przedstawiać.
Co przedstawia sobą Doda? chyba daje naukowcom dowody na to, że człowiek pochodzi od małpy;p Jej krzyk, pisk, śmiech, jest nieobliczalna ( w jakimś programie oblała szklanką wody dziennikarza ). To jest wzór? za co podziwiać?.
Nasza młodzież - nie mozna generalizować, ale część z nich nastawiona jest beszczelnie na rozrywkę, zapatrzona w media i zdanie koleżków z podwórka.
Dwuznaczne teksty dody, które cytują małe dzieci ( reklamuje lody Koral ), prowokuje i na tym trzepie kasę, jeżeli ktoś taki ma reprezentowac polską scenę muzyczną, to mizernie widzę przyszlość naszego kraju w tej dziedzinie.
Był kiedyś taki program "Polskie ZOO" - ukłony dla Marcina Wolskiego.


- Helmutt - 15-10-2008 06:58

Ks.Marek napisał(a):Byłem podczas jednego z Dni Edukacji Narodowej w klubie nocnym z nauczycielami. Tam był klimat!
Jade, Tanita Tikkaram, Sinnead O`Connor, Vaya con Dios, Snap, i takie podobne rytmy. Jednak nie przypominam sobie nic polskiego z tamtych czasów. :diabelek:
Z takich dyskotekowych to np. Papa Dance, Krzysztof Antkowiak. No ale ten czas to rozkwit polskiego rocka, po którym już nie ma śladu. Gdyby nie Kult i Vader to w ogóle możnaby mówić, że rock w Polsce to słowo z obcego języka.


- _aguś - 16-10-2008 18:28

No apropo tej generalizacji...
Jednak wsród młodzieży są osoby które słuchają na przykład poezji śpiewanej...
Pod budą, SDM, Na bani.
osobiście preferuje tylko pod budą.. nie wiem czemu Język
A pink floyd albo ACDC słucham.. jak jestem wkurzona na coś...
taki sposób na odstresowanie sie po prostu Duży uśmiech
a jak chce sie skupić...
to najczęściej:
Metallica "Nothing else matters" (CUDO!!!)
Lionel Richie "Hello"
Joanna Kaszta "Dłoń"
Sting "Shape of my heart"
Chris Burgh "lady in red"
A jeśli chodzi o Kombi... wole sie nie wypowiadać...
jakoś nie toleruje ich...
nie mam na to arg. po prostu.. nie lubie. mój głos nalezy do nich
Gosia A.?
No przepraszam...
ten jej niby śpiew mi przypomina zwykłe wycie do księżyca...


- klapciu - 16-10-2008 19:23

Polecam Dire Straits Uśmiech Cudeńko Uśmiech


- Helmutt - 17-10-2008 07:13

kłapciu napisał(a):Polecam Dire Straits Uśmiech Cudeńko Uśmiech
No. Ale ja wolę jakoś Knopflera solo - szczególnie płyta "Golden Heart" - niesamowita.


- _aguś - 17-10-2008 15:03

Zapomniałam jeszcze o zespole Dżem..
Klasyka...
ale wróćmy do tematu ;D


- duszyczka - 17-10-2008 17:01

Dżem jest super :Czerwony jak cegła: jest super xD No i ArashOczko No jest muza


- Ks.Marek - 17-10-2008 21:05

A co powiecie na kapelkę

Pogodno

oraz

Akurat :?:


- duszyczka - 17-10-2008 21:16

Ks.Marek napisał(a):Pogodno

oraz

Akurat :?:

Co to??


- klapciu - 17-10-2008 22:16

Słuchałam, nawet nie jest złe Duży uśmiech


- Ks.Marek - 17-10-2008 22:21

duszyczka napisał(a):Co to??
http://korffosa.wrzuta.pl/audio/figZbbZXks/pogodno_-_usmiech_sie


- klapciu - 17-10-2008 23:40

A co sądzicie o reggae? Np Est West Rockers albo Izrael? Polecam, mega pozytywne przesłanie Uśmiech


- Ks.Marek - 17-10-2008 23:45

kłapciu napisał(a):A co sądzicie o reggae?
Inner Circle i Bad Boys \Duży uśmiech/