Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Najbardziej kiczowata polska muzyka - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Inne tematy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Ankiety (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- Wątek: Najbardziej kiczowata polska muzyka (/showthread.php?tid=3484)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


- duszyczka - 18-10-2008 00:06

FAJNE KŁAPCIUOczko


- klapciu - 18-10-2008 12:04

Ks.Marek napisał(a):
kłapciu napisał(a):A co sądzicie o reggae?
Inner Circle i Bad Boys \Duży uśmiech/

Zdecydowanie wolę polskie regae Uśmiech


- bashca - 29-04-2009 07:07

Moim zdaniem wszytskie piosenki Rubika są na jedno kopyto, melodia podobna, schemat (chórki, obowiązkowo klaskanie, czy coś )
A u Dody mi nie pasuje jej charakter,jest masakryczna, ale jej muzyka nie jest złą.Trzeba umieć odróżnić jedno od drugiego Oczko


- Helmutt - 29-04-2009 09:36

bashca napisał(a):Moim zdaniem wszytskie piosenki Rubika są na jedno kopyto, melodia podobna, schemat (chórki, obowiązkowo klaskanie, czy coś )
Bo ta muzyka to jest kicz, imitacja muzyki poważnej. Jeśli juz chcecie koniecznie posłuchac cos wybitnego to włączcie Chopina, Mozarta (Requiem - miodzio!), Brahmsa czy Rachmaninowa - ale na wszystkie walkirie z Valhalli - nie Pana Róbika!. Daję głowę, że gdyby Pan Piotr nie podpierał się religijnymi motywami i nie robił z siebie świętoszka przed mediami to pies z kulawą nogą by nie chcial tego słuchać, no ale wiadomo, co jakiś czas Pani Piotr "machnie" w odpowiednia rocznicę jakąś monumentalna "Sonatę Janopawłodrugą" z chórami anielskimi, klaskaniem, klepaniem się po tyłkach i fajerwerkami - i już się lud podnieca. Gdyby jeszcze tylko było czym...

Cytat:A u Dody mi nie pasuje jej charakter,jest masakryczna, ale jej muzyka nie jest złą.Trzeba umieć odróżnić jedno od drugiego Oczko
Typowy poprawny technicznie pop-rock jakiego wszędzie pełno z tekstami na poziomie 2 kl. gimnazjum. Nic wielkiego, szczególnie, że Dodzia nadrabia głównie pokazywaniem dupy i cycków. Bez tychże atrybutów niczym by się owo "zjawisko" nie wyrózniało.


- bashca - 30-04-2009 15:54

Helmutt napisał(a):Jeśli juz chcecie koniecznie posłuchac cos wybitnego to włączcie Chopina

Genialny jest walc a -moll Szopena Duży uśmiech Byłam tak zdesperowana,że w szkole wypożyczyłam sobie nuty i sie go nauczyłam... tylko później mój brat mi gwizdnął nuty, i grał non stop w domu i wszyscy mieli już dosyć cudownego walcu a - mol Szopena 8-[
:roll2:


- Fils - 05-05-2009 01:02

Cytat:Na tronie kicz-ziomal powinien/nna usiąść:
1. Feel
2. Rubik
3. Grechuta


- nordlys - 05-05-2009 10:55

Czy uważacie, że piosenka Fountainheads Circles z 2003:
http://www.youtube.com/watch?v=cFa47VI4pVI&feature=related
lub
http://www.youtube.com/watch?v=NSpZA9YFOlQ&feature=related
jest kiczem? Mi ta piosenka podoba się, niezależnie od tego KTO ją wykonuje. Akurat tą wykonała też Doda pod tytułem "To jest to" w 2007r.:
http://www.youtube.com/watch?v=H0sEI2M91s0&feature=related

Poza tym, jeśli ktoś jest zdobywcą Platynowej Płyty i występuje w Sopocie naprawdę nic sobą nie reprezentuje pod względem muzycznym? :roll:

Ocena nie tylko świadczy o ocenianym, ale i o oceniającym, szczególnie, gdy weźmie się poprawkę na "katolickie" światopoglady oceniajacego.

p.s.
powyższe nie oznacza, że popieram zachowania jakichkolwiek artystów (w tym Madonny-lubię jej utwory
np. ten: http://www.youtube.com/watch?v=dlpvQLQL-j0
ale nie wszystkie), wykraczajacych poza dobry smak i kulturę osobistą.


- Helmutt - 05-05-2009 12:41

nordlys napisał(a):Poza tym, jeśli ktoś jest zdobywcą Platynowej Płyty i występuje w Sopocie naprawdę nic sobą nie reprezentuje pod względem muzycznym? :roll:
Festiwal w Sopocie już od dawna zszedł do poziomu "zjadaczy MTV", tam nie wygrywają utalentowani tylko popularni lub ci, co mają silne "plecy". Nie wiem, który Ty jestes rocznik, ale pamiętasz Sopot "za komuny" i jego renomę? I kto tam wystepował? A "Sopot" dziś?
To, że Dodzia dostała coś tam kiedyś tam w Sopocie nie znaczy, że "wielką artystką jest". Podtrzymuję to co napisałem wcześniej - gdyby nie eksponowanie silikonu na każdym kroku, krzykliwe i chamskie usposobienie i tabloidowy serial "Doda + Radzio" - już dawno Doda zeszłaby "w niszę".
Zobacz, tak szumnie zapowiadano "wielką trasę koncertową po USA" - i co? I zagrała CAŁE DWA koncerty dla polonii (resztę czasu wygrzewała silikon na plaży), z tego co mi wiadomo to frekwencja była dośc niska mimo tanich biletów. PODOBNO tez prowadziła rozmowy z właścicielem Playboya co do sesji na rozkładówce (jakby jej było mało), ale znając mentalnośc tego zboczonego starucha to pewnie za sesję musiałaby się, że tak powiem, "schylić po mydło" Uśmiech

Jej muzyka to dobry technicznie pop-rock (obecnie z coraz większą dawka popu a mniejsza rocka) z prostymi tekstami. Niestety, kobieta "poleciała" w rejony tabloidowo-plotkarskie, a na tym daleko nie zajedzie.


- nordlys - 05-05-2009 12:59

szczerze pisząc, już dawno nie ogladałam Sopotu; skoro tak piszesz ...

Jedno jest pewne, podoba mi się rzeczowa krytyka Duży uśmiech
tzn. na temat, a nie ogólnikowe slogany wrzucajace wszystko i wszystkich do jednego wora.


- Helmutt - 05-05-2009 13:06

nordlys napisał(a):szczerze pisząc, już dawno nie ogladałam Sopotu; skoro tak piszesz ...
Niczym się to obecnie nie rózni od chał typu "top trendy", "opole" czy "superjedynki" lub inne "fryderyki". Efekciarstwo, fajerwerki, kicz i Magda Mołek.

Co do Dody - byłoby całkiem fajnie gdyby skupiła się na muzyce. Tymczasem w jej zyciu jak widac tej muzyki coraz mniej a coraz więcej historii typu "romanse", "rozstania", "tajemniczy brunet", "miała majtki czy nie miała?" i tym podone robienie ze swojego najbardziej intymnego życia ogólnopolskiego spektaklu. To plus dziwkarski sposób bycia - odrzuca mnie od niej i wszystkim co z nią związane na kilometr. Nie szanują takich ludzi.
Chociaż ona to i tak jest jednostką wybitną, Einsteinem - przy takich wyrąbanych w kosmos dziwadłach jak niejaka Jolanta R... Uśmiech


- bashca - 11-05-2009 17:14

Helmutt napisał(a):plus dziwkarski sposób bycia - odrzuca mnie od niej i wszystkim co z nią związane na kilometr.
Ale niestety, teraz w mediach jest głośno o tym kto taki styl życia prowadzi... Ludzie którzy pisza naprawde niezłą muzykę np Anna Maria Jopek, jest o niej co chwilę w gazetach? :zmieszany:
Wnosek?? media rozkręcaja nie tyle dobrą muzykę, ile to co ludzie kupią :|


- Myszkunia - 11-05-2009 19:47

Helmutt napisał(a):Co do Dody - byłoby całkiem fajnie gdyby skupiła się na muzyce. Tymczasem w jej zyciu jak widac tej muzyki coraz mniej a coraz więcej historii typu "romanse", "rozstania", "tajemniczy brunet", "miała majtki czy nie miała?" i tym podone robienie ze swojego najbardziej intymnego życia ogólnopolskiego spektaklu. To plus dziwkarski sposób bycia - odrzuca mnie od niej i wszystkim co z nią związane na kilometr. Nie szanują takich ludzi.
Mhmmm... mówiono,ze to jej image...ale wynika z tego, co się pisze,ze jej to bardzo pasuje...czyli jednak ona TAKA jest., niestety...
bashca napisał(a):Ale niestety, teraz w mediach jest głośno o tym kto taki styl życia prowadzi... Ludzie którzy pisza naprawde niezłą muzykę np Anna Maria Jopek, jest o niej co chwilę w gazetach?
Wnosek?? media rozkręcaja nie tyle dobrą muzykę, ile to co ludzie kupią
Tak, masz rację.
Skłonnośc ludzi do plotkowania i, nie ukrywajmy, nuda, prowadzą do tego,ze kupuje sie takie dziwne historyjki...


- Helmutt - 20-05-2009 09:58

Media lansują tych "co lansować trzeba" - z takich lub innych powodów (bo wytwórnia kasę zapłaciła, bo ma wpływowego tatusia, bo - z przeproszeniem - dała d... komu trzeba itp.). Od zawsze w sumie tak było ale nigdy w takim stopniu jak obecnie.
Dziś megagwiazdą zostaje Jola R,, która nic w sumie nie robi (ba, sama dokładnie nie orientuje się dlaczego jest na szczycie) z wyjątkiem epatowania nieograniczoną głupotą. No ale ma rzesze fanów, pokazuje się w TV..... ja to sobie tłumacze tak, że nawet na dawnych dworach królewskich była potrzeba zatrudniania błaznów Oczko


- Fils - 25-05-2009 20:48

Pink Floyd !? Dlaczego :-s?


- duszyczka - 12-11-2009 13:21

Doda prowadzi w naszym rankingu a wygrała MTV . Cyba jej nie doceniamy.