Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Paolo Coelho - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Kultura (/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Wątek: Paolo Coelho (/showthread.php?tid=368)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Paolo Coelho - zielony - 11-03-2005 14:36

Czy znacie książki Paolo Coelho (np. Alchemik, Piata góra, Demon i panna Prym, Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam, Podręcznik wojownika światła itp.)? Co o nich sądzicie?


- Ania86 - 11-03-2005 23:36

Ja czytałam tylko Alchemika i podręcznik. Te książki sa piekne poruszają to co tkwi kazdym w nas, wyczulają na pewne sprawy, a wszystko w tej wspaniałej takemniczej atmosferze.


- GMS - 14-03-2005 15:35

Czytałam je wszystkie i jeszcze inne tego autora są ciekawe i dobrze je się czyta, ale kiedyś napisałam coś na ten temat na Katoliku i dostałam za to burę , bo prawdopodobnie to nie jest filozofia chrześcijańska, ale może wypowie sie na ten temat ktoś bardziej zorientowany w tym temacie


- Jólka - 22-03-2005 00:21

ja przeczytalam wszystkie wczesniejsze ksiazki przed pielgrzymem... podobaly mi sie... poza tym spotkanie z Paulo Coelho na zywo wspominam bardzo milo... sympatyczny gosc Oczko


- Ravenloff - 22-03-2005 00:29

Ja przeczytałem tylko "Alchemika" i muszę przyznać, że książka mi się podobała.


- Karola - 26-04-2005 15:13

My czytaliśmy fragmenty "Pielgrzyma" na pielgrzymce, ja przeczytałam "Weronika postanawia umrzeć" polecam!!


- inis - 26-04-2005 20:45

A ja czytałam "Pielgrzyma" i "Demona i pannę Prym".
Podobały mi się obie, ale czasami to już faktycznie nie wiedziałam co o nich myśleć. :? W "Pielgrzymie" były opisywane pewne ćwiczenia (kto czytał to wie) i trochę zdziwiło mnie to, że moja koleżanka je wykonywała, a właściwie próbowała wykonywać. Co prawda z czystej ciekawości - żeby się przekonać jak to jest i czy to rzeczywiście "działa". :|
Poza tym "Pielgrzym" niesie ze sobą jakieś przesłanie: "to, co jest niezwykłe, znajduje się na drodze zwykłych ludzi". :mrgreen:


- Daven - 29-04-2005 10:47

Czytałem Alchemika, Piątą Górę i Podręcznik Wojownika Światła - uważam że to czystej klasy kicz: same ogólniki pseudofilozoficzne jak "szczęście jest blisko", "podążaj za głosem serca", "nie poddawaj się losowi" itp. Zupełnie nie rozumiem tego szumu wokół Coelho (na szczęście już przebrzmiał). Niby o czymś pisał, o jakichś wyborach, o spełnianiu marzeń itp. ale człowiek przeczyta jedną, dwie książki i orientuje się, że ani odrobinę nie stał się mądrzejszy, bo dzieła te tylko powtarzają oczywiste prawdy i pouczenia.


- Offca - 29-04-2005 13:03

Niby prawda, ale wielu ludzi lubi być stale o tym przekonywana na nowo...


- Lola - 29-04-2005 16:32

po tych wszystkich pochwałach powstaje pytanie: dlaczego Paulo Coelho okrzyknięto prorokiem New Age?????!!!!!!!!!!!!!!!???????????????


- Grig - 29-05-2005 19:53

Książki Coelho czyta się szybko i łatwo. Nie są napisane skomplikowanym językiem, ale zawierają wiele treści i prawd, które są po prostu... piękne Duży uśmiech Nie zawsze są prawdziwe, ale pozwalają marzyć.

Niestety wiele spraw przedstawionych jest jako proste - nawrócenie, zrozumienei swoich błędów przez bohaterów itp następuje za szybko, np. w "Weronika postanawia umrzeć" bohaterka przeżyła naprawdę ogromną zmianę, ale czasami wydawała się ona zbyt gwałtowna. Ale za to opis szpitala - genialny (Coelho jak sam pisał, był w szpitalu psychiatrycznym 2 lub 3 razy, jako pacjent :| )

Natomiast "11 minut" nie polecam osobom młodszym, bądź o małej wiedzy w zakresie erotyki, gdyż taki czytelnik mógłby wyrobić sobie trochę niewłaściwe zdanie Uśmiech

Z książek Coelha tych przetłumaczonych na j. polski nie czytałem jeszcze Pielgrzyma, Piątej Góry i Zahir (od kilku dni w sprzedaży).

Jeśli jest ktoś chętny, mogę na maila podesłać wszystkie ebooki, poza Zahirem 8)


- Aydamusek - 06-09-2005 13:34

Chciałbym przestrzec przed Coello - to wilk w owczej skórze. Sweriw http://www.kulty.info wydał na jego temat nawet książkę omawiającą w jaki sposób posługując sięróznymi elementami chrześcijaństwa zniważa je , obraża i atakuje przemycajac rózne elementy magiczne i okultystyczne. Zachęcam do zapoznania siez kilkoma artykułami o nim np. w mooim serwisie. Facet dobrze się maskuje i udaje przyjaciela, ale tak napreawdę przyswieca mu co innego. Niebezpieczny jest o tyle, ze jest sławny oraz że my katolicy znamy słąbo naszą włąsna wiarę.


- Moria - 14-09-2005 06:43

http://www.kulty.info/art/508

Pozdrawiam


- kasieńka88 - 15-12-2006 18:10

Jakiś rok temu moja 6 lat starsza siostra cioteczna powiedziała, że jestem za mała na książki tego pisarza :zmieszany: (no ale ona zawsze lubiła się wymądrzać).
W sumie to przez pewnie czas nawet miałam ochotę sięgnąć po jakąś pozycję książkową tego autora, ale odniosłam wrażenie po przekartkowywaniu i opiniach innych, że to filozofowanie i teoretyczne porady w stylu jak żyć. Jakoś wolałabym przeczytać coś spójnego, trafiającego do serca... No ale może te książki takie są, nie znam się, bo w końcu nie czytałam, a sugeruję się w tym momencie tylko opinią innych.


- Rachel - 16-12-2006 01:33

Czytałam kilka książek Cohela, ale osobiście nie przypadły mi do gustu. Jest to pewnego rodzaju mieszanka ....