Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
kalendarz z nagimi kapłanami - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Inne tematy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Wolne forum (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: kalendarz z nagimi kapłanami (/showthread.php?tid=3763)

Strony: 1 2


kalendarz z nagimi kapłanami - Gosia - 15-07-2008 11:59

"Gorący news z Ameryki, w którym nie wiemy, co właściwie jest skandalem!
Amerykański mormon Chad Hardy założył witrynę internetową MormonSexposed.com. Celem było zachęcanie ludzi do wstępowania w szeregi mormonów. Jako wabik mieli służyć kusząco porozbierani kapłani, pokazujący swe gołe torsy w specjalnym kalendarzu zatytułowanym "Men on a Mission".

Kalendarz z gorącymi krzewicielami wiary sprzedawał się świetnie. Jednak przełożonym nie spodobała się taka forma reklamy, w związku z czym Hardy został ekskomunikowany i wyleciał z kościoła. Nie będzie mieć teraz prawa wstępu do żadnej świątyni.

Mężczyzna musiał poddać się przesłuchaniu, w którym wyjaśniał, że po prostu chciał pokazać swoją prawdę o Kościele i zachęcić młodych do wstępowania w szeregi mormonów. Władze jego zgromadzenia uznały jednak sposób przekazania owej prawdy za odrobinę niewłaściwy.

Sprzedany w 10 tysiącach kopii kalendarz z 12 seksownymi misjonarzami został więc wyklęty razem z jego autorem. Porozbierani panowie otrzymali nagany. Mimo że zamiary mieli wszyscy bardzo piękne, a cele jak najszczytniejsze. Hardy skarży się dziś mediom, że naruszono jego prawo do wolności wypowiedzi. A nagość? Nie było jej tak dużo, by ktokolwiek mógł się zgorszyć. Więcej można zobaczyć w byle reklamie, tłumaczy się autor kalendarza.

Cóż... Coś w tej sprawie na pewno jest skandalem, ale nie jestem pewna co. Czy są nim nagie torsy misjonarzy czy raczej surowa decyzja ich przełożonych? Nie wiem. Z jednej strony wiele nie pokazali, z drugiej rolą sługi Bożego nie jest chyba pokazywanie umięśnionej klaty.

Pewna jestem tylko jednego: to skuteczna reklama. Dla takiego misjonarza jak poniższy sama mogłabym się nawet zastanowić nad wstąpieniem do Kościoła." (Marta Wawrzyn)



hm.. no nie powiem - na niektórych można 'zawiesić oko' :wink: ale to jest.. ekhm..

Spotkaliście się z czymś podobnym?


- Ks.Marek - 15-07-2008 12:08

Geje wiedzą jak się reklamować :evil:


- Rachel - 15-07-2008 12:23

Ale źródło jakieś niepewne , gdzie dokonuje się manipulacji faktami. http://www.pardon.pl/artykul/5564/wyrzucili_go_z_kosciola_za_kalendarz_z_nagimi_kaplanami ](*,) co to za źródło.


- Gosia - 15-07-2008 12:50

Źródło jak źródło. Oglądałam o tym na jakimś zagranicznym kanale, więc? Wiesz.. Czepiać zawsze można się zawsze i to o byle drobiazg.


- Ks.Marek - 15-07-2008 13:11

Drobiazg nie drobiazg, a fakt jest taki, że geje szukają wszędzie gruntu by prać ludziom mózgi.


- Gosia - 15-07-2008 13:33

Odnośnie drobiazgu - chodzi mi o to, że Rachel może przyczepić się o drobiazg jakim jest źródło - nie zgłębiając treści, która jest faktem.


- Marek MRB - 15-07-2008 13:48

Skuteczność nie jest głównym kryterium misji.
Gdyby tak było, Bóg by nam w głowy wsadził wiarę na siłę i już.


- Ks.Marek - 15-07-2008 14:03

Marek MRB napisał(a):Skuteczność nie jest głównym kryterium misji.
A to z czym powiązać? Bo jakoś nie bardzo rozumiem, do czego się odnieść...


- Marek MRB - 15-07-2008 14:19

Do tych fragmentów
Cytat:Mężczyzna musiał poddać się przesłuchaniu, w którym wyjaśniał, że po prostu chciał pokazać swoją prawdę o Kościele i zachęcić młodych do wstępowania w szeregi mormonów. Władze jego zgromadzenia uznały jednak sposób przekazania owej prawdy za odrobinę niewłaściwy.
(...)
Pewna jestem tylko jednego: to skuteczna reklama. Dla takiego misjonarza jak poniższy sama mogłabym się nawet zastanowić nad wstąpieniem do Kościoła." (Marta Wawrzyn)



- Ks.Marek - 15-07-2008 14:24

Jaasneee! >>Swoją<< prawdę chciał pokazać. Jakiż musiał być rozczarowany, że nie tylko geje są w jego kościele....
A ta pani Wawryn, to jakiej orientacji musi być? Chyba, "bi" jeśli dla roznegliżowanych gejów chciałaby zastanawiać się czy wstąpić do kościoła, czy też nie...


- Marek MRB - 15-07-2008 14:28

Tylko co babie z homoseksualisty, nawet roznegliżowanego ? :mrgreen:


- Annnika - 15-07-2008 15:09

Poogląda Szczęśliwy


- Rachel - 15-07-2008 15:42

Gosia napisał(a):Źródło jak źródło. Oglądałam o tym na jakimś zagranicznym kanale, więc? Wiesz.. Czepiać zawsze można się zawsze i to o byle drobiazg.
Jako historyk nie mogę się z tym zgodzić. Podajesz jakieś informacje, ale bez linków. Więc... możesz nie rozumieć problemu, bo dla ciebie coś jest drobiazgiem, a ja troszkę wiem jak to funkcjonuje. Psycha zryta po przedmiocie - prasoznastwo.
Więc proszę zapodać inne źródło , które może być wiarygodne, bo ta stronka którą ja podałam manipuluje i to bardzo mocno.


- Gosia - 15-07-2008 16:12

Zapodałam temat - kto chciał, to się wypowiedział. Proste. Wybacz, ale nie przytoczę teraz kanału Tv, bo nie pamietam, bo skupiłam sie na treści wiadomości - a dodam, żeby nie było (znowu) - był to kanał zagraniczny. Tyle ode mnie.


- alus - 15-07-2008 18:53

Mormoni kultywują wielożeństwo....więc był to raczej wabik dla kandydatek na kolejne żony - a nie afiszowanie gejostwa, które u mormonów wyklucza ze wspólnoty pana o takich preferencjach seksualnych.