Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Zdjęcie ekskomuniki uderzyło w papieża - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Ekumenizm (/forumdisplay.php?fid=42)
+--- Wątek: Zdjęcie ekskomuniki uderzyło w papieża (/showthread.php?tid=3795)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


- Piter - 16-02-2009 13:24

te pogardliwe uwagi względem Żydów zawierała modlitwa wielkopiatkowa , nie wielkoczartkowa.

Sformułowania "..et pro perfidis Iudaeis" oraz "..qui etiam iudaicam perfidiam.." wykreślił z mszału w 1959 r., a więc jeszcze przed Soborem, papież Jan XXIII. Mszał z 1962 r. nie zawierał więc już tego pogardliwego wyrażenia.
Wcześniej Pius XII, w 1955 r. przywrócił w modlitwie przyklękniecie oraz końcowe Amen nieobecne na znak pogardy wobec Narodu Wybranego od wielu wieków. Papież Benedykt XVI w zeszłym roku wykreślił kolejne obraźliwe sformułowania o "zdarciu zasłony z ich serc": "ut Deus...auferat velamen de cordibus eorum..", o "ludzie zaślepionym": "..pro illius populi obcaecatione..." "..., i o "wybawieniu z ich ciemności": "...ut.... a suis tenebris eruantur".
Papież Ratzinger nadał modlitwie nowy charakter zgody z posoborowym rozumieniem Izraela przez Kościół rzymskokatolicki: nie jest już to modlitwa, jak wcześniej, o nawrócenie Żydów na chrześcijaństwo, lecz o to, by Izrael tak jak Kościół, dostąpił eschatologicznej pełni zbawienia.


- krzysiek_enoch - 16-02-2009 17:04

omyk napisał(a):http://wiadomosci.onet.pl/1531971,2678,1,kioskart.html
Tendencyjne pytania redaktora, nieuprzejme zwracanie się do biskupa (per "ksiądz", lub nawet "pan"), manipulancki tytuł artykułu...
Bp Williamson nie daje się sprowokować. Na wszystkie pytania odpowiada w duchu posłuszeństwa i pokory, przedstawiając sprawę w sposób jasny.
Dokładnie!

Wiecie co? Ja jestem baaardzo daleki od katolicyzmu ale zupełnie nie rozumeim tej nagonki w mediach jaka rozpentała się przeciw Papieżowi i przeciw temu biskupowi Williamsonowi.
Media jak zwykle forsują swój liberalny i modernistyczny kierunek i domyślam się, że decyzja Benedykta XVI mocno ich zabolała. Tu widać po której stronie tak naprawdę stoją.

Ja osobiście jestem zafascynowany Żydami (szczególnie jednym z nich - Jezusem) i wszytskim, co z Izraelem się wiąże ale zupełnie nie rozumiem tego braku zgody na dyskusję o holokauście. Niby dlaczego można dyskutować ile ofiar zginęło podcza zagłady Ormian a nie można tego samego w stosunku do Żydów? Chcoiaż ilość ofiar była podobna!

Nie przysłuża się prawdzie zakaz dyskusji nad nią. Gdy coś zakazujesz, to prowokujesz pytania i wątpliwości. Tak dzieje się zawsze. W świecie wolności ten zakaz dyskutowania holokaustu obróci się przeciw Żydom...

...których kocham Uśmiech


- inkwizytor - 17-02-2009 13:05

Polecam świetny artykuł z Naszego Dziennika.
http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ=my&dat=20090214&id=my61.txt


- Helmutt - 17-02-2009 14:09

Ja wiem czy świetny? Do bólu przewidywalny. Wiadomo, że RM stanie za Williamsonem murem - w końcu juz podobne "rewelacje" lansowali w Radiu.
Fakt, każdy może mieć swoje poglądy i jeśli będzie twierdził, że Ziemia jets płaska to jego sprawa. Jednak w przypadku Williamsona sprawa poszła o tyle daleko, że publicznie zaprzeczył on faktowi, że podczas II wojny światowej mnóstwo ludzi zginęło w komorach gazowych.
I teraz postawmy naprzeciwko siebie - demagogie Williamsona i jemu podobnych "rewizjonistów" - oraz nie do zbicia dowody takie jak zeznania ocalałych z pogromu, dokumenty, fotografie itp. No ale wiadomo - to wszystko sfabrykowane.... Oczko


- alus - 17-02-2009 15:35

Najlepsze w tym artykule jest zdanie
Cytat: jak wielka jest trwoga przed porotem do rzeczywistości jasnej i klarownej nauki Kościoła
Czyli jednym zdaniem mamy aktualnie Kościół w chaosie.


- Vika - 17-02-2009 18:14

Łatwo manipulować treścią wyrywając zdania z kontekstu.
Wielu katolikom i niekatolikom,ale ludziom dobrej woli,przydałoby się trochę zaufania dla działań Papieża Benedykta XVI.


- Helmutt - 18-02-2009 09:48

alus napisał(a):Najlepsze w tym artykule jest zdanie
Cytat: jak wielka jest trwoga przed porotem do rzeczywistości jasnej i klarownej nauki Kościoła
Czyli jednym zdaniem mamy aktualnie Kościół w chaosie.
Aluś, to TYLKO "Nasz Dziennik". Kolejna gadzinówka w stylu "Faktu" czy "Super ekspressu". Też tylko umieją straszyć ludzi. Nihil novi.
Tyle, że tym artykułem Rydzyk i jego "wesoła ferajna" wyraźnie opowiadają się po której stronie barykady stoją. A może by tak stanęli w końcu po stronie Boga, którego niby wyznają.....?


- inkwizytor - 18-02-2009 11:35

Tym razem stanęli po stronie Boga!


- Helmutt - 18-02-2009 11:54

inkwizytor napisał(a):Tym razem stanęli po stronie Boga!
Taaa... tylko którego? Uśmiech


- alus - 18-02-2009 14:20

inkwizytor napisał(a):Tym razem stanęli po stronie Boga!
"tym razem"....a w pozostałych razach? Duży uśmiech


- inkwizytor - 18-02-2009 22:00

Cytat:"tym razem"....a w pozostałych razach?
Przyznam że nie wiem. Nie śledzę polityki Radia Maryja. Moja odpowiedz była skierowana do Helmutta który jak się domyślam ma coś do zarzucenia owej stacji i dotyczyła stanowiska w tej jednej konkretnej sprawie.


- Helmutt - 19-02-2009 08:27

inkwizytor napisał(a):
Cytat:"tym razem"....a w pozostałych razach?
Przyznam że nie wiem. Nie śledzę polityki Radia Maryja. Moja odpowiedz była skierowana do Helmutta który jak się domyślam ma coś do zarzucenia owej stacji i dotyczyła stanowiska w tej jednej konkretnej sprawie.
Stacji konkretnie nie. Niektórym zaś tezom głoszonym tam oraz samemu o. Rydzykowi - i owszem, odsyłam do konkretnych tematów, nie będę robił offtopu.


- inkwizytor - 12-03-2009 23:49

Dziś media podały do wiadomości informacje o liście papieża do biskupów w sprawie FSSPX.
Niestety informacja ta miała zazwyczaj mniej więcej taki wydźwięk:
Cytat:Papież Benedykt XVI przyznał, że popełnił błąd znosząc ekskomunikę z biskupa-lefebrysty, który neguje istnienie holokaustu.
Jest to kolejny przejaw manipulacji faktami. Niestety bardzo wiele osób, w tym osoby duchowne przyjęły tą informacje bezkrytycznie.
W loiście tym który można przeczytać w całości tutaj: http://ekai.pl/biblioteka/dokumenty/x619/list-benedykta-xvi-w-sprawie-lefebrystow/
nie ma na ten temat ani słowa, a wręcz przeciwnie. Widzimy wyraźnie że Jego Świętobliwość z niczego się nie wycofuje.
Mam nadzieje że jego tekst trafi do jak największej liczby odbiorców, aby prawda pokonała medialne kłamstwa które od samego początku otaczają tą sprawę.


- alus - 13-03-2009 09:47

Ty niestety tez manipulujesz.
Papież nie nazwał zniesienia ekskomuniki błędem.
Ale jasno wyraził ubolewanie "nieszczęsnym przypadkiem bp. Wiliamsona".
I podkreśla, że "obecnie słyszeliśmy z ust przedstawicieli owej wspólnoty wiele rzeczy nieprzyjemnych: pycha i zarozumiałość, trwanie na pozyciach jednostronnych".
Jego świętobliwość z niczego się nie wycofuje.
Ale czy Bractwo potrafi?....z listu odczuć smutek papieża i dozę sceptycyzmu w tej kwestii.


- inkwizytor - 13-03-2009 11:46

Cytat:Ty niestety tez manipulujesz.
W którym miejscu?
Cytat:"obecnie słyszeliśmy z ust przedstawicieli owej wspólnoty wiele rzeczy nieprzyjemnych: pycha i zarozumiałość, trwanie na pozyciach jednostronnych".
Wypadało by zacytować całość wypowiedzi
Cytat:Oczywiście od dawna, a także i obecnie, przy tej konkretnej okazji słyszeliśmy z ust przedstawicieli owej wspólnoty wiele rzeczy nieprzyjemnych: pycha i zarozumiałość, trwanie na pozycjach jednostronnych itd. Muszę jednak dodać, miłując prawdę, że otrzymałem całą serię wzruszających świadectw wdzięczności, w których można było dostrzec otwieranie się serc.
Nawiasem mówiąc nie tylko pani Aluś tak ocenzurowała list papieski. bardzo podobnie zrobił pewien znany chrześcijański portal internetowy.
Cytat:Jego świętobliwość z niczego się nie wycofuje.
Ale czy Bractwo potrafi?....z listu odczuć smutek papieża i dozę sceptycyzmu w tej kwestii.
Odpowiedz Bractwa na list jest tutaj:
http://www.leforumcatholique.org/message.php?num=471436
Niestety wersji polskojęzycznej nie znalazłem.