Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Formy dochodów ... - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Pozostałe (/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Formy dochodów ... (/showthread.php?tid=3960)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Formy dochodów ... - Cichociemny - 13-10-2008 15:30

o. Pacyfik napisał(a):Racja... Kościoły protestanckie w PL - na dzień dzisiejszy - powinny uniezależnić się od wpływów (mentalności) niemieckich (ooops! - ale wtedy finanse by siadły)... :-$

o co ci chodzi bo bo doprawdy nie pojmuję zawiłości twojej hipotezy ??? 8-[


- o. Pacyfik - 13-10-2008 16:11

to nie hipoteza... to fakty.... "z pierwszej reki"


- Cichociemny - 13-10-2008 18:33

te fakty to chyba z są z gazety "Fakt" :-k nijak nie zauważyłem by mój nader protestancki zbór był pod jakimkolwiek uzależnieniem tym bardziej 8-[ niemieckim , a już że mamy jakąś zależność finansową ? ... to to już minie rozbawiło dokumentnie (swoją drogą nie miałbym nic przeciwko gdyby bracia z zagranicy sypnęli nam kaską Uśmiech )


- o. Pacyfik - 13-10-2008 18:52

Coz. Niektórzy myślą, ze obracam się tylko w środowisku katolickim i znam tylko katolickich księży. W jak wielkim błędzie są... :mrgreen:


- Cichociemny - 13-10-2008 19:14

No cóż niektórzy myślą ,że wszystkie kościoły działają jak KRK i prosty parafianin nie ma pojęcia o funkcjonowaniu swojego zboru tudzież się go nie wtajemnicza w tak skryte zagadnienia . W jak wielkim błędzie są :-s


- Ks.Marek - 13-10-2008 23:40

Cichociemny, a z czego wasza wspólnota się utrzymuje?


- jonasz 33 - 13-10-2008 23:44

Wspólnota utrzymuje się z dziesięcin i datek ,które są zbierane w niedzielę na nabożeństwie.To w głównej mierze są nasze źródło utrzymania. :jupi:


- o. Pacyfik - 14-10-2008 07:07

Tak. Moze w wielkich miastach...
Pytania pomocnicze: ile osob jest w Parafii? Jaki przedzial wiekowy?
Kto placi za renowacje obiektow? Sa jakies Fundacje?


- jonasz 33 - 14-10-2008 08:45

nie to nie jest wielkie miasto , a wspólnota liczy około pięćdziesiąt duszyczek , przedział wiekowy od 5-70 :mrgreen:


- Ks.Marek - 14-10-2008 11:42

Co za tym idzie? Że bez wsparcia zespołowego i instytucjonalnego ani rusz.


- Cichociemny - 14-10-2008 18:07

Ks.Marek napisał(a):Cichociemny, a z czego wasza wspólnota się utrzymuje?

ooo widzę ,że jonasz 33, wyjątkowo dobrze mnie wyręczył w odpowiedzi i w dodatku idealnie trafił z czego widać że nasze wspolnoty są bardzo podobne do siebie Duży uśmiech


- Ks.Marek - 14-10-2008 21:57

Cichociemny napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):Cichociemny, a z czego wasza wspólnota się utrzymuje?

ooo widzę ,że jonasz 33, wyjątkowo dobrze mnie wyręczył w odpowiedzi i w dodatku idealnie trafił z czego widać że nasze wspolnoty są bardzo podobne do siebie Duży uśmiech

Dalej moje pytanie pozostaje bez odpowiedzi. A wiadomo przecież, iż potrzeby są nie małe, by utrzymać życie wspólnoty. Pomijam podatki i ubezpieczenia. Starczy skupić się na dziełach miłosierdzia i/lub propagandy.
W moim siole zieloni robili "Klub Poszukiwacza Skarbów" dla dzieciaków z podstawówki, albo paczki na święta. Przecież to są koszta rzędu tysięcy złotych, patrząc na liczbę osób, które swoją troską chcecie ogarniać na terenie całej Polski.


- jonasz 33 - 14-10-2008 23:32

Ależ jesteś ciekawy , tak jak napisałem wcześniej większość dochodów zboru to dziesięciny i kolekta niedzielna Duży uśmiech , jest jeszcze ChSD , agenda KZ jest to stowarzyszenie dobroczynne , zajmujemy się dziećmi z dzielnicy , a na to część (małą i niewystarczającą )daje urząd miejski :jupi: , . Ale ogólnie zbór utrzymuje się z pieniążków zborowników.


- Ks.Marek - 14-10-2008 23:55

jonasz 33 napisał(a):tak jak napisałem wcześniej większość dochodów zboru to dziesięciny i kolekta niedzielna
Jasneeee
Ilu was jest w Polsce? 10 milionów? więcej?


- jonasz 33 - 15-10-2008 00:13

nie chcesz wierzyć to nie , mnie nie interesuje z czego ty się utrzymujesz ani twoja parafia , zresztą nasz zbór jest mały i ma małe potrzeby więc wystarczy Uśmiech

[ Dodano: Sro 15 Paź, 2008 00:17 ]
zresztą jakie potrzeby możemy mieć : węgiel do ogrzania budynku , czynsz , woda , prąd , to wszystko, zatem jesteśmy samowystarczalni , ja wiem że ciężko ci to zrozumieć ale tak jest , nasz pastor pracuje zawodowo więc ze zboru nie dostaje nic kasy , ciężko to przełknąć , polecam to na pewno by odciążyło parafian twoich Przytulanie Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech