Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
12 latka o aborcji - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Rodzina Katolicka (/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Wątek: 12 latka o aborcji (/showthread.php?tid=4259)

Strony: 1 2


12 latka o aborcji - Ks.Marek - 18-02-2009 10:08

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/wOR1wUqvJS4&hl=pl&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/wOR1wUqvJS4&hl=pl&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

Co wy na to?


- Helmutt - 18-02-2009 10:40

Na co? Daj Marek linka bo ja nie widzę......
[po chwili]
Już znalazłem http://www.fronda.pl/news/czytaj/bronila_zycia_powalila_wszystkich_na_kolana - musze powiedzieć, że coś mi się nie chce wierzyć, że sama to wymysliła. Argumentacja którą sie posługuje jest bardzo dojrzała - i musze przyznac, że bardzo, bardzo mocna i mądra.


- alus - 18-02-2009 11:17

Helmutt napisał(a):że coś mi się nie chce wierzyć, że sama to wymysliła. .
Może nie sama Uśmiech - Bóg zawsze posługuje się ludźmi i to tymi "głupimi" w oczach mądrych tego świata.
A jak stwierdza prof. M. Heller "Bóg jest panem przypadku"....nie dziwi mądrość 12-latki.


- Ks.Marek - 18-02-2009 16:32

Helmutt - twoja uwaga jest typowa dla niedowiarków i kontestarorów. Zatem ja cię nie będę przekonywał.


- Vika - 18-02-2009 17:39

Imponująca wypowiedż.Tym bardziej ,jesli wziaść pod uwagę panująca tam swobodę
obyczajów. Chociaż i Polska niestety dogania postępową młodzież inych krajów.
Czytałam posty bardzo młodych ludzi na forum Poradnika Zdrowie; włos sie jeży na
głowie jakie mają "problemy".,


- kredka198 - 18-02-2009 20:24

o ja... niezłe.. jestem pod dużym wrażeniem.. .
Niestety mnie czeka na łacinie w temacie przysięgi Hipokratesa rola "za aborcja" chociaż nie jestem..ale każdy musi się jakoś włączyć a ta lekcje..wiecie żeby dyskusja była.. .Podziwiam dziewczynkę Uśmiech .. !


- Scott - 18-02-2009 20:46

Pawlukiewicz kiedyś powiedział że o aborcji to już wszyscy się wypowiedzieli: politycy, dziennikarze, aktorzy, sportowcy, naukowcy... Tylko dzieci jeszcze nie. I w końcu mamy ten brakujący głos. Wymowny i jednoznaczny!


- omyk - 18-02-2009 21:47

Tak, bardzo jednoznaczny: "Talking about the mother's choice... the mother may have had a choice: not have unprotected sex at the first place".

12-latka zachęca do antykoncepcji.


- M. Ink. * - 18-02-2009 21:56

omyk napisał(a):12-latka zachęca do antykoncepcji...
...a producent kondoma robi szmal


- Annnika - 18-02-2009 22:30

Omyk, rozumiem oburzenie ale po pierwsze nie wiemy jakiego wyznania dziecko jest, może oni popierają antykoncepcję, po drugie, nie oczekujmy od dziecka że wszystkie zasady będzie chwytała jak słownik etyki...


- aga - 18-02-2009 22:35

kredka198 napisał(a):Niestety mnie czeka na łacinie w temacie przysięgi Hipokratesa rola "za aborcja" chociaż nie jestem..ale każdy musi się jakoś włączyć a ta lekcje..wiecie żeby dyskusja była.. .Podziwiam dziewczynkę Uśmiech .. !

My na retoryce mieliśmy debatę na temat współżycia przed lub po ślubie. Najtrudniej jest być po stronie, co do której nie jest się przekonanym, ale taką się ma "rolę" :wink:

Tak poza tym nie rozumiem co gada na tym nagraniu, ale to szczegół :roll:


- omyk - 18-02-2009 22:47

Wiemy na pewno, że jest protestantką, bo gdyby była katoliczką, nie mówiłaby o antykoncepcji, jako metodzie zapobiegania aborcji, ale jako o zamienniku aborcji i metodzie w razie do niej prowadzącej Oczko
Wydaje mi się, tak, jak Helmuttowi, że nie ona sama to wymyśliła Oczko Nawet, jeśli nikt jej tego nie napisał w całości, to musiała sporo o tym wcześniej słyszeć, nie wydumała samodzielnie.
A niezależnie od tego, czy "jej wyznanie akceptuje antykoncepcje", obiektywnie jest ona złem.


- Ks.Marek - 18-02-2009 23:43

omyk napisał(a):Nawet, jeśli nikt jej tego nie napisał w całości, to musiała sporo o tym wcześniej słyszeć, nie wydumała samodzielnie.
Nawet jeśli, to i tak sposób w jaki to zrobiła, entuzjazm, raczej nie były wyuczone.


- M. Ink. * - 19-02-2009 07:31

Ks.Marek napisał(a):entuzjazm, raczej nie były wyuczone
nawet form entuzjazmu dzieci uczą się przez naśladownictwo...

jeśli od lat się ją w to wprowadza, to reaguje naśladując tych, którzy jej uczą


- nordlys - 20-02-2009 03:12

Omyk napisał(a):Tak, bardzo jednoznaczny: "Talking about the mother's choice... the mother may have had a choice: not have unprotected sex at the first place".
>>> może tak jakieś tłumaczenie na język tubylców, Omyku? Duży uśmiech
aga napisał(a):Tak poza tym nie rozumiem co gada na tym nagraniu, ale to szczegół
=D> =D> =D>
Przyłączam się.

Odniosę się do atrykułu i tłumaczenia (szczątkowego- rozumiem tak z wypowiedzi Omyka)
podanego przez Helmutta.

Wspaniała, madra dziewczynka, która pokazuje dorosłym jak wygląda dorosła odpowiedzialność za życie drugiego człowieka. Oby takich dzieci było coraz więcej.
Uśmiech