Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
12 latka o aborcji
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #1
12 latka o aborcji
<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/wOR1wUqvJS4&hl=pl&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/wOR1wUqvJS4&hl=pl&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

Co wy na to?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
18-02-2009 10:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #2
 
Na co? Daj Marek linka bo ja nie widzę......
[po chwili]
Już znalazłem http://www.fronda.pl/news/czytaj/bronila..._na_kolana - musze powiedzieć, że coś mi się nie chce wierzyć, że sama to wymysliła. Argumentacja którą sie posługuje jest bardzo dojrzała - i musze przyznac, że bardzo, bardzo mocna i mądra.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
18-02-2009 10:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
Helmutt napisał(a):że coś mi się nie chce wierzyć, że sama to wymysliła. .
Może nie sama Uśmiech - Bóg zawsze posługuje się ludźmi i to tymi "głupimi" w oczach mądrych tego świata.
A jak stwierdza prof. M. Heller "Bóg jest panem przypadku"....nie dziwi mądrość 12-latki.
18-02-2009 11:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Helmutt - twoja uwaga jest typowa dla niedowiarków i kontestarorów. Zatem ja cię nie będę przekonywał.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
18-02-2009 16:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Vika Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 244
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #5
 
Imponująca wypowiedż.Tym bardziej ,jesli wziaść pod uwagę panująca tam swobodę
obyczajów. Chociaż i Polska niestety dogania postępową młodzież inych krajów.
Czytałam posty bardzo młodych ludzi na forum Poradnika Zdrowie; włos sie jeży na
głowie jakie mają "problemy".,

Przeszłość moją Panie,
polecam Twojemu miłosierdziu,
terażniejszość moją polecam Twojej miłości,
a moją przyszłość oddaję w ręce Twojej Opatrzności.
18-02-2009 17:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #6
 
o ja... niezłe.. jestem pod dużym wrażeniem.. .
Niestety mnie czeka na łacinie w temacie przysięgi Hipokratesa rola "za aborcja" chociaż nie jestem..ale każdy musi się jakoś włączyć a ta lekcje..wiecie żeby dyskusja była.. .Podziwiam dziewczynkę Uśmiech .. !

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
18-02-2009 20:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Pawlukiewicz kiedyś powiedział że o aborcji to już wszyscy się wypowiedzieli: politycy, dziennikarze, aktorzy, sportowcy, naukowcy... Tylko dzieci jeszcze nie. I w końcu mamy ten brakujący głos. Wymowny i jednoznaczny!

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
18-02-2009 20:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #8
 
Tak, bardzo jednoznaczny: "Talking about the mother's choice... the mother may have had a choice: not have unprotected sex at the first place".

12-latka zachęca do antykoncepcji.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
18-02-2009 21:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
omyk napisał(a):12-latka zachęca do antykoncepcji...
...a producent kondoma robi szmal

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
18-02-2009 21:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #10
 
Omyk, rozumiem oburzenie ale po pierwsze nie wiemy jakiego wyznania dziecko jest, może oni popierają antykoncepcję, po drugie, nie oczekujmy od dziecka że wszystkie zasady będzie chwytała jak słownik etyki...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
18-02-2009 22:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #11
 
kredka198 napisał(a):Niestety mnie czeka na łacinie w temacie przysięgi Hipokratesa rola "za aborcja" chociaż nie jestem..ale każdy musi się jakoś włączyć a ta lekcje..wiecie żeby dyskusja była.. .Podziwiam dziewczynkę Uśmiech .. !

My na retoryce mieliśmy debatę na temat współżycia przed lub po ślubie. Najtrudniej jest być po stronie, co do której nie jest się przekonanym, ale taką się ma "rolę" :wink:

Tak poza tym nie rozumiem co gada na tym nagraniu, ale to szczegół :roll:
18-02-2009 22:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #12
 
Wiemy na pewno, że jest protestantką, bo gdyby była katoliczką, nie mówiłaby o antykoncepcji, jako metodzie zapobiegania aborcji, ale jako o zamienniku aborcji i metodzie w razie do niej prowadzącej Oczko
Wydaje mi się, tak, jak Helmuttowi, że nie ona sama to wymyśliła Oczko Nawet, jeśli nikt jej tego nie napisał w całości, to musiała sporo o tym wcześniej słyszeć, nie wydumała samodzielnie.
A niezależnie od tego, czy "jej wyznanie akceptuje antykoncepcje", obiektywnie jest ona złem.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
18-02-2009 22:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
omyk napisał(a):Nawet, jeśli nikt jej tego nie napisał w całości, to musiała sporo o tym wcześniej słyszeć, nie wydumała samodzielnie.
Nawet jeśli, to i tak sposób w jaki to zrobiła, entuzjazm, raczej nie były wyuczone.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
18-02-2009 23:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
Ks.Marek napisał(a):entuzjazm, raczej nie były wyuczone
nawet form entuzjazmu dzieci uczą się przez naśladownictwo...

jeśli od lat się ją w to wprowadza, to reaguje naśladując tych, którzy jej uczą

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
19-02-2009 07:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #15
 
Omyk napisał(a):Tak, bardzo jednoznaczny: "Talking about the mother's choice... the mother may have had a choice: not have unprotected sex at the first place".
>>> może tak jakieś tłumaczenie na język tubylców, Omyku? Duży uśmiech
aga napisał(a):Tak poza tym nie rozumiem co gada na tym nagraniu, ale to szczegół
=D> =D> =D>
Przyłączam się.

Odniosę się do atrykułu i tłumaczenia (szczątkowego- rozumiem tak z wypowiedzi Omyka)
podanego przez Helmutta.

Wspaniała, madra dziewczynka, która pokazuje dorosłym jak wygląda dorosła odpowiedzialność za życie drugiego człowieka. Oby takich dzieci było coraz więcej.
Uśmiech

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
20-02-2009 03:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów