Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Tydzień Wegetarianizmu 2009 - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Chrześcijanie w Internecie (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Ciekawe Tematy (/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Wątek: Tydzień Wegetarianizmu 2009 (/showthread.php?tid=4422)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


Tydzień Wegetarianizmu 2009 - KGV - 06-05-2009 15:32

[Obrazek: pig.jpg]
Zapraszamy wszystkich serdecznie do wzięcia udziału w akcjach które organizujemy z okazji Międzynarodowego Tygodnia Wegetarianizmu w Krakowie.

13 maja - 19:00 (środa)
Kawiarnia Naukowa ul. Jakuba 29-31
pokaz filmu "Ziemianie", poczęstunek, losowanie bonów do baru Momo.

14, 15, 16 maja - 20:00-22:00
pokazy filmów na Rynku Głównym
(ul. szewska, ul.Floriańska)

17 maja - 18:00 (niedziela)
Marsz Dla Zwierząt
Spotykamy się pod Barbakanem, skąd przejdziemy ulicą Floriańską pod Adasia.

Demonstrację współorganizują ROR SambaKa, Carandiru Squat, Krakowska Viva.

http://www.viva-krakow.prv.pl
http://www.zostanwege.pl


- spioh - 06-05-2009 15:48

Cytat:Zapraszamy wszystkich serdecznie do wzięcia udziału w akcjach które organizujemy z okazji Międzynarodowego Tygodnia Wegetarianizmu w Krakowie.
a co to za akcje? marsze zwalczające propagowanie niezdrowego wegetarianizmu?


- klapciu - 06-05-2009 17:04

Kurczaki szkoda, że mieszkam tak daleko od Krakowa, ale chłopaka wyślę na marsz Duży uśmiech
Nie przesadzajmy wegetarianizm nie jest taki zły :krzywy:


- kredka198 - 06-05-2009 17:22

no jednak jest ..w mięsie zwierząt są aminokwasy których organizm sam nie wytworzy ani w roślinach ich nie ma.. a są one niezbędne do funkcjonowania prawidłowego organizmu. Jesteśmy wszystko żerni... świadczy o tym chociażby nasze uzębienie ... .


- Rachel - 06-05-2009 18:32

Byłam wegetarianką. Zrezygnowałam, nawet nie pamiętam dlaczego :-k


- Annnika - 06-05-2009 19:52

Przypomnę ci - posmakowało ci stopniowo mięsko i było to zalecenie lekarza Uśmiech


- Rachel - 06-05-2009 23:35

Annnika napisał(a):Przypomnę ci - posmakowało ci stopniowo mięsko i było to zalecenie lekarza
Dobrze, że ktoś pamięta za mnie xD Dzięki,za przypomnienie.


- Kyllyan - 07-05-2009 07:04

Trzy lata nie jadłem mięsa, ale wegetarianinem nie byłem. Po prostu ktos mnie przekonał, ze to zdrowo i że schudne. Przez te trzy lata przytyłem 15 kg Oczko
A wegetarianizm ideologiczny uważam, ża nieszkodliwe dziwactwo Oczko
Kredko, te wszystkie aminokwasy są w nabiale. A tylko skrajni weganie żywią sie wyłącznie korzonkami.


- spioh - 07-05-2009 09:08

nie wiem czy takie nieszkodliwe skoro weg. ideologiczni nie tylko sami nie jedzą ale starają się wpłynąć na innych różnymi akcjami by też nie jedli. Język


- kredka198 - 07-05-2009 09:37

Kyllyan, uwierz ze nie ma wszystkich. Mleczko serek itp itd nie jest zbudowane z tych samych aminokwasów (bialek) co tkanka mięśniowa Uśmiech ..właściwie to tam więcej tłuszczów jest niż białka Oczko

[ Dodano: Czw 07 Maj, 2009 09:38 ]
spioh, jeżeli ludzie uważają ,że coś jest dobre to chcą się tym dzielić z innymi.. przecież my też ewangelizujemy Uśmiech czyli mówimy o dobrze jakie doznajemy od Pana a inni tego jeszcze nie odkryli ;P


- Helmutt - 07-05-2009 09:49

spioh napisał(a):nie wiem czy takie nieszkodliwe skoro weg. ideologiczni nie tylko sami nie jedzą ale starają się wpłynąć na innych różnymi akcjami by też nie jedli. Język
To mnie właśnie u nich irytuje. Masz rację.
Chcesz nie jeść mięsa człowieku - nie jedz, nic mi do tego, możesz nawet jeśc trawę czy odpadki makulaturowe. Ale na wszystkie demony Nilfhelmu - przestań ustalac mój jadłospis według swego widzimisię. Na to nie pozwolę. Bo to już jest faszyzm.

Podobny stosunek mam do prób nawracania, agitacji politycznej itp. Jesli ktos będzie próbował podobne rzeczy czynić w stosunku do mnie - nie będe stał spokojnie.


- spioh - 07-05-2009 11:04

swoją drogą jeśli wegetarianom naprawdę zależy na promowaniu zdrowego stylu życia to czemu nie robią akcji np. zwalczających palenie tylko chcą odradzać jedzenia zdrowego pokarmu pt. mięso? jedząc mięso nikogo nie krzywdzę. a paląc zabijam nawet niepalących.
ideologiczny wegetarianizm to stawianie problemu zdrowia na głowie.


- kredka198 - 07-05-2009 11:10

tez nie popieram.. .Miesko miesko mmmm <mniam> zdrowe i smaczne Uśmiech .Jednak rozumiem wegetarian .


- Helmutt - 07-05-2009 11:34

spioh napisał(a):swoją drogą jeśli wegetarianom naprawdę zależy na promowaniu zdrowego stylu życia to czemu nie robią akcji np. zwalczających palenie tylko chcą odradzać jedzenia zdrowego pokarmu pt. mięso? jedząc mięso nikogo nie krzywdzę. a paląc zabijam nawet niepalących.
ideologiczny wegetarianizm to stawianie problemu zdrowia na głowie.
Bo większośc idelogocznych wegetarian to idioci. Podobna sytuacja jak z pseudoekologami, którzy odrzucają energię atomową "bo Czarnobyl", ale jakoś do klasycznych kopcących elektrowni nic nie mają. Albo "miłosnicy futer" tak gorliwie propagujący sztuczne futra. Nie zastanawiając się ile toksyn zostanie wyemitowanych w środowisko przy produkcji tychże, ani ile tysięcy lat takie "ekologiczne" futro będzie się rozkładać.
I tak możnaby wymieniać, dla mnie ci ludzie w niczym nie różnią się od "moherowych zastępów" Ojca Dyrektora - klapki fanatyzmu na oczach i "wpieriod!".


- spioh - 07-05-2009 11:38

jak ich rozumiesz to mi wyjaśnij (wyjaśnij w sensie wyjaśnij czemu tak a nie inaczej głupio robią, a nie przekuj do ich racji) Uśmiech