Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Tydzień Wegetarianizmu 2009 - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Chrześcijanie w Internecie (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Ciekawe Tematy (/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Wątek: Tydzień Wegetarianizmu 2009 (/showthread.php?tid=4422)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


- kredka198 - 07-05-2009 11:50

jak już wczesnej pisałam ..oni uważają ze wegetarianizm jest dobrem (co nie koniecznie jest prawda) a jak człowiek odkryje jakieś dobro to chce się tym podzielić (przynajmniej ja tak mam) tyle. Każdy ma prawo bronic swojej racji .. po prostu .. dlatego rozumiem .bo sama jak coś odkryje co wg mnie jest dobre to chce się ta informacja dzielić z innymi ..co nie koniecznie musi pasić innym. Oni uważają ,że żywienie się roślinkami im wystarczy i nie będą zabijać zwierzątek i że to jest dobre...ale już w szkole średniej bez specjalnej wiedzy o dietetyce uczą i udowadniają ,że to nie jest dobre.. szczególnie dla rozwijającego się młodego człowieka.


- klapciu - 07-05-2009 13:08

Ja jestem wegetarianką 3 rok i nie żałuję. Na mnie to wpłynęło wyłącznie pozytywnie Uśmiech A i nie mam problemów ze zdrowiem z tego powodu Język


- spioh - 07-05-2009 13:45

kredka198, aaa.. to ty rozumiesz, ale w sensie że rozumiesz, że chcą się dzielić czymś co wydaje im się, że jest dobre, a nie że rozumiesz dlaczego nie chcą jeść mięska, a na dodatek żebyśmy my też nie jedli. ok. małe nieporozumienie.


- kredka198 - 07-05-2009 13:55

spioh napisał(a):dlaczego nie chcą jeść mięska,

to tez rozumiem...bo nie chca zabijać zwierzat. Uwazaja ze jest to coś zlego. Tutaj stykamy się z kultura dalekiego wschodu - buddyzm i hinduizm -oni sa wegetarianami ..wierza w reinkarnacje co tyczy także zwierzat ..np ze slowik to moze byc moj dziadek. Dlatego nie chca zjadac zwierzat ..traktuja to troche jak kanibalizm. Wiem bo chodzilam z buddystaOczko . Namawiaja nas do tego bo nie chca abysmy tez zabijali. Wegetarianizm pochodzi właśnie z dalekiego wschodu ..nosząc ze sobą tą ideologie.Bez niej nie da się tego zrozumieć.
Jednak my Chrześcijanie -wierzymy ze Pan dal nam ziemie i zwierzęta na nasz użytek.Mamy czynić je sobie poddanymi .Miedzy innymi -mamy je jeść Uśmiech
Wierzymy ze tylko my wśród stworzeń na ziemi mamy dusze. dlatego zjadanie zwierząt jest dla nas normalne. Jednocześnie mamy je traktować godnie.Tzn nie można ich męczyć ,trzeba im zapewnić godne ,zdrowe warunki życiowe.I śmierć która nie będzie boleć (humanitarna)


- Mariola - 07-05-2009 13:56

Należałoby poczytać pismo św. tam wyraźnie jest napisane o tym, że powinnyśmy jadać mięso


- spioh - 07-05-2009 14:09

jeśli tak jest, że wegetarianizm jest złączony z wiarą w reinkarnację to jest sprzecznym z chrześcijaństwem, Chrystusową koncepcją antropologiczną czy wiarą w zmartwychwstawnie. zatem nieważne czy nie jem mięsa bo nie lubię, czy bo uważam, że nie zdrowe czy faktycznie identyfikuje się z ideologicznym wegetarianizmem - jeśli jestem chrześcijaninem to w żaden sposób nie mogę się identyfikować w wegetarianami ani tym bardziej popierać ich marszów i akcji.

czemu zatem na chrześcijańskim forum taka reklama wegetarianizmu a przez to wiary w reinkarnację? z niewiedzy? celowa prowokacja?


- Mariola - 07-05-2009 14:20

Otóż to również bardzo mnie to oburza, zło zawsze próbuje zasiać swoje ziarno.
Wegetarianizm to kolejna forma kultywowania zła


- klapciu - 07-05-2009 14:25

Czy dla was wszystko jest złe? Jakie zło, co wy gadacie? Czy to że jestem wegetarianką jest dla was jednoznaczne z tym, że kultywuje zło? Maskara... nie jem mięsa z kilku względów:

1)Nie smakuje mi
2)Nie zabijam zwierząt
3)Nie mogę jeść każdego rodzaju mięsa a z tych co mogę to nie lubię
4)Mam takie a nie inne przekonania
5)Wegetarianizm wyszedł mi na dobre


- jonasz 33 - 07-05-2009 14:33

No i super kłapciu, szanuje Twoją decyzje chociaż ja ze wszystkich ciastek najbardziej lubię schabowe Duży uśmiech


- Mariola - 07-05-2009 14:37

Naprawdę odwołuję Cię do Pisma Świętego tam znajdziesz źródło


- omyk - 07-05-2009 15:00

Kłapciu - jeszcze po prostu nie wiesz, że je masz Uśmiech
Białko roślinne nie zawiera wszystkich koniecznych do prawidłowego rozwoju aminokwasów egzogennych.

I - jak pisała Mariola - filozofia wegetarianizmu niestety jest niechrześcijańska.

Jako ciekawostkę można zacytować:
Rz 14,2 napisał(a):Jeden jest zdania, że można jeść wszystko, drugi, słaby, jada tylko jarzyny.
Dz 10, 9-13 napisał(a):Następnego dnia, gdy oni byli w drodze i zbliżali się do miasta, wszedł Piotr na dach, aby się pomodlić. Była mniej więcej szósta godzina. Odczuwał głód i chciał coś zjeść. Kiedy przygotowywano mu posiłek, wpadł w zachwycenie. Widzi niebo otwarte i jakiś spuszczający się przedmiot, podobny do wielkiego płótna czterema końcami opadającego ku ziemi. Były w nim wszelkie zwierzęta czworonożne, płazy naziemne i ptaki powietrzne. «Zabijaj, Piotrze i jedz!» - odezwał się do niego głos.
1 Tm 4,3-4 napisał(a):Duch zaś otwarcie mówi, że w czasach ostatnich niektórzy odpadną od wiary, skłaniając się ku duchom zwodniczym i ku naukom demonów. [Stanie się to] przez takich, którzy obłudnie kłamią, mają własne sumienie napiętnowane. Zabraniają oni wchodzić w związki małżeńskie, [nakazują] powstrzymywać się od pokarmów, które Bóg stworzył, aby je przyjmowali z dziękczynieniem wierzący i ci, którzy poznali prawdę. Ponieważ wszystko, co Bóg stworzył, jest dobre, i niczego, co jest spożywane z dziękczynieniem, nie należy odrzucać.



- Mariola - 07-05-2009 15:08

Bardzo dziękuję, że poparłaś ważnymi fragmentami


- kredka198 - 07-05-2009 16:58

nom i wszystko jasneUśmiech


- Rachel - 07-05-2009 18:19

kłapciu, mi też pasował, ale musiałam zreazygnować jak mój stan zdrowia się pogorszył.
Osobiście nie zachęcam ludzi do wegetrianizmu.

http://forum.ewangelizacja.pl/viewtopic.php?t=35&highlight=wegetarianizm

http://forum.ewangelizacja.pl/viewtopic.php?t=3013&highlight=wegetarianizm


- klapciu - 07-05-2009 21:29

Ja jestem pod stałą opieką gastrologa i jak na razie jest ok