Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Poszukiwanie odpowiedzi - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Nasza wiara (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Poszukiwanie odpowiedzi (/showthread.php?tid=4482)

Strony: 1 2 3


- Rachel - 10-06-2009 16:38

Helmutt napisał(a):Kyllyan już pisał, że KK nie jest kościołem biblijnym. Jeśli zaś
Kyllan, jak to, nie jest Biblijny.Opiera się przecież na Piśmie Świętym i Tradycji. Tak mnie nauczono. #-o


- aga - 10-06-2009 17:55

Rachel napisał(a):
Helmutt napisał(a):Kyllyan już pisał, że KK nie jest kościołem biblijnym. Jeśli zaś
Kyllan, jak to, nie jest Biblijny.Opiera się przecież na Piśmie Świętym i Tradycji. Tak mnie nauczono. #-o
Może Kyllyan miał na myśli coś, o czym my nie wiemy? Bo nie wiem jak mam to stwierdzenie rozumieć?


- Stahs - 12-06-2009 15:02

Ciągłość historyczna raczej jest - może chodzi o formę? Wszak nie wszystko wygląda jak było w pierwszym wieku.


- Helmutt - 15-06-2009 09:41

Narayana napisał(a):Ależ oczywiście, że Jezus przekazał PIOTROWI władzę nad wiązaniem i rozwiązywaniem. Natomiast nie możesz podać dowodów, ze KK, ktory znamy, jest bezpośrednim kontynuatorem tej właśnie sekty, którą utworzył Piotr. Podasz takie? Bo o to się rozchodzi.
Takich dowodów nie ma. Katolicy, Baptyści, Mormoni, Anglikanie, Prawosławni itp. twierdzą twardo, że to właśnie ICH Kościół jest tym jedynym, prawdziwym a reszta to herezja - i co ciekawe jest taka sama szansa na to, że każdy może mieć rację.

Przypomniał mi się kawałek Dire Straits "Industrial Disease" gdzie Mark Knopfler spiewa: "Dwóch gości twierdzi, że są Jezusami - przynajmniej jeden z nich się myli" Duży uśmiech