Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Wojciech Cejrowski i Jego katolickie spojrzenie na świat.... - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Chrześcijanie w Internecie (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Ciekawe Tematy (/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Wątek: Wojciech Cejrowski i Jego katolickie spojrzenie na świat.... (/showthread.php?tid=4782)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


- Marta - 06-01-2010 22:25

Wojtek37 napisał(a):Ja za homoseksualistami nie przepadam, a gdyby taki "jeden" czy "jedna" uczyniło coś złego mojemu dziecku - to nie ręczę za swoje chrześcijaństwo.

??? Dla Ciebie homoseksualista= pedofil? LOL.

Ludzie hetoeroseksualni rowniez bywaja pedofilami.

Dwa, ja także nie utożsamiam sie z ideologią homoseksualną w żaden sposob, ale nie uprawnia mnie to do wrzucania ludzi tak myslacych tudzież wszystkich innych majacych jakiekolwiek poglady rozbiezne z moimi do wora "zły, bezbożnik, potępić go".

Wojtek37 napisał(a):Ale, dla takich nawet Bóg, nie przewiduje miejsca w Niebie..... - a to już nie przelewki. [-X

Wybacz, ale od ostatecznego oceniania dla kogo jest przewidziane miejsce w niebie, a dla kogo nie, to jest Pan Bóg- i nie nam rozsądzać.


Też chyba i tutaj podaruję sobie dalszą dyskusję, bo ręce mi opadają na niektóre stwierdzenia, zalatujące wręcz językiem nienawiści. I tylko zastanawiam się, czy aby na pewno wyznajemy tego samego Boga- miłującego, przebaczającego, miłosiernego i nie potępiającego, tego, który KOCHA wszystkich- nawet tych pogubionych, którzy są bardzo do Niego daleko...


- Wojtek37 - 06-01-2010 22:28

Marto - mój tekst, który zacytowałaś -nie jak się ma do twej riposty, a poza tym ,nie odpowiedziałaś na mój poprzedni wpis, tyczący się tego wątku... Uśmiech


- Rachel - 13-01-2010 13:13

To nie jest wątek o homoseksualizmie :patrzy: :offtopic:


- bashca - 23-05-2010 12:35

Cejrowski na swoim blogu :arrow: http://www.cejrowski.com/forum/index.php?p=forum&forum=&id=48933&subpage=20

Cytat:W związku z brudnymi plotkami zawiadamiam:
Żyję w zgodzie z nauczaniem Kościoła Katolickiego.
Na każdej Mszy przystępuję do Komunii Świętej.
Nie jest prawdą, że ożeniłem się po raz drugi.
Nie jest prawdą, że mam za sobą rozwód.
Nigdy nie komentowałem i nie będę omawiał publicznie
mojego życia prywatnego.


[ Dodano: Nie 23 Maj, 2010 12:36 ]
media to potrafia człowieka zniszczyć..

[ Dodano: Nie 23 Maj, 2010 12:37 ]
i jeszcze coś znalazłam na jego blogu
Cytat:Egzorcyzmy Anneliese Michel - reklama


Dostałem maila z reklamą filmu, więc przytoczę tutaj:

Przypominamy, że w Wielki Czwartek w TVP2 o godz. 22.50 zostanie wyemitowany film dokumentalny o historii opętania i egzorcyzmach niemieckiej dziewczyny, Anneliese Michel, której śmierć była przyczyną procesu i skazania egzorcyzmujących ją księży.

Więcej informacji na temat tego filmu:
http://sanctus.pl/index.php?module=aktualnosci&id=550

Historia opętania i egzorcyzmów:
http://sanctus.pl/index.php?grupa=66&podgrupa=387&doc=336

Polecamy też książkę autorstwa prof. Felicitas D. Goodman pt. "Egzorcyzmy Anneliese Michel"
http://sanctus.com.pl/szczegoly/17/egzorcyzmy_anneliese_michel

Proszę, poinformujcie o emisji filmu jak największą liczbę znajomych!

"Zabiegajcie o własne zbawienie z bojaźnią i drżeniem" (Flp 2, 12)

gość jest wielki Język


- pafni - 23-05-2010 21:49

bashca napisał(a):gość jest wielki
W rozmowie tv z panią Holecką i Aniją Ortodox wykazał się niekompetencją gdy Anija zapytała o ofiary holokaustu w związku z Bożym miłosierdziem.


- bashca - 23-05-2010 22:16

pafni napisał(a):bashca napisał/a:
gość jest wielki

W rozmowie tv z panią Holecką i Aniją Ortodox wykazał się niekompetencją gdy Anija zapytała o ofiary holokaustu w związku z Bożym miłosierdziem.

a pamiętasz pafni co wtedy powiedział ?


- pafni - 24-05-2010 06:50

bashca napisał(a):
pafni napisał(a):bashca napisał/a:
gość jest wielki

W rozmowie tv z panią Holecką i Aniją Ortodox wykazał się niekompetencją gdy Anija zapytała o ofiary holokaustu w związku z Bożym miłosierdziem.

a pamiętasz pafni co wtedy powiedział ?

pamiętam,że spuścił oczy i się uśmiechał, nie miał na to odpowiedzi.


- aga - 24-05-2010 11:33

Ja Cejrowskiego lubię, chociaż jednocześnie mi go szkoda, bo przez swoje poglądy naraża się wielu ludziom i może kiedyś dostać niezłego kopa. Takie czasy, że nieraz nie warto mówić, co się myśli, nawet jeśli się ma rację.


- M. Ink. * - 24-05-2010 11:55

pafni napisał(a):pamiętam,że spuścił oczy i się uśmiechał, nie miał na to odpowiedzi
wolę sam to zobaczyć niż korzystać z wątpliwych interpretacji jego zachowania


- bashca - 24-05-2010 13:21

pafni napisał(a):bashca napisał/a:
pafni napisał/a:
bashca napisał/a:
gość jest wielki

W rozmowie tv z panią Holecką i Aniją Ortodox wykazał się niekompetencją gdy Anija zapytała o ofiary holokaustu w związku z Bożym miłosierdziem.


a pamiętasz pafni co wtedy powiedział ?


pamiętam,że spuścił oczy i się uśmiechał, nie miał na to odpowiedzi.

A na pewno pytanie padło o ofiary holocaustu?może jednak nie sprecyzowała pytania mówiąc ogólnie o holocauście ( zarówno ofiarach jak i sprawcach) być może było tak jak pisałeś, ale szukałam też info w necie i nie znalazłam odnośnika do tej rozmowy.
kwestia sprecyzowania pytania a Cejrowski naczej sie zachował.

Nawet jeśli padło dokładnie takie pytanie "ofiary holocaustu w związku z Bożym Miłosierdziem" to można je roztrząsać na dwóch płaszczyznach:

1.Miłosierdzie dla tych ofiar holocaustu
2. czy ofiary holocaustu powinny mieć Miłosierdzie dla sprawców tej zbrodni - pytanie niezwykle trudne które mnie samą by też zagięło. może i cejrowski zrozumiał w ten sposób to pytanie.

[ Dodano: Pon 24 Maj, 2010 13:24 ]
aga napisał(a):przez swoje poglądy naraża się wielu ludziom i może kiedyś dostać niezłego kopa. Takie czasy, że nieraz nie warto mówić, co się myśli, nawet jeśli się ma rację.

masz Aga całkowitą rację, możemy to zobaczyc po wyemitowaniu reportażu "solidarni 2010", teraz chcą Pospieszalskiego wyrzucić z telewizji


- omyk - 24-05-2010 19:19

Każdy chrześcijanin powinien być przygotowany na odrzucenie przez "świat" Uśmiech Aga, mnie też Ci szkoda? Uśmiech Mi Ciebie nie szkoda. Wiem, że będziesz odrzucona przez wielu, jeżeli będziesz nadal szła za Jezusem, wiem, że wielu Cię zbluzga i wiele wycierpisz. Ale nie szkoda mi Cię. Byłoby mi Cię szkoda, gdybyś wolała wygodne życie zamiast tego Uśmiech


- aga - 24-05-2010 19:36

omyk napisał(a):Każdy chrześcijanin powinien być przygotowany na odrzucenie przez "świat" Uśmiech Aga, mnie też Ci szkoda? Uśmiech Mi Ciebie nie szkoda. Wiem, że będziesz odrzucona przez wielu, jeżeli będziesz nadal szła za Jezusem, wiem, że wielu Cię zbluzga i wiele wycierpisz. Ale nie szkoda mi Cię. Byłoby mi Cię szkoda, gdybyś wolała wygodne życie zamiast tego Uśmiech
Jest mi to obojętne. Nie masz powodów, żeby się nade mną litować. Pewnie Wojciech Cejrowski również nie potrzebuje mojego współczucia, ale myślę, że czasami nie warto aż tak szokować - nawet w dobrej intencji.


- pafni - 24-05-2010 20:20

bashca napisał(a):zukałam też info w necie i nie znalazłam odnośnika do tej rozmowy.
Była to pogawędka miedzy jakimiś już nie pamiętam jakimi programami, wcześniej było coś też o terroryzmie, nie był to program Cejrowskiego, po prostu zaproszono go i Anije do komentowania zdarzeń. było to w TVP.


- bashca - 25-05-2010 03:56

omyk napisał(a):Każdy chrześcijanin powinien być przygotowany na odrzucenie przez "świat" Aga, mnie też Ci szkoda? Mi Ciebie nie szkoda. Wiem, że będziesz odrzucona przez wielu, jeżeli będziesz nadal szła za Jezusem, wiem, że wielu Cię zbluzga i wiele wycierpisz. Ale nie szkoda mi Cię. Byłoby mi Cię szkoda, gdybyś wolała wygodne życie zamiast tego

fajny tekst =D>


- pafni - 25-05-2010 06:43

bashca napisał(a):Każdy chrześcijanin powinien być przygotowany na odrzucenie przez "świat" Aga, mnie też Ci szkoda? Mi Ciebie nie szkoda. Wiem, że będziesz odrzucona przez wielu, jeżeli będziesz nadal szła za Jezusem, wiem, że wielu Cię zbluzga i wiele wycierpisz. Ale nie szkoda mi Cię. Byłoby mi Cię szkoda, gdybyś wolała wygodne życie zamiast tego



fajny tekst

Nie przesadzajmy, wielu np.księży ma się dobrze.
Po za tym jeśli ktoś myśli inaczej jak np.ja to nie jest to powód bym go odrzucił i zbluzgał.
To jest jakiś stereotyp cierpiętnika. Umartwianie się na siłę jest jeszcze bardziej groteskowe.